Şimdi Ara

370. Dönem [Şubat 2018] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.753
Cevap
30
Favori
200.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oradaki içlikleri yakından inceledim. 19TL'lik olanların kumaşı vücudu gösterecek kadar ince. 40TL'lik olanın kumaşı ise gayet iyi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet beyler. Malumunuz TSK zeytin dalı harekatını başlattı. Hem bu harekat ile hem de daha önce haberlere düşen muvazzaf subay alımı ilanlarını da hesaba katınca bu dönem yapılacak yedek subay alımlarında gözle görülür artışlar olacağını düşünüyorum. Güvenlik soruşturmalarının uzun zaman almasının sebeplerinden biri de bu artış olabilir.
    Bu durum kimimiz için olumluyken kimimiz için de olumsuz olacağı aşikar. Allah hepimizin gönlüne göre versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MâxeLL

Decathlon' un mağazasında kendime bir liste yapmıştım. Şimdi de Decathlon' un sitesinden baktığım ürünlerin siparişini vereceğim birazdan. Dediğim gibi aşırı üşüyen birisiyim ve malum acemiliğimiz şubat-mart dönemine denk gelecek. Listeyi de ona göre yaptım mecbur. (Termal içlik üstüne yeşil renk -sırıtmayacak- "polar" kazak\sweetshirt tarzı bir şeyler bulabilirsem ne ala. Çorap ve içliği de fazla fazla alıyorum ki gideceğimiz yerde çamaşır yıkama sorunu vs. olursa 10 gün 2 hafta idare etsin beni aldıklarım)

İç giyim listem aşağıdaki gibi.

En alttakinin fiyatı neden pahalı

• quote:

Orijinalden alıntı: MâxeLL

Decathlon' un mağazasında kendime bir liste yapmıştım. Şimdi de Decathlon' un sitesinden baktığım ürünlerin siparişini vereceğim birazdan. Dediğim gibi aşırı üşüyen birisiyim ve malum acemiliğimiz şubat-mart dönemine denk gelecek. Listeyi de ona göre yaptım mecbur. (Termal içlik üstüne yeşil renk -sırıtmayacak- "polar" kazak\sweetshirt tarzı bir şeyler bulabilirsem ne ala. Çorap ve içliği de fazla fazla alıyorum ki gideceğimiz yerde çamaşır yıkama sorunu vs. olursa 10 gün 2 hafta idare etsin beni aldıklarım)

İç giyim listem aşağıdaki gibi.

dostum o tabanlık 5 para etmez. roosman da tabanlık var onu al slikon.

ikincisi bizim acemilikte içlik kontrolü oluyordu haberin olsun. içliği farklı renk ıolunca ceza veriyorlardı. ama usta birliğinde sıkıntısız giyersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• beytepeli06 B kullanıcısına yanıt
    Haki renk mi almak lazim içlikleri?
    Bere-Eldiven-Çorap-Atlet için de aynı sorum geçerli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba 358 kd olarak bu donemde gitmistim 2015 yilinda.. acemilik amasya 15. Petug, ustalik istanbul atisalani.

Nacizane tavsiyelerimi sizlere yazayim. Ankarada oturdugumdan tandoganin oradaki yer alti carsisindan bot kilidi (uzun kilit ya da sifreli) tabanlik, 3 takim iclik, ic camasiri, corap aldim. Yaninda bere boyunluk (cok sevilmez komutanlarca) tras takimlari seyahat tipi dis fircasi macunu el kremi yanik kremi bot boyasi telefon karti (sarj imkani bulamazsaniz diye tedbir amacli), kulak tikaci aldim. Bunlar acemilik icin gayet yeterli geldi.

Telefon konusunda ise akilli telefon goturmemekte fayda var acemilik icin. Hatta askercell olmayanlara bile sikinti cikaran komutanlar mevcut. Bizim donemde telefonu alip askercell mi diye kontrol eden komutanlar vardi. Akilli telefonunuzu ustaliga giderken goturun ilk hafta ortami izler ikinci hafta yavas yavas cikarirsiniz. Zaten acemilik sonrasi icin kimseye bir sey demeye gerek yok. Cunku artik ustalik basliyor siz de bu isin yavas yavas piri olmaya basliyorsunuz.

