Şimdi Ara

370. Dönem [Şubat 2018] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.753
Cevap
30
Favori
200.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nasıl olsun hocam, geçip gidiyor bir şekilde :) yaşanmadan anlatılması çok zor bir ortam şafak azaldıkça rahatlık artıyor genel olarak. Başlarda alışılması zor oluyor ama her şeye olduğu gibi bu ortama da alışıyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEKINALP

Uzun dönem düz erlerin acemilik yerleri 12 ocakta açıklanacak. Resmi tarih.

Kısa dönemlerin 25 ocak hem acemi hem ustalık o zaman?

Herkesin aynı anda açıklanmıyor muydu? İlk defa duydum.
  • Arkadaşlar e devletten giriş yaptığımda ASAL Sevk Başvurularının süresi bitmiştir diyor sizde ne yaziyor

• herkese merhaba.bu celb döneminde uzun dönem yedek subay çıkma ihtimali nasıl?
  • Modu Chanyu kullanıcısına yanıt
    bana verilen kağıtta 25 yazıyor. yedek subay sınıflandırma tarihi
  • Modu Chanyu kullanıcısına yanıt
    ŞUBAT 2018 CELBİNDE SİLAHALTINA ALINACAK YEDEK SUBAY
    ADAY ADAYLARINA AİT DUYURU

1. ŞUBAT 2018 CELBİNDE SİLAHALTINA ALINACAK YEDEK SUBAY ADAY ADAYLARININ
    SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİ, SINIFLANDIRMA VE SEVK İŞLEMLERİYLE İLGİLİ
    HUSUSLAR MÜTEAKİP MADDELERDE AÇIKLANMIŞTIR.
    2. ŞUBAT 2018 YEDEK SUBAY CELBİNDE BİRİNCİ VE İKİNCİ GRUP YEDEK SUBAY NİTELİK
    LİSTESİNE (YNL);
    A. 2017/01, 2017/02, 2017/03 VE 2017/04'ÜNCÜ GRUP OLARAK YOKLAMASI YAPILAN
    YÜKÜMLÜLER,
    B. 30 KASIM 2017 TARİHİNE KADAR; 1981 VE DAHA YAŞLI DOĞUMLULARDAN
    YOKLAMASINI YAPTIRANLAR, ERKEN SEVK MÜRACAATINDA BULUNAN VE BAŞVURUSU
    KABUL EDİLENLER, ASKERLİK HİZMETİNİ 12 AYLIK ERBAŞ/ER STATÜSÜNDE YAPMAKTA
    İKEN DÖRT YILLIK FAKÜLTE VEYA YÜKSEK OKUL BİTİREREK İSTEKLERİ ÜZERİNE GEÇİCİ
    TERHİS EDİLENLER, ERTELEME İLE SEVK TEHİRLERİ SONA ERENLER, DÖVİZLİ/BEDELLİ
    ASKERLİK HİZMETİ KAPSAMINDAN ÇIKARTILANLAR, DAHA ÖNCEKİ CELP
    DÖNEMLERİNDEN BAKAYA OLANLAR (SINIFLANDIRILMAMIŞ OLANLAR) ALINACAKTIR.
    3. ŞUBAT 2018 YEDEK SUBAY CELBİNDE; YEDEK SUBAY NİTELİK LİSTESİNE
    ALINANLARDAN 01 EYLÜL 2017 İLE 31 ARALIK 2017 TARİHLERİ ARASINDA SEVK ÖNCESİ
    HAZIRLIK İŞLEMİNİ YAPTIRANLAR SINIFLANDIRILACAKTIR. E-DEVLET KAPISINDAN SEVK
    ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİNİ YAPTIRAN YÜKÜMLÜLERDEN ASKERLİK ŞUBESİ
    BAŞKANLIĞINA MÜRACAAT EDİP RAPORLAMA İŞLEMLERİNİ YAPTIRMAYANLAR
    SINIFLANDIRILMAYACAKTIR.
    4. 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNUNUN 47'NCİ MADDESİ GEREĞİ SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK
    İŞLEM DÖNEMİ BİTİM TARİHİNİ KAPSAYAN İSTİRAHAT RAPORU BULUNAN YÜKÜMLÜLER,
    İSTİRAHAT RAPORUNUN BİTİM TARİHİNİ TAKİP EDEN İLK İŞ GÜNÜ ASKERLİK ŞUBESİ
    BAŞKANLIĞINA MÜRACAAT EDECEKTİR. YASAL MAZERETLERİ OLMADAN 31 ARALIK 2017
    TARİHİNE KADAR SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİ İÇİN ASKERLİK ŞUBESİ
    BAŞKANLIKLARINA MÜRACAAT ETMEYENLER BAKAYA İŞLEMİNE TABİ TUTULACAK VE
    İDARİ PARA CEZASI UYGULANACAKTIR.
    5. YÜKÜMLÜLER SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİNİ YAPTIRMAK ÜZERE ASKERLİK
    ŞUBELERİNE GELİRKEN LİSANS DİPLOMASI, NOT DÖKÜM BELGESİ (TRANSKRİPT),
    ÖĞRETMEN BİLDİRİM ÇİZELGESİ, AKADEMİSYENLİK BELGESİ (VARSA), YABANCI DİL
    SINAV SONUÇ BELGELERİNİ (VARSA) HAZIR BULUNDURACAKLARDIR.
    6. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA 19 OCAK 2018
    TARİHİNDE E-DEVLET KAPISINDAN YÜKÜMLÜLERE DUYURULACAKTIR. SINIFLANDIRILAN
    YÜKÜMLÜLER TEKRAR SINIFLANDIRMA İŞLEMİNE TABİ TUTULMAYACAKTIR.

7. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCUNDA;
    A. BİR VE İKİ BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY
    ADAYLARI İLE KISA DÖNEM ERBAŞ/ER STATÜSÜNE AYRILANLARIN BİRİNCİ GRUBU 29-31
    OCAK 2018
    , İKİNCİ GRUBU İSE 12-13 MART 2018 TARİHLERİ ARASINDA TERTİP
    EDİLDİKLERİ BİRLİKLERE SEVK EDİLECEKLERDİR.
    B. SINIFLANDIRMA SONUÇLARI AÇIKLANDIKTAN SONRA YÜKÜMLÜLER YUKARIDA
    BELİRTİLEN SEVK BAŞLANGIÇ TARİHLERİNDEN İKİ İŞ GÜNÜ ÖNCESİNE KADAR E-DEVLET
    KAPISINDAN VE ASKERLİK ŞUBELERİNDEN SEVK EVRAKINI ALABİLECEKLERDİR. BU
    TARİHLERDEN SONRA SEVK EVRAKI SADECE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINCA
    VERİLECEKTİR.
    C. YOL VE İAŞE PARASI, E-DEVLET KAPISINDAN SEVK EVRAKINI ALAN YÜKÜMLÜLERE
    ADRESE DAYALI NÜFUS KAYIT SİSTEMİNDE BULUNAN ADRESİ İLE EĞİTİM BİRLİĞİ,
    ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIĞINDAN SEVK EVRAKINI ALAN YÜKÜMLÜLERE İSE SEVK
    EVRAKINI ALDIĞI ASKERLİK ŞUBESİ İLE EĞİTİM BİRLİĞİ ARASI ESAS ALINARAK
    VERİLMEKTEDİR. YÜKÜMLÜLER İSİMLERİNE YAPILAN ÖDEMELERİ PTT ŞUBELERİNDEN
    VEYA PTT KARTI İLE PTTMATİKLERDEN ALABİLECEKLERDİR.
    Ç. 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNUNUN 47'NCİ MADDESİ KAPSAMINDA SEVKİN SON
    GÜNÜNÜ KAPSAYAN İSTİRAHAT RAPORU BULUNAN TIP DOKTORLARI İSTİRAHAT
    RAPORLARININ BİTİMİNİ TAKİP EDEN İLK MESAİ GÜNÜNDE SEVK EDİLMEK ÜZERE
    ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA MÜRACAAT EDECEKLERDİR. MÜRACAAT
    ETMEYENLER HAKKINDA BAKAYA İŞLEMİ YAPILACAKTIR. BAKAYA TIP DOKTORLARINDAN
    KENDİLİĞİNDEN ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINA MÜRACAAT EDENLER VEYA ELE
    GEÇİRİLENLER DERHAL SEVK EDİLECEKTİR.
    8. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUCU TERTİP EDİLDİĞİ SINIF OKULU/EĞİTİM
    MERKEZLERİNE KATILMAYAN YÜKÜMLÜLER BAKAYA İŞLEMİNE TABİ TUTULACAKTIR.
    9. 1076 SAYILI YEDEK SUBAY VE YEDEK ASKERÎ MEMURLAR KANUNUNUN EK-6’NCI
    MADDESİ GEREĞİNCE BU DUYURU YÜKÜMLÜLERE TEBLİĞ MAHİYETİNDEDİR.
    10. YÜKÜMLÜLER BU DUYURU METNİNEwww.asal.msb.gov.tr. İNTERNET ADRESİNDEN
    VE TRT TELETEKSTEN ULAŞABİLİRLER.

