Şimdi Ara

365. Dönem [Kasım 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.591
Cevap
89
Favori
392.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    usta asker vardı da , file yoktu , şapkasını tutuyordu. Şapkadan seken kovanlar yaktı vallahi
  • Gencler heyecanli bekleyis devam ediyor. 😁😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KNTLG kullanıcısına yanıt
    İlk atışın heyecanı gerçekten başka oluyor😃

Tetiğe ilk bastığımda kulağımdaki çınlama sesi tarifsiz😃 10-15dk kadar hiçbirşey duyamadım.

Benim G-3le tanışmam efsane oldu,ilk atışlarda Ak-47 ile son derece rahat atıyordum sonra G-3 verdiler.

1.65 boyunda 60 kiloyum ve hic spor yok hayatımda.Ben mi G-3ü taşıyordum yoksa G-3mü beni belli değildi. 😂😂

Eyvah dedim atışta yandım😃

Vay arkadaş atışa geçtik öyle bi geri tepiyoki,dövüyo beni silah resmen😂

Atış bitti kamyonun aynasına gittim göz mosmor😂😂

• Aynen silah olayı efsane , bir de bizde Cuma günleri tüfek temizliği olurdu , sök tak sinir ederdi , Bazı zamanlar üşendiğimden sadece kuru harbi yapardım , komutan yakalarsa azarı basardı ama
    Ya söküp takma hakkaten sinir bozucu yaw😃

Bi de benim gibi söküpte takamayanlar var😃😃

• quote:

Orijinalden alıntı: KNTLG

usta asker vardı da , file yoktu , şapkasını tutuyordu. Şapkadan seken kovanlar yaktı vallahi

:)) File oluyor normalde direk ona gidiyor.
  • hakancaglar41 H kullanıcısına yanıt
    Hijyen ve gıda kontrolü

• Bu arada bikaç arkadaş uzun dönemlerle sıkıntı yaşarmıyız diye sormuş

Hiçbirşeye ve hiçkimseye ön yargıyla yaklaşmayın arkadaşlar,sizden çok farklı hayatlar yaşamış,belkide ilk defa köyünden askerlik sebebiyle ayrılmış insanlarla karşılaşıcaksınız.

Usta olup uzun dönemlerle bi araya geldiğinizde göreceksiniz ki çoğu size abi diyecek,zaman geçtikçe onların bilmediği anlamadığı konularda onlara yardım ederken bulacaksınız kendinizi.Bize ezberlemek için kağıt verdiler,marş yazılı içinde,okuma yazma bilmeyenlere biz okuyarak yardım ettik.

Benim en iyi arkadaşlarımın yarısı kısa dönemse yarısı da uzun dönemdi inanın.Karakter eğitimle belirlenmiyor.

