Şimdi Ara

370. Dönem [Şubat 2018] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.754
Cevap
30
Favori
200.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkes demişki afrin harekatınden dolayı geç açıklancak falan yalan bilgi harekat ile hiçbir alakası yok. ben tecili bozmaya gittiğimde şubedeki çalışan bana 25 ocakta yerin belli olur dedi ozamanlar ortada harekat falan muhabbetide yoktu. sonra bi forumda 19 unda açıklancak denilmiş ve herkes o günü bekliyodu. zaten forumdada belirtilmiş resmi tarih değildir diye. sonra resmi sitede duyuru yapıldı "Yedek Subay adayı yükümlülerin güvenlik araştırmalarının gecikmesi nedeniyle Şubat 2018 celbi sınıflandırma sonuçları 24 Ocak 2018 tarihinde açıklanacaktır." diye.
  • tesbihcekenhoroz kullanıcısına yanıt
    Forumda birileri 19 Ocak demedi ki hocam. MSB açıkladı o tarihi ki link burada:

http://www2.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/askeralma/subat_2018_Ydsb_duyuru(1).pdf

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alışverişi az once yaptım hayırlısıyla. Aldıklarım ;

. İpli cüzdan

. Haki renk üç don

. Haki renk üç atlet

. Haki renk bere boyunluk eldiven

. -20 termal içlik ( cok üşüyen biriyim )

. Bi tane termal çorap

. Boya

. Saat

. Künye ( gereksiz di ama yaptırdım )

Hepsine toplam 180 lira verdim kalanı diş macunu fırça kıl tüy

Allah hayırlısını nasip eder inşallah. Kısa donem ydk subayım ama inşallah bişi olurda sınav fln kalma durumum olur iki gün once komando evet hayır secenegini evet olarak düzeltirdim bakalım beklemedeyiz

Peki 19 ocak tarihinde msb nin e devlet ve resmi duyuru kanallari uzerinden yaptigi "Yedek subay adaylari siniflandirma sonucu guvenlik sorusturmalarindan dolayi gecikmesi sebebiyle 24 unde aciklanacaktir." Bilgilendirmesini nasil aciklayacagiz tesaduf mu diyecegiz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: g42fx

Peki 19 ocak tarihinde msb nin e devlet ve resmi duyuru kanallari uzerinden yaptigi "Yedek subay adaylari siniflandirma sonucu guvenlik sorusturmalarindan dolayi gecikmesi sebebiyle 24 unde aciklanacaktir." Bilgilendirmesini nasil aciklayacagiz tesaduf mu diyecegiz ?

Dedigim gibi bana 25 inde aciklancak denildi ben 25 ini bekliyodum ozaman bana bu bilgiyi veren calisan nerden bilsin afrin harekati olcagini ve msbnin duyuruyu erteleyecegini.

• quote:

Orijinalden alıntı: KadoDayı

Forumda birileri 19 Ocak demedi ki hocam. MSB açıkladı o tarihi ki link burada:

http://www2.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/askeralma/subat_2018_Ydsb_duyuru(1).pdf

Askerlikle ilgili populer bi sitede 19 unda aciklancagi belirtilmisti altindada resmi tarih degildir diyodu. Madem msb tarihi 19 u diye acikladi adamlar neden resmi tarih degildir yazsin siteye.

• yedek subaylar 25 yaş ve altından seçiliyor arkadaşlar bilginize..Dedelerinizden selamlar:) 363. Kd meşhur darbe girişimine askeriyede yakalanan şanssız grup
    Dostum üstteki mesajımı okursan Afrinle alakasız demiştim zaten.