Düzenleme: ilanda siniflandirma tarihi olarak ocak 2017 yazilmis sehven yapildigini dusundugum icin 2018 olarak duzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g42fx -- 26 Aralık 2017; 15:15:32 >

• Arkadaşlar diş hekimi olarak 12 ay askerlik yaptığımızda acaba normal bir astegmen mi oluyoruz yoksa yine revirde olup hasta mı bakıyoruz.maas hakkında bi bilginiz var mi?şimdiden teşekkürler.

• Askerlik işlemleri için gittim kimliği verdim elime bi kağıt verdi şubatta askersin dedi. E tamamda şimdi ne olucak ocak ortası yerler açıklanacak dedi o kadar.
  • 353 kd olarak askerliğimi yaptım. bir zamanlar biz de buradan bakardık heyecanla, zaman çabuk geçiyor :)
  • askerlik şubesine gittim kısa dönem 25-29 ocak arasında açıklanacak dedi memur
  • musti38 kullanıcısına yanıt
    Hocam kısa dönem ayrı uzun dönem ayrı açıklanmıyor. Savunma bakanlığının sitede yazan bilgi 19 ocakta açıklanacağı yönünde. 29-31 Ocak arası da birliğe katılmak gerekiyor. Mağdur olmayalım. Bir arkadaş önceki sayfalarda yazıyı paylaymış. Ben de linki koyuyorum.

http://www.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/askeralma/subat_2018_Ydsb_duyuru.pdf
  • Arkadaşlar bu sevk öncesi hazırlık işlemleri olayı nedir , yapıp yapmamamız gerektiğini nasıl öğrenebilirim şubeye gitmeden ? E devlette ilgili bir açıklama bulabilir miyim buna dair ?

Ben geçen ay şubeye gidip tecili bozdurdum. Daha önce tecil ettirmek için sağlık raporu vs götürüp bilgilerimi vermiştim. Son gittiğimde yani tecili bozdurmak için geçen ay gittiğimde ise sadece bir form doldurdum uzun dönem olma isteği vs. verilen malum formu doldurtuktan sonra bana askerlik durum belgesi verildi. Celp dönemi: ŞUBAT olarak yazıyor , sınıflandırma tarihi: 25.01.2018 olarak yazıyor. Görevli memur bana 25 ocakta sınıflandırmanın açıklanacağını söyledi fakat daha sonra kağıdın en altında yazan bu ''1-31 aralık arasında sevk öncesi hazırlık işlemlerinin yapılması gerekmektedir'' yazısı kafamı kurcaladı. Bişey yapmamız gerekiyor mu yoksa 25 ocakı mı bekleyeceğiz?
  • Ben yaptırmıştım uğramanızda yarar var

