Şimdi Ara

378. Dönem (Şubat 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.467
Cevap
41
Favori
340.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam, o tarihten önce yapman gereken bir şey yok. O tarihten sonra ise edevlet üzerinden asal yoklama zamanın gelmiş olacak. Bu işlemler devam ederken de Sağlık ocağından sağlık muayenesini geçeceksin. Hizmet tercihini de yapacaksın e-devletten. Sonra ilk celp dönemininde sınıflandırılmak üzere bekleyeceksin.
  • arkadaşlar merhaba. ben lisans mezunuyum askerliğimi yedek subay eğer çıkmaz yedek astsubay olarak yapmak istiyorum.diyelim ki tecil bozdurdum ve bu bölümlere başvurdum.sonuçlar açıklandı yerler falan belli oldu fakat bana bunların hiçbiri çıkmadı. ve beni normal 6 aylık olarak askerliğe yolladılar diyelim.peki ben bu durumda tekrar tecilimi devam ettirebilir miyim.yani ben yedeksubay veya astsubay olarak gitmek istiyorum er olarak değil.tecil hakkım oluyor mu acaba. ve lisans mezunu olarak yedek subay çıkmazsa yedek astsubay kesin çıkar mı
  • Gençler merhaba 2019 ağustos ayından beri bu konuyu takip ediyorum.Yedek subaylığa başvurumu yapmıştım.şansıma çıktı hemde dzkk lerinde :D İzmirde 1 aylık eğitimin ardından istanbulda deniz kuvvetlerinde atğmlik yapmaktayım sorularınızı cevaplayabilirim(şafak 9ay falan :D ).Subay olarak devam etme olayını (muvazzaflık) bilen birileri varsa açıklayabilirmi?.Çünkü rütbeliler dış alımdan bahsediyorlar sürekli içten alım olmadığını söylüyorlar.
  • denizyldz123 kullanıcısına yanıt
    Deniz kuvvetlerindeki yedek subaylıklarda en çok karşılaştığın okul bölümleri neler oldu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Metallurgist -- 4 Mayıs 2020; 15:3:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizyldz123

Gençler merhaba 2019 ağustos ayından beri bu konuyu takip ediyorum.Yedek subaylığa başvurumu yapmıştım.şansıma çıktı hemde dzkk lerinde :D İzmirde 1 aylık eğitimin ardından istanbulda deniz kuvvetlerinde atğmlik yapmaktayım sorularınızı cevaplayabilirim(şafak 9ay falan :D ).Subay olarak devam etme olayını (muvazzaflık) bilen birileri varsa açıklayabilirmi?.Çünkü rütbeliler dış alımdan bahsediyorlar sürekli içten alım olmadığını söylüyorlar.
    Askerliğe devam ederken dış kaynaktan subay alımı olduğunda mülakatlarına girebilirsin.

Kpss şartı var sadece.
  • aynen bizimkilerde öyle diyor.Ama başvurmam sanırım.Durdukça işin rengi değişiyor çünkü :D.terhis olduktan sonra belki bekçilik falan denerim :D:D gerek yok aman
  • Mr.Metallurgist M kullanıcısına yanıt
    şimdi şöyle maliye okuyan 3-5 kişi iktisat okuyan 3-5 kişi işletme okuyan3-5 kişi turizm okuyan vardı gıda mühendisi olan vardı ingilizce öğretmeni olan vardı matematik hocaları mühendislik bölümleri elektrik inşaat mezunları azar azar almışlardı.Bunlardı genel olarak hatırladıklarım
  • $51 azalıyor mu ne...
    Az yazmadık şu konuya bittiği gün hayatımın en mutlu günü olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şafak 50 olmuş vay be kaderimizde natoda yatarak askerlik yapmakta varmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şafağı zar zor 48 yaptık. Doğu’da askerlik daha rahat diyenin aklını öpeyim.

• Kaldı 46 arkadaşlar
    14 gün karantinaya girecekmişiz çıkmadan önce

• quote:

Orijinalden alıntı: Hail Hydra

Kaldı 46 arkadaşlar
    14 gün karantinaya girecekmişiz çıkmadan önce
    Hocam benim olduğum yerde öyle bir dünya yok. Karantinaya sözde giriyorsun ama yine göreve nobete devam. Askerliği bir ay uzayanlar bile çıkmasına üç gün kalaya kadar göreve devam ettiler.
    Benim sorum bu terhis olanlar gidince 14 gün evde karantina da mı kalıyorlar bilgin var mı? Uyulmasa (ki uyulmayacak) çevirmede cezası var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thor10dor -- 7 Haziran 2020; 9:43:35 >
  • Hocam 14 gün evde kalmana gerek yok çıktıktan sonra, ama resmi terhis tarihine kadar hala asker sayılıyoruz diye biliyorum sadece.

• Hail Hydra kullanıcısına yanıt
    Bizde durum hala muallak kimse net birşey diyemiyor. Sizde karantina olayı kesin mi?
    Bu arada 43 ettik .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legend58 -- 8 Haziran 2020; 0:30:54 >
  • legend58 L kullanıcısına yanıt
    Bizi çıkmadan karantinaya kesin alacaklarmış riske atmamak için. Ben hava kuvvetlerindeyim biraz daha ciddiye alıyorlar, diğer illerde bulunan devrelerimde aynısını söylüyor hep

• $40 iki tane 20'lik kaldı Allah'ım sen bana sabır ver kurtulayım artık şu cehennemden...

• quote:

Orijinalden alıntı: Thor10dor

$40 iki tane 20'lik kaldı Allah'ım sen bana sabır ver kurtulayım artık şu cehennemden...
    Cehennem derken o kadar mı kötü? Nerede yapıyorsunuz askerliğinizi

• quote:

Orijinalden alıntı: yuki_

Cehennem derken o kadar mı kötü? Nerede yapıyorsunuz askerliğinizi

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thor10dor -- 14 Haziran 2020; 17:24:58 >
  • Atarsa 15... bitti be. Yerler açıklanır açıklanmaz bu konuya yazmıştım. Günler zor da olsa geçiyor.

• 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.