Şimdi Ara

372. dönem (Ağustos 2018 Celbi) Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
798
Cevap
11
Favori
94.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilk gruptan gidenler 10 gün oldu gidipte yaşadıkalrını anlatmak isterseler duymak isteriz
  • atom7863 A kullanıcısına yanıt
    Meslek kurasına tabisin, acemilik 28 gün idi normalde biz 35 yaptık, acemiden sonra kısaca İzmir İstanbul İskenderun mersin Marmaris gölcük Yalova vs kıyısı olan her yer ve Ankaraya gidebilirsin. Oradaki recep uzmana dikkat edin gerekirse ezin ve taviz vermeyin, asteğmen adaylarıyla bir problemi var kendisinin, İzmire gitme şansım olsa istikamet vericem gidip. Arda uzman iyidir, biz gittiğimizde subay yoktu eğitimleri onlardan aldık zorunlu olarak. Rıdvan uzman bir öyle bir böyle, oradaki çavuşlar bile sizi ezmeye çalışacak taviz vermeyin gerekirse ezin, biz yapmadık. Mustafa üsteğmen çiçek gibi adamdır sert olduğuna bakmayın. Bu arada 8/3 kaç kişi var poligonda deniz meslekçi aydınlatın lütfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ergani 24.muhimmat bölüğüne gelen varsa sorularınızı cevaplayabilirim. Şimdiden hayırlı olsun herkese.

• Acemi ankara

Esas çorlu

Yanımızda ne götürmemiz gerek eşya vs.

• B grubunun yemin töreni tarihlerini bilen duyan var mı?

• Asteğmen olarak hava harp okuluna gelecek arkadaşlar gelin özledik sizi:)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

Asteğmen olarak hava harp okuluna gelecek arkadaşlar gelin özledik sizi:)

benimki hava harptan sayılıyor mu :D
  • Kuruma vermek için sülüsü nasıl alıyoruz

• 20 günü devirdik, yeminimizi ettik, tatilimize çıktık çok şükür.

Hayırlı teskereler herkese..
  • Samsun Sıhhiye Okulundan selam Bayram iznimize çıktık biz de, hayırlısıyla 31 inde yemin törenimizi yapıp asteğmen olarak kıtalara dağılacağız. Herkese kolay gelsin.
  • Selam
    Temmuz ayında askere gidecektim sınıflandırmam da belli oldu topçu yedek subay oldum ama bedelli gelince fikrimi değiştirdiler bende techil yaptım ve bedelli parasını yatırıp başvuru yaptım şimdi bedelli ile ilgili bütün işlemlerim bitti şubeden aldıgım kağıtta bedelli-ydsb yazıyor yani 21 günlük acemilik yedek subay topçu olarak mı yapacağım? Sınıflandırmam olduğu için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Altay B -- 17 Ağustos 2018; 18:25:56 >
  • Bilecik sögütte 21 günlük acemiyi bitirdik usta için bitlis il jandarma çıktı.Bitlis hakkında bilgisi olan var mı ? :)
  • Askerlik 9 ay düşecekmiş 3 zorunlu 6 ay bedelli şekilde 98/3 vuruyor mu bilen var mı ? Birde 3 ay zorunlu ustalıkta mı sayılıyor bilen var mı ?

• Evet arkadaşlar bayram iznine geldim.
    28'inde teslim olmuştum.
    Her şeyi aktarayım. Gittiğim Tugay, Komando Tugayı olmuş.
    Bize 20 günde neler neler yaşattılar. Anlatıyorum :

1 - Susuz kaldık. Dilimiz damağımız kurudu. Çöpten şişe bulup, tuvaletlerden su dolduruyorduk.
    2 - Dikenlerde süründürdüler. Kollarımdan kanlar aktı.
    3 - 40 Derece sıcakta asfaltta süründük.
    4 - Komando dansı yaptık. Şınav çektik.
    5 - Günde 5000 Kalori yemek yiyoruz.

Fakat daha yeni başlıyoruz. 60 gün acemi eğitimi alacağız. %90 Doğu'ya gidiyoruz. Gittiğimiz yerde MPT 76 tüfek verecekler.
    Gece atışları yapacağız. 3 gün dağda kalacağız. 25 KM tam teçhizat yürüyeceğiz. 16 kişilik tim yaptılar. 158. Timin 3. adamıyım. Manga çavuşuyum. Önümdeki adam Sıhhiye arkamdaki Mayın dedektör, en öndeki de Mayın dedektör ve hepimizin bir görevi var. Gerisi ağır makineli, roket atar, havancı olarak ayrıldı. Gideceğimiz yerde birlikte görev yapacağız.

Birde en efsane olaylardan biriside, ön takımlarda sessizlik vardı. İstanbul'a geldim 3 günde kendine geldi.

Ve son olarak :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Göz- -- 20 Ağustos 2018; 3:59:16 >

• bende yeminimi ettim geldim acemiliğim amasya ve tekrar 23.de oraya teslim olucam terörle mücadeleye kaldım temaş usta birliğim hakkari şemndinli hayırlısı bakalım hiç bir bilgi bulamadım amasyadaki içtimalar sürekli can sıkıyodu amasyada acemilik yapıcaklara isterlerse bilgi verebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: z21

bende yeminimi ettim geldim acemiliğim amasya ve tekrar 23.de oraya teslim olucam terörle mücadeleye kaldım temaş usta birliğim hakkari şemndinli hayırlısı bakalım hiç bir bilgi bulamadım amasyadaki içtimalar sürekli can sıkıyodu amasyada acemilik yapıcaklara isterlerse bilgi verebilirim
    Ah o içtimalar felaket bir şeydir. Bizde günde 8-9 tane içtima oluyordu. Birde 20 dakika falan sürüyordu.
    Siz toplamda 45 gün mü acemilik yapmış olacaksınız ?
  • dijey561 D kullanıcısına yanıt
    Azıcık ucundan yakalıyor hocam😂

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Göz-

Ah o içtimalar felaket bir şeydir. Bizde günde 8-9 tane içtima oluyordu. Birde 20 dakika falan sürüyordu.
    Siz toplamda 45 gün mü acemilik yapmış olacaksınız ?

Alıntıları Göster
    normalde 45 gündü bayran girdi araya izin verdiler 35 gün civarı yapıcaz tek kötü yanı o içtimalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: z21

normalde 45 gündü bayran girdi araya izin verdiler 35 gün civarı yapıcaz tek kötü yanı o içtimalar

Alıntıları Göster
    Dayan dostum, bizi demir irade yapıyorlar. Neler gördük neler
    Sivile geldim. 3 senedir sevdiğim kızı artık sevmiyorum. Hayır onu geçtim, kaç senedir kullandığım hattımın PIN kodunu bile unuttuydum da gittim PUG kodu ile açtım. 20 günde böyle olduysa, daha bayramdan sonra önümüzde 30 gün asıl eğitimler var. Fakat biliyorum ki sende gururlusun, bende gururluyum. Başarılar dostum

• Şimdi bizim Tugay'a B grupları gelecek.
    Garibanlar oranın Komando Eğitim Tugayı olduğunu bilmiyor. Bir şok geçirecekler.
    Sağda solda bizi görüp Komutanım çekecekler.
    Çünkü bizden 1 gün sonra geç gelen bile bize komutanım diyordu. 1 günün bile orada büyük değeri var.
    Giyindirme deposuna giderken melül melül bize bakıyorlardı. Allah yardımcıları olsun.
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.