Şimdi Ara

365. Dönem [Kasım 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.591
Cevap
89
Favori
392.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gün boyu kamuflaj yani eğitim elbisesi ile olacaksınız zaten. Akşam eşofmanı giyeceksiniz. Gece de yatarken verilen mavi pijamayı. Eşofmanının şortu da olacak lacivert. İllaki götürün bişeyler ama giydirmeyebilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muffa46

sigara işini nasıl yapalım kaç paket götürmek iyi olur 2-3 paket idealdir diyorlar

4 paket götürdüm ben, çok içen biri olmadığım için, zaten fazla zaman da olmuyor gün içinde 10 gün yetmişti, geri kalanını kantinden aldım,

• Askerde kitap okuma durumu nasıl oluyor? Kitabın içeri girmesine izin veriyorlar mı?
  • Vay be bizde geçen sene bugünlerde heycandan ne yapacağımızı şaşırarak bekliyorduk zaman geçmiyordu,şimdi askerden geleli 6 ay olmuş bile ben.Aklında soru olan varsa herşeyi sorabilir.Benim kısaca tavsiyem acemi birliği ile ilgili,kişisel bakım ürünleri şampuan,tırnak makası,diş fırçası diş macunu traş bıçağı + olarak metal askı dışında birşey götürmeyin askere.Gereken şeyler olursa mesela don,atlet,ayakkabı boyası,traş köpüğü losyonu falan zaten aynı koğuşta kaldığınız insanlarla kardeş gibi olacaksınız hepsini bulursunuz.Ben üstümde sivil kıyafetler ve sırt çantası ile gitmiştim.Akıllı telefon götürdüm zaten ilk girişte hurra diye binlerce insan girdiği için pek arama şansları olmuyor detaylı çantamda bölme var oraya koymuştum rahatça soktum,şarj etme işi falan sıkıntı acemide götürdüm ama öyle 2-3 günde bir girip whatsappa bakıyordum tuvalette 4-5 dakika o kadar sarjıda gitti yani bu seyede acemilik bitene kadar.Birde acemide size öyle bağırıp çağırsada komutanlar sırf alışın ortama diye bağırır,kızarlar birnevi anaokulu gibidir askeriyede acemi birliği yani bir öğretmen anaokulunda çocuklara niye kızarsa kötü birşey yaptıklarında orada size ancak o amaçla kızabilirler hatanızı anlayın diye yani.Mesela acemi birliğinde uzman çavuş size bir emir verdiğinde korkudan titrersiniz,ben artık askerliğin bitmesine 2 ay kala yüzbaşı'nın emirlerini bile iplemiyordum afedersiniz işin kaşarı oluyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekmarrea

bana şube sayılır sevk tarihleri arası dedi

git gör o zaman ne diyim yaşadım biliyorum hiç öyle çıkılmıyor erkenden
  • imflash kullanıcısına yanıt
    Kitap içeri sokabilirsin zaten girişte çantalarda arama yaparlar komutana gösterebilirsin imzalar ya da geç der. Kitap okuma konusunda gideceğin birliğe göre değişir. Acemiliğim de hiç boş bırakmadılar sabahtan akşama kadar eğitim akşamları Miye videoları izlettiriyorlardı. Hafta sonu bile boş zamanımız olmuyordu ve 21:00' den önce koğuşlara çıkamıyorduk. Sabah 6da kalkacağımız için bide yorgunluk hazırlanıp 21:30 gibi yatmış oluyorsun. Usta birliği ise devreye yine pek vakit olmuyordu boş vakitleri bulunca ilk olarak gece nöbet tutuğun için ilk yapacağın iş uyumak. Tabi görevine göre değişir koğuştu falan olursan o zaman bolca kitap okumak için zamanın olacak.
  • Arkadaşlar ilk sayfada çok beğeni alan kısımları okudum. Birisinde askere giderken götürülecek malzemeler yazıyor. Malzemeler çok güzel açıklamalarla yazılmış öncelikle çok teşekkür ederim.

