Şimdi Ara

378. Dönem (Şubat 2020 Celbi) Yedek Subay, Yedek Astsubay ve Er Adayları (120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.467
Cevap
41
Favori
340.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doğubayazıt 2.devre astsubay çeken var mı?
    Nerde bu alt devreler.
    Lojistik desteğe gelen alt devreler gozumuzle bekliyoruz.
    Ufff bir nöbet listesi yapmışız size kitlemek için akıllara zarar ahahahha xd
    Edit:meyil izinleri yandı,tmh eğitimi yandı.
    Ulan ne şanslı devresiniz xd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 3 Nisan 2020; 16:58:34 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RustyCohle

Doğubayazıt 2.devre astsubay çeken var mı?
    Nerde bu alt devreler.
    Lojistik desteğe gelen alt devreler gozumuzle bekliyoruz.
    Ufff bir nöbet listesi yapmışız size kitlemek için akıllara zarar ahahahha xd
    Edit:meyil izinleri yandı,tmh eğitimi yandı.
    Ulan ne şanslı devresiniz xd
    Devrem askerlik nasıl gidiyor. Doğubeyazıt 'ta sin galiba . Benimde devreler var orada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismlrm

Erkek arkadaşımda yedek astsubay onlarinda 10 nisanfi 3 nisana cekildi usta birlikgi sirnak silopi cikti topcu tugayi adestim yazıyor nasil bir yer bilgisi olanlar yazabilirmi...
    Şırnakta devrelerim var bir sıkıntı yaşamaz. Batarya subayı falanda ara sıra Suruç a Ceylanpınar a gidebilir

• SHIHAD kullanıcısına yanıt
    Hacı çok sıkıcı yaw.
    Çarşı ölü,paso çalışıyoruz durmaksızın.
    Terorle bı yandan uğraş, virüsle bir yandan ugras
    Hangi taburda buradaki arkadaşın.
    Sınıfı nedir?

• Bizim burada öyle yarı zamanlı çalışmaya geçti. Rahatım ben
    Ikmalci ve maliyeci var bizden taburlarını bilmiyorum ama

• Nasıl gidiyor torunlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ultratopkek

Nasıl gidiyor torunlar
    Gitmiyor, çok sıkıntı yaptım bu askerliği aşırı bunaldım. Şafak 109 nasıl bitecek bilmiyorum.

• Thor10dor kullanıcısına yanıt
    Hocam o ne yahu o nasıl bir şafak? Şaka bir yana bitiyor be hocam, piyade mi yoksa jandarma mı?

• 377 dönem yedek atsubaylar iç alim açılmış.Kadro sadece komandoya verilmiş.
    Bunlar bizi gerizekalı zannediyorlar galiba
    Ben bakimciyim ne diye komando olim
    Zaten 15 gün tmh eğitimi almış,böyle pis bişey görmedim
    Bi de bunun daha zor versiyonu 1 sene modu var.
    Akıl sağlığımi kaybederim
    7-8k maaş için degmez

• harvel H kullanıcısına yanıt
    Bi şey soracağım bazı giden arkadaşlar 378 de yedek subay adayı olan bazı arkadaşlar özellikle Isparta komando okulunda bi çok kişiyi spor yüzünden eleyip erliğe düşürdüklerini söyledi var mı böyle bi durum sporda başarısız oldu diye er olarak göndermek

• Sanmam hocam Tuzlaya yaklaşık 60 kişi geldi Isparta'dan, hiç öyle bi muhabbet geçmedi, er olan arkadaşlar oldu fakat farklı mevzulardan (feto vs) geçen yazmıştım 3 Nisan da mezun olucaktık diye ama bizim mezuniyette 15 gün ertelendi en az ysaktan dolayı, tüm devrelerime selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: harvel

Sanmam hocam Tuzlaya yaklaşık 60 kişi geldi Isparta'dan, hiç öyle bi muhabbet geçmedi, er olan arkadaşlar oldu fakat farklı mevzulardan (feto vs) geçen yazmıştım 3 Nisan da mezun olucaktık diye ama bizim mezuniyette 15 gün ertelendi en az ysaktan dolayı, tüm devrelerime selamlar.
    Oraya gitmeden önce bakmıyorlar mı sabıkasına. Veya arkadaşın sabıkası vardı da sonradan mı görüldü. Veya sabıkası yokken sonradan olduğu nasıl anlaşıldı ki acaba. Daha ilk alımda bunlara dikkat etmiyorlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Metallurgist -- 10 Mayıs 2020; 0:38:38 >
  • Bizde aynı şeyleri söyledik kardeşim ama inan işleyişi bilmiyoruz.

• Ankara - MSB as. Sağlık hizmetleri genel müdürlüğü Bakım ve ikmal çıktı usta birligim internetten araştırdım hiç birşey bulamadım bilgisi olan arkadaşlar var mı buraya ilgili Yardımcı olur musunuz

• Thor10dor kullanıcısına yanıt
    Biz 109'dayken bavulları hazırlıyorduk yavaştan :) Buraya 300'leri yazdığım günleri dün gibi hatırlarım. Ne günlerdi ama bir daha hiç gelmesin. Zor zanaat askerlik. Allah yapana kolaylık versin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Meireles

Biz 109'dayken bavulları hazırlıyorduk yavaştan :) Buraya 300'leri yazdığım günleri dün gibi hatırlarım. Ne günlerdi ama bir daha hiç gelmesin. Zor zanaat askerlik. Allah yapana kolaylık versin.
    Hocam 100'den düştüm şu an 97, günler bir şekilde geçiyor ama uzama muhabbeti canımı çok sıktı. Terhis tarihim 23 Temmuz o tarihte çıkacağımı bilsem fazla kafaya takmayacağım ama işte..
    Valla sağol askerlik bana hiç yaramadı. Yabani, elinden hiçbir iş yapamayan birine döndüm burada. Sevmediğim bir yerde olduğum için insanlarla muhatap olmuyorum, öyle olunca da çok sıkılıyorum.

• Şubat 2020'de askere giden arkadaşlara bir sorum olacak.

Hiç çevrenizde askerlik yeri belli olduktan sonra, bedelli askerliğe başvuranlar oldu mu?

2019'da bu imkan vardı ama 2020'de olmuyor diye bir söylenti var. Doğruluğu nedir?
  • 2000/1 lerin askerlik 3 ay uzayacak gibi bi muhabbet var.

• Arkadaşlar durum sorgulamada "şu tarihe kadar askerlik ile ilişiği yoktur" yazıyor ya, o tarih gelince mi şubeye gitmemiz gerekiyor o tarihten önce de yapmamız gereken işlem var mı ? (Tecil dışında zaten tecil ettirdim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarohan -- 20 Nisan 2020; 14:17:39 >
  • 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.