Şimdi Ara

3700x boşta bu kadar ısınması normal mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
1
Favori
3.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3700x boşta bu kadar ısınması normal mi?

Resimde gördüğünüz gibi fanları ve pompayı sona çekmeme rağmen ısılar bu şekilde.

4.2 1.25v çalışıyor işlemci. pbo kapalı. anlık olarak 52 dereceye kadar görüyor. oyunlarda ise bazı noktalarda 65-72 derece oluyor ama genel olarak 60-65 derece.

Soğutmam kraken x62, kasam asus tuf gt501 önde 3 tane 12cm, üstte radyatör ve fanları (280mm) arkada 1 tane 14cm egzos fan mevcut. Arctic mx-4 macun kullanıyorum

Yazın +10-15 derece daha yükselecek bu sıcaklıklar. Ne yapmam lazım?

• fistikkeit ta da vardi bu islemciden siz tanisiyor musunuz? (konularda ortak olunca bir soraym dedim) :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kunGFu

fistikkeit ta da vardi bu islemciden siz tanisiyor musunuz? (konularda ortak olunca bir soraym dedim) :)
    çok yakından tanıyorum hocam. konuyla alakası ne peki? ne yapalım konu açmayalım mı tanışıyoruz diye?
  • Wauwaxtt W kullanıcısına yanıt
    yok o yardım eder size diye düşündük malum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whitebeard.

yok o yardım eder size diye düşündük malum
    evet sizden çok yardım edeceği malum. sizi iyi çıldırtmış ama nerde 1700, 2700, 2600, 3600 kullanan var adamın hateri olmuşsunuz
  • Bios yanlis okuyor olabilir.

Windows yanlis goruyor olabilir. Hatta belki program bile.

Kasa ici havalandirma kotu olabilir. Kasa onu kapali tarz ise.

Islemci uretim hatasi olabilir. Cip ustu macunu iyi surulmemis olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diğer hesap çizildi mi yine kanki @Wauwaxtt
    Bence 4. nesil çıkmadan sistemi sat. Mis gibi intel al geç. Masaüstünde 22 derece sabit kullanırsın inşallah amin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2019daDHyekatilmak -- 4 Nisan 2020; 9:56:21 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    600 liraya satarsın işlemcini artık
  • quote:

600 liraya satarsın işlemcini artık
    3700x hacı bu kendi işlemcinle karıştırdın heralde? 600 liraya sen satarsın
    hadi 800 olsun i7 9900K alacaktın bak amdnin çöp işlemcileriyle uğraşmayacaktın
    iki bine almadım 900 tlye aldım işlemciyi hocam, i5 9400 vardı aynı paraya
  • Fıstıııııııııkkkkkkk

• quote:

iki bine almadım 900 tlye aldım işlemciyi hocam, i5 9400 vardı aynı paraya
    hocam ben çözüm arıyorum konuyu neden polemiğe çevirdiniz ki? yardımcı olamayacaksan engelde olma forum kurallarına uy.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmettsezis

Fıstıııııııııkkkkkkk
    daha 2 gün önce 3700X Kullananıcıları Voltaj - OC Değerleri konusunda değerlerimi paylaştım hepiniz normal cevap verdiniz. ısınıyor lafını duyunca bi garip oluyosunuz he
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wauwaxtt

daha 2 gün önce 3700X Kullananıcıları Voltaj - OC Değerleri konusunda değerlerimi paylaştım hepiniz normal cevap verdiniz. ısınıyor lafını duyunca bi garip oluyosunuz he

Alıntıları Göster
    Nickine bakmamıştım orda

Ciddi cevabı da vereyim. Stock soğutucu herşey auto (oyun performansını düşürdüğü için pbo off)%54 sabit fan hızı ile boşta 25-40 arası sıcaklıklarım. Tüm driverler yüklü güncel.

50 dereceye ulaşması için pbo yu max ayarlarda kullanmak lazım. O zaman normal olur çünkü boost için 1.46v ları verebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmettsezis

Nickine bakmamıştım orda

Ciddi cevabı da vereyim. Stock soğutucu herşey auto (oyun performansını düşürdüğü için pbo off)%54 sabit fan hızı ile boşta 25-40 arası sıcaklıklarım. Tüm driverler yüklü güncel.

50 dereceye ulaşması için pbo yu max ayarlarda kullanmak lazım. O zaman normal olur çünkü boost için 1.46v ları verebiliyor.

Alıntıları Göster
    Ben auto kullanmıyorum işte. 4.2 1.25v kullanıyorum. Gerçi auto kullansamda boşta sıcaklıklar aynı. Senin stock soğutucu 280mm sıvı soğutmadan iyiymiş anlaşılan.

• Anakartınızın marka ve modeli nedir ?
  • 6700k günlük 1525v ile kullaniyordum. Anakart default 1.4 veriyor du. Kasa Hava akimi çok önemli ön tarafı kapali kasalar isiniyor

• AMD Ryzen Master genel de 20 - 50 derece arası gösteriyor bende 3700x için.

Fan hızını göre değişiyor ısı.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.