İllaki arada bi kaç numunelik olacak her yerde oluyor,gerekmedikce muhatap olmayın zaten onlar da sizle olmaz,numuneler numunelerle gezer zaten sizinle işi olmaz👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JOELLAMBERT -- 19 Ekim 2016; 1:07:05 >
  • Bende çok anı var daha anlatsam sığmaz buraya . Dur bide size domuzlu anımızı anlatayım.
    Domuzların bol olduğu bir yerde askerlik yaptım , Usta birliğine gittiğimde ilk dedikleri domuzlara dikkat et oldu , Yav dedim ne domuzu , domuz napacak bana? . Şehirde doğmuş büyümüş biri olarak domuzu hep televizyonlardan , çizgi filmlerden bilirim , pembe bişeydi işte . Meğer değilmiş.
    Akşam olduğunda dağdan aşağı doğru bir toz bulutu oluştu. Hani belgesellerde Aslanlar zebraları kovalarda , zebralar kaçarken arkalarında toz bulutu olurya , abartmıyorum aynı öyle bir toz bulutu. Arkadaşa sordum , Bu ne ya böyle falan , Arkadaş; sabah sana söylediğim domuzlar işte bunlar. Hiç televizyondakine benzemiyordu . Dana kadar hayvanlar , ulen dedim noluyoz, bunlar yer bizi. 50-60 kadar vardı. Meğer bu domuz arkadaşlar akşam saat 5 gibi dağdan aşağı inip , birliğin üstündeki çöplüğe yemek yemeye gelirlermiş. Saolsunlar haftada 4-5 defa gelirlerdi , hiç yalnız bırakmadılar askerlik boyunca.
    2-3 hafta falan sonra kantinde maç vardı , o gece nöbetimde yok ,iyi dedim oturalım maça bakalım , nöbetçi komutanda geldi, hep beraber maç izliyoruz. ağzım kurudu, bi kola almak için geçtim kantin kısmına , hem kantinciyle muhabbet ediyoruz , hemde para veriyorum falan , o sıra yanımdan bi karartı geçti. kedi falan sandım . döndüm ne göreyim , yavru domuz kantine girmiş.(yavru dediğim yine bir koyun kadar vardı) Ulan domuz girmiş diye bağırmamla kantindeki herkes ayaklandı, duvarın köşesine geçtik , domuz üstümüze koşuyor , biz hoop diğer köşeye kaçıyoz , domuz yine üstümüze koşuyor biz hoop diğer köşeye , Köşe kapmaca oynadık resmen hayvanla, O sırada nöbete giden askerler sese geldiler kantine noluyo diye , domuzu gören kaçıyor. içlerinden biri tüfeği doğrulltu, sıkıyım mı gomutanıımmmm diye bağırıyor. Komutan bir yandan gülüyo , bi yandan lan dur oğlum manyak mısın ne sıkması falan muhabbetler dönüyor , biraz kaçıştıktan sonra domuz girdiği gibi kapıdan çıkıp gitti. tabi maçta yalan olmuştu...
    Yine birgün, gece 2-4 nöbetimiz var , hazırlandık giyindik , devriyeyi bekliyoz , nöbet yerine götürecek bizi. neyse çıktık yola, doldur boşalta girdik , tabura dağa doğru çıkıyoruz . gece karanlık ama dolunay vardı , etraf az çok gözüküyor, ilerde ağaçların arasından bir hışırtı geldi, heralde dedik nöbeti devralacağımız askerler şaka yapıp bizi korkutacaklar, bizde hiç duymamış gibi yürüyoruz, arkalarından dolandık , onları korkutacaz sözde, 2 kişiyiz , devriyede önümüzde gidiyor , arkadaş dediki dur ben şunları korkutayım , hadi dedim git bakalım , 10 saniye sonra arkadaştan bi ses , ana.... si.... . domuzmuş meğer , bizimki bi kaçıyor ama durdurana helal olsun, ayakları poposuna vura vura koşuyor. onun bağırmasına domuzda kaçtı gitti zaten., devriyeyle ben gülme krizine girdik. bu sövüyo işte , başlıyacam askerliğinede domuzunada, yeter ulen, nedir bu domuzlardan çektiğimiz... domuzlarla içiçe çok şükür bi kaza olmadan bitirdik askerliği.

• Arkadaşlar konuya baktım gözüm korktu :) Affınıza sığınarak kısaca sorumu sorayım :)
    Kısa dönem tercih ettim buna rağmen yedek subay çıkma ihtimali var mı?
    Teşekkürler
  • seF[o] kullanıcısına yanıt
    Kisa ve net

Evet var

• ben şubede işlemleri yaptırırken memur kısa dönemmi uzun dönemmi dedi kısa dedim ama komando olmak istiyormusun diiye sormadı onada cevabım hayır olacaktı zaten.ama tecil etirriken 2 sene önce sorulmuştu hayır demiştim ondanmı sormadı bir sorun olmaz değilmi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: GTX 1080

Hocam orada tüm hastalıkları ameliyatları deyin ya da reçeteli ilaçları götürün ve deyin bu bu var diye.
    Tavsiyem doktora görünün ve size reçeteli bi ilaç yazsın. Askerde kontrol sırası ilacı ve reçeteyi gösterin, hastalığınızı da arada söyleyin daha daha iyi olur.
    Yoksa Cem Yılmaz hesabı belim ağrıyor dersiniz Talcid verirler gidersiniz.. Aman deyim.

reçeteli derken ilacı doktor yazmıştı ama kağıt yok sadece ilacı götürsek olur herhalde?
    Hocam askerliğinizi nerede yaptınız? Bayâ serüvenli geçmiş Kim bilir daha neler yaşanmıştır
  • Kaldı yaklaşık olarak 50 saat heyecan korku tavan
  • günaydın arkadaşlar. sabahları ilk işm gazete okumaktı. yaklaşık olarak 3 aydır ilk işim sürekli açık olan forum sayfasını yenilemek ve yeni mesajları okumak oluyor :)

49 saat kaldı
  • Merhab ben de kasım celbinde gidecem acaba bana dogu çıkma ihtimali nedir ve operasyona gidebilirmiyiz dogum yeri adana aladag kütükte de aynı şekilde ailede ilk ben gidecem

• zaman sanki durdu :)
  • Oha saymayin daha simdiden saati bak ellerim soguyor heyecandan

• saymak çok kötü birşeymiş. ders oldu şafak kesinlikle saymamaya çalışacağım :)
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.