Şimdi Ara

370. Dönem [Şubat 2018] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.754
Cevap
30
Favori
200.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: followers

Hocam selamlar, bende de 7.2.2018 tarihi söz konusu. 7 Şubat gözükenler B grubu mu acaba. Bu konuda bir bilgin var mı.

Bende de 7.2.2018 yazıyor. Sizi gördüğüme sevindim. Yalnızım sanıyordum ama değilmişim. Bu konuyu şuraya sordum ve şöyle bir yanıt aldım. Linki bırakıyorum.
    http://www.askerliktecrubeleri.com/Yazilar/askerlik-soru-cevap/subatta-gitmek-icin-islemleri-halletmis-olanlar-baksin/11301

Linke tıklamak istemeyen varsa linkte yazanı buraya da aktarayım.

Soru:
    Ben de şubatta gitmek için 2 ay önce işlemlerimi halletmiştim. E-devletten askerlik durum belgesi sorgulayınca 2 aydır şöyle yazıyordu.

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 07/11/2017 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR.
    ERTELEME NEDENİ : SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR

E-devlette 2 aydır 07/11/2017 yazıyordu. 3 gün önce bu tarih değişmiş artık 07/02/2018 yazıyor.

Bana verdikleri kağıtta ise 1.2.2018 yazıyor.

Şubat için işlemlerini halleden arkadaşlara soruyorum. Sizin kağıdınızda ve e-devletinizde tarih olarak ne yazıyor?

Gelen Cevap:
    Şimdi şöyle bir şey var bir önce ki celp dönemi kapandığı zaman askere gitmeyecek olan arkadaşlar da (07/02/2018) şu tarihin yazması lazım,orada da demek istenen bulunduğumuz celp döneminde askere alınmadığınızdan dolayı her hangi bir olayda (07/02/2018)bu tarihe kadar askerlik konusunda bir sakınca olmadığını gösteriyor,şubat celp dönemini bekle ve sonuca bak şimdiden hayırlı teskereler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YshtolaRhul7017 -- 16 Kasım 2017; 11:38:45 >

• Yukarda arkadaşımızın da dediği gibi bu durumu önce şubedeki memurlara sorun ardından şubenin albayına sorun. En doğru bilgileri onlar vereceklerdir. Raporunuz varsa spordan muaf tutmaları gerekiyor ama siz bir sorun bakarsınız tutmazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEKINALP

quote:

Orijinalden alıntı: followers

Hocam selamlar, bende de 7.2.2018 tarihi söz konusu. 7 Şubat gözükenler B grubu mu acaba. Bu konuda bir bilgin var mı.

Bende de 7.2.2018 yazıyor. Sizi gördüğüme sevindim. Yalnızım sanıyordum ama değilmişim. Bu konuyu şuraya sordum ve şöyle bir yanıt aldım. Linki bırakıyorum.
    http://www.askerliktecrubeleri.com/Yazilar/askerlik-soru-cevap/subatta-gitmek-icin-islemleri-halletmis-olanlar-baksin/11301

Linke tıklamak istemeyen varsa linkte yazanı buraya da aktarayım.

Soru:
    Ben de şubatta gitmek için 2 ay önce işlemlerimi halletmiştim. E-devletten askerlik durum belgesi sorgulayınca 2 aydır şöyle yazıyordu.

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 07/11/2017 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR.
    ERTELEME NEDENİ : SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR

E-devlette 2 aydır 07/11/2017 yazıyordu. 3 gün önce bu tarih değişmiş artık 07/02/2018 yazıyor.

Bana verdikleri kağıtta ise 1.2.2018 yazıyor.

Şubat için işlemlerini halleden arkadaşlara soruyorum. Sizin kağıdınızda ve e-devletinizde tarih olarak ne yazıyor?

Gelen Cevap:
    Şimdi şöyle bir şey var bir önce ki celp dönemi kapandığı zaman askere gitmeyecek olan arkadaşlar da (07/02/2018) şu tarihin yazması lazım,orada da demek istenen bulunduğumuz celp döneminde askere alınmadığınızdan dolayı her hangi bir olayda (07/02/2018)bu tarihe kadar askerlik konusunda bir sakınca olmadığını gösteriyor,şubat celp dönemini bekle ve sonuca bak şimdiden hayırlı teskereler

yazıyı okudum ama şuanda şuabt celbi dönemi kapalı değil fakat B grubu olabilir öyle olsa bile biz de neden 31 aralık yazıyor.

herşeyden önce askerlik bilgilerinin altında yazan celp dönemi şubat 2018 ise şubat celbi askerisin bu kesin

• Hocam tamamen aynı durumdayız. Bana verilen kağıtta da 1 Şubat 2018 tarihi söz konusu. E-Devlet üzerinde 07.02.2018. Benim tahminim B grubunda olduğumuz yönünde.

