Şimdi Ara

378. Dönem (Şubat 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.467
Cevap
41
Favori
340.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yedek subaylarda usta birliği hala kura ile mi çekiliyor? Eğer öyle ise Yedek Ast. içinde aynısı olur diye düşünüyorum. Yedek ast. gitmek isteyen arkadaşlar için bir öngörü olabilir.
  • merhabalar, askerlik şubesinde yedek subaylık başvurusunu yaptırdım orada bana komando olmak ister misin diye sorulduğunda evet demiş bulundum ancak komandoluk için yeterli fiziki şartlara sahip değilim, yine de seçilir miyim? tsk komando seçimi yaparken rastgele mi yoksa fizik özelliklerine göre mi seçim yapıyor?
  • imcoolrick İ kullanıcısına yanıt
    komando olmak ister misinize hayır diyene de çıkıyor dert etme.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paramediko

komando olmak ister misinize hayır diyene de çıkıyor dert etme.
    Hocam acemi birliğinde seçilmiyor mu komandolar? Yani gitmeden seçilip seçilmeyeceğimizi bilemeyiz diye okudum. İnternette hep öyle yazıyor masada komutan soruyormuş olur musun diye, hayır desende gözüne kestiyse alıyormuş diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-21F9C8AD0 -- 18 Kasım 2019; 18:35:58 >
  • Zaten komando yetiştiren yerler belli manisa ısparta gibi.Nereye düştüğüne bağlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paramediko

Zaten komando yetiştiren yerler belli manisa ısparta gibi.Nereye düştüğüne bağlı.
    Orası doğru hocam ama şöyle bir durumda varmış, örneğin oraya düşen herkes komando olamayabilirmiş hem sağlık şartlarından dolayı hemde piyade gibi sınıflarada kaydırma yapıldığı için. Farklı olarak atıyorum topçu ya da muhabere gibi bir birlikte acemilik yapan askerler arasından da Komando seçiliyormuş. Orada da komutanın kararına bağlı olarak komando olunuyormuş. O kağıda tercihte evet/hayır yazmanın pek bir anlamı yok yani. Sistem hala belirsizliklerle dolu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-21F9C8AD0 -- 18 Kasım 2019; 18:45:30 >
  • Doğrudur hocam hayırlısı artık.

• Aile hekimi onaylamış. Tercih başvurumu yapınca şöyle bir şey çıkıyor karşıma. Bu nedir? Şubat celbi falan seçemiyorum ne yapmalıyım? İlk celp tarihi nedir? Askerlik şubesine mi gitmeliyim? Benim bildiğim tercih yapmam gerekiyordu. Yedek ast. falan tercihi yapabiliyorum ama diğerleri yok.

378. Dönem (Şubat 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-21F9C8AD0 -- 19 Kasım 2019; 18:32:53 >
  • Arkadaşlar aile hekimi muayenesi kaç günde sisteme düşüyor ve tercih işlemleri açılıyor acaba? Cuma günü saat 15.30 gibi muayene oldum henüz açılmadı. Üstteki arkadaşın @slayeralone12 1 günde açılmış sanırım ondan merak ettim.
  • İlk celp dönemi Şubat zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizb13

İlk celp dönemi Şubat zaten.
    Sevk tarihi falan yazmıyor ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oceans21 kullanıcısına yanıt
    Hocam benim ekranda aynı gün açılmıştı ama ben eylül ayının sonunda yaptım yoğunluktan dolayıdır muhtemelen.

• Beyler sevk tarihi falan ne zaman çıkıyor bende çıkmadı zaten celp seçimi yapamadım, otomatik ilk celpte gideceksiniz yazıyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-21F9C8AD0

Beyler sevk tarihi falan ne zaman çıkıyor bende çıkmadı zaten celp seçimi yapamadım, otomatik ilk celpte gideceksiniz yazıyordu
    Olum niye bu kadar sıkıntı yaptın, çıksa ne çıkmasa ne. Şubat olarak seçmişsin bitmiş gitmiş. Şubat'ta gidemezsen bile senin hatandan dolayı olmayacak, nasip. Ama %95 gideceğiz Şubat'ta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thor10dor -- 20 Kasım 2019; 10:36:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir sorunun cevabını bekliyorum. Önlisans mezunu olup yedek astsubaylığa başvuranlar çıkıp çıkmayacağını ne zaman öğrenecek? Acemi birliğinde mi?

• Thor10dor kullanıcısına yanıt
    Aralıkta açıkşanacak nereye ve hangi statüden gideceği. Yani askere gitmeden önce belli olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marcus Glory

Aralıkta açıkşanacak nereye ve hangi statüden gideceği. Yani askere gitmeden önce belli olacak.
    Eyvallah. Ne zamandan beri bunun cevabını arıyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thor10dor

Bir sorunun cevabını bekliyorum. Önlisans mezunu olup yedek astsubaylığa başvuranlar çıkıp çıkmayacağını ne zaman öğrenecek? Acemi birliğinde mi?
    Whatsapptan da yazdım. Bugün öğrendim şubede. Bilmeyenlerde öğrensin; Aralık sonuna doğru belki sarkarsa ocakta belli olurmuş. Orada yazacak zaten hangi kuvvete hangi statüden (er, yedek ast) gittiğin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-21F9C8AD0 -- 20 Kasım 2019; 11:33:4 >
  • Arkadaşlar ben 19 Kasım'da askerlik şubesine gidip tecilimi bozdurdum. Daha önceden aile hekimine gitmiştim. 1.5 yıl önce askerlik tecilimi yaparken. Arkadaşlar tecilimi bozdurduğumda bir daha aile hekimine gitmem gerektiğini söyledi fakat askeriyede ki memur gerekmediğini söyledi. E devlette askerlik yoklama takibinden kontrol etmeye çalıştım fakat bakıma alınmış o kısım. Memurun verdiği kağıtta Şubat 2020'de askerliğe alınacaktır yazısı yazıyor. Aile hekimine gitmeme gerek var mı sizce böyle bir durumla karşılaşan varmıdır?
  • judas9 J kullanıcısına yanıt
    E devletten askerlik durumunu sorgula.Sınıf ve tertibat bekiyor yazıyor ise işlemlerin tamam.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.