Şimdi Ara

366. Dönem [Şubat 2017] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.320
Cevap
60
Favori
244.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    her donem kendi basinadir, donemler ilintili degilerdir.

nekadar ihtiyac okadar alim
  • İslemleri hallettim bende ama bi sorum olacak yedek subay falan sormadilar bana komando opmak istiyormusun dedi yok dedim tamam dedi ki kagitta bu yaziyor ama yedek subaylikla ilgili bisey sorulmadi kagida yedek subay adayi diye muhuru vurdu gecti ne çıkarmalıyız bundan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rachy

İslemleri hallettim bende ama bi sorum olacak yedek subay falan sormadilar bana komando opmak istiyormusun dedi yok dedim tamam dedi ki kagitta bu yaziyor ama yedek subaylikla ilgili bisey sorulmadi kagida yedek subay adayi diye muhuru vurdu gecti ne çıkarmalıyız bundan

Her kısa dönemler yedek subay adayı oluyor. O seçenek kalktı mı yahu ?

Yedek subay : Evet/Hayır
    Komando : Evet/Hayır
  • rachy R kullanıcısına yanıt
    4 yillik fakulte bitirenler direkt kisa donem er yapabilirler., fakat 4 yillik fakulte bitirdigin icin, yedek subaylik hakkin da olmus oluyor ve otomatik aday olmus oluyorsun

bana da senin gibi yaptilar, komando istiyor musun dedi, hayir dedim, tamam dedi, yedek subay adayi yazdi oraya.. problem yok.

haa buna ragmen yedek subayligi da istemiyorsan, ozaman geri gidp degistirebilirsin.. buraya yedek subay adayi yazdiniz fakat istemiyorum dersin
    bu seferde kisa donemi garantilemis gibi olursun. ama yinede belli olmaz, ihtiyac varsa senin HAYIR demene ragmen alabilrler.. olay bu
  • Acikcasi yedek subay da olmak istemiyorum bi an once gidip gelme derdindeyim bunu tekrar bi soyleyeyim ben gidip

• rachy R kullanıcısına yanıt
    tabiki. o hakka yinede sahipsin, kolay gelsin.
  • mrsavas02 kullanıcısına yanıt
    Hocam herşeye açık açık cevap verdiğin çok teşekkür ederim.
    En çok merak ettiğim bir soru var onu sormak istiyorum.
    Kura çektiğinizden bahsetmişin ve sana izmir çıkmış.

Kuradaki şehirler neresiydi acaba ? Yani doğu çok muydu desem derdimi daha açık sormus olurum :)
  • Soruyolar .

Bölüm: iktisat
    Kütük: ığdır
    Diploma Notu: 2.64
    Komando: hayır
    Yedek Subay: hayır

şimdi gelelim konuya kağıdı ilk aldığımda yedek subay adayı yazıyordu doktora sağlık raporu için gidip gelince görevliye yedek subaylık istemediğimi söyledim tamam onları tekrar sorucam dedi ve sistemi doldururken tekrar sordu istemiyorum dedim ve kağıdı imzaladım bilginiz olsun
  • c0bain C kullanıcısına yanıt
    Maliye mezunuyum kardeşim yedek subay olarak geldim kasım celbi 3.30 ortalama

• Arkadaşlar herkese hayırlı olsun.15 kasımdan sonra başvuranların 2.gruba marta kalacağını okudum bu konuda bilgisi olan var mı?

• Şuan yedek subay olarak askerlik yapan yada yakın zamanda yapmış olan arkadaş var mı ? Yedek subay maaşı tam olarak ne kadar? Batıda ne kadar doğuda ne kadar ? Jandarma ne kadar ?
  • daha önceki dönemlerde de böyle söylentiler olmuş ama giden arkadaşlar tamamen şans olduğunu söylüyorlar yani ilk gün başvurup 2. gruba kalanda var son gün başvurup 1. grupta giden de
  • merhaba arkadaşlar bende dün tecili bozdurdum

Kütük: Bursa
    Meslek: Makine Mühendisi (ortalama 2.70)
    Yedek Subay: Evet
    Komando: Hayır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gskayas -- 22 Kasım 2016; 12:13:46 >
  • Slm arkadaşlar

Meslek : Elk. Elektronik Müh.
    Ortalama: 3,1/4
    Yedek Subay : Evet
    Komando : Hayır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frknpyrz -- 25 Kasım 2016; 16:24:28 >
  • mrsavas02 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam sağ olun

• abi ilahiyat fakültesi mezunu yedek subay olma ihtimali ne kadardır sizce yaş 29
  • mrmuslu M kullanıcısına yanıt
    İmamları kantinci yapiyolar :) herseyin farkında oldukları icin kul hakki yemiyolar .tabi saka ama görmüştüm forumda kantinci olmustu.

• kantinci olur da demek istediğim uzun yaptırırlar mı yedek subay olarak. hani bir ilahiyat mezunu onların ne işine yarar ki yedek subaylık versinler, onu demek istiyorum.
  • 363. Dönem yedek subayım her dönem olduğu gibi yine bölüm ortalama vs yazıp yedek subaylık çıkar mı diye sorular gelmeye başlamış. Bu konuda en önemli faktör ortalamanız genel olarak 3.00 üstünde oluyor düşükler de var ama sayı olarak az. Mühendislik hukuk psikoloji bu bölümlerde %80 yedek Subay çıkma şansınız. Diğer bölümler çıkma şansı ise %20. Benim mühendislik dışında gördüğüm en fazla bölümler; matematik, uçak bakım, veterinerlik, sağlık bilimleri, deniz işletmeleri.
    Ben İngilizce uluslararası taşımacılık ve lojistik mezunuyum 3.50 not ortalamam var. Başka lojistik mezunu yedek subaya denk gelmedim kendi arkadaşlarımdan 5 kişi daha askere gitti hepsine kısa dönem çıktı.
    Bana yedek subaylık çıkar mı diye sormadıktan sonra aklınıza takılan soruları sorun vakit buldukça yardımcı olmaya çalışacağım.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.