Şimdi Ara

378. Dönem (Şubat 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.467
Cevap
41
Favori
340.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam aynı durumdayım. Üniversite bitince hiç tecil felan yaptırmadan başvurdum. İlk celpte askere alınacaksınız yazısı onla alakalı olabilir. Bendede celp dönemi tercih ekranı çıkmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qua1912

Hocam aynı durumdayım. Üniversite bitince hiç tecil felan yaptırmadan başvurdum. İlk celpte askere alınacaksınız yazısı onla alakalı olabilir. Bendede celp dönemi tercih ekranı çıkmadı.
    Kardeşim sen er/yedek subay/yedek ast tercihlerini yaptın mı? Ben askerlik şubesine gittim dün söyledikleri şey: “İlk celpte yazıyorsa şubatta gideceksin.” Verdikleri kağıtta da altta şubata askere alınacaktır yazıyordu, sonradan gördüm. E devlette görünmüyordu tabi. Askerlik durumu sorgulayınca sınıf ve tertibat bekliyor yazıyor mu? Bende ilk tecil ettirdim, iş güç yok ne yapacağım evde gideyim aradan çıksın dedim bozdurdum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-21F9C8AD0 -- 21 Kasım 2019; 4:23:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabi yazıyor. O yüzden sordum bu kağıdı verdikten sonra değişmez değil mi daha sonra mağdur olmayalım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese merhaba. Bi whatsapp grubu felan var mı yoksa yerler belli olduktan sonra mı kurulacak arkadaslar ?
  • Beyler kısa dönem askerlik çıktıktan sonra tekrar tecil ettirip gitmessem daha sonra bedelli yapabilir miyim? Bilgisi olan var mı?

• Arkadaşlar şu hizmeti kullanıp kontrol etmeye çalışıyor um ama günlerdir bakımda görünüyor sayfaya ulaşabilen varmı? Askerlik durum sorgusunda sınıf ve tertibat bekliyor görünüyor ama eksik gedik bişey kalsın istemediğim için kontrol etmek istiyorum muayenem yansıdımı bilmiyorum ilk cepde gönderecek sanırım onuda bilmiyorum

378. Dönem (Şubat 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları

• onr1818 kullanıcısına yanıt
    Askerlik şubene sor.

• onr1818 kullanıcısına yanıt
    Hocam orası hep öyleydi. Emin olmak istiyorsan şubeye sorabilirsin.
    Sınıf ve tertibat bekliyor yazıyorsa ilk celp yani şubat celbinde askersin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saolun hocam ben bir şubeyle görüşeyim o zaman

• uAdana U kullanıcısına yanıt
    Evet yapabilirsin.
  • Selamlar
    1. Dönem Yedek astsubay adayları bugün yemin ettik. Evci iznine çıktık
    10 ocakta mezun olup kıta ya gideceğiz
    Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz

• BANA ŞUBEDEN VERİLEN NET BİLGİ

Arkadaşlar 7 Temmuzda tecili bozdurup işlerime engel diye askerlik 6 aya hazır düşmüşken yapıp geleyim düşüncesiyle e-devletten yoklama başvurumu yaptım. Aile hekimi sistemde ameliyat gördüğü için hastaneye sevk etti orada da 3 ay boyunca her gün hastaneye gittim geldim heyete girmek için.Siz ne kadar ben askere gitmek istiyorum desenizde hastane çok araştırıyor. Karaciğerimde büyüyen bir enzim haddin fazla artmış onu sorun ettiler yok şunu yaptır yok bunu yaptır uşak'tan afyon'a sevk ol tekrar uşak' agel derken tam ekim ayına kadar sürdü ve kasım celp dönemini kaçırdım. Bu kısımda net bilgiyi verececeği****

*** İşlemlerim bitti heyet raporu ELVERİŞLİDİR çıktı ve onu şubeye götürdüm. İşlemlerimi yapıp dosyamı kapattılar Şubat ta gideceksin dediler. Memur a tarih ve yerim ne zaman belli olur dedim 20-25 Aralık arası dedi. Geçen sene Şubat ta gidenlerin 15-18 ocakta belli olmuş ama bu yıl yeni sistemden sonra farklı arkadaşlar. Askerlik yerleri erken açıklanıyor. Yani şubenin bana söylediği bu tarih. Aralık ayının 20-25 i arası açıklanır...

• SHIHAD kullanıcısına yanıt
    Göreviniz, işiniz ve maaşınız nedir belli mi?
    Kısa döneme göre yapmak mantıklı mı?

Merhaba hocam hayırlı olsun. Bölümünüz neydi?Birde yaşadığın zorluklardan bahseder misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: Marcus Glory

Göreviniz, işiniz ve maaşınız nedir belli mi?
    Kısa döneme göre yapmak mantıklı mı?
    Ben maliye astsubayı adayıyım. Açıkçası ne iş yapacağım usta da belli olacak
    2 ay 450 tl harçlık alacağız. Maaş olarak 5100 diyorlar ama bence O kadar olmaz. Asteğmen kuzenim 5.500 alıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Paramediko

Merhaba hocam hayırlı olsun. Bölümünüz neydi?Birde yaşadığın zorluklardan bahseder misin?
    Merhaba sağolun
    Dış ticaret mezunuyum
    Yaşadığım zorluklar kısaca şunlar: 5000 yedek astsubay belli yerlere dağılmış. Bu yüzden çok kalabalık
    Rütbeliler siz subay astsubay olacaksınız diye Biraz baskı kuruyorlar. Istikamet yeme yatma sürünme bolca yapıyoruz

Genel anlamda hangi bölümleri almışlar.Ben de başvurdum yedek astlığa da merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paramediko

Genel anlamda hangi bölümleri almışlar.Ben de başvurdum yedek astlığa da merak ediyorum.
    Hocam bizim okul ikmal maliye okulu. Saydığım bölümler var
    Bankacılık mezunu arkadaşım hava savunmacı oldu

• Telegram grubumuza katılmak için ;
    https://t.me/joinchat/NqZop1Rylu3yCQUAq1X5nA

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.