Şimdi Ara

378. Dönem (Şubat 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.467
Cevap
41
Favori
340.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tecil ettirirken asal yoklama başvurusu zaten yapmış olman lazım. Şimdi tecili bozarken tekrar yoklama yapamıyorsun, sadece Asal askerlik hizmet tercih işlemlerini güncelleyip tertibat bekliyorsun diye biliyorum ben öyle yaptım. Şuan sınıf ve tertibat bekliyorum şubat celbi için. Şubeye falan gitmedim. Yanlışım varsa düzeltin lütfen..
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakyvzz

Tecil ettirirken asal yoklama başvurusu zaten yapmış olman lazım. Şimdi tecili bozarken tekrar yoklama yapamıyorsun, sadece Asal askerlik hizmet tercih işlemlerini güncelleyip tertibat bekliyorsun diye biliyorum ben öyle yaptım. Şuan sınıf ve tertibat bekliyorum şubat celbi için. Şubeye falan gitmedim. Yanlışım varsa düzeltin lütfen..
    Doğru olabilir hocam. Dediğiniz gibi zaten yoklamayı yaptık foto falan yükledik önceden.Bilen varsa yazarsa memnun olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RavenoLL R kullanıcısına yanıt
    Aynen ben de öyle yaptım. Tecilimi e-devletten bozdurdum. E-yoklama için uygun değilsiniz yazıyor ama tecil tarihi 30.12.2019 oldu ve "sınıf ve tertibat bekliyor" diyor. Şubeyi aradığımda sorun yok sınıflandırmayı bekle dedi. Demek ki tecil ettirirken yaptığımız asal yoklama yetiyor, ikinciye gerek kalmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holypages -- 13 Kasım 2019; 21:54:59 >
  • Thor10dor kullanıcısına yanıt
    Selam, normal kısa süreliğine acemilik yerin çıkacak. Yemin töreninden son ortalama 1 ay sonra ise usta birliğin yani kalan 10 ay yedek astsubay olarak nerede yapacağın açıklanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sLih;

Selam, normal kısa süreliğine acemilik yerin çıkacak. Yemin töreninden son ortalama 1 ay sonra ise usta birliğin yani kalan 10 ay yedek astsubay olarak nerede yapacağın açıklanıyor.
    Hocam benim sorum yedek astsubay olup olmayacağımız ne zaman belli olacak şeklindeydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar benimde birkaç sorum olacaktı asal yoklama başvurusunu şubeye giderek tamamladım salı gün de aile hekimine giderek sağlık işlerini hallettim ancak sistem üzerinden hizmet seçemiyorum. Askerlik hizmet seçimine tıkladığımda öncelikle yoklama başvurusu hizmetini kullanmalısınız diyor. Süreç takibinde ise planlı bakım çalışmasından dolayı hizmet verilemiyor yazıyor. Asal yoklama başvuru ekranında da askerlik yoklama işlemleriniz devam etmektedir yazıyor bir anlam veremedim acaba ne zaman sonuçlanır?
  • Sorularınıza daha hızlı cevap alabilmeniz adına herkesi telegram grubumuza bekliyoruz:
    https://t.me/tsk378

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lt. Aldo Raine -- 14 Kasım 2019; 12:33:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilalirdem

merhabalar benimde birkaç sorum olacaktı asal yoklama başvurusunu şubeye giderek tamamladım salı gün de aile hekimine giderek sağlık işlerini hallettim ancak sistem üzerinden hizmet seçemiyorum. Askerlik hizmet seçimine tıkladığımda öncelikle yoklama başvurusu hizmetini kullanmalısınız diyor. Süreç takibinde ise planlı bakım çalışmasından dolayı hizmet verilemiyor yazıyor. Asal yoklama başvuru ekranında da askerlik yoklama işlemleriniz devam etmektedir yazıyor bir anlam veremedim acaba ne zaman sonuçlanır?
    Bende de aynısı olmuştu. Askerlik şubesini arayınca onlar yardımcı oldular, hizmet tercihi açıldı. Bi telefon etmeni öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilmaz96 -- 14 Kasım 2019; 15:43:53 >
  • |YipMan| kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ben dün gittim. Durumu anlattım, mezuniyetim sisteme düşmüş ama sanırım kurumun onaylaması gerekiyormuş(bir tık kadar kolay bir işlem). Sorun şimdi halledildi dedi. Bugün başvurumu yaptım internetten, o ikimize de sorduğu soruyu sormadı. Yani mevzu çözüldü.

