Şimdi Ara

379. Dönem (Mayıs 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.039
Cevap
15
Favori
220.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xapplex

Hocam bende anlamıyorum da corona yüzünden oldu biraz da ben tecili bozdurdum ondan oldu bence

Alıntıları Göster
    Hem kendini hem bizi yakacağım diyorsun yani hocam.
  • Açıklanmasına son 20 gün

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • herkese iyi akşamlar.2021 ocağa kadar tecilliyim fakat askerliği aradan çıkartmak istiyorum.E-devletten askerlik tercih işlemlerine girip aşamaları doldurduktan sonra celp sıralaması yaptım.Ağustos-Eylül-Ekim şeklinde.Başka yapmam gereken bir işlem var mıdır? Ve en erken ne zaman askere gidebilirim.
  • arkhamknight26 A kullanıcısına yanıt
    En erken siralaman yazıyor.
    Başvuru bilgilerini doldur. Aile hekimine muayene ol akabinde celp tercihini yaptır bu kadar.

• Kasım 2019da askere başvurdum aralıkta başvuruyu iptal ettim tecil hakkımı kullanarak haziran 2020'ye kadar tecil ettirdim.Geçen hafta 01/08/2020ye kadar ilişiği yoktur sınıf ve tertibat bekliyor yazıyordu şuan 29/04/2020 yazıyor.Tarih neden geri attı bilgisi olan var mı ?
  • Ben 309 dum ne cabuk 70 donem gecmis😢😣😓😔

• quote:

Orijinalden alıntı: RavenoLL

Kasım 2019da askere başvurdum aralıkta başvuruyu iptal ettim tecil hakkımı kullanarak haziran 2020'ye kadar tecil ettirdim.Geçen hafta 01/08/2020ye kadar ilişiği yoktur sınıf ve tertibat bekliyor yazıyordu şuan 29/04/2020 yazıyor.Tarih neden geri attı bilgisi olan var mı ?
    Tecil hakkın 2020 Haziran olduğu için sistem seni Mayıs celbine almış olabilir. Çünkü Haziran celbi de aslında Mayıs ana celbinin içine giriyor. Yani Mayıs celbi şu üçünü de kapsıyor: "Mayıs, Haziran, Temmuz celpleri".
  • 14 gün karantina askerlikten sayılacak mı yoksa 14 gün bittikten sonra mı askerlik başlayacak bilgisi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Askere gitmek için geçen sene temmuzda yedek astsubaylık için başvurdum. Ağustos celbinde çıkmadı, kasım celbinde çıkmadı, şubat celbinde çıkmadı, durum belgesinde hep sınıf ve tertibat bekliyor yazıyodu. Ve sonunda bu ay belgede sınıflandırılmış yükümlü yazıyor yani bu ay kesin gidicek miyim? Cidden sıkıldım artık 1 senedir bekliyorum ve gitmek istiyorum. Bu arada belgede 29/04/2020 tarihine kadar askerlik ile ilişiği yoktur yazıyor.

• lvnt41 kullanıcısına yanıt
    sizin sınıflandırmanız yapıldıysa gideceğiniz yer ve tarih bellidir daha önceki zamanlarda gitmeniz gerekmiyor muydu sınıflandırma bekleniyor mayısta gidecekler için eğer tekrar tecil ettirmediyseniz
  • Temmuz'da tecili kaldırdım o günden beri bekliyorum. Hep sınıf ve tertibat bekliyor yazıyordu. Bu ay ilk defa sınıflandırılmış yükümlü yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: HectorBarbossa

14 gün karantina askerlikten sayılacak mı yoksa 14 gün bittikten sonra mı askerlik başlayacak bilgisi olan var mı?
    Askerlikten sayılacak hocam. Aceminin ilk 14 günü karantina olacak. Acemi ile Usta arasındaki boşluk (1 hafta-on gün olan) tatil olmayacak ve direk ustaya geçiş olacak. Aynı şekilde de en son usta birliği de biterken son 14 gün karantinada geçecek (şu anki askerdeki arkadaşlar son günlerini karantinada geçiriyorlar).

