Şimdi Ara

377. Dönem (Kasım 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (227. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.903
Cevap
55
Favori
698.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zlatan.İbrahimovic Z kullanıcısına yanıt
    Uçağın gözünü seveyim. Tekirdağ-Ankara arasını 8 saatte gidiyorum otobüsle. 1 kere ihtiyaç molası 1 kere de yemek molası oluyor. Tekli koltukta dahi olsan çok yorucu. Bacaklarını uzatma imkanı yok, koltuğunu sormadan gırtlağına dayayanlar bolca. Zaten benim otobüs param 140 lira, 210 liraya Ankara'ya 3 saat daha kısa sürede gittim (yeni bağlantı yolu yapılana kadar havaalanına dolanmak zorundayız galiba). %33 zamlı gitmiş gibi oldum ama uçağın 1 saatte kalkıp inmesi çok rahat.

Askere uzak yola gidecekler (6 saatten fazlası) imkanları karşılıyorsa sağlıkları için uçakla gitmeyi gözden geçirsinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tmp341 -- 21 Kasım 2019; 19:36:6 >
  • Ekim ve Kasım ayında gidenler yanınızda havlu götürün geç verebiliyorlar sıkıntı çıkmasın demişti. Götüreceğimiz havlunun rengi önemli mi? Gidip askeri malzeme satan yerlerden mavi mi alayım? Çarşaf ve yastık kılıfı içerde veriliyor mu? Eğer veriliyorsa sıfır olarak mı veriliyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ben şubeden aldım sevk kağıdı. ama e-devlette hala yok belge
  • Arkadaşlar 4 aralıkta teslim olacakların terhis tarihi ne zaman oluyor? Takvimden baktığıma göre 30 mayıs oluyor gibi. Tam tarih bilen varmı?

Troll yapmayın benim için cidi bir konu ona göre kredi çekeceğiz ailemle.

• İzin kullanıp kullanmamana bağlı biraz da 4 aralıktan itibaren 180 gün say daha sonra yol izinlerini düş normal iznini kullanazsan onu düş geleceğin tarih belli olur gibi tabi ceza felan yemezsen bende 4 aralıkta teslimim bu arada İstanbul tuzla piyade okulu er olarak gidiyorum başka giden var ise ulaşabilir bana burdan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemesis0651

İzin kullanıp kullanmamana bağlı biraz da 4 aralıktan itibaren 180 gün say daha sonra yol izinlerini düş normal iznini kullanazsan onu düş geleceğin tarih belli olur gibi tabi ceza felan yemezsen bende 4 aralıkta teslimim bu arada İstanbul tuzla piyade okulu er olarak gidiyorum başka giden var ise ulaşabilir bana burdan
    Merhaba, yanılıyorsam lütfen düzeltin.

Benim bildiğim askerlikte gün hesabı yok, izinleri falan saymazsak tam 6 ay askerlik yapman gerekiyor. Devlet hangi ay 30 çekmiş hangi ay 31 çekmiş onunla ilgilenmiyor.
    Direk ay hesabı yapıyor.
    3 Aralıkta asker ocağına girdiysen izinlerini kullandıysan 3 haziranda çıkarsın. Ne kadar az izin kullanırsan o kadar erken çıkarsın diye biliyorum ben.

Aralıkta gidenler 183 gün askerlik yapacak yol dahil.

• Valla olabilir bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.

• IKadavra kullanıcısına yanıt
    İzin kullanırsan 4 haziran,
    Yol hariç hiç izin kullanmazsan 28 mayıs
    Askerlik 180 gün değil 6 aydır, ister 28 ister 30 ister 31 çeksin devlet 6 ay tamamlayacaksın diyor 180 gün değil

• beyler.daha önce sorulmuş ama net bir cevap verilmemiş.önce askerde kullanabilecek kamerası olmayan 3.5 mm jack girişi ve radyosu olan telefonlar modelleri şunlar:
    telefonlar link
    2 sorum var.
    1-kulaklık sokmak serbest mi?sonuçta telefona izin varsa ve kulaklık girişi de varsa mümkün gibi bence.
    2-ben sigaraya fazla para vermek istemiyorum.tekelin resmi olarak çıkardığı old holborna rakip nst 02 yellow tütününden götürmeyi planlıyorum.acemi birlik girişinde sorun çıkartırlar mı?çoğu birlikte tütüne izin veriliyor herhalde ama şartları neler?
    teşekkürler.

• byns kullanıcısına yanıt
    Tütünü sokmuyorlardı kapıdan, nöbetçi astsubayı falan alıyordu bizim erleri kapıdan o zaman.

Kulaklık resmi olarak yasak olmayabilir ama birlik girişinde ince eleyen birine gelirsen almayabilir.

• 3 hafta sonra evimdeyim
    Bugün 1. Dönem Yedek astsubay adayları olarak bugün yemin ettik
    Ilk 3 hafta fena geçmedi
    10 ocakta mezun olup kıta ya gideceğiz. Merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz

• Evet yemin töreni bugün bitti yedek subay olarak ayakta boş boş beklemek dışında ilk 3 haftam gayet sorunsuzdu ama yedek astsubayların işi biraz sıkıntıydı.

• ...1 . kullanıcısına yanıt
    Ne anlamda bir sıkıntı hocam?

• Fazla kişi oldukları ve aralarında ki sıkıntılı bir kaç kişi yüzünden daha fazla yürütme daha fazla temizlik daha sıkı bir durum gibilerinden ama ne olursa olsun dedikleri gibi her şey gittiğin yerdeki senden sorumlu bir iki komutanına bağlı bizdekiler şükür iyiler

Bilgilendirme için sağolun hocam hayırlı tezkereler.

• Tmp341 kullanıcısına yanıt
    Hocam yedek subaylarda ki Isparta eğitiminin içeriği hakkında bilgin var mı benim büyük ihtimal üst bölgesi olacakta Ispartaya gidince orada atlama zıplama gibi eğitimler mi olacak yoksa terörle ilgili telsiz yön bulma gibi sözel eğitimler mi olacak

• Aralık ayında gidecek arkadaşlar ptt yol parası yatan var mı benim henüz yatmamış ne zaman yatırılır acaba.
    Yedek subaylara temel askerlik eğitimi veriliyor, önce sözel (askeri gizlilik dereceleri anlatılır vs) sonra fiziki eğitimler olur, karma da olabilir ama sözeli eğitimin ilk haftalarında bitirmeye çalışırlar (sınava falan sokuyorlar çünkü). Isparta eğitimini bilmiyorum, kesin bir şey diyemem.

• 
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.