Bu yazıyı okuduktan sonra aklıma ilk takılan soru şu oldu: Bu malzemelerin hepsini alırsak büyük bir bavula ancak sığdırabiliriz. Bu bavulu askeriye kabul etmek zorunda mı ? Yoksa belli bir kilo ve ya hacim sınırlaması var mıdır ?
  • Bullett B kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam bana bir çok kişi askerde çok boş vaktin olacak demişti. Canın çok sıkılacak boş vaktini değerlendir gibi öneriler aldım. Kendimce ingilizce çalışmayı falan düşünüyordum belki kendimi iyi odaklarım çalışmak için diye.
  • Kendimi tamamen eğirdir dağ komando ihtisas kursuna göre hazırladım milli savunma bakanı milli savunma bakanı yardımcısı asal dair başkanlığı genel kurman başkanlığı kara kuvvetleri vs ulaşabildiğim her yere mail mesaj attım başka bi yer çıkarsa daha gitmeden sıkıntıya giricem

• ra hmetli kullanıcısına yanıt
    Dostum yanında fazla eşya götürme sana tavsiyem don atlet çorap al bol bol ordan iki çift veriyorlar bununda dışında tabanlı al pudra mantar kremi traş bıçağı kökpük fazla kaliteli olmasın sigara içiyosan 4-5paket zula yap ha bunların çoğunu kantindede bulursun fakat ilk hafta zor gidersin gitdende çok sıra olur zaten usta birliğinde giderken kamufilajları yanına alacaksın geçen sene bize mamakta çanta vermişlerdi sizede verirler ben gelelim 6 ay oldu kıbrıstan bizde heyecanliydık geçen sene biyo ama

• ra hmetli kullanıcısına yanıt
    Kilo hacim olarak bir sınırlama yok ama sana orda verilecek malzemeleri de hesaba kat.
    Herkes pudra mantar kremi diyor da kasım ayı benim bildiğim kuzey yarım kürede soğuk geçer. Ben ağustos ayında Polatlı'nın sıcağında pudra falan kullanmadım. Bir problem de olmadı.
    Bambu, modal tarzı antibakteriyel çorap edinmeye çalışın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BNYZ -- 19 Ekim 2016; 16:11:31 >
  • Bu aralar temsili olarak ben
  • Cent26 kullanıcısına yanıt
    Bende Turizm Fakültesi Mezunuyum bakalım askerlikte karşılaşacakmıyız :D
    ort neden gerekiyor onu anlamadım :/
  • Bullett B kullanıcısına yanıt
    bı arkadas kantınde vıceroy lark gıbı dandık sıgaralar vardı sadece dedı.Bide otlakcı çok oluyo tekel ıcemıyosun sarmaya dönüyosun dedı dogrumudur
  • Aynen
  • quote:

Orijinalden alıntı: JOSEPH_STALin

İlk gün yaşıyacaklarınız

Nizamiye kapısından girdikten sonra 10'arlı bi grup yaparlar sizden,muhtemelen usta kısa dönem bi arkadaş sizi eşyalarınızı teslim alacağınız yere götürür.

Orada uzman çavuşlar pantolon bot eşofman vs dağıtır.Bedeninizi sorar ya da sana bu olur diyerek verir bi tane😃

Sonra başlarsınız giyinmeye,herkes birbirine şaşkın şaşkın bakmaya başlar,palaska nasıl bağlanır,bot bağcıklarının bağlama usulü nedir size anlatılır.Çoğu kişi zaten heyecanlı olduğu için anlamaz,anlayan tek tük arkadaşın yanına gidilir,onu izlerken hem öğrenilir hemde yavaştan muhabbet kurulur😃

Size uygun olan bot numarası kalmamış,giydiğiniz botlar 1-2 numara büyük veya küçük olabilir,hemen dert etmeyin bi kaç gün sonra size göre numara gelir ve değiştirirsiniz.

Kamuflajlarda muhtemelen tam gelmeyecektir.Yemin töreninden sonra dışarıda terziye verirsiniz.

