Şimdi Ara

378. Dönem (Şubat 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.467
Cevap
41
Favori
340.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben hayatım boyunca hep sanssizdim, burda da çok yükseldim bana çıkar mi acaba diye ama büyük ihtimal çıkmayıp hevesim kursagimda kalır :)) benden 1 dönem önce mezun olan arkadaşlarım o dönem çok isteyip olamamışlardı şimdi onlar da benle dalga geçiyor şakasına vay yazık buna da seni yedek subay yaparlar demişler diye :D ama onların gittiği dönem açık çok aşırı değildi şimdiki kadar bakalım kısmetimiz neyse belli olacak 16 gün sonra ama kısa da olsa uzun da olsa sizin gibi önceden konuştuğumuz insanlarla aynı yere çıkar inşallah da bari en azından tanıdığım birileri var deyip yola çıkarız :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Brkgndz33 B kullanıcısına yanıt
    Allah gönlüne göre versin kardeşim inşallah istediğin olur :)
  • Allah razı olsun kardeşim hepimizin gönlüne göre verir insallah :)

• Bugün direk bağlı olduğum askerlik şubesini aradım. 30 OCAK diye gözüküyormuş. Şubat tertibi dedi. 24'ünde belli olacak 30'unda gidecekmişim. dediğine göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brkgndz33

Bu mesaj silindi.
    O zaman karşıdaki sallıyor ? Normal Asker olarak gideceğim ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetTurgut1 -- 8 Ocak 2020; 15:30:49 >
  • Kardesim dediğim gibi sınıflandırma sonuçları 24 unde açıklanacak eğer ocak çıkarsa yine 30 ocakta gideceksin ama belli değil henüz yani şubeden sana birinin 30 unda gidiyorsun demesi için sınıf ve tertibatın yapılmış olması lazım.

• MehmetTurgut1 kullanıcısına yanıt
    sınıflandırma sonucunu şubedeki memur göremez, açıklanmadı henüz, tabi onların sistemi farklı ise bilemem, ancak 30 ocak sevk tarihi sadece y.subay veya astsubay için geçerli değil. Erin de o dönemde gitme şansı var, ama y.subay veya astsubayların sevk tarihleri 30 ocak... bu duyuruda var, ama erler bu tarihte sınıflanamaz diye bir şart yok.
  • Aynen ben yanlış bilgi verdim ozur dilerim, Kısa dönem için de 30 ocakta gitme şansı varmış. Ama kimsenin su an kesin bilgi verme şansı yok yani şubedeki 30 u dedi diye bi sürü hazırlık yapma 24 unu beklemeden

• buradayız.
    https://t.me/tsk378

• MehmetTurgut1 kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde bende gittim. Bana verdikleri belgede sevk tarihi kısmında 30 ocak 2020 yazıyor.

Söylem değil yazılı belge yani...
  • ofsayttaki_adam O kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal sınıflandırma belli oldu, veya kısmen belirlenmiş olabilir; açıklamayı da günü gelince yapacaklar. E-devlete yükleme, sülüs, yol ücretleri derken bürokrasi süreci biraz uzuyor olabilir... Keşke 15 ocak gibi açıklansa da önümüzü görsek :=))
  • Bana da öyle geliyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ofsayttaki_adam O kullanıcısına yanıt
    O zaman ben de bi gideyim şubeye ya benim elimde kağıt filan yok şubede tercihleri yaptigimda kadın bu kağıtları imzalat dedi sonra herşeyi aldı bana tek bi kağıt bile vermedi e devlette de hiçbişey gözükmüyor icim icimi yiyor bi terslik olacak diye :D

• Bi de kardeşim gittiğimde ne diyeyim ben gorevliye durum belgesi mi isteyeceğim, e devlette gözüken durum belgesinde sevk tarihi filan yazmıyor çünkü benim asıl istediğim hizmet tercihlerimi filan teyit ettirmek o da kapali su an e devlette . Sen ne istedin de üzerinde sevk tarihi gözüken belge verdiler ;)

• Brkgndz33 B kullanıcısına yanıt
    Kardeşim hemen git şubeden Askerlik durum belgeni al orda sevk tsrihin güncellenmiş halini görüceksin kağıdı niye istiyorsun diye sorarsa ordaki gevşek memur iş yerime sevk tarihimi göstermem gerekiyor falan sala bir şey işte elinde imzalı bir kağıt olsun yarın hiç bir şey kanitliyamasin sistem çok karışık zamanın varsa git şubeye

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: islam.kurt

Kardeşim hemen git şubeden Askerlik durum belgeni al orda sevk tsrihin güncellenmiş halini görüceksin kağıdı niye istiyorsun diye sorarsa ordaki gevşek memur iş yerime sevk tarihimi göstermem gerekiyor falan sala bir şey işte elinde imzalı bir kağıt olsun yarın hiç bir şey kanitliyamasin sistem çok karışık zamanın varsa git şubeye
    Başvuruyu e devletten yaptık bizi de kapsar mı?
  • lisans mezunu olarak hala yedek subaylık başvurusu yapabilir miyiz. 20 aralıkta normal başvuru yapıp aile hekimine muayene olmuştum. şuan sınıf ve tertibat bekliyor yazıyor
  • Batuhan1923 kullanıcısına yanıt
    Bu herkes için geçerli kardeşim çünkü bazı arkadaşlarımızı Mayıs'a atmışlar onu öğrenmenin tek yolu ya cimere yazicaksin yada şubeye gideceksin mutlaka şubeye gidin içiniz rahatlasın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • vatansever41 V kullanıcısına yanıt
    Şube sizin dediğiniz gibi demiyor ama evet 15 gün deyince akla gelen 30 ocak gideceksen 15 ocakta belli olur ama dedikleri 24 ocağı bekleyim iyi güzel bekleyelimde. gurbette kiradayız. 24 ünde pat diye ev sahibinde cıkıyoruz mu diyelim işi nasıl bırakalım bir anda yada 24 ünden önce işi bırakıp memlekete gitsek. ya mart açıkarsa 2 ay boşta gez sonra. şubeler net bilgiye sahip değil insanların öğrenmek istedi yer değil sevk tarihi nedir o belli olsun yeterli yerleri 24 ocaktada acıklansa olur gercekten can sıkıcı bir durum
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.