Şimdi Ara

371. Dönem 98/2 [Mayıs 2018] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
747
Cevap
24
Favori
98.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her celp için 3 ay öncede basvurursan o celpte gıdersın mesela mayıs ıcın subat agustos ıcın mayıs her yerde oyle yazıyor okudum bende subatta basvurdum mayısta askerız ıns. 2 mayısa kadar askerlık ıcın sorun yok yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nako8 -- 12 Şubat 2018; 15:39:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: treauquembe

Lisans:gıda mühendisliği/2,35

Yedek subay:hayır

Komando:hayır

Beyler yüksek yapıyordum kafam attı bozdum tecili 29.01.18 de tarafıma 15 gün içinde tekrardan askerlik şubesine gitmem gerektiği söylendi.bu gereklilik sevk işlemleri için değil sanırsam kaynak oluşturma için mi?evrak diploma transkript götürmeme gerek var mı?bi de sevk işlemleri için ne zaman gitmemiz gerekiyor..?

Sanırsam siz sadece tecili bozdurdunuz. Askerliğe başvuru yapmadınız. Başvuru yapmak ve celp dönemini seçmeniz için çağırıyorlar.
  • nako8 kullanıcısına yanıt
    [Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 27 Mart 2021; 10:26:50 >
  • Bugün askerlik şubesine gittim ve tüm işlemlerimi tamamladılar.a ve b grubu olduğunu, a grubuna dahil olanların mayıs b grubuna dahil olanların hazirana sarkabileceğinden bahsetti.nisan 20 den sonra açıklanacağını söyledi..bilgilerinize arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler bir sorum olacak. tecilimi bozdurdum uzun dönem askerlik yapıcam. şuanki mesleğim şöförlük. ford otosan'da. askerde'de şöför olmak istiyorum. mesleğin ne sorusuna şöförlük dedim fakat bana verdikleri belgede meslek kısmı boş. hiçbir bilgi de vermediler. bi arkadaşıma sordum acemi birliği burdur ve bilecik olanlar şöför çıkabiliyor. ehliyet fotokopisini de vermen lazımdı dedi.
    işlemleri 1 şubatta tamamladım. tekrar askeriyeden randevu alıp ehliyet fotokopisini götürsem olur mu ?
    teşekkürler.
  • Fiasco kullanıcısına yanıt
    randevu almana gerek yok, direk götür ver, şoför olmak istiyorum de

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • başvurman için tecili bozman lazım, tecili bozman için okulu bırakman lazım, yani mayıs celbine başvuramazsin, ağustosa anca

• quote:

Orijinalden alıntı: treauquembe

Lisans:gıda mühendisliği/2,35

Yedek subay:hayır

Komando:hayır

Beyler yüksek yapıyordum kafam attı bozdum tecili 29.01.18 de tarafıma 15 gün içinde tekrardan askerlik şubesine gitmem gerektiği söylendi.bu gereklilik sevk işlemleri için değil sanırsam kaynak oluşturma için mi?evrak diploma transkript götürmeme gerek var mı?bi de sevk işlemleri için ne zaman gitmemiz gerekiyor..?

28 şubat son başvuru tarihi, muayene belgeni götürmen yeterli

• Muayene belgem yoktu bana muayene olmuşsun dedi ki hatırlayamadım bile birkaç soru sordu sonra tamam dedi çıktı verdi 30 nisanda açıklanacak dedi

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    [Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 21 Mart 2021; 11:20:47 >
  • bugün başvurumu tamamladım. bölüm matematik. uzun dönem ve komando istemiyorum. fazla yüksek olmasa da 2014 yds'den 62.5 dil puanım var. görevliye vermem iyi olur mu diye sorduğumda puanın iyi sayılır, dil puanının olması uzun dönem çıkartabilir deyince dil puanı belirtmekten vazgeçtim. 15-20 nisan arası yerler belli olur dedi. bana verilen belgede 2 mayısta asker olacağım yazıyor. ancak bu A grubu için geçerli. B grubu olursam 6-18 haziran arasında bir tarihte teslim olmam gerektiği söylendi.
  • arkadaşlar benim e devlette 28.02.2018 e kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur diyor. şimdi benim kesin mayısta mı gitmem lazım ağustosa atamıyormuyum
  • Bilen birisi hayrina cevaplasa;

Uzun donem yedek subaylik cikmasi icin komando'ya da evet isaretlesek ciddi bir etkisi olur mu?

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    peki. yarın direk götürücem
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_japan

Bilen birisi hayrina cevaplasa;

Uzun donem yedek subaylik cikmasi icin komando'ya da evet isaretlesek ciddi bir etkisi olur mu?

hayır

inglizce sınav puanı ve diploma notunun etkisi var diyorlar ama bence onun da yok, tamamen sallamasyon sistem

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

hayır

inglizce sınav puanı ve diploma notunun etkisi var diyorlar ama bence onun da yok, tamamen sallamasyon sistem

Valla ben de anlamadım hocam. Askerlik şubesinden sordum. Etkisi olabilir dediler ama şimdilik komando hayır dedim. 31 mart'a kadar tercihler değiştirilebiliyor denildi. Hayırlısı olsun bakalım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

hayır

Valla ben de anlamadım hocam. Askerlik şubesinden sordum. Etkisi olabilir dediler ama şimdilik komando hayır dedim. 31 mart'a kadar tercihler değiştirilebiliyor denildi. Hayırlısı olsun bakalım

askerlik şubesindekiler en düz memurlardir, hatta en düz insanlardır, dedikleri herşey sallamasyon, başından savma

• Dün bende başvurumu tamamladım artık beklemeye geçtik bakalım bana Nisan 25 de açıklanacağını söyledi
  • arkadaşlar önümüzde ki hafta diplomamı alıp askerlik şubesine gidip başvurumu yapacağım gerçi başvuru yapmama gerek var mı bilmiyorum ama e devlette sınıf ve tertibat bekliyor celp dönemi'de mayıs 2018 gözüküyor askerlik şubesinden mayıs'da asker olacağımıza dair kağıt veriyorlar mı gidenler söyleyebilirler mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen hafta şubeye gidip ne yapmam gerektiğini sordum. 3 adet diploma fotokopisi istediler. Sağlık muayenesi vs. bir şey demediler. Hafta içi diplomayı alıyorum, sonra tekrar gideceğim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.