Acemilikte bol bol sogukta disarida egitim vakit gecirme vb olarak gececek. Ictimalarimiz 1 saat suruyordu. Sirayi bozan ayakta duramayan vb. Kogusa gitmek egitim olmadiginda yatip uyumak yasak. Bir seyler bulup vakit gecirin disarida :)

Ilac goturmek yasak, fakat revir de bir o kadar kalabalik. Sabah saat 6:30 ictimasinda revir icin izin aliyorduk gidip kapida 5 saat sira bekleyip geri donuyorduk cunku sira gelmek bilmiyor. Herkes hasta, kogusumuz 72 kisiydi. O kadar kisinin bile yurumesi yeterli. Iceride kalkan tozlar vb askerligin meshur oksuruk hastaligina sizi yakalatiyor. 3 ay gecmemisti.

Son 5-6 gun yuruyus toren hazirliklari olarak gececek, egitim alanini tavaf etmeye hazirlanin. Yerde comelmeye, ayakta iki saat beklemeye hazirlikli olun. Sinirlenmeyin kizmayin, kimseye kufur etmeyin. Insanlardan kendinizi ayristirmadan sohbet edin, zaten herkes de sizin gibi bir arkadasa ihtiyaci oldugundan kolaylikla kaynasabilirsiniz.

Acemilikte gorev almak cok sik rastlanan bir durum degil. Genelde ustalar yazicilik, kazancilik, vb yaparlar.

Komutanin dediklerini yaptiginiz surece sikinti yok.

Yolunuz acik olsun. Sorunuz olursa gorusmek uzere.

• Berkutt0606 B kullanıcısına yanıt
    selamlar,

Yukarıda sorduğum soruyu size de yönlendireyim.
    İçlik takımı, iç çamaşırı, çorap, bere gibi malzemelerde mutlaka haki renk mi olmalı yoksa siyah kabul ediliyor mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ikincielucak kullanıcısına yanıt
    Giyinince disaridan gorunen seyler icin haki renk, gorunmeyen seyler icin istediginiz renk olur. Corap da farkli renk olabilir mesela. Siyah ok ama bembeyaz da almayin. Pacaniz siyrilinca dikkat cekmesin.

Ustalik icin ise biraz yaz donemleri basladigindan parkayi cikardiginiz zamanlar yakanizin ust dugmesini acmaya basliyorsunuz. Dolayisiyla icinizdeki atlet gozukmeye basliyor. O zaman onun da haki renk olmasi gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ikincielucak

Haki renk mi almak lazim içlikleri?
    Bere-Eldiven-Çorap-Atlet için de aynı sorum geçerli.

Renk değişiyor ama genelde haki evet. Ben eldiven bere boyunluk askeriyeden aldım. Herkeste aynı olcagından. Renk tonu fark ederse giymek yasak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi diyelim 24 Ocak'ta açıklandı. Ve işler istediğimiz gibi gitmedi. Mesela kısa dönem er isteyene yedek subaylık çıktı gibi. Erteleme şansımız var mı? Benim gibi yüksek lisansı olan birisi öğrenci belgesi ile erteleyebilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hknyc

Şimdi diyelim 24 Ocak'ta açıklandı. Ve işler istediğimiz gibi gitmedi. Mesela kısa dönem er isteyene yedek subaylık çıktı gibi. Erteleme şansımız var mı? Benim gibi yüksek lisansı olan birisi öğrenci belgesi ile erteleyebilir mi?

Foça'ya yedek subay çıkan bir arkadaşım teslim gününde tecil ettirdi. Yüksek lisans yaparken tecili bozup yer belli olduktan sonra tecil eden çok arkadaşım oldu. Devre kaybı ile askere gittiler.

Ben de senin gibi düşünüyorum, yüksek lisansım duruyor tecil etme şansım var. Duruma göre bakacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Son of Hades -- 22 Ocak 2018; 1:39:14 >
  • Beyler bir şey sormak istiyorum.

Sınıflandırma sonucuna göre tekrar tecil ettirmeyi neden düşünüyorsunuz?

Bildiğim kadarıyla sınıflandırma yapıldıysa eğer ve tecil ettirdiniz diyelim 2 yıl sonra gidecek olsanız da yine ayrı yere aynı statüde gidiyorsunuz. Tekrar sınıflandırma olmuyor diye biliyorum.

Amaç tecil bitene kadar askerlik kısalır kalkar vb muhabbet mi yoksa?

• KadoDayı K kullanıcısına yanıt
    Birincisi hayat planlamasından ötürü. Şu an 1 yıl evimden, eşimden ayrılmam söz konusu değil. İkincisi sınıf öğretmenliyim. Öğrencilerim yarım dönem bensiz idare edebilir belki ama 1 yıl onlar için de benim için de iyi olmaz.

Ayrıca yüksek lisans yaparken tecil bozduranlar sınıflandırma sonucu belli olunca nasıl tekrardan tecil yaptırdılar, bunun için ne gerekli?

• Bende aynı şekilde yüksek lisans öğrencisiyim şu an ve tecili bozdurdum. Bakalım yerlerin açıklanmasını bekliyorum. Tekrar tecil için okula mail atmam yeterli diye düşünüyorum eğer olmazsa edevletten öğrencisi belgesi çıkartıp askerlik şubesine giderim. Bildiğim kadarıyla yerimiz açıklandıktan sonra tecil yapar ve sonra gidersek o yer değişmiyor. Ayrıca son gün teslim olmadık ve ondan sonra tecil yaptık bu seferde para cezası var diye biliyorum.

Hepimize hayırlısı olur inş
  • Arkadaşlar yedek subay alımı fazla olacak diyenler neye dayanarak böyle bir tahmin yürütüyorlar anlamış değilim. Kesinliği de yok zaten bilgilendirirseniz sevinirim

• Kukkii K kullanıcısına yanıt
    2018 yılında TSK yaklaşık 43bin personel alacak. Komuta kademesinde ihtiyaç var. 4bin subay 6bin astsubay alınacak.

Ayrıca Şubat ve Mayıs celp dönemlerinde Yedek Subay olma şansı fazladır çünkü mezun olan kişiler Ağustos ya da Kasım celbinde askere gider.

Ayrıca bu dönem giden az kişi diye bir söylem var ki onu da neye göre söylüyorlarsa ya da Afrin harekatı ile ilgili bağ kuranlar var ki her iki söylem ve saçma geliyor.

Özetle hiç biri net bilgi değil sadece varsayımlar. Tek gerçek şu ki yedek subay çıkma şansı yüksek.

Allah herkesin gönlüne göre versin. Hayırlısı neyse o olsun.

• beytepeli06 B kullanıcısına yanıt
    rosmanndaki tabanlık model marka vs var mdır hiç gitmedim mağazasına çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur_Akd

rosmanndaki tabanlık model marka vs var mdır hiç gitmedim mağazasına çünkü

sivilde de kullanıyorum

• KadoDayı K kullanıcısına yanıt
    şubat ayı az kişi gidiyor

1. BEdelli genelde bu aylarda çıktığı için 1 dönem bekliyorlar
    2. mezunlar agustos ve kasımda gittiği için şubatta çok fazla kişi gitmiyor.

HErşeyi geçtim tüm dönemleri kapsadığımızda forumdaki konu sayfaları bile kasım bu zamanlar 100 leri geçmişken bizim sayfa daha 36 da

bu bile yeterli örnek
  • Hayırlı Teskereler torunlarımın torunları arkadaşım bu dönemde gideceği için bir göz attım, sorularınız olursa yardımcı oluruz selamlarımla
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.