Şimdi Ara

379. Dönem (Mayıs 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.039
Cevap
15
Favori
220.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sanmam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sınıflandırma sonrası benim tarih değişmiş 05/06/2020 olarak güncellenmiş öncesinde 29/06/2020 idi. Sizde durum ne?

edit:MSB Personel Teminde askerlik bilgilerinde;

İşlem Durumu:AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR.
    Son Durum:SINIFLANDIRILMIŞ YÜKÜMLÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow0678 -- 22 Mayıs 2020; 14:1:7 >
  • bakaya kalanların tarihlerinde bir değişme oldu mu acaba
  • 31-12-2020. Kadar askerlikle ilişiği yoktur diyor.

Yoklamaya tabi diyor. 20 mayısta tecilim bitmişti bu ne demek oluyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim de siniflandirilmis yukumlu yaziyor fakat tarih bilgisi yok. Öncesinde 29.06 olarak gozukuyordu. Tarih yazmayan varmi baska ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben de askerlik durum belgesini şimdi sorguladım. Ama bir hata var sanırım.

"Aşağıda kimlik bilgileri verilen yükümlünün tarihine kadar askerlikle ilişkisi yoktur."yazıyor. Cümle bu şekilde. Arada tarih yazmıyor. Belgede mi hata var acaba? Neden tarih yazmasın ki?

• Görülüyor ki 05.06.2020 tarihine sınıflandırılmış olanlar er olarak gidecek, var mı farklı tarihe sınıflandırılmış olan?

https://asal.msb.gov.tr/SlaytHaber/celp-ve-sevklere-iliskin-duyuru

• benim de tarih yazmıyor. muhtemelen sistem kendini güncelliyordur beklemek lazım
  • bekleyen80 B kullanıcısına yanıt
    Mezuniyet hangi bölüm?

• quote:

Orijinalden alıntı: denizb13

Beyler buyrun
    https://asal.msb.gov.tr/SlaytHaber/celp-ve-sevklere-iliskin-duyuru
    @furkanspecial "yönlendirilen sağlık kuruluşunda kovid19 testleri yapılacaktır" mı? :)
  • Benim başvurum er erbaş di zaten.
    29/04 den sonra 05/06 olmuştu önceden.
    Sınıflandırılmış yazıyor durumda.
    28 in de açıklanacak diyor.

• Papaz94 P kullanıcısına yanıt
    Bende de tarih yok er olarak başvurmuştum 29/06/2020 idi önceden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a-f-h

Yedek astsubaylara yetişemedim, sayılarını bilemeyeceğim.

Yedek subaylık da en çok alan yerler Polatlı topçu ile Tuzla piyade, ikisi de 600-700er kişi alıyor.
    Havada Kütahya tek yer. Orası da 100-200 kişi alıyor dönem başına. 373-376 dönemler alınan aday sayısı sırasıyla 98-189-157-167 idi. Hava savunma Konya var ama orası karaya giriyor sanırım.
    Deniz kuvvetlerinde Yalova ve İzmir'de eğitim birlikleri var sanırım. İkisi beraber almıyor, dönüşümlü alıyorlar diye biliyorum. Burası da tahminim dönem başı 200 civarı aday alır.
    Sağlıkçılar Samsun'da eğitim alıyor. Sayıları hakkında bilgim yok.
    Jandarma için Foça tek yer diye biliyorum.
    Mamak MEBS okulu var
    Isparta komando var.
    Başka varsa aklıma gelmiyor.
    Toplasan dönem başı 2000-3000 arası aday alınır diye düşünüyorum.

Arada yeni açılan veya kapanan yerler olabilir. Mesela Kütahya 370. Dönemde başladı yedek subay almaya. Daha önceleri Polatlı'dan devşirme yedek subaylar hava kuvvetlerine geliyormuş.
    Şöyle bir şey de var sadece denizciler için Yalova-İzmit çoğunlukta olabilir, Hava Kütahya oda olabilir bunlar eğitimlerine ve sınıflarına göre oluyor ama piyade sınıfıysa Deniz,Hava %90 ihtimal Welcome to Tuzla Piyade okulu :). Kara,Deniz,Hava piyadedeler orada eğitim görmüştük. 373. Dönem Hava Piyade Yedek Subay.

• Tarih 29.06'ydı şuan boş gözüküyor

• Arkadaşlar veteriner hekimim
    Yedek subay başvurusu yapmıştım ama tarih 29.06dan 05.06 ya değişmiş bu benim kesin er olarak gideceğimin kanıtımıdır.

• Veterinerhekimc V kullanıcısına yanıt
    Hocam haftaya Perşembe açıklanacak zaten. 1 hafta daha sakin kafayla bekleyin derim.

• aschil kullanıcısına yanıt
    Sakin kalamıyorum keşke kalabilsek neyse hakkımızda hayırlısı olsun çok saol hocam cevabın için

• Veterinerhekimc V kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam, tarih değişikliğinde böyle bir garantilik yok. Bu celp döneminde alınacağınızdan bu değişiklik oluyor büyük ihtimalle. Aynı değişiklikler bizde de olduydu. Ayrıca veteriner hekim alımı fazla, bende şuan müfrezede veteriner hekimlerle çalışıyorum. Bol bol yemek tadımı yapıyorlar nöbetlerde😁

• Arkadaşlar bende 29/06/2020 sınıflandırılmış yükümlü yazıyor.
    Dün baktığımda sınıflandırılmış yükümlü yazısı yoktu.
    Sabah girdiğimde teknik sıkıntı vardı,şimdi tekrar kontrol ettim tarih aynı.
    29/06/2020

Başka 29/06/2020 yazan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.