Ben geçtiğimiz hafta perşembe günü işlemleri tamamlamıştım.

Umarım şubede verilen kağıttaki geçerlidir.

Daha birliğe katılmadan gün saymaya başladım.
  • Çok teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4.12.2017 edit:
    Kaygılanacak bir şeyim yokmuş. 50 yaşına kadar hatta belki de 70 yaşına kadar bir problem çıkarmazmış. Çıkardığında ise çok basit ve sıfır riskli ameliyatı varmış. Askerlik için ve gündelik hayat için hiçbir risk teşkil etmiyormuş. Ayrıca tüm şikayetlerim geçti. Boşuna kaygılanmışım. Şubatta yolcuyum.

Konusunu açtım ama burayada yapıştarayım. Bilgisi olan varsa yol gösterirse sevinirim.

Merhaba.

2 ay önce 2018 şubatta gitmek için işlemlerimi hallettim. Memura ve doktora sağlıklıyım hiçbir hastalığım yok demiştim. Doktor zaten tanıdığım aile hekimim olduğu için muayene bile etmemişti direk kağıda elverişlidir yazıp onaylamıştı. İşlemleri halletmeden öncede aslında şikayetlerim vardı fakat hastalıktan haberim olmadığı için doktora ve memura bilerek söylememiştim.

Epeydir bir takım şikayetlerim vardı. Bu yüzden bugün kardiyoloji bölümüne gittim ve kalp hastalığım oldugunu öğrendim. Kalpte her sağlıklı insanda 3 tane yaprakçık/kapakçık olurmuş. Ama ben de 2 tane varmış. Doktor ayrıca sızdırma/kaçak ta var dedi.

Ekg yapıldı. Eko yapıldı (kalbe ultrason)
    Efor testi için ise 11 gün sonraya 27 kasıma gün verdiler. Bu hastalığın tıptaki adı aort kapak darlığı/biküspit aort kapak.

Bu durumun benim üzerimdeki yansımaları neler? Yazayım.

- Çok çabuk yoruluyorum.
    - 5-10 dk yürüdükten sonra yürüyemeyecek duruma gelip durmak/dinlenmek zorunda kalıyorum. (bu bide yürürken. koşsam sanırım 1 dk de pert olurum)
    - Özellikle sağ ayak pert oluyor.
    - Arada çarpıntı oluyor (kalp sert atıyor otururken vücudumu sallayabiliyor)
    - Kalp atışlarımı ciddi oranda hissediyorum özellikle geceleri
    - Hem sağ hem sol göğsümde ağrı/ağırlık var

İnternette araştırdığım kadarıyla tsk nın askerlikte çürük konusunda en hassas olduğu konu kalpmiş. Kalpten sıkıntısı olanları hastaneye sevk edip yeniden kontrol edip direk çürük veriyorlar diye duydum. En çok çürüğü kalp rahatsızlıklarına veriyorlarmış.

Bu hastalığı biraz araştırdımda kesinlikle koşmaması,ağır kaldırmaması gerekiyor deniyor. Kendini ve dolayısıyla kalbini zorlamaması gerekiyor deniyor. Ağlamayı bile yasaklıyorlarmış ağlamak bile kalp için sakıncalıymış.

Bana çürük verirler mi? Çürük vermeseler bile en azından spor yapamaz raporu verirler mi?
    Açıkçası askerde spor yaparken düşüp ölmek istemiyorum.

Şimdi diyeceksiniz ki bunları doktora niye sormadın. Doktor bugün bana bu hastalıgı söylediğinde şimşek çarpmışa döndüm. Akıl falan kalmadı. Zaten devlet hastanesine gittim. Doktorun normalde herkese 5 dk ayırması gerekirken bana 20 dk ayırdı. 15 dk sı eko(ultrasondu zaten) Yani inanın askerliğime nasıl etki eder ne olur diye soracak ne fırsatım ne de aklım olmadı.

Dediğim gibi şubatta gitmek için 2 ay önce işlemlerimi halletmiştim ve sağlıklıyım demiştim. Şimdi bu olay ortaya çıktı.

Ne yapmalıyım? Şubeye mi gideyim? Memurlara ne diyeyim? Yeniden evrak mı doldurtacaklar yoksa hastaneye mi sevk edecekler?

Bu durumda çürük almak için ya da spor yapamaz raporu almak için nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz?

4.12.2017 edit:
    Kaygılanacak bir şeyim yokmuş. 50 yaşına kadar hatta belki de 70 yaşına kadar bir problem çıkarmazmış. Çıkardığında ise çok basit ve sıfır riskli ameliyatı varmış. Askerlik için ve gündelik hayat için hiçbir risk teşkil etmiyormuş. Ayrıca tüm şikayetlerim geçti. Boşuna kaygılanmışım. Şubatta yolcuyum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YshtolaRhul7017 -- 4 Aralık 2017; 15:26:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TEKINALP

Konusunu açtım ama burayada yapıştarayım. Bilgisi olan varsa yol gösterirse sevinirim.

