Şimdi Ara

378. Dönem (Şubat 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.467
Cevap
41
Favori
340.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün asal yoklamayı yaptım ama hem okuyorum hem askere gitmek istiyorum seçeneğinden başka seçeneği işaretleyemedim. Bi önlisans programından mezun oldum 2.ye kayıt oldum ama gitmedim pasif görüniyor yedek astsubay çıkması için bir engel teşgil eder mi kaydımı sildirsem normal seçenekler açılır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzin kullanmayan devrelerime geçmiş olsun. Askerlik bitti, yarın bu saatlerde evde olacağım...
    Şafağım fazlayken burdan kurtulacağım günü iple çekiyordum ama şu an bi hissizlik var içimde. Ayrılık hüznü kesinlikle yok ama cikmaya da hevesim kalmadı bunca sıkıntılı gün çektikten sonra.
    Dedikleri gibi daha dün gibi hatırlamıyorum teslim olduğumu. Baya baya uzun sürdü 6 ay.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bitti be sonunda
  • The Mühendis kullanıcısına yanıt
    hocam sınavda matematik - mantık vs .sorular mı var yoksa sadece askerlik ile ilgili bilgiler mi var ?
  • Hünkar1453 H kullanıcısına yanıt
    Sadece orda gösterdikleriyle alakalı. Matematik filan yok. Askerlik ilk yardım vs

• oguzorhan_ O kullanıcısına yanıt
    -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muco022 -- 11 Kasım 2020; 9:22:15 >
  • Merhaba
    Ben okulu uzattığım için kyk borcu ödemem ya askerliğin ortasında başlayacak, er olarak gidersem de hemen sonrasında başlayacak.

Bundan dolayı çok merak ediyorum. Gıda mühendisi, er yada yedek subayla hiç karşılaştınız mı?

• Thor10dor kullanıcısına yanıt
    Askerlik donusu evde ortam nasildi eve adapte oldunuz mu
    En cok neleri ozlemissiniz
    Isiniz varmiydi giderken yoksa simdi is mi kuracaksiniz
    En onemliside askerde dh ye nasil giriyorsunuz

Benim birsuru sey askerligin bitmesini bekliyor dugun is filan, o yuzden bi an once celbim gelsinde gideyim diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Vatikanli Mumin

Askerlik donusu evde ortam nasildi eve adapte oldunuz mu
    En cok neleri ozlemissiniz
    Isiniz varmiydi giderken yoksa simdi is mi kuracaksiniz
    En onemliside askerde dh ye nasil giriyorsunuz

Benim birsuru sey askerligin bitmesini bekliyor dugun is filan, o yuzden bi an once celbim gelsinde gideyim diyorum
    Hemen adapte oldum diyebilirim sanki hiç gitmemiş gibi oldu, sadece gittiğimde virüs başlamamıştı, ilk bir iki gün insanları maskeyle görmek falan garip geldi sokağa çıkıyordum herkes maskeli falan onun dışında Özgürlük gibisi yok dostum en çok bunun değerini anlayacaksın. Oradayken geçmez geçmez diyorsun ama geçip gidiyor. Ha dediğim gibi hiçde kısa gelmedi bana ama en sonunda bitti işte.

Telefon mevzusu da bilmiyorum yerden yere göre değişiyor mu ama bizim orada yasaktı ancak üst devreler kullanıyordu. Bizde üst devre olunca yani alt celbimiz gelince kullanmaya başlamıştık Son 3 ay telefon kullandım kaçak göçek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thor10dor -- 19 Ağustos 2020; 20:4:21 >

• şubat celbinde yedek subay alımı az mı oluyor.celp dönemlerine göre yedek subay olma ihtimali düşüyor mu yani bilen var mı ona göre tecilimi bozdurucam

• Vay be aylar önce sürekli bu konuya girerdim. 378. dönem asteğmen olarak görevime devam ediyorum. Herkes için hayırlısı olur umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Home 94.

Vay be aylar önce sürekli bu konuya girerdim. 378. dönem asteğmen olarak görevime devam ediyorum. Herkes için hayırlısı olur umarım.
    Kisla disina cikma yasagi varmi hala, yasadigim yerde butun uzman asubaylar filan evine gidiyor ama internetde herkes kisla cikis yasagi var diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: son üye

Kisla disina cikma yasagi varmi hala, yasadigim yerde butun uzman asubaylar filan evine gidiyor ama internetde herkes kisla cikis yasagi var diyor

Alıntıları Göster

Bekar personel kışlada kalıyor gelen emir gereği. Bazıları bu emri dinlemiyor ama. Biraz karışık durumlar kısacası.

• Home 94. kullanıcısına yanıt
    Siz dinliyormusunuz
    Yillik izinler kalktimi

• son üye S kullanıcısına yanıt

Emre uyuyorum evet. Kışla içerisindeki misafirhanede kalıyorum. Yıllık izinlerin kullanımı amirinin inisiyatifinde biraz.

Bascavuslarla araniz nasil astegmenim mi yoksa komutanim mi diyorlar

Genel olarak iyidir. Hiçbir başçavuş komutanım çekmez asteğmene. En azından ben görmedim. Samimi olduğum başçavuşlar ismimle hitap ediyor. Değer verdiğim kişiler var aralarında.

Cok yanlis 50 yasinda bir uzman cavus 22 yasinda bir astsubaya nasil komutanim diyorsa 50 yasindaki basavusda astegmene komutanim diyecek
    Olurda bana 23 ekimde yedek cikarsa bu konuda hic taviz vermem isterse bana 1 ayda 30 nobet yazsin butun esyayi bana zimmetlesin korkmam cekinmem

Zannetmiyorum komutanım diyeceklerini. Bazıları yarbayı, albayı takmıyor hatta.  

Asteğmenler olarak tabii ki onların üstüyüz fakat işin raconu böyle oturmuş böyle devam edecek. Zaten böyle devam etmesini rütbeli komutanlar istemese illa ki el atarlardı bu işe ve düzeltirlerdi.  

• 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.