Bunları hesaba katınca 6 ayda hiç bir değişiklik olmuyor.
  • lvnt41 kullanıcısına yanıt
    Bana garip geldi hocam. Yani eve 29.04 yazması mayıs celbini gösteriyor. Normal şartta yine "sınıf ve tertibat bekliyor" yazması gerekiyordu. Ama sınıflandırılmış yazması senin şubatta cıkmış ve şubat-mart-nisan aylarından birinde gideceğin anlamına geliyormuş gibi olacaktı. Yarın bence bi' şubeyi ara sen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lvnt41

Temmuz'da tecili kaldırdım o günden beri bekliyorum. Hep sınıf ve tertibat bekliyor yazıyordu. Bu ay ilk defa sınıflandırılmış yükümlü yazıyor.
    Daha önceden sınıflandırman yapılmış erteletmişsindir. Yine aynı yere aynı statüde gideceksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Metallurgist

Askerlikten sayılacak hocam. Aceminin ilk 14 günü karantina olacak. Acemi ile Usta arasındaki boşluk (1 hafta-on gün olan) tatil olmayacak ve direk ustaya geçiş olacak. Aynı şekilde de en son usta birliği de biterken son 14 gün karantinada geçecek (şu anki askerdeki arkadaşlar son günlerini karantinada geçiriyorlar).

Bunları hesaba katınca 6 ayda hiç bir değişiklik olmuyor.

Alıntıları Göster
    Hocam bu acemilik ile ustalık arasında ki boşluğun olmayacağından emin misiniz ? 6 ay boyunca bizim artık çarşı izninden başka iznimiz olmayacak mı ? O bir haftada yapmam gereken bazı işlemler vardı

• HectorBarbossa kullanıcısına yanıt
    Moralini bozmak istemezdim ama uzun bir süre çarşı izni olacağınıda sanmam.

• Acemilik sonrası verilen bir hafta iznin kalktığı konusunda emin misiniz arkadaşlar internette bununla ilgili bir bilgi bulamadım, siz nereden öğrendiniz? İster istemez bir süreye ihtiyacımız olmayacak mı zaten gerekirse şehir değiştireceğiz bu konu hakkında beni aydınlatırsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HectorBarbossa -- 7 Nisan 2020; 1:14:1 >
  • Ben de bırakın izinleri, çarşı izinlerinin bile olacağını düşünmüyorum (şu an askerde olanların da olduğu gibi). Ayrıca Acemi-Usta arası hafta askerlerin salınacağı pek mantıklı gelmiyor bana. Ne yani 1 ay olan acemiliğin ilk 14 günü karantinaya almasının tek amacı diğer kalan 14 gün için mi? Sanmıyorum. Gözetimden geçmiş (karantina) ve 15 gün askerlik yapmış bir kişinin, tekrar virüs salgınından etkilenebileceği 1 haftalık arayı verecekleri çok makul gelmiyor bana.
  • HectorBarbossa kullanıcısına yanıt
    2 arkadaşım şu an askerde biri şubatta gitti diğeri 20 gün önce gitti ikisinde de acemiden sonra izin verilmemiş. Yemin töreninden sonra askerler dağıtım yerlerine servislerle götürülüyormuş

• Gençler askere gelebilirseniz eğer şuan tüm çarşı ve izinleri unutun, yok dağıtım izni yok başka bir izin veya haftasonu çarşıya çıkma falan 1 aydır hiçbiri, hiçbir ere ve bir çok personele yok. Yani yeni gelecek olan celpdekilere de olmicak. Gelirken tedarikli gelin 3-4 ay dışarı çıkamayacakmışsınız gibi stoklayın kişisel bakım ürünlerinizi, çamaşırlarınızı vb. 378. Dönem asteğmenler ve astsubayların şuan ataması yapıldı, görev yerleri belli. Görev yerleri belli olmasına rağmen hiçbiri acemi birliğinden ayrılamadı, askeriyeden dışarı çıkamadı, yasak. Şehirlere giriş çıkış yasakları var bir yere de ayrılamadılar. Buradan da otobüslere bindirilip direkt atamalarının yapıldığı birliklere gönderilecekler. Meyil izni falan yok. Şuan ne eve gidebiliyolar ne görev yerlerine herkes şuan yatakhanesinden yemekhaneye gidiyo geri geliyo tüm aktiviteleri bu. İkinci bir emre kadar da böyle olacak. Belki sizin celpler de iptal olur belli olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GG52 -- 7 Nisan 2020; 12:54:29 >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.