Şimdi Ara

360 Robot Süpürge (C50, S5, S6, S6 Pro, S7, S7 Pro, S9, S10) Kullanıcıları Kulübü (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13.013
Cevap
346
Favori
519.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hesap ortada hocam, bilinçli tüketicisiniz360 Robot Süpürge (C50, S5, S6, S6 Pro, S7, S7 Pro, S9, S10) Kullanıcıları Kulübü 

• mali_bu16 kullanıcısına yanıt

Forumda bu konu hep konuşulur biliyorsunuz. Ben tasarım açısından sıvı haznesi robotun içine eklenmiş cihazları sakıncalı ve hatalı buluyorum. Tabii ki tasarımcısı kadar iyi bilemem ama doğanın kuralı, elektronik ile sıvı bir arada olmak için yaratılmamışlar, değil mi?

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt

Tasarım olarak klasik tip robotlara mesafeli olduğunuzu biliyorum Ali abi

Şimdi içinde su damlası varken elektronik- sıvı riskini almak yerine, su haznesini mop dışında takmamak daha mantıklı geliyor ve o şekilde kullanıyorum.

Asıl sorumu atladınız sanırım, s9 özelinde herhangi bir su kapasitesi olmasada mop bezi takılı olmadan, mop braketi süpürme işlemlerinde denge amaçlı takılmalı mı abi?

Ben sadece süpürme işleminde onuda takmıyorum, vez cırt cırtları zeminle temas edince toz saç toplar ve halıya temasta tülertir mantığı ile.

Bunu en iyi siz deneyimleyebilirsiniz aslında. Sert zeminde sabit miktarlarda pirinç serpin çevrelediğiniz bir alana. Bu alanı iki defa süpürün: birinde braket olsun, diğerinde olmasın.

Toplama performansını bu şekilde ölçümleyebilirsiniz.

• spid_erman kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun, aramıza hoşgeldiniz.

• yunuss.10 kullanıcısına yanıt

Bu fiyata C50 özelliklerinde cihaz bulmak zor daha da indirim beklemek hayal olur, banka kampanyalarınıda değerlendirerek alım yapın bence stok varken sonra üzülmeyin keşke alsaydım diye. Ben Teb bonus ile S7 alarak yaklaşık 150 TL bonus kazandım. 2850 TL ye denk gelmiş oldu.

• oqi kullanıcısına yanıt

Garanti Bonus ticari var, Hepsiburada’ya şu an hangi karta puan veriyor göremedim sitede?

• yunuss.10 kullanıcısına yanıt

Ben bireysel kart ile aldım teb'in kampanyalar sitesinde vardı bilgiler.

• 360 robot süpürge sahipleri konuyu favorilerine alıp, öne çıkar kısmından da oy verirlerse sevinirim.

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt

Seviyorum bu özelliğini abi :)

''bana balık verme balık tutmayı öğret''

Yapılacaklar listesine eklendi 360 Robot Süpürge (C50, S5, S6, S6 Pro, S7, S7 Pro, S9, S10) Kullanıcıları Kulübü zaman ayırabilsem, evi test parkurana çevireceğim, kafamda deli projeler abi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali_bu16 -- 26 Kasım 2020; 9:49:15 >
  • arkadaşlar merhaba, satışa ve stoğa düşen s7 modeli sorum var s7 ve s7 pro aynı cihazdaki siyah beyaz renk farkı mıdır?

sherman'ın kendi sitesinde s7 yazıyor fakat hepsiburada s7 vacuum pro gibi bir şey yazıyor.

epey.com'dan s7 ve s7 pro arasında fark göremedim teknik özellikler açısından

• spid_erman kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

• güzel bir inceleme farklı bir yaklaşım360 Robot Süpürge (C50, S5, S6, S6 Pro, S7, S7 Pro, S9, S10) Kullanıcıları Kulübü 

Bilgi eksikliği ve kirliliğini azaltmak amaçlanarak bu başlık altında buluştuk hocam :) şans verin bize

1- 2000pa ile 2200 pa arasındaki fark uygulamada çok bir şey değiştirmeze bence. Sonuçta nidec fan motorları için işin uzmanı Ali abi 1800pa üzerinde sürekli kullanımı motor sağlığı için önermiyor. Hee bilgi kirliliği ayrı bir gerçek itirazım yok.

2-Satıcı Tr de yeni bir firma, zamana ihtiyaçları var ancak o kadar da bilgisiz değillerdir. tahminimce onların yorum yaptıkları cihazlar TR paarına getirdikleri üzerinden. Avrupada ya da başka pazarlarda farