Şimdi Ara

366. Dönem [Şubat 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.319
Cevap
60
Favori
244.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 yıl bekleme kararı aldım, neden aldım niçin aldım bilmiyorum yaş 25 olunca gideceğim.
  • bence hazir olmama, ve biraz da korku., siyah bir delige duser gibi.. ne cikcak ne olcak, bilinmezlik vs :)
  • 8 gun felan kaldi git boz nekadar erken o kadar iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende korku yokta bizimkiler yollamıyor arkadaş,çeyiz için televizyon aldık bi yandan naptığımı bende anlamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mir08 -- 22 Kasım 2016; 18:8:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrmuslu

abi ilahiyat fakültesi mezunu yedek subay olma ihtimali ne kadardır sizce yaş 29

Hocam üstüne alınma ama yakında ilahiyat mezunlarını Yüzbaşı bile yaparlar. 12 aylık yedek yüzbaşı.
  • Zombitch kullanıcısına yanıt
    hem alinma diyosun hem lafini carpiyorsun :)
  • Yok alınmıyorum ama kısa yapmak istiyorum düğün beni bekler. Korkum yedek subaylık çıkması. Işte demek istediğim İlahiyat Fakültesi mezunu yedek subay olma ihtimali düşüktür inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: mrmuslu

Yok alınmıyorum ama kısa yapmak istiyorum düğün beni bekler. Korkum yedek subaylık çıkması. Işte demek istediğim İlahiyat Fakültesi mezunu yedek subay olma ihtimali düşüktür inşallah

Kardeşim yedek subay olmak senin isteğine bağlı. Tıp, dişçi, PDR gibi bölümlerden mezun olanlar zorunlu olarak yedek subay oluyor. Onun dışında sen istemediğin sürece yedek subay olmazsın. Bir de çok çok düşük ihtimal başvuruda yedek subayı işaretlemediğin durumlarda eğer ordunun senin mesleğine yönelik ihtiyacı varsa yedek subay olabiliyorsun. TSK'da ilahiyat mezunlarının mesleğine yönelik için bir ihtiyaç olmadığından istemediğin sürece yedek subay olma ihtimalin yok.
    İhtiyaç sadece mesleki açıdan olmuyor ki. Takım komutanı olan asteğmenler de var. Mesleğinden bağımsız olarak seçilen.

• quote:

Orijinalden alıntı: BNYZ

İhtiyaç sadece mesleki açıdan olmuyor ki. Takım komutanı olan asteğmenler de var. Mesleğinden bağımsız olarak seçilen.

Hocam isteği dışında yedek subay olarak çağırılanlar için söyledim.

Anladım. İstemediği halde ihtiyaç olduğu için meslekçi olarak gidenlerden bahsediyorsunuz.

• Açığa alınan asker çok olduğundan yine de korkum var yedek subay çıkar diye hadi bakalım hayırlısı

• Arkadaşlar Askerlik şubesinden bana verilen evrakta '' Yükümlünün 01 Aralık 2016-31 Aralık 2016 tarihleri arasında sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptırması gerekmektedir '' yazıyor.Kimisi de 30 kasım son diyor ? Bu arada kısa dönem yapıp geleceğim yedek subaylık düşünüyordum geri vazgeçtim.kısa dönem yapıp geleceğim işlerden dolayı askerlik şubesine gidip bilgileri tekrar değiştireceğim.2,38 ortalama sosoyoloji yedek subay gelme ihtimali nedir ?

• ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Bende de var o yazı. 30 Kasım başvuru için son tarih. 31 Aralıkta başvuruda degiştirmek istediğin yer varsa için ki son tarihmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JusticeLeague -- 23 Kasım 2016; 2:18:15 >
  • JusticeLeague kullanıcısına yanıt
    Daha yerler belli olmadı ki ?
  • ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    Değiştirmek istediğin yer derken askeri birlik değil.
    Yedek subaya evet hayır demen, dil puanı ya da yeni bir diploma eklemen gibi şeyler.

• arkadaşlar bende tecilimi bozdurup başvurdum. Şimdi 25 ocak da mı nereye gideceğim açıklanacak ? Bir de diyelim ki 25 ocakta acıklandı sonra ilk dönem gidecek olanların teslim süresi kaç gün, gidilecek yerler açıklandıktan sonra ?
  • Raistlin2212 kullanıcısına yanıt
    En gec 25 ocakta aciklancak

• zx6r kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam 27.07.1989 doğumluyum ve kısa dönem yapacağım. geçen ay bozdurdum kasımı kaçırdın ama %99 şubatta yolcusun dediler ben şimdi gitmiş tecrübeli arkadaşlardan kısa dönem için bir kaç bilgi aldım 2 dönem oluyormuş 366/1 366/2 dönemin biri batı diğeri doğu oluyormuş ve bu sıra bozulmuyormuş. biz 366/1 olacağız sanırım 365/2 kısa dönem yapanlar doğu mu yaptı batımı bizde ona göre hazırlanalım şimdiden teşekkür ederim kardeşim.
  • Merhaba arkadaşlar.

Bölüm: Hukuk
    Kütük: Çorum
    İkamet: Samsun
    Diploma Notu: 2.60
    Yedek Subay: Evet
    Komando: Evet

Hepimizin hakkında hayırlısı olsun.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.