Şimdi Ara

379. Dönem (Mayıs 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.039
Cevap
15
Favori
220.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    06.08.2020 tarihine kadar yazıyo hocam benim e devlette

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • esracengiz E kullanıcısına yanıt
    Ben de onu diyorum hocam. 06/08 demek Agustos celbi demek. Bu da Agustos-Eylül-Ekim aylarından birinde gideceğin anlamına geliyor.
  • İnternetteki haberlerde milli savunma bakanlığının celp ve terhislerin bir süreliğine durdurulacağına dair çalışma yaptıkları yazıyor.Nisan'da gitmek zor gibi.

• Evet hocam. Birer celp sarkabilir.
  • arslantr55 A kullanıcısına yanıt
    Kaç aydır askere gideceğiz diye bekliyoruz bütün işlerimizi ona göre ayarlıyoruz ilk başta sadece bedellileri erteliyorlar sizlik bir şey yok diyorlar açıklanmasına 2 hafta kala ertelenebilir diyorlar bekle bekle sıktı artık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar, siteye sadece bu başlık için üye oldum, aylardır nolacak diye bekliyoruz. MSB net bir açıklama yapsa da rahatlasak.
    Bu arada arkadaşlar aranızda Şubat celbinde mart veya nisan da alımı yapılan arkadaşı olan var mı durum neymiş öğrenen var mıdır?
    Ve 24 Nisan çok geç değil midir bu bakanlık buna el atsa 24'ünde açıklanıp insanlar nasıl 29'unda gidecek? İşi gücü olan insanlar nasıl hemen ayrılacak düşünülmüyor mu bunlar.
    Ben tarih belli olmadığı için bekliyorum hala işten ayrılmadım haziran veya temmuza kalırsa veya başka celbe sarkarsa diye.
  • davutkaratas48 D kullanıcısına yanıt
    Açıklanacak tarih ile celp dönemi arasındaki süre çok kısa. Üstelik şu şartlar altında nasıl gideceğiz.
    Bilet yok olsada inanılmaz pahalı.
    Şehir dışı ulaşım kontrollü sağlanıyor. Valilikten nasıl izin alınacak onuda bilmiyoruz.
    İzin aldık, bilet alabilecegimizin garantisi var mı ?

Ertelenecegine kesin gözüyle bakıyorum artık.
    Yalnız ne cileymis arkadaş. Gitmesi dert çıkması dert gelmesi dert. Nereden baksan dert oldu resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 12 Nisan 2020; 18:1:10 >
  • davutkaratas48 D kullanıcısına yanıt
    Ben şubat celbiyim şuan 99 sayıyorum. Arkadaşımın acemiligi 8 gün önce bitti fakat hala acemi birliğinde tutuyorlarmış. Arkadaşımın usta birliği belli oldu fakat bazı yerlerde acemiliği bitenlerin usta birliği hala belli olmamış.

• legend58 L kullanıcısına yanıt
    Bazı yerlerde de askerlerin usta birliği yine acemi birliğinde devam edecekmiş.
  • Bunu bilmiyorum fakat özellikle doğu tarafına asker gelmezse cok sıkıntı olur.Çünkü çoğu asker terhis aldı ve yerlerine yenileri gelmedi. Ben acemiliği 21 gün yapıp geldim ama burada ki askerlerin %80 i acemiliği 45 gün yapanlar. Ben 26 subatta usta birliğime teslim oldum ve şuan devrelerim kışla içerisinde ama karantinadalar. Düşünün takımımız normal mevcudiyetinden %75 daha az. 2 haftadir bu şekilde. Böyle olunca askerler günde sadece 3-5 saat uyuyabiliyor ve gün içinde 0 istirahat her işe koşturuluyor. Nerdeyse 50 gün oldu ve 1 saat istirahat etmişliğim yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legend58 -- 13 Nisan 2020; 4:27:8 >
  • Şu durumda askere gelmek isteyenler neyin kafasını yaşıyor merak ediyorum. Virüs var. Bi koğuşa girip 60 kişi yatmak mı istiyorsunuz. Msb saçma sapan iş yapıp alım yapmaz umarım. Virüs tehdidi geçene kadar beklemeleri lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Blackmaster

Şu durumda askere gelmek isteyenler neyin kafasını yaşıyor merak ediyorum. Virüs var. Bi koğuşa girip 60 kişi yatmak mı istiyorsunuz. Msb saçma sapan iş yapıp alım yapmaz umarım. Virüs tehdidi geçene kadar beklemeleri lazım.
    https://m.yeniakit.com.tr/amp/haber/1179477/cumhurbaskanligi-kabinesi-toplaniyor-masada-o-konular-var

Celp ve terhislerin ertelendiği bu akşam açıklanır muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emhyr

https://m.yeniakit.com.tr/amp/haber/1179477/cumhurbaskanligi-kabinesi-toplaniyor-masada-o-konular-var

Celp ve terhislerin ertelendiği bu akşam açıklanır muhtemelen.

Alıntıları Göster
    Hocam mayıs celbi ertelenir ağustos celbi de ertelenir mi.
    Yoksa yalnızca mayıs ertelenip mayıs ve ağustos aynı anda mi gider.

• quote:

Orijinalden alıntı: yarabusevlm

Hocam mayıs celbi ertelenir ağustos celbi de ertelenir mi.
    Yoksa yalnızca mayıs ertelenip mayıs ve ağustos aynı anda mi gider.

Alıntıları Göster
    Cumhurbaşkanı konuşma yaptı ama askerlik hakkında bir şey demedi.

Erteleme olursa eğer, 379. celpten sonsuzluğa kadar tüm celpler 3 ay atar.

• Bilecikte askerim 20 marta teslim oldum hala usta birliğimiz belli değil ne zaman gönderileceğimiz hakkında birşey yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noapte

Bilecikte askerim 20 marta teslim oldum hala usta birliğimiz belli değil ne zaman gönderileceğimiz hakkında birşey yok
    Söylentiler arasında bazı noktalarda acemiliğin yapıldığı birliklerin usta birliği olarak devam edebilmesi durumu da var hocam.
  • Değerli arkadaşlar;

E-devletten askerlik durum belgesini sorgulattığımda "AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 01/05/2020 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR." ibaresi çıkıyor.

İşten güçten çok fazla araştıramadım ve inanın bu konularda bilgim yok denecek kadar az. O yüzden sizlerin görüşlerine başvurmak istedim.

Tecil hakkım da bitti, yukarıdaki ibareden ne anlamalıyım? Mayıs celbine mi başvurmam gerekiyordu?

Eğer Mayıs celbine değil de bir sonraki celbe başvuracaksam bu andan itibaren yapmam gereken ya da takip etmem gereken bir işlem var mıdır?

Şimdiden yardımcı olarak arkadaşlara teşekkür ederim. Herkesin hakkında hayırlısı olsun.

• noapte kullanıcısına yanıt
    Benim arkadaşım da 20 martta gitti Samsun’da. Hala acemliği devam ediyor

• Terhisler 1 ay uzatıldı. Nisan ayında alımlar da aynı şekilde 1 ay ertelendi.

https://www.haberturk.com/koronavirus-salgini-nedeniyle-celpler-ertelenirken-terhisler-uzatildi-2646091

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.