Şimdi Ara

365. Dönem [Kasım 2016] Uzun Dönem, Kısa Dönem ve Yedek Subay Adayları (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.592
Cevap
89
Favori
392.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karagece25

Beyler sevk belgesinde (sevk tarihi 2 kasım) (katılacagı tarih 5 kasım) dıye yazıyor.5 Kasım da mi birlige teslim olcam?

hocam uzun dönem er misin?
  • Jaunees kullanıcısına yanıt
    1- kartı almazsan yol paranı gıder ptt subesınden alırsın
    2-kolye konusunda bılgım yok bazıları da burda yaptırın gıdın dıyor pek takılma ona
    3-asker kıyafetlerını daraltmak gerekecek tabı bende senn gıbı zayıfım bıze cuval gıbı olacak sanırım onuda acemlık bıttıgınde geldıgnde eve daraltırsın
    4-zıraat kart en garantısı bazıları dıgerlerı gecmıyo dıyor bazıları gecıyor dıyor tam muamma yanı
    5-mp3 acemlıkte sıkıntı olabılır
    6- e devlette baktıgında sevk raporu cıkart butonu cıkyormu onu cıkart gıt dıyolar.Ben subeye gıdıp alacam onu en garantısı

ayrıca bunlar sagdan soldan duyduklarım dogrusu yanlısı olabılır
  • arkadaşlar rütbelere göz atmayı unutmayın. sonra çavuşu albay sanmayalım. :)
  • Arkadaşlar 361 kd mamak ve kıbrıstan askerliğini yapmış biri olarak aklınıza takılan bi şeyler varsa sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplarm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakancaglar41 H kullanıcısına yanıt
    Kartı almazsam yani yol parası cebimden çıkar öyle mi

Ziraat banka kartını da askeriyede veriyolar diye duydum o doğru mu peki

Asker kıyafetleri o zaman bize baya sorun çıkartacak daraltırına kadar

Yol parası pttden kimlikle alabiliyorsun ptt kartı bikere bile kullanmadım

yok subeye gıdıp alabılırsın paranı gıtmısken kartı da alırsın hoş
    ziraat kart orda verıyolar ama bıraz gec verılebılıyomus yerıne göre
  • CELİLCELİL1 C kullanıcısına yanıt
    O tarihi o kadar kafana takma, bir günün dert olacağını sanmıyorum. Avukatlık belgeni işletmen gerekli mi diye bir sor şubene bu sorunla birlikte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tagopasa

Kilit işi bizi paranoyak yaptı/yapacak.

Şöyle bir çantam var içine traş, krem tüm kozmetikleri doldurdum. Hep beraber duruyor.

Bunada kilit takıcam bu gidişle

353. Dönemde gördüm traş çantasına da kilit :) Gerek olur mu gerçekten?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• isok kullanıcısına yanıt
    Askerde kendimizi bile kilitleyeceğiz böyle giderse.
  • Ptt cc yi aradım. Adıma hesap açılmış. Kart da gönderim aşamasın da dediler. Hesap varsa şube de vardır diye sordum :) bu yönde bilgi veremiyoruz dedi

• CELİLCELİL1 C kullanıcısına yanıt
    Yedek subay çıkarsan avukatlık ruhsatını yanına alırsın. Askeri savcılık ya da hakimlik için gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: GTX 1080

Reçeteyi de alsanız on numara olur.. Kullanmak zorunda olduğunuzu belgelersiniz.
    Orada sana sorduğunda bu ne ilacı diye reçeteyi uzatır.. Sonra ne için kullanıyorsun dediğinde açık ve net olarak sorunu anlatırsınız, şahane olur

hocam ama reçete yok ki :(
  • konuya daha hakim olduğunuz için burda sormak istedim

şimdi benim tecil 31.12.2016 itibari ile bitiyor ve sorun değil şubatta askere gitmek için kasımda tecil bozduracağım

fakat askere gideceğimiz birlik belli olduktan sonrada tecil etme şansımız oluyor

bunun için tecil sürenin olması gerekiyor ben askere gitmeyi düşünüyorum ama elde olmayan sebepler olabilir mantığıyla okulu yeni bitirdiğim için askerliği 2 yıllığına tecil ettirip sonra kasımda bozdurup askerliğe başvursam sizcede mantıklı olurmu
  • Hocam bi gidip doktora durumu anlatsanız ve reçete yazmasını isteseniz + o reçeteyi de alsanız işiniz askerde garanti olur. Reçeteli ilaç göstermek başka, sadece ilaç gösterip kullanmam gerek demek başka.
    Bence işinizi şansa bırakmayın
  • hastanelerin acil kısmında reçete yazıp veriyorlar. oradan almayı deneyebilirsiniz.
  • kemalj K kullanıcısına yanıt
    Hocam herkes aynı şeyi söylüyor da 2.30, 2.40 ortalama ile yedek subay olarak alınanlar var. Şu an ünıversiteden ev arkadaşım asteğmen okulunda onun ortalama iyiydi fakat 2.40 ortalamalı bir arkadaş var diyor.

• şayet denildiği gibi ortalama kriter olarak alınıyorsa çok mantıklı değil.

örneğin; mühendisliği teknik bir üniversite de okuyup, üstelik eğitim dili %100 ingilizce olarak 2.20 lerde bitiren biriyle yeni açılmış bir üniversite de aynı bölümü türkçe olarak 3.00 le bitiren birinin kıyaslanmasını neye göre yapacaklar?

yanlış anlaşılmasın kimseyi ne ortalamasıyla ne de bölümüyle itham etmiyorum.

• sam_fisher.105 S kullanıcısına yanıt
    Kardesm ben veterinerim duydugum kadarı ile açıklayım kendi bölümüm açısından. Örnegin veterinerlik bölümü açıısndan istanbul ankara bursa konya elazığ gibi fakülteler eğitim kalitesi yüksek olan fakülteler bunlardan mezun olan kişiler askeriyenin ihtiyacına göre not ortalaması sağlık fiziksel durum istek durumu gibi kriterlere göre seçildiğini duymuştum yani bölüm bazında yüksek eğitim kalitesine sahip üniversitelerden 2.5ile mezun olanla düşük kaliteli eğitim veren x üniversitesinden mezun olan bir kişi3.5 da yapsa askeriye ilk kişiyi seçmekte olduğunu söylüyorlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek kriter not ortalaması değil. Bizden transkript alınıyor. O inceleniyor olabilir, sonrasında sabıkanız, ailenizin sabıkası vs. vs. bir sürü ayrı etken var bildiğim kadarıyla.
  • 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.