Şimdi Ara

371. Dönem 98/2 [Mayıs 2018] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
747
Cevap
24
Favori
98.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yoklama tarihi : 01.02.2018
    Grup numarasına göre celp 2018/02 (Şubat 2019)

Sınıflandırma tarihi 02.05.2018

aynı şekilde yazıyor Bu celp dönemi sevke tabi değilsiniz. Bu dönemden kasıt Şubat dönemi sanırım.

Bu şubat 2019 olayını anlayamadım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lxyzl4ever -- 19 Şubat 2018; 18:3:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_japan

quote:

Orijinalden alıntı: slipknot010208

TSK nın ihtiyaçları açısından sen de buna uygunsan komando evet dedin hayır dedin pek önemli değil ben ikisine de hayır diyip asteğmenlik çıkan gördüm

Hukuk öğrencisi olman çıkma ihtimalini artırır bence

Bende bu arada çok istiyorum çıkmasını ama benim şansım çok az

Anladim hocam cok tesekkurler. Ben de yedek subaylik istiyorum. Insallah size de cikar, bana da

Kardeşim bende Asteğmenlik istedim ama iyi ki çıkmamış. Kalamazdım 6 ay daha isterse 10.000 TL maaş olsun :D

367 KD Mayıs dönemi gittim geldim bende şükür merak ettiklerinizi sorun..

Etimesgut'ta 6 ayım geçti. Oraya çıkmaz sanırım kapanıyor çünkü yavaş yavaş orası. Çıkan olursa ayrıca değerlendiririz.

• Mayıs celbi sıcak geçer :) Bol bol çorap , iç çamaşır götürün. Hele Kıbrıs falan.. Su sıkıntısı da var orada.
  • PoseDn kullanıcısına yanıt
    Hocam yapmış gelmişsin bir sorum olacak belki bilirsin bu komando çıkma olasılığı nedir ayrıca çıksa farkı nedir bilgin var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam yapmış gelmişsin bir sorum olacak belki bilirsin bu komando çıkma olasılığı nedir ayrıca çıksa farkı nedir bilgin var mı ?

Komando olursan yine asteğmen oluyorsun fakat görev daha farklı ve zor oluyor. Komando eğitimi alıp görev yerine gönderiliyorsun. Genelde doğu görevi oluyor.

Normal asteğmenlikten farkı eğitimi ve gittiğin yer daha çok doğu oluyor.

Maaşı iyidir fakat değer mi değmez mi o sana kalmış.
  • Yedek subaylık ya da komando çıkma olasılığı şöyle oluyor. Her dönem bir ihtiyaç listesi çıkarılıyor ve o sayıya göre alım oluyor. Bazı bölümlere çıkması daha olasılıklı. Hukuk, Tıp %90 çıkar. Veterinerlik, Coğrafya, Spor Bilimleri'de alım çok. Bazı mühendisliklerinde şansı çok. Herşey şans. Gıda mühendisi 1 arkadaş asteğmen olup komutan olurken diğer gıda mühendisi normal er oluyor. Şans işte.. Bu arada sanırım ortalamaya daha çok bakıyorlar. Ne asteğmenler gördük
    Peki komando kısa dönem çıkmıyor dimi çıkarsa bile komando asteğmen olarak çıkıyor ? Doğru mu yorumladım ?

Ortalama konusu çok tartışılıyor etkileyen de var etkilemez diyende ama keşke isteyenler asteğmen eğitimi görüp olsa bazıları istemeden gidiyor isteyenler ise hayal kırıklığına uğruyor

• Metalurji ve malzeme mühendisi
    2.31
    Yedek subay, evet.
    Komando, hayır.

Beklemedeyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metalurjist -- 20 Şubat 2018; 11:49:26 >
  • endüstri mühendisi
    2.95

komando ve yedek subay = hayır (formalıte ıcabı soyledık ama olsun)

hepimiz için hayırlısı olsun.
    Bu dönemin ihtiyaç listesine ulaşamaz mıyız acaba ben inşaat mühendisiyim yedek subay istiyorum ama not ortalaması düşük
  • Saçma gelebilir ama umarım cevaplanır

Fitness ile uğraşıyorum. Askere giderken yanımızda protein tozu götürsek sorun olur mu? yoksa sıkıntısız kullanabilir miyiz?
  • the_japan kullanıcısına yanıt
    hocam sürekli kullandığın ilaçları bile raporunla birlikte ancak alırlar protein tozu falan hiç olası bişe değil :D
  • 367. kd olarak yaptım askerliğimi. Geçen senenin mayıs celb. Konuyu biraz okuyunca geçmişe gittim geldim. Aklınıza takılan şeyler varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarım arkadaşlar. Hepinize şimdiden iyi tezkereler.

Şimdi sıcakta gideceksiniz belki pişman olacaksınız ama sonlara doğru soğuğu görünce iyiki sıcakta gitmişim diyeceksiniz. Biz öyle demiştik. Askerde soğuk daha kötüdür. Herkes hastalanır, revir dolar vs. Kalorifer sürekli yanmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURKISH POWER -- 23 Şubat 2018; 13:11:51 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfztkn

bugün başvurumu tamamladım. bölüm matematik. uzun dönem ve komando istemiyorum. fazla yüksek olmasa da 2014 yds'den 62.5 dil puanım var. görevliye vermem iyi olur mu diye sorduğumda puanın iyi sayılır, dil puanının olması uzun dönem çıkartabilir deyince dil puanı belirtmekten vazgeçtim. 15-20 nisan arası yerler belli olur dedi. bana verilen belgede 2 mayısta asker olacağım yazıyor. ancak bu A grubu için geçerli. B grubu olursam 6-18 haziran arasında bir tarihte teslim olmam gerektiği söylendi.

