Şimdi Ara

376. Dönem (Ağustos 2019 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.790
Cevap
27
Favori
267.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende mayısda başvurdum daha yeni
    Sonra 21 mayısdı o günü geçince 3 eylüle attı
    Seninkide 30 haziranı geçince 18 temmuza filan atar sevk tarihine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • killerbow kullanıcısına yanıt
    Yükümlü olarak kaydınız bulunmadığı yazısı yoklama sayfasındaki 3 işlem de tamamlandığında çıkıyor.

Senin işlemlerin büyük ihtimalle tamamlanmış, askerlik şubesini arayıp sorabilirsin. Bazı şubeler "gel bakarız, hele bir gel de hallederiz" diyip uğraşmak istemiyorlar telefonda. Böyle olursa başka bir şubeyi ara.

Garanti olsun diyorsan gidip kendin halledeceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHIHAD

Anladım hocam
    Birde ben önlisans mezunuyum. Yeni sistemde yedek subay olabiliyormuşum. Mevcut sistemde gitsem ne olarak gideceğim
    Yedek subay değil yedek astsubay olabiliyorsunuz hocam ya ben gireceğini umuyorum sistem başlarsa ihtiyaç varsa çıkabilir ama kesinliği yok bende yedek subaylık için başvurdum sistemsen öncede vardı yedek subaylık sadecs ihtimal kuvvetlenir diye bekledim ama yine kesinliği yok ihtiyaca göre kader kısmet işi biraz benim fikrimce

• Cisalpine kullanıcısına yanıt
    Hocam ben a veya b grubu değilde şu yeni askerlik sistemi çıkarsa ağustos celbine vurur ama hadi diyelim vurmadı sevkten önce tecil yapar yeni sisteme göre gitmeye çalışırım.

Tabiki vuracak orası ayrı vurmaması imkansız.

Ama yinede böyle bir garanti çıkış yolum var

He bu yol nasıl bozulur adamlar sevk gününe kadar yasayı çıkartmaz o zaman yapacak birşey yok :d
    Sevk belgenize almadığınız sürece tecili bozup gidenler (öğrenciler filan hakkı olanlar daha) yeniden tecil edebiliyor celp yerleri bile açıklansa.tabi yine sonra yoklama yaptırınca aynı yere gidiyorsun o yer hiç değişmiyor ne zaman sonra başvursan bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALAYINA-GİDER

Hocam ben a veya b grubu değilde şu yeni askerlik sistemi çıkarsa ağustos celbine vurur ama hadi diyelim vurmadı sevkten önce tecil yapar yeni sisteme göre gitmeye çalışırım.

Tabiki vuracak orası ayrı vurmaması imkansız.

Ama yinede böyle bir garanti çıkış yolum var

He bu yol nasıl bozulur adamlar sevk gününe kadar yasayı çıkartmaz o zaman yapacak birşey yok :d
    Sevk belgenize almadığınız sürece tecili bozup gidenler (öğrenciler filan hakkı olanlar daha) yeniden tecil edebiliyor celp yerleri bile açıklansa.tabi yine sonra yoklama yaptırınca aynı yere gidiyorsun o yer hiç değişmiyor ne zaman sonra başvursan bile.
    Dostum meclis tatile girdikten sonra zaten tekrar meclis açılana kadar gelmez yeni sistem ama haziran başı gibi gelecekmiç bugün savunma bakanımız açıklamalar yapmış. Ya kısmet artık bende öyle yaptım. Şubatta gitmedim. Gitsem gelmiştim. Kafana koyduysan git ama için rahat değilse. Bak duruma göre tecil et sonuçta 6 ay gitmek varken 12 ay gitmek niye isteyesin ama Sn Hulusi Akar askerdekileri de kapsayacak demiş zaten daha önceki dönemlerde de bu şekilde olmuş. Ama endişelenmekte haklısın tabi iyi düşün taşın hakkındır kardeşim hayat senin iyi değerlendir

• Sistem gelecek diyorlar. Çünkü hali hazırda askerlik yapanlar terhis edilecekmiş. Hazırda bekliyorlarmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cisalpine

Yedek subay değil yedek astsubay olabiliyorsunuz hocam ya ben gireceğini umuyorum sistem başlarsa ihtiyaç varsa çıkabilir ama kesinliği yok bende yedek subaylık için başvurdum sistemsen öncede vardı yedek subaylık sadecs ihtimal kuvvetlenir diye bekledim ama yine kesinliği yok ihtiyaca göre kader kısmet işi biraz benim fikrimce

