Şimdi Ara

370. Dönem [Şubat 2018] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.754
Cevap
30
Favori
200.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler 370.Dönemde bende gidiyorum bakalım ne olacak.Yedek subaylık çıkarsa 3 ay acemilik olacak peki bu sürede aynı kısa dönemlerin ki gibi sıkıntılı mı geçiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan932

Geçen hafta tecili bozdurdum hastaneye sevk istedim aralıkta gel dediler sevk için

Verdikleri kâğıtta 25/01/2018 e kadar sakıncası yoktur sınıf ve tertibat bekliyor yazarken

E devlette 31/12/2017 yazıyor bir sıkıntısı olur mu neden böyle acaba

her ayin sonunu gösterir örnek ocakta iken 31 ocak yazar subatta 28 subat der eğer ay 30-31 çekiyorda orada 25 mart gibi bir tarih yazarsa o tarihte bir sey oluyor (sevk yeri belli oluyor , vs.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar. Kısa dönem ve uzun dönem yani tüm şubat celbi aynı tarihlerde mi askere gidiyorlar? Yoksa kısa dönemler farklı uzun dönemlerle farklı mı acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba, bende subat 2018 celbinde askere gidecegim. Gidicegimiz yerler acikladiginda hem acemi hem usta birligi mi yaziyor?

• Ptt karti gelicegini senden duydum ilk defa kardesim. Oyle bir sey mi varmis?

• yaasink kullanıcısına yanıt
    Acemi birliğine giderken akıllı telefon gotursek nasıl olur içeri sokabilirmiyiz acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: TEKINALP

Ptt kartı gelen var mı?

Kapıya kadar gelip elden mi teslim ediyorlar yoksa posta kutusuna bırakıp kaçarlar mı?

Posta kutusuna bırakırlarsa ve kutudan çalınırsa?

Şubata kadar gelmezse ne yapmalıyız?

imza karsiligi veriyorlar,pttye gidip hesap açtirip kullanıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: körüklüotobüs

quote:

Ptt kartı gelen var mı?

Kapıya kadar gelip elden mi teslim ediyorlar yoksa posta kutusuna bırakıp kaçarlar mı?

ptt kartı nedir

gidilecek yerler açıklanınca orda teslim olacağın da açıklanmıyormu ,
    sülüs mü nedir ne tarihte açıklanmıyor mu gidiş yerleri ile sülüs aynı zamanda değilmi soru çok
  • Yaklaşık 1 ay sonra yerlerimiz açıklanacak ama konu baya sessiz, demek ki Kasım celbi baya kalabalık gitti.

Bu arada WhatsApp grubu var mı?

• Galiba Şubat celbinde, diğer dönemlere göre daha az kişi gidecek.
  • sefaMseven kullanıcısına yanıt
    Acemi sıkıntı, arkadaşım 369. dönem için Ankara Polatlı 58 INCI TOP.tugayında idi tuşlu ve askercell olmasına rağmen telefonları akşam dağıtmışlar sabah toplamışlar.
  • AlperenAggul kullanıcısına yanıt
    Öyle gözüküyor hocam.

• Özellikle "yedek subaylık" konusunda bilgilendirici bir blog yazısı.

https://igirit.wordpress.com/2014/11/13/askerlik-degil-yedek-subaylik-yapiyorum/
  • quote:

Orijinalden alıntı: wind11

quote:

Orijinalden alıntı: körüklüotobüs

quote:

Ptt kartı gelen var mı?

ptt kartı nedir

gidilecek yerler açıklanınca orda teslim olacağın da açıklanmıyormu ,
    sülüs mü nedir ne tarihte açıklanmıyor mu gidiş yerleri ile sülüs aynı zamanda değilmi soru çok

ptt kart gelen kart bankamatik karti askere giderken harçlik olsun diye 100 tl civari bir parayi o karta yatirirlar. sülüs falan aldiktan sonra para yattigindan zaten siz otobus biletini falan almis oluyorsunuz o kartta formalite icabi askerlik bitene kadar cebinizde sus esyasi olarak kaliyor.

sülüs askere gidecegin yer ve tarihin yazdigi kagit bu kagidi almadan 15 gun once zaten edevletten nerede askerlik yapacagini ogrenirsin bu kagit olmadan birligine teslim olamayacagin icin herkes sülüs onemser yani sülüs kagidi formalite icabi verilen vir a4 ten ibaret

• Bekleyemiyorum beyler hemen alsınlar başlayalım artık, şu marşları söyleye söyleye talim yapalım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xchampionx -- 16 Aralık 2017; 18:53:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xchampionx

Bekleyemiyorum beyler hemen alsınlar başlayalım artık, şu marşları söyleye söyleye talim yapalım :D

Moralini bozmak veya üzmek istemem ama;

“Hee aynen qanqa” , bu marşları söyleye söyleye 2 hafta acemilik geçirirsin, kalan 5.5 ay tuvalet temizler, kantinde çikilop satar, buz gibi havada yalaka olanlar sıcacık yatağında uyurken sen gece 2’de kalkar, 3-5 nöbetini tutarsın.

O zaman söylersin bu marşları :)

Yedek subay olursan da 1-2 ay marş söyler ders görür, kalan 9 ay masa başında ondan bundan azar yer boş boş oturarak geçirirsin zamanını.

• xchampionx kullanıcısına yanıt
    Hocam hayirdir askere gitmeye bu kadar istekli birini pek göremiyoz.

• Selam arkadaşlar, ben askerlik belgesi sorgulaması yaptım e-devlet üzerinden ve 31.12.2017 tarihine kadar yazıyor. Benim ne zaman tekrar asala gitmem gerekiyor? Bu tarihe kadar mı, yoksa bu tarihten sonra mı ?

Teşekkürler.

• Arkadaşlar yurtdışında makine müh. olarak 2 yıl çalıştım. Çalıştığım dönemde konsolosluğa giderek askerliğimi tecil ettirmiştim. Ancak Türkiye'ye döndüm ve 1 yıl boyunca Türkiye'de kaldığım için tecil iptal oldu. Ben de şubat celbi için başvuru yaptım.Şimdi ise tekrar yurtdışına gitme fırsatım var.Şubeye gidip başvuruyu iptal ettirme hakkım var mı? Ne yapmam gerekiyor.İptal için bir belge lazım mı?
  • Dostum yurt dışına çalışmaya çıkıyorsan tecil yaptırma hakkına sahipsin diye biliyorum. Şubene git onlar zaten seni yönlendirirler. Tahminin bi dilekçe felan doldurtururlar. Ama sen yinede iyice bir araştır.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.