Şimdi Ara

366. Dönem [Şubat 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.319
Cevap
60
Favori
244.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhaba hocam senin 365/1 mi 365/2 mi ayrıca usta birliğin neresi?
  • Merhaba arkadaşlar TRT duyurusu MSB'nin sitesinde yayınlanmış:

http://www.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/askeralma/subat_2017_ydsb_TRT_duyurusu.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: BNYZ

Mebs, personel 2.5 ay eğitim mi alıyor? Meslekçi onlar. 1 ay acemilikleri var.

2.5 ay takım komutanı eğitimi alıyorlar. Ankara mebs ve İzmir personel okulları için konuşuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA 20 OCAK 2017
    SAAT: 10:30'DAN İTİBAREN E-DEVLET KAPISINDAN YÜKÜMLÜLERE DUYURULACAKTIR.
    20 ocakta acıklancak .
  • quote:

Orijinalden alıntı: treko

quote:

Orijinalden alıntı: enoughmana

Arkadaşlar merhaba, daha önce asteğmenlik yapmış olan ya da bilgisi olan arkadaşlar 2.5 aylık eğitimin içeriği ve sınavları hakkında bilgi verebilir mi?
    Eğitim sonrası sınavda spor ile ilgili bir sınav var mı? Varsa nelerden oluşuyor?
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

2.5 aylık eğitimin içeriği sınıfa göre değişiyor piyade isen ders falan pek yok ama mebs, personel vb sınıfsan bildiğin üniversite gibi derslere girip çıkıyorsun spor çok önemli değil. Eğitimin sonunda spor sınavı var yine sınıfına göre puanı değişiyor genel olarak 15 puan spordan 85 puan eğitimlerden geliyor. Spor sınavı 3km koşu, şınav, mekik ve barfiksten oluşuyor. Komando piyade de daha farklı olabilir.

meslekci olanlarda mı aynen böyle 1 ay eğitim alıyor onların acemilik sonu sınavı falan nasıl oluyor ? ustalık yeri nasıl belli oluyor *?

• quote:

Orijinalden alıntı: koray721

SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA 20 OCAK 2017
    20 ocakta acıklancak .

bu durumda askerden vazgeçmek istenirse son tarih ne zaman olacak ?
  • crashris kullanıcısına yanıt
    Meslekçilerde spor eğitimi yok. 3 ders var. Yazılı sınav oluyorsun. Başarı sırasında %10'a giren kurada olan yerlerden tercih yapıyor. Geriye kalan kura çekiyor.

Sülüsü almadığın sürece hakkın varsa yerin belli olsa bile erteletebilirsin.

BNYZ lakapli arkadaşın dedigi gibi

• quote:

Meslekçilerde spor eğitimi yok. 3 ders var. Yazılı sınav oluyorsun. Başarı sırasında %10'a giren kurada olan yerlerden tercih yapıyor. Geriye kalan kura çekiyor.

tamam anladım da benim çevremde askerlik yapan arkadaşlar olmaz öyle yerin açıklanırsa gidersin diyor ? bu sülüs ortalama kaç gün sonra oluyor işlem sırası nasıl ve kaçar gün ortalamayla oluyor. ya da benim cayma hakkım en son ne zaman oluyor onu bi türlü anlayamadım
  • quote:

6. SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA 20 OCAK 2017
    SINIFLANDIRILAN YÜKÜMLÜLER TEKRAR SINIFLANDIRMA İŞLEMİNE TABİ
    TUTULMAYACAKTIR.

A. BİR AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI İLE İKİ
    BUÇUK AYLIK TEMEL EĞİTİME TABİ TUTULACAK YEDEK SUBAY ADAYLARI 30-31 OCAK
    2017, KISA DÖNEM ERBAŞ/ER STATÜSÜNE AYRILANLARIN BİRİNCİ GRUBU 30 OCAK-01
    ŞUBAT 2017, İKİNCİ GRUBU İSE 15-17 MART 2017 TARİHLERİ ARASINDA TERTİP
    EDİLDİKLERİ BİRLİKLERE SEVK EDİLECEKLERDİR.

B. SINIFLANDIRMA SONUÇLARI AÇIKLANDIKTAN SONRA YÜKÜMLÜLER YUKARIDA
    BELİRTİLEN SEVK BAŞLANGIÇ TARİHLERİNDEN İKİ İŞ GÜNÜ ÖNCESİNE KADAR E-DEVLET
    KAPISINDAN VE ASKERLİK ŞUBELERİNDEN SEVK EVRAKINI ALABİLECEKLERDİR. BU
    TARİHLERDEN SONRA SEVK EVRAKI SADECE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINCA
    VERİLECEKTİR.

