Şimdi Ara

2999 TL Ryzen 7 3700U, 512GB SSD, FHD, Rx Vega 10

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
5
Favori
28.120
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-s145-15api-amd-ryzen-7-3700u-8gb-512gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81ut001atx-p-HBV00000NZFIY?magaza=Hepsiburada
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Cihazı kullandım ve denedim.

Ekran TN panel mat ekran. Rezil mi? Değil. Memnuniyet verici derecede iyi mi? Asla değil.

3700U ve GPU'su gayet yeterli. GTA 5, PUBG gibi oyunları düşük ayarlarda FHD'de 30-40 FPS aralığında oynatıyor.

8GB RAM da yeterli. 512 GB SSD ise çok güzel.

Cihaz 15.6 inç bir kasa için acayip hafif. 1.8KG olduğu söylenmiş her yerde ama ben 1.7 KG'lik Macbook Pro'mdan daha hafif olduğunu hissettim. Belki de o 1,8kg'lik rakam sabit disk takılması durumunda oluşan ağırlık, sabit disk de 100 Gram civarı düşüyor. 1,65 kg falan oluyor. Cihazı taşımak kesinlikle problem değil. Ağır bir notebook olduğunu düşünmeyin. Tek elinizle kavrayıp bir yerden bir yere taşıyabiliyorsunuz. Ekranı IPS olmuş olsaydı gerçekten inanılmaz bir F/P ürünü diyebilrdik ama bu haliyle sadece "iyi bir tercih".
    Bu bilgisayarin nesini bu kadar abarttiniz anlamadim. İşlemcisi 8. Nrsil i5ten farksiz. Ekran karti yok. Uzerindeki onboard karti biri 1050 ile kiyaslatmis. Arada daglar vardir.
    Suan 4300 e gtx1650 li li makine var hp geri odeme ile 3800 e gelebilir.
    Ayrica lenovonun bu kasasinin hava cikisi monitorle kasa arasında ekran acildinda gozuken yerde. Yani pek havadar bir yerde degil. Sogutmayi güçleştiriyor Bu ob ekran karti ve islemci ile bu makine pek ısınmaz ama bilginiz olsun diye dedim.

Fiyatı ederinin bir tık üzerinde.
    Fp ederi ise 2.5k
  • Güzel fiyat ama ryzen sevmiyor galiba forum, şimdiye kadar yorum gelmediğine göre :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu aralar laptop bakıyordum ama Ryzen'ların dizüstü performanslarından emin olamadım.
  • https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-7-PRO-3700U-vs-Intel-Core-i7-7700HQ/3433vs2906

7. nesil i7 ile hemen hemen denk alacak olan oyun için almasın ama cpu gerektiren programları iyi kaldırır

• Bu serinin bataryası 30 veya 35wh oluyor genelde.

Pil kullanımı sizin için önemliyse uzak durun bence.

Onun dışında güzel duruyor.
  • xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 21 Mayıs 2020; 10:37:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huhuq

xxxxxxxxxx
    eğer öyleyse almak pek mantıklı değil hocam, bu cihazlar daha çok taşınma amaçlı alınıyor, kısmen de hafifliğinden dolayı (1.89kg).

• Bu fiyatı "sıcak" yapacak tek şey RAM'in 16 GB olması olurdu bence.

• TN Panel ıyy
  • up

• Neden kaba kasalara U işlemci koyarlar ki hiç anlamıyorum.Böyle kaba bir kasaya tahammül edebiliyorsam zaten gidip hq lu m li h li işlemcili laptop alırım bu boyutlarda/ağırlıklıklarda neden u işlemciyle uğraşayım? Çok mantıksız geliyor bana bu durum.13 14 inch çıtı pıtı 1.2 1.3 kg laptoplara yakışıyor u işlemci.

Yorumdan bağımsız piyasaya bakınca fiyat iyi,teşekkürler.
  • Cihazı kullandım ve denedim.

Ekran TN panel mat ekran. Rezil mi? Değil. Memnuniyet verici derecede iyi mi? Asla değil.

3700U ve GPU'su gayet yeterli. GTA 5, PUBG gibi oyunları düşük ayarlarda FHD'de 30-40 FPS aralığında oynatıyor.

Cihaz 15.6 inç bir kasa için acayip hafif. 1.8KG olduğu söylenmiş her yerde ama ben 1.7 KG'lik Macbook Pro'mdan daha hafif olduğunu hissettim. Belki de o 1,8kg'lik rakam sabit disk takılması durumunda oluşan ağırlık, sabit disk de 100 Gram civarı düşüyor. 1,65 kg falan oluyor. Cihazı taşımak kesinlikle problem değil. Ağır bir notebook olduğunu düşünmeyin. Tek elinizle kavrayıp bir yerden bir yere taşıyabiliyorsunuz. Ekranı IPS olmuş olsaydı gerçekten inanılmaz bir F/P ürünü diyebilrdik ama bu haliyle sadece "iyi bir tercih".
  • Hepsiburada 'da şu anda 3000 TL

Almayı düşünenler varsa cihazı 10 gün önce arkadaşa 3700 civarına aldık. Fiyatına göre çok iyi bir makine derken şu anda Efsane cuma indirimi ile hepsiburada da 3000 tl olduğunu görünce bu site indirim yapmak için benim alışveriş yapmamı mı bekliyor demeden duramadım. 3 ay içinde aldığım ve aldırdığım üç farklı sektör ürünü de ciddi indirim aldı. 2 tane indirim efsane 4'lüye denk geldi. 2019'u alışveriş açısından dumura dönme yılım ilan edip, 2020'de her indirimli günü kovalamadan ürün almayacağıma ant içiyorum.
  • Çok güzel cihaz 3000 TL'ye kaçırılmaz.
  • ailkem kullanıcısına yanıt
    Tn panel olması kötü değilmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Cihazı kullandım ve denedim.

klavye ışıklı mı

• Eşime aldım 1 tane. 3700 lira bilene iyiyken 3000 TL bedava olmuş. Al sat bile yapılır.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.