Merhaba.

2 ay önce 2018 şubatta gitmek için işlemlerimi hallettim. Memura ve doktora sağlıklıyım hiçbir hastalığım yok demiştim. Doktor zaten tanıdığım aile hekimim olduğu için muayene bile etmemişti direk kağıda elverişlidir yazıp onaylamıştı. İşlemleri halletmeden öncede aslında şikayetlerim vardı fakat hastalıktan haberim olmadığı için doktora ve memura bilerek söylememiştim.

Epeydir bir takım şikayetlerim vardı. Bu yüzden bugün kardiyoloji bölümüne gittim ve kalp hastalığım oldugunu öğrendim. Kalpte her sağlıklı insanda 3 tane yaprakçık/kapakçık olurmuş. Ama ben de 2 tane varmış. Doktor ayrıca sızdırma/kaçak ta var dedi.

Ekg yapıldı. Eko yapıldı (kalbe ultrason)
    Efor testi için ise 11 gün sonraya 27 kasıma gün verdiler. Bu hastalığın tıptaki adı aort kapak darlığı/biküspit aort kapak.

Bu durumun benim üzerimdeki yansımaları neler? Yazayım.

- Çok çabuk yoruluyorum.
    - 5-10 dk yürüdükten sonra yürüyemeyecek duruma gelip durmak/dinlenmek zorunda kalıyorum. (bu bide yürürken. koşsam sanırım 1 dk de pert olurum)
    - Özellikle sağ ayak pert oluyor.
    - Arada çarpıntı oluyor (kalp sert atıyor otururken vücudumu sallayabiliyor)
    - Kalp atışlarımı ciddi oranda hissediyorum özellikle geceleri
    - Hem sağ hem sol göğsümde ağrı/ağırlık var

İnternette araştırdığım kadarıyla tsk nın askerlikte çürük konusunda en hassas olduğu konu kalpmiş. Kalpten sıkıntısı olanları hastaneye sevk edip yeniden kontrol edip direk çürük veriyorlar diye duydum. En çok çürüğü kalp rahatsızlıklarına veriyorlarmış.

Bu hastalığı biraz araştırdımda kesinlikle koşmaması,ağır kaldırmaması gerekiyor deniyor. Kendini ve dolayısıyla kalbini zorlamaması gerekiyor deniyor. Ağlamayı bile yasaklıyorlarmış ağlamak bile kalp için sakıncalıymış.

Bana çürük verirler mi? Çürük vermeseler bile en azından spor yapamaz raporu verirler mi?
    Açıkçası askerde spor yaparken düşüp ölmek istemiyorum.

Şimdi diyeceksiniz ki bunları doktora niye sormadın. Doktor bugün bana bu hastalıgı söylediğinde şimşek çarpmışa döndüm. Akıl falan kalmadı. Zaten devlet hastanesine gittim. Doktorun normalde herkese 5 dk ayırması gerekirken bana 20 dk ayırdı. 15 dk sı eko(ultrasondu zaten) Yani inanın askerliğime nasıl etki eder ne olur diye soracak ne fırsatım ne de aklım olmadı.

Dediğim gibi şubatta gitmek için 2 ay önce işlemlerimi halletmiştim ve sağlıklıyım demiştim. Şimdi bu olay ortaya çıktı.

Ne yapmalıyım? Şubeye mi gideyim? Memurlara ne diyeyim? Yeniden evrak mı doldurtacaklar yoksa hastaneye mi sevk edecekler?

Bu durumda çürük almak için ya da spor yapamaz raporu almak için nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz?

direk askerlik şubesi ile görüş vakit kaybetmeden ... sağlık bu riske gelmez

keyfiyetten gitmemezlik yapmıyorsun, zaruri sebebin var

geçmiş olsun

• Şubat'ın kaçında alacaklar acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ulusal1923

Vay torunlarım vay

367 dedenizden selamlar. Şafak 5

Espri bi yana, merak ettiğiniz şeyleri sorabilirsiniz arkadaşlar. Hepinize şimdiden iyi tezkereler

Sağolasın.Sana da şimdiden hayırlı tezkereler.Bişey kalmamış

Genel bir değerlendirme yapabilir misin? Tavsiye varsa dikkate alalım.

En basitinden önümüzde acemilik var.Kılık kıyafet götürmek istemiyorum.Sadece kişisel bakım malzemeleri.
    Telefona gerek var mı sence? 1 ay sabredilir gibi.Ustaya bir düşük seviyede telefon götürülür.

Acemide kimisi diyor hiç birşey yapmıyoruz kimisi diyor en çok acemilikte zorlanacaksın.