• Fermess F kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarı ile askerliği etkileyecek yeni bir belge almış iseniz ve beyan etmek istiyorsanız bu tarihler arasında yapmanız gerekiyor bu işlemi. Böyle bir durum yoksa bir şey yapmanıza gerek yok diye biliyorum.
  • Arkadaşlar bende de aynı durum var ve yarın son mesai günü. Kesin bilen bilgi verirse iyi olur. Kasım ayında tecil bozduk ve aralıkta gelin demediler ama bende şimdi şüphelendim.

• quote:

Orijinalden alıntı: musti38

askerlik şubesine gittim kısa dönem 25-29 ocak arasında açıklanacak dedi memur

19 ocakta açıklanacak kardeşim yanlış anlaşılma olmasın. Yayınlayan açıklamayı herkezin okumasını tavsiye ederim bir arkadaş paylaşmış.

19 ocakta yerler açıklandıktan sonra eğer e-devletten sevk kağıdınız alacaksanız, 2 gün müddet var. 2 gün geçerse şubeye gidilecekmiş almak için. Açıklamada böyle bir detay da var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurgoncu

Arkadaşlar bende de aynı durum var ve yarın son mesai günü. Kesin bilen bilgi verirse iyi olur. Kasım ayında tecil bozduk ve aralıkta gelin demediler ama bende şimdi şüphelendim.

Dostum sağlık kontrollerini yaptıysan ve askerlik şubesine belgeleri verdiysen ve şubat için başvuru işlemlerini yaptıysan hiçbir sıkınt yok. Yukarıda paylaşılan açıklamayı dikkatli oku.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fermess

Arkadaşlar bu sevk öncesi hazırlık işlemleri olayı nedir , yapıp yapmamamız gerektiğini nasıl öğrenebilirim şubeye gitmeden ? E devlette ilgili bir açıklama bulabilir miyim buna dair ?

Ben geçen ay şubeye gidip tecili bozdurdum. Daha önce tecil ettirmek için sağlık raporu vs götürüp bilgilerimi vermiştim. Son gittiğimde yani tecili bozdurmak için geçen ay gittiğimde ise sadece bir form doldurdum uzun dönem olma isteği vs. verilen malum formu doldurtuktan sonra bana askerlik durum belgesi verildi. Celp dönemi: ŞUBAT olarak yazıyor , sınıflandırma tarihi: 25.01.2018 olarak yazıyor. Görevli memur bana 25 ocakta sınıflandırmanın açıklanacağını söyledi fakat daha sonra kağıdın en altında yazan bu ''1-31 aralık arasında sevk öncesi hazırlık işlemlerinin yapılması gerekmektedir'' yazısı kafamı kurcaladı. Bişey yapmamız gerekiyor mu yoksa 25 ocakı mı bekleyeceğiz?

Bişey yapmana gerek yok şubeye giderek sevk öncesi işlemlerini yapmış oluyorsun zaten. Tabi sağlık raporlarıyla falan gidenler için geçerli bu yanlış anlaşılma olmasın. Sen de götürmüşsün zaten hepsini yani sıkıntı yok. 19 ocakta açıklanacak yerler. Ocak ayının sonunda askeriz hayırlısıyla.

• Fermess F kullanıcısına yanıt
    Beyler dün şube ile konuştum ve bu olayı sordum. Bana aynen şunu dediler: Eğer sağlık durumunuz veya askerlik tercihlerinizde (uzun dönem / Komando) bir değişiklik var ise şubeye gelmeniz gerek. Onun dışında bir işlem için gelmenize gerek yok dediler.

• Emin olmak için sorduğum bi soruydu benden öncede bi arkadaş sormuş zaten merak ettiğim ve son günü olan bi konu olduğundan sordum. Cevaplamak isteyenler cevaplar zaten. Yinede saol cevap için

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.