Şimdi Ara

378. Dönem (Şubat 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.467
Cevap
41
Favori
340.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 24 ocağı bekleyim iyi güzel bekleyelimde. gurbette kiradayız. 24 ünde pat diye ev sahibinde cıkıyoruz mu diyelim işi nasıl bırakalım bir anda yada 24 ünden önce işi bırakıp memlekete gitsek. ya mart açıkarsa 2 ay boşta gez sonra. şubeler net bilgiye sahip değil insanların öğrenmek istedi yer değil sevk tarihi nedir o belli olsun yeterli yerleri 24 ocaktada acıklansa olur gercekten can sıkıcı bir durum
  • Brkgndz33 B kullanıcısına yanıt
    24 ocağı bekleyim iyi güzel bekleyelimde. gurbette kiradayız. 24 ünde pat diye ev sahibinde cıkıyoruz mu diyelim işi nasıl bırakalım bir anda yada 24 ünden önce işi bırakıp memlekete gitsek. ya mart açıkarsa 2 ay boşta gez sonra. şubeler net bilgiye sahip değil insanların öğrenmek istedi yer değil sevk tarihi nedir o belli olsun yeterli yerleri 24 ocaktada acıklansa olur gercekten can sıkıcı bir durum
  • esen_kal_ E kullanıcısına yanıt
    24 ocağı beklersek . gurbette kiradayız. 24 ünde pat diye ev sahibinde cıkıyoruz mu diyelim işi nasıl bırakalım bir anda yada 24 ünden önce işi bırakıp memlekete gitsek. ya mart açıkarsa 2 ay boşta gez sonra. şubeler net bilgiye sahip değil insanların öğrenmek istedi yer değil sevk tarihi nedir o belli olsun yeterli yerleri 24 ocaktada acıklansa olur gercekten can sıkıcı bir durum
  • ZİYA555 Z kullanıcısına yanıt
    Çok haklısın kardeşim, ancak yapılacak çok fazla bir şey yok. Dediğin gibi, en azından sevk tarihinin önceden belirlenmesi, yerlerin ise, daha sonra açıklanması güzel bir uygulama. Bu CİMER'e yazılabilir... Çok mantıklı, insanların eli ayağı dolanmaz. Önünü görür... Destekliyorum, CİMER'e yazalım.
    Kardeşim haklisin ama yani zaten biz de aynı durumu eleştiriyoruz ama elimizden gelen bisey yok . Ben çalışmıyorum su an o yüzden rahatım ama sizin gibi çalışan insanlari düşünmeleri lazımdı kesinlikle o bakımdan cok büyük yanlis yapmışlar .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    bence de erken acıklansın ama msb nin acıkladıgı durum bu ben de 4 aydır beklıyorum benımde işime gelir erken acıklanması ama duyuru bu şekilde ilk grup gidicekler için 6 gun sure var
  • Askerlik şubesinden askerlik belgemi aldım sevk tarihi 30 Ocak yazıyor sanırım bu gideceğimiz tarih değil 30 Ocak,26 Şubat veya 19 Mart'ta gideceğimiz belli değil sadece sevk başlangıç tarihi yazıyor diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vatansever41

usta toplamda kaç kişi vardı yedek astsubaylıkta tüm ülke genelinden bahsediyorum
    sanırsam 10 bin idi.Cogunlugu piyade olusturuyordu.Safi tokat piyade 1100 kişiydiler.
  • islam.kurt İ kullanıcısına yanıt
    Bu Mayıs konusu kesin bilgi mi ? Ben askerlik işlemlerimi taa Ağustos'ta yaptım. Kasimi kaçırdım. Bunu da mı kaçırma ihtimali var yani. E yuh. Askere gitmek için nerdeyse bir sene beklendiği nerde görülmüş. Kafalarına göre Mayıs'a atabiliyorlar mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sipahi16 S kullanıcısına yanıt
    Kardeşim çok saçma biliyorum ama bunların sağı solu beli olmaz çünkü bizim telegram grubunda bazı arkadaşlar var ayın durumda adam temmuzda yokla yapmış hata bir arkadaş bir sene önce bozdurmus Ocak 2019 da düşün şubata asker olucak yani çok saçma insanlar işlerini bırakıyor yada bir sürü plan program yapıyor ama tsk umrumda değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • islam.kurt İ kullanıcısına yanıt
    Yani tamamen kafalarına göre mi ? Ben geçen hafta şubeye çıktım. Bana dedi ki senin 30 Ocak olarak gözüküyor bu celpte gidersin dedi.

• Arkadaşlar e devletten başvuru yaptım yedek astsubaylığı istemedim ancak bugün askerlik şubesinden aldığım belgede yedek astsubay adayı yazıyor bu normal mi?
  • cirilla fiona kullanıcısına yanıt
    usta sen mayıs grubusun 20 aralıktan sonra yaptığın için(resmiyette)
  • Batuhan1923 kullanıcısına yanıt
    normal reis istesende istemesende senin evrakda o bilgi yazar sanırım sen önlisans mezunusun
  • quote:

Orijinalden alıntı: vatansever41

normal reis istesende istemesende senin evrakda o bilgi yazar sanırım sen önlisans mezunusun
    Evet hocam 2 yıllık mezunum çıkma durumu var mı peki yedek astsubaylık
  • Arkadaşlar ben ağustos 2019 da işlemlerimi tamamladım. Yani 5 aydır bekliyorum. Kasım celbini 1 haftayla kaçırdım. 20 sinden sonra yaptığım için. Şubede 30 Ocak dedi memur bu Şubat'ta gidersin dedi. Ama bazı arkadaşlar Mayıs'a kalmış diyolar. Hatta askere gitmek için 9 ay bir sene bekleyen varmış vs. Böyle bir şey olabilir mi ? Biri aydınlatırsa sevinirim

• Batuhan1923 kullanıcısına yanıt
    istemediğin için çıkma ihtimali çok az yok gibi
  • sipahi16 S kullanıcısına yanıt
    Tmm sana güncellenmiş halini vermişler senin Şubat o zaman bazılarına Mayıs diyorlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.