B grubu olarak geçen sene biz baya şanslıydık. A grubu doğu ve zor yerlere gitti. B grubu olarak biz Trakyaya dağıtıldık çoğumuz istanbul maltepe ikmal maliye oradan da istanbulda bir usta birliğine geçtik.

• quote:

Orijinalden alıntı: PoseDn

quote:

Orijinalden alıntı: the_japan

quote:

TSK nın ihtiyaçları açısından sen de buna uygunsan komando evet dedin hayır dedin pek önemli değil ben ikisine de hayır diyip asteğmenlik çıkan gördüm

Hukuk öğrencisi olman çıkma ihtimalini artırır bence

Bende bu arada çok istiyorum çıkmasını ama benim şansım çok az

Anladim hocam cok tesekkurler. Ben de yedek subaylik istiyorum. Insallah size de cikar, bana da

Kardeşim bende Asteğmenlik istedim ama iyi ki çıkmamış. Kalamazdım 6 ay daha isterse 10.000 TL maaş olsun :D

367 KD Mayıs dönemi gittim geldim bende şükür merak ettiklerinizi sorun..

Etimesgut'ta 6 ayım geçti. Oraya çıkmaz sanırım kapanıyor çünkü yavaş yavaş orası. Çıkan olursa ayrıca değerlendiririz.

Devreme katılıyorum. Bi 6 ay daha çekilmezdi açıkçası. Maaş, rütbe hiç önemli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: TURKISH POWER

367. kd olarak yaptım askerliğimi. Geçen senenin mayıs celb. Konuyu biraz okuyunca geçmişe gittim geldim. Aklınıza takılan şeyler varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarım arkadaşlar. Hepinize şimdiden iyi tezkereler.

Şimdi sıcakta gideceksiniz belki pişman olacaksınız ama sonlara doğru soğuğu görünce iyiki sıcakta gitmişim diyeceksiniz. Biz öyle demiştik. Askerde soğuk daha kötüdür. Herkes hastalanır, revir dolar vs. Kalorifer sürekli yanmaz.

Polislikten istifa etmiş birinin uzun dönem çıkma ihtimali var mı ? Ben seçeneklerde Kısa dönem Evet , Komando Hayır dedim.

YDS puanım yuksek fakat belirtmedim. Açıköğretim mezunuyum.

Birde doğu görevinde Hakkari de idim. Polis iken yaptığım şark görevini dikkate alırlar mı?

A grubu olarak doğu illeri için nerelere gönderdiler istatistik var mı?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lxyzl4ever -- 23 Şubat 2018; 15:23:48 >

• TURKISH POWER kullanıcısına yanıt
    Her yıl aynı şekilde midir acaba. A doğu B batı şeklinde. Geçen yıl da bi arkadaşım B grubu olarak yalovada yaptı

• quote:

Orijinalden alıntı: lxyzl4ever

quote:

Orijinalden alıntı: TURKISH POWER

367. kd olarak yaptım askerliğimi. Geçen senenin mayıs celb. Konuyu biraz okuyunca geçmişe gittim geldim. Aklınıza takılan şeyler varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarım arkadaşlar. Hepinize şimdiden iyi tezkereler.

Polislikten istifa etmiş birinin uzun dönem çıkma ihtimali var mı ? Ben seçeneklerde Kısa dönem Evet , Komando Hayır dedim.

YDS puanım yuksek fakat belirtmedim. Açıköğretim mezunuyum.

Birde doğu görevinde Hakkari de idim. Polis iken yaptığım şark görevini dikkate alırlar mı?

A grubu olarak doğu illeri için nerelere gönderdiler istatistik var mı?

Teşekkürler.

Daha önce polis iken doğuda görev yapmış olman bişey değiştirmez. Bu konuda sadece abisi, babası falan daha önce doğuda yaptıysa o kişiyi doğuya göndermezler.

Ayrıca merak ediyorum. 2 yıl daha görev yapmış olsaydın askerlikten muaftın. Neden devam etmedin? Özel bişeyse veya zorunluluktan ayrıldıysan veyahut atıldıysan boşver bu soruyu.

Herhangi bir ıstatistik yok. Ama biz nasıl istanbul, yalova, edirne, tekirdağ, çanakkale gibi trakyanın heryerine dağıtıldıysak onlarda doğunun heryerine dağıtıldılar. Bizden trakya dışına giden olmadı ama onlardan bazıları trakya anadolu gibi yerlere gitmişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURKISH POWER -- 23 Şubat 2018; 16:26:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mstfztkn

Her yıl aynı şekilde midir acaba. A doğu B batı şeklinde. Geçen yıl da bi arkadaşım B grubu olarak yalovada yaptı

Bu yılda aynisi olurmu bilmiyorum dostum. Celb celb değişiyor heralde. Bizim üst devreler a idi, alt devreler b idi, onlarda aynı yerde yaptı askerliği.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.