Alıntıları Göster
    Anladım hocam teşekkürler astsubay olacak karıştırmışım orayı. Peki başvuran sayısı çok olur mu

• quote:

Anladım hocam teşekkürler astsubay olacak karıştırmışım orayı. Peki başvuran sayısı çok olur mu

Alıntıları Göster
    Burdan takip edip ölçmeye çalışıyoruz hocam. Benim fikrimi sorarsan şahsi düşüncem mezuniyetler olmadı hazirandan sonra gelir yeni mezunlar kasıma yetişirler, sistem yeni herkes girmesini bekliyor yeni sistemin o yüzden askerliğe bu dönemde gitmek isteyen sayısı az olur şansım belki artar diye bekledim ama tabi kısmet işi tamamen, kura çekileceği için olmayacağı varsa yine olmaz ama ben bunu düşünürek bu dönemi tercih ettim. Nasipte ne varsa o arrık çok yakın arkadaşım mayıs celbinde gitti ysubay çıktı acemisi bitecek meslekçi olarak yapacak. Kısmette varsa dolu da olsa boşta olsa çıkıyor . Ama heyecan var gönül subaylık istiyor. Hayırlısı olsun bakalım nasıl olacak

• Arkadaşlar az kişi miyiz bana mı öyle geliyor başka yerlerde de bulamıyorum pek konuşan. Bu şans olarak geri dönse bize de yüzümüzü güldürse ya...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ozakin70 kullanıcısına yanıt
    Aynen ben de farkettim. Hiçbir zaman bu kadar az kişi görmemiştim. İşimize yarar inşallah.
  • Arkadaşlar yedek subay başvurusu için yarın askerlik şubesine gideceğim, mezuniyet belgesi ve transkript lazım galiba. Başka bir şey gerekli midir?
    Arkadaslar whatsapp grubuda var agustosda gidecekler icin linki asagida.

https://chat.whatsapp.com/HtzH1OP0VCh8E9hZY7TgDu

• Ahmtuckn A kullanıcısına yanıt
    😂 burda da 26 kişi var vay arkadaş

Oylede basvurup burdan ve wp grubundan haberi olmayanlarda vardir

• Ahmtuckn A kullanıcısına yanıt
    İllaki vardır, eski dönem dh konularına göre bizim dönemi karşılaştırıyorum, mutlak bi fark var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozakin70

😂 burda da 26 kişi var vay arkadaş
    Daha iyi az olmamız ses çıkarmayalım çok duymasınlar bizi

• Tecil temmuz 21de bitiyor. Tecil bitişini beklesem ağustos celbinde gider miyim? Yoksa bu ay içinde bozmam mi gerekiyor?
    Öğretmenlik mezunlarının subaylik durumu nedir? Herkes kuraya mı tabi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peaky -- 23 Mayıs 2019; 3:20:54 >
  • Ağustos celbi son başvuru tarihi: 31 Mayıs
    Subaylık biraz şans işi. İhtiyaca göre sınıflandırma yapılır mesleğe göre sonra kura çekilir genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozakin70 -- 23 Mayıs 2019; 3:26:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cisalpine

Burdan takip edip ölçmeye çalışıyoruz hocam. Benim fikrimi sorarsan şahsi düşüncem mezuniyetler olmadı hazirandan sonra gelir yeni mezunlar kasıma yetişirler, sistem yeni herkes girmesini bekliyor yeni sistemin o yüzden askerliğe bu dönemde gitmek isteyen sayısı az olur şansım belki artar diye bekledim ama tabi kısmet işi tamamen, kura çekileceği için olmayacağı varsa yine olmaz ama ben bunu düşünürek bu dönemi tercih ettim. Nasipte ne varsa o arrık çok yakın arkadaşım mayıs celbinde gitti ysubay çıktı acemisi bitecek meslekçi olarak yapacak. Kısmette varsa dolu da olsa boşta olsa çıkıyor . Ama heyecan var gönül subaylık istiyor. Hayırlısı olsun bakalım nasıl olacak

Alıntıları Göster
    Anladım hocam herşey gönlünce olsun

• quote:

Anladım hocam herşey gönlünce olsun

Alıntıları Göster
    İnşallah seninde istediğin gibi olur dostum gönlümüzce olsun

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.