Şimdi Ara

3700Xden 5600X'e geçmeye değer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba herkese, elimde 5 aylık 3700X var, sizce satıp 5600x almaya değer mi? Ekran kartım 3070. Oyun ve render işlemleri için kullanıyorum.

Anakartım B550 Tomahawk eğer geçersem herhangi bir anakart değişimi yapmayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 4 Şubat 2021; 13:21:50 >

• 1080p çözünürlükte oyunlarda biraz geri kalırsınız. 1440p monitörünüz varsa geçmeye değmez. Renderda 3700x 5600x den daha ilerde. Eğer 3700x için wraith prismden başka bir soğutucunuz varsa işlemciyi ve ramlerinizi ocleyip darboğazı minimize edebilirsiniz 1080pde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brokengineer

1080p çözünürlükte oyunlarda biraz geri kalırsınız. 1440p monitörünüz varsa geçmeye değmez. Renderda 3700x 5600x den daha ilerde. Eğer 3700x için wraith prismden başka bir soğutucunuz varsa işlemciyi ve ramlerinizi ocleyip darboğazı minimize edebilirsiniz 1080pde.

Merhaba, 1440p monitörüm var. Ramlerim 16GB 3200Mhz bunu yakın zamanda 32GB 3600Mhz ram ile değiştircem. Evet renderda 3700X biraz daha önde 5600X'e göre onu biliyorum. Soğutucum kule tipi Artctic Freezer 34Duo.

• 1440p de geçtiğine yazık değmez. 3700X halen daha çok güçlü bir işlemci.

• quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

1440p de geçtiğine yazık değmez. 3700X halen daha çok güçlü bir işlemci.

Teşekkür ederim çünkü fiyat farkı yok neredeyse hatta 3700X daha pahalı şuan kimi yerlerde. Ama yazık denecek kadar ise geçmiyorum o zaman.

• sadece oyun desen 5600x al geç fayda fayda kaça alacan kaça satacan sıkıntı olmaz derdim ama render dediğin için alacaksan min 5800x al hem oyunda hem işinde fayda etsin.5900x alacak olursan su soğutma al en büyüğünden fanları düşük devir çevir ses takıntın varsa.5800x de az buz ısınmaz.5600x'i o fan tutar ben de kullanıyorum 3300x'le ve sanki 3300x 5600x'ten daha çok ısınıyor.render değil ama benchlerde cine gibi 5600x yakalıyor aslında 3700x'i bende de vardı sattım ama kullandığın programı bilmiyorum ne kadar geri kalıyor?atla deve oynamaması lazım.

• Oyun harici pek mantıklı bir tercih olmaz.

• brokengineer kullanıcısına yanıt

3070 dediğin kartı 1080p'de besleyememe durumu söz konusu bile olmaz nasıl dar boğaz alıyor anlatır mısın?

internette 2080ti ile falan tüm testler bu kartı hangi oyunu açarsan aç full ayarlarda %99'a vurdurur bu işlemci çok rahat.

cs-go açıp fps için her şeyi leş özelliklere getirip 500fps yerine 600 fps almak istiyorsan bilemem. 1080p de ultra ayarlarda darboğaz yaratacağı güncel bir oyun yok bu işlemcinin.

• 1080p oyun ağırlıklı ise 5600x daha performanslı. 2k yada üzeri çözünürlükte oyun oynuyorsanız geçmeye değecek bir durum olmaz düşüncesindeyim.

• dOmi D kullanıcısına yanıt

Pek öyle görünmüyor ama yinede sen bilirsin..

%20 den fazla darboğaz a düştüğü oluyor. Daha iyi ram ayarları ile belki biraz kurtarır.

Ama 2kda çok küçük önemsenyecek farklar olur.

Evet besleyemez 2080ti ile bile birçok oyunda 3 gen ryzenlar besleyemiyor da. Ya iyi tune edilmiş i5 10600k ile tune edilmiş ramli pc olacak, ya da 5600x ile iyi tune edilmiş ram olacak. Bunun için deha olmaya gerek yok. Özellikle fps oyunlarında biraz ayarlarda kısmaya gittin mi aradaki fark ciddi açılıyor. Kapatılır mı kapatılır. Nasıl dersen gamers nexus'un heavy tuned r5 3600 testi var, yaparsın ramleri c14 3800, işlemciyi de allcore 4.4ghz fark erir gider.