şimdi bu b maddesi 6. maddeye bağlı değil mi sizin sülüs dediğiniz b maddesi mi oluyor ? a maddesi de sınıflandırmaya göre gidiş zamanları oluyor sanırım. b maddesinde bahsedilen iki gün öncesi ve 6. maddede bahsedilen 20 ocak arasında kalan zaman bizim askere gitmekten vazgeçtiğimiz zaman dilimi mi oluyor ?

Evet bir nevi öyle oluyor. Yerin belli olduğu tarih ile sevk (sülüs) alman gereken tarih arasında tecil işlemini yaptırırsın. Sevk döneminde bile yapılır da uğraşan olmaz onunla.

• Merhaba arkadaşlar.
    10.06.2016 tarihinde mezun oldum. Eylül ayında askerliğimi 2 yıl tecil ettirdim ancak iş açısından çokta düşündüğüm şeyler olmayınca dün askerlik başvurumu yaptım.
    Gitmeden önce buradan mesajları okudum hangi belgeleri falan götürmeliyim diye önceden hazırlıklı olarak diploma, transkript, ehliyet, nüfus cüzdanı falan hepsinden fotokopi çektirdim sonra da Ankara Mamak askerlik şubesine başvuru yaptım.
    Benden herhangi bir belge istemediler getirdiğim belgelerden hiç birisine bakmadılar bile. Önceden tecil işlemlerimi yaptırdığım için gerek duyulmuyor herhalde diye düşündüm. Memur işlemlerimi yaptı imzaları attık bitti. Aralıkta gelmem gerekiyor mu diye sordum hayır gelmene gerek yok dedi. Verdikleri askerlik durum belgesinde de Şubat 2017 için sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptırdım şeklinde yazı yazıyor.
    Benim gibi önceden tecil yaptırıp sonra bitmeden başvuran arkadaşlar varsa Aralıkta sevk öncesi hazırlık işlemlerini yapmak için tekrar gitmeye gerek yok yani.
    Hepimizin hakkında hayırlısı ne ise o olsun inşallah.

Meslek: Elektrik Elektronik Mühendisi
    Kütük: Yozgat
    İkamet: Ankara
    Diploma Notu: 2.62
    Yedek Subay: Evet
    Komando: Hayır

• İkametgah: İstanbul

Kütük : Ordu

Bölüm: Kamu Yönetimi

Not Ort. : 2,45/4

Yedek Subay: Hayır

Komando :Hayır

Hayırlısıyla şubatta gidiyoruz bakalım(bedelli çıkacağı da yok zaten bekle bekle nereye kadar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zorlu52 -- 25 Kasım 2016; 13:44:46 >
  • zorlu52 Z kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun en iyisini yaptin erkenden yapip aradan çıkartmak geerek

• Yaş/ 25
    İkametgah/ İstanbul
    Kütük/ Rize
    Bölüm/ İşletme
    Not Ortalaması : 2,62/4
    Yedek Subay/ Hayır
    Komando/ Hayır

Hakkımızda hayırlısı olsun.
  • Merhaba arkadaşlar,

Şubat celp dönemi için erken sevk iptalini ne zamana kadar yapabiliyoruz.
  • brk5334 kullanıcısına yanıt
    Benim kütük zonguldak bir de nit oetalaması daha düşük gerisi hep aynı hayırlısıyla gider döneriz inşallah..

• Erdelektronik E kullanıcısına yanıt
    Yozgatlı Hemşerim aynı yere çıkarsak haberleşelim.Bende aralıkta gidip yaptıracağım işlemleri yalnız sen daha ufaksın hemşerim :)
  • ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Yaş ne kadar erken olursa o kadar iyi diyorlar. Erkenden yapıp aradan çıksın dedim kardeşim. İş bulamadık zamanda boşu boşuna geçiyor en azından bunu yapalım dedim. Çıkarsa haberleşelim tabi ki.
  • Arkadaşlar selamlar, E-DEVLET'ten alacağım Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulam kısmıdaki belge askerlik şubesindeki işlemlerde geçerli midir? Diplomayı almam için 8 saat otobüs yolculuğu yapmam lazım, eğer e-devletten alacağım belge geçerliyse gerek kalmayacak.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.