• Aktif ve ana grubumuzun linkini verdim arkadaşlar buyrun hızlı yardım almak için sizde katılın

https://t.me/joinchat/NqZop1Rylu3yCQUAq1X5nA

• Yukarıdaki arkadaş grup içinde gruplaşma yaratmaya çalışıyor ilgisiz alakasız reklamlar yapıyor aklı sıra ama neyse kendisi ve kıl kuyrukları bu yüzden atıldı zaten ana grubumuzdan bilgi vermeye devam

https://t.me/joinchat/NqZop1Rylu3yCQUAq1X5nA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakBey35 -- 15 Kasım 2019; 0:11:37 >
  • Timur 44 T kullanıcısına yanıt
    Ben de yoklama yapıp sağlık onayından geçtim. Ertesi gün de tercih yaptım mezuniyetim gözüküyordu orada zaten sıkıntı olsa yedek subay seçeneği olmaz diye düşünüyorum. yedek subay-astsubay-er şeklinde tercih yaptım. Şubat döneminde gideriz değil mi o tarz bir seçenek göremedim. Benim askerlik durumunda tertibat bekliyor yazıyor.

• |YipMan| kullanıcısına yanıt
    Şubeye gittiğim gün celp tarihi seçemiyorum başvuruda demiştim, tercih yaptığında açılır açılmazsa da çok büyük bir ihtimal Şubat'ta gidersin dediler ama emin değilim ben de.

• 23 ağustos gibi tecili bozdurdum Kasım da gitmek için ancak dolu diye şubata gidersin büyük ihtimalle dediler. Ancak önlisans mezunuyum yedek astsubaylık için tercih sırasında 1- yedek subay 2-yedek astsubay 3- er diye sıraladı. Ben er yapmak istediğimi belirttim ama sistem izin vermiyor er olarak yapmak istesende sıralama böyle olmalı dediler. Sizinde başınıza böyle durum geldi mi çıkarsa ne yapacağım acaba iptal edilir mi açıklandıktan sonra

• seanparker kullanıcısına yanıt
    Ne alakası var Er olarak gitmek istiyorsan 1.sıraya er koyuyorsun gerisi önemli değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seanparker

23 ağustos gibi tecili bozdurdum Kasım da gitmek için ancak dolu diye şubata gidersin büyük ihtimalle dediler. Ancak önlisans mezunuyum yedek astsubaylık için tercih sırasında 1- yedek subay 2-yedek astsubay 3- er diye sıraladı. Ben er yapmak istediğimi belirttim ama sistem izin vermiyor er olarak yapmak istesende sıralama böyle olmalı dediler. Sizinde başınıza böyle durum geldi mi çıkarsa ne yapacağım acaba iptal edilir mi açıklandıktan sonra
    Önlisans mezunu nasıl yedek subaylığa başvurabiliyor? Ben sadece yedek astsubaylığa başvurabildim.

• seanparker kullanıcısına yanıt
    Sistemi görmedim. Sadece er seçilmiyor muymuş?
  • şubat celbi tahminen ne zaman belli olur ?
  • Paramediko P kullanıcısına yanıt
    Seçse ne olacak benim arkadaş yedek subay kutusunu işaretlemedi hukuk bitirdi akademisyendi meslekçi asteğmen çıktı çocuk tekrar tecil ettirdi tsk kafaya göre iş yapıor senin ne istediğin pek önemli değil eğer işlerine yarıyorsan

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.