Ayrıyetten acemide duşlar 4 günde 1 mi?

• Ulusal1923 U kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.Zahmet edip detaylı yazmışsın.

İçerideki atmosferi hiç bilmiyoruz dediğin gibi; ona göre davranacağız.

5.5 - 6 ay dişimizi sıkacağız ve aradan çıkacak.Hem iş hayatı hem evlilik konusunda büyük engel malum.

Tekrardan hayırlı tezkereler.
  • bu dönem giden sayısı az mı :D kimseden ses seda çıkmıyor pek
  • Ben de ilk defa bu kadar sakin görüyorum. Bu hafta tecili bozmaya gidiyorum damlarım buraya.
  • hayaligenc H kullanıcısına yanıt
    Hocam heyecan ve endişe sıfır. Gram heyecan duymuyorum. Başlasın ve bir an önce bitsin istiyorum. Sanki daha yaşamadan hayatından silmek istediğin birşey gibi. Enteresan bir durum. Yerler ne zaman açıklanıyor bilgin var mı hocam
  • Ben de 17 Kasım itibariyle tecilimi bozdum. Aldığım evrakta aşağıdaki bilgiler yazıyor.

"AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 25.01.2018 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR"

"CELP DÖNEMİ: ŞUBAT 2018"
    "STATÜSÜ: YD.SB. ADAYI"
    "SINIFLANDIRMA TARİHİ: 25.01.2018"

Kısa dönem istedim. Bakalım hayırlısı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayaligenc

bu dönem giden sayısı az mı :D kimseden ses seda çıkmıyor pek

En az başvuru her zaman şubat celbine oluyormuş. Bunu hem şube memuru hemde gidip gelenler dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YshtolaRhul7017 -- 20 Kasım 2017; 11:59:1 >
  • hayaligenc H kullanıcısına yanıt
    Bu durum B grubu ile alakası yok celp dönemleri göre güncelleme yapılıyor durum farklılıkları olabilir tecil durumu vs. şubeden verilen kağıttaki tarih dikkate alın.

Önceden ya da sonradan başvurmanız grubu belirlemez. Ocak ayında sistem tarafından belirlenecek.
  • Beyler benim sorum şu olacak. Aldığımız kağıtların birinin altında 1 31 aralık arasında sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptırması gerekmektedir yazıyordu. Nedir bu olay. Bişey yapmak gerekiyor mu. YDS sormuştu bana. Yanımda belge yok dediğimde aralık ayında getirip verirsin demişti. Dedim internetiniz var burdan hallediyim. Neyse çıkarttım belgeyi şubede verdim. Vermeseydim bu ve benzeri belgeleri toparlayıp şubeye götürmek midir sevk öncesi hazırlık işlemleri? (Bir yerde buna benzer birşey okudum.)
  • Yarın tecili bozdurmaya gidiyorum tertipler. Şube işlemleri için öneri var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: bozoleyte

Yarın tecili bozdurmaya gidiyorum tertipler. Şube işlemleri için öneri var mı?

Şubeler çok kalabalık oluyor. En tenha saatler 08:30-09:30

Şube açılmadan 8.30 dan önce orada olmanı öneririm. Açıldığı gibi içeri dalıp memura yapışın. Ben 3 kere gittim. Biri öğleden sonra diğeri ise 11 civarı. Çok kalabalıktı. 11 de gittiğim gün sıra gelmedi öğle paydosundan sonraya kaldım. Öğleden sonra gittiğim gün ise hiç sıra gelmedi mesai bitti. 3. gittiğimde ise 08.30 da yapıştım ve rahat rahat hallettim sadece ben vardım. Sadece sen olduğunda çok iyi oluyor. Emin olmak için aynı soruları bütün memurlara sorabiliyorsun

Açıldıktan 1 saat içinde gitmezseniz içeri girdiğinizde sırada bekleyen 100 kişi görebilirsiniz.

Tecil bozanların işi uzun sürüyor. Tecil bozup ilk celp döneminde gitmek için gelen bir kişinin işi 15 dk sürebilmekte. Hele bazı kişiler ağır davranıyor kağıdı yavaş okuyor ve yavaş dolduruyor. O tür arkadaşların işi yarım saat bile sürebiliyor. Sırada beklerken çok şahit oldum. 50-100 kişinin sırada beklediğini düşününce haliyle o gün sıra gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YshtolaRhul7017 -- 20 Kasım 2017; 20:1:55 >

• 7-7.30 gibi şubede olmayı planlıyordum bende, bilgi verdiğiniz iyi oldu.

Bende tecil bozdurucam o kağıdı doldurup verdikten sonra ki süreç nasıl oluyor peki? Aynı gün içerisinde tüm işlemleri halledebiliyor muyum sonra ki güne sarkar mı acaba? İşten izin aldım çünkü

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.