• 1440p oynuyorsan ve Render yapıyorsan Ryzen 3700x daha iyi. Ryzen 5600x iş yüklerinde Ryzen 3700x kadar iyi değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

Pek öyle görünmüyor ama yinede sen bilirsin..

%20 den fazla darboğaz a düştüğü oluyor. Daha iyi ram ayarları ile belki biraz kurtarır.

Ama 2kda çok küçük önemsenyecek farklar olur.

2700 ile 3700 kıyaslanıyor bu videoda neyi belirttin anlamadım?

test 2080ti ile yapılmış 3070 daha kötü bir kart o %20 nin anlamı kalmıyor dolayısıyla darboğaz yapsa bile sistemi değiştirecek kadar bir durum söz konusu değil.

şu işlemci olayında en top model ekran kartı ile yapılan testlere bakıp yazmayın, işlemci ekran kartınıza göre alınır. 5600x alsa nolcak bu sefer ekran kartı darboğaz yapacak 3080ti' mı alacaksın sonra? sonu bucağı yok ki 3070 var elinde ve o işlemci gayet besliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dOmi -- 7 Şubat 2021; 12:40:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: brokengineer

Evet besleyemez 2080ti ile bile birçok oyunda 3 gen ryzenlar besleyemiyor da. Ya iyi tune edilmiş i5 10600k ile tune edilmiş ramli pc olacak, ya da 5600x ile iyi tune edilmiş ram olacak. Bunun için deha olmaya gerek yok. Özellikle fps oyunlarında biraz ayarlarda kısmaya gittin mi aradaki fark ciddi açılıyor. Kapatılır mı kapatılır. Nasıl dersen gamers nexus'un heavy tuned r5 3600 testi var, yaparsın ramleri c14 3800, işlemciyi de allcore 4.4ghz fark erir gider.

arkadaşlar adam 3070 ekran kartım var demiş?

umurunuzda olan sorgulayıp fikir vereceğiniz nokta burası. dünyanın en hızlı ekran kartını bağlamamış adam 3070 takacak dolayısıyla ufak oc ile 3700x ultra ayarlarda 1080p yi besler 2k veya 4k ise zaten sıfır etkisi olur işlemci upgrade'inin.

• Neyse arkadaşlar öylesine bir soru sormuştum  Değişmiycem çok yüksek ihtimalle. Zaten 1080P ile işim yok. 2K hep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HALO -- 7 Şubat 2021; 13:18:4 >

3070 daha kötü?   neyse  

Video da 3700x in ne kadar darboğaz yediğini görürsün diye bıraktım.

Arkadaşa da zaten üst mesajda 2kda geçmesine gerek olmadığını yazdım

Şu hayal dünyasından çıkıp yazılanları okusanız kendi kafanızdaki dünyada yaşamasanız forum çok güzel bir hal alacak.

• quote:

3070 daha kötü?   neyse  

Video da 3700x in ne kadar darboğaz yediğini görürsün diye bıraktım.

Arkadaşa da zaten üst mesajda 2kda geçmesine gerek olmadığını yazdım

Şu hayal dünyasından çıkıp yazılanları okusanız kendi kafanızdaki dünyada yaşamasanız forum çok güzel bir hal alacak.

3070 2080Ti ile aynı değil mi neredeyse? Ben öyle biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HALO -- 7 Şubat 2021; 13:19:53 >
  • HALO kullanıcısına yanıt

Vram hariç birebir aynı kart.

3 4 ay sonra da 3070 1 tık iyi kart olur.% 2 3 öne geçer.

• quote:

Vram hariç birebir aynı kart.

3 4 ay sonra da 3070 1 tık iyi kart olur.% 2 3 öne geçer.

Evet ama vrami çok düşük tutulmuş 3070in bence.

• Değmez. 3700X sizi DDR5 başlangıcına kadar rahat götürür 1440p çözünürlükte.

Hatta bu gidişle biraz daha fazla bile götürür sürpriz bir kart oynamazsa Intel-AMD-Nvidia üçlüsü.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.