Sonra sizi takım takım ayırırlar,artık kaçıncı takım ve kaçıncı sıradaysanız 1 ay geçireceğiniz kardeşleriniz onlardır.👍

Takım takım koğuşlara gider,dolabınıza eşyaları gelişigüzel bırakırsınız.Yatağınızı bulduktan sonra eğer geçirilmemişse çarşaf ve yastığınızı geçirirsiniz.Uzman çavuşunuz yatağın düzenini ve yorgan katlama usulünü anlatır.Önemlidir,yatak ve dolap düzenine askerde çok dikkat edilir.

Derken öğle yemeği sırası gelir.Yemekhanenin önüne toplanırsınız,usta askerler sıraya girmiştir,içtima alımına ve yemek duasına ilk kez şahit olursunuz😃

Acemiler olarak en son alınacağınız için eğer masa sayısı yetersiz ise yemek yiyenleri beklersiniz.

Yemek sırası geldiğinde tabldotla tanışır ve belki şansınıza daha sonra sürekli karşınıza çıkacak olan kara şimşek ve erişteyle tanışırsınız.Ve tabiki tüm yemekler tuzsuz 😃

Öğle yemeğinden sonra bi süre gazinoda sesi sonuna kadar açık televizyona bakarsınız sonra sizi revire götürürler ancak çok kalabalık olduğu için bekle babam bekle moduyla tanışırsınız😃 Askerde öğreneceğiniz en önemli şey sabırla sıranızı beklemek😃

Sıra size gelirde doktora ulaşırsanız ne varsa anlatın sağlıkla ilgili en ufak şeyi bile👍 Eğer unuttuğunuz bişey olursa dert etmeyin acemilikte revire bol bol gitme imkanınız olacak,takımınızdan bir kişi zaten revirci seçilecek,her sabah revire gidecekleri toplayacak.

Akşam oldu,yemek içtimasından sonra koğuşlara gidip dolabı düzenleyebilir artık eşofmanlarınızı giyebilirsiniz.Sonra sizi sivil eşya odasına götürürler,buradaki asker buraya bırakmak istediğiniz tüm sivil eşyaları kaydeder.👍

Yatma zamanina kadar serbestsiniz,telefon kartınız var heyecanla ailenizi aramak için gider ve ramazandaki pide kuyruğu gibi telefon kuyruğu ile karşılaşırsınız😃

Koğuşa dondukten sonra badinizle tanışır yavaştan muhabbete başlarsınız.😃

Işıklar kapandı ve nihayet horlayanların orkestrası başladı😃 Bu orkestraya yakınlık ve uzaklık artık şansınıza kalmış.😃

SAAT SABAH 6:00'da kapınız açılacak ve bundan sonra her gün duyacağınız o ses kükreyecek KOĞUŞ KAAALKKK!!!!!😃😃

Herkese hayırlı teskereler 353 devrelerime selamlar👍

Üşenmeden okudum
    Bize bunlar lazım usta

• Aynnen

• Arkadaşlar öncelikle Allah utandırmasın.

Bende nasipse Kasım ayında askerim. Forum'u bayadır takip ediyorum.

Doğu Akdeniz İletişim Fakültesi Mezunuyum "2.51"

Komando : Hayır

Yd. Subay : Evet

Ziraat Kart olayını çok yazan olmuş bende işi biraz araştırdım bir tanıdığımız Banka Müdürü kendisine sordum.

Bana TSK den gelene kadar zaman geçirme , evine en yakın Ziraat Bankasından bir ücretsiz hesap açtır dedi.

Hesap kartı hemen çıkıyormuş ve ücretsizmiş.

Pazartesi ilk işim bunu halletmek olacak.

Son olarak inşallah hepmizin hakkında hayırlısı olur , vatanın heryanı bizim doğusuda batısıda Allah utandırmasın tekrardan...
  • Kasım celbini kaçırdık bugün tecili kaldırdım hayırlsıyla şubatta askeriz burdaki heyecanla bekleyen kardeşlerimin ilk 1- 2 ay tecrübelerini merakla burada bekliyor olacağım :)

• Zaman geçmek bilmiyor...
  • 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.