Duyurun metnine gir bak oku bakalım 19 Ocak neymiş. Ha bir de sağlam Türkçen varsa gecikmeden dolayı 24 Ocak denmesinin ne olduğunu anlarsın sanıyorum. "Ertelendi" deniyor özetle

• Yedek subaylık evet demiştim.Hayir olarak e devlet üzerindekini iptal edilir mi?
    Birde bazi yerlerde,31 i teslim son günü,bazi yerlerde 8 şubat son teslim tarihi deniyor.Şubede banada ayin ilk haftasi dediler? Lütfen bilginiz varsa bu sorduğum sorulari cevaplarsaniz iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 22 Ocak 2018; 22:55:22 >
  • claudecan kullanıcısına yanıt
    "BİR VE İKİ BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI İLE KISA DÖNEM ERBAŞ/ER STATÜSÜNE AYRILANLARIN BİRİNCİ GRUBU 29-31 OCAK 2018, İKİNCİ GRUBU İSE 12-13 MART 2018 TARİHLERİ ARASINDA TERTİP EDİLDİKLERİ BİRLİKLERE SEVK EDİLECEKLERDİR." diyor duyuru metninde

Bazı sitelerde 3-8 Şubat tarihi deniyor ama neye göre belirtiyorlar fikrim yok.

Sevk bitiş tarihine yol izni eklenince katılım tarihi ortaya çıkar ki bu da en geç 3 Şubat olabiliyor zaten.

• KadoDayı K kullanıcısına yanıt
    Cevapladiginiz icin tesekkur ederim. Sevk ne oluyor? Silüs mü?

Yani 6 subatta yada 3 subatta gitsek olur mu?

Rica ederim, sülüs kağıdı alınca sevk başlangıç ve katılım tarihiniz yazar.

Sevk başlangıç tarihinde fiilen askerlik süreniz işlemeye başlar.

Sevk bitiş tarihi A grubu için 31 Ocak. Askerlik yeri belli olunca mesafeye göre yol izni verilir ki 800 km altı 1 gündür. Buna göre katılım tarihi 1 Şubat olacaktır ki en geç o gün teslim olmanız gerekir.

• İyi forumlar

Lisans derecesindeki mezun biri kısa dönem mi yoksa uzun dönem mi yapıyor

Yoksa lisansın bölümüne göremi değişiyor

• bendahayeniyimdesem B kullanıcısına yanıt
    Lisans mezunu herkes bölüm farketmeksizin kısa dönem er(6ay) ya da yedek subay olarak(12ay) askerlik hizmetini yerine getirir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KadoDayı -- 22 Ocak 2018; 23:23:24 >
  • KadoDayı K kullanıcısına yanıt
    Peki son olarak 1.grup 2.grup neye göre belirleniyor?

Birde e devletten yedek subay hayir olarak değiştirebilir miyim?

Grup ayrımını MSB yapıyor. Belirli bir ayrımı yok kısacası şans işi.

Yedek subay sorusu bildiğim kadarıyla şubeye giderek dilekçe ile değiştiriliyor. O işlem de ancak Aralık ayında oluyordu sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: fire_guard

yedek subaylar 25 yaş ve altından seçiliyor arkadaşlar bilginize..Dedelerinizden selamlar:) 363. Kd meşhur darbe girişimine askeriyede yakalanan şanssız grup

25 yaş altı seçiliyor dediğin bilgi yanlış daha bu dönem arkadaşım gitti yedek subay olarak yaş 28
  • rentys R kullanıcısına yanıt
    Ya haklı olabilirsin ama foruma göre bir genelleme yapmak ne kadar doğru orası tartışılır. Belki şubat celbinde askere gideceklerin çoğunluğu bu forumu kullanmıyor olabilir. Anket mantığına göre hareket edersek dediğin gibi bu dönem giden sayısı az.

Acaba şubat celbinde askere gideceklerin sayısı belli midir?

• Benim ptt kartta geldi, şubeye gidip hesap açma vs işlemlerini yaptım.

Atmden içine girip yatan para varmı diye baktım (ücretin azlığına veya çokluğuna göre neresi çıktığını tahmin ederim) düşüncesiyle fakat 0 TL :)
  • Acaba yol parası neye göre hesaplanıyor merak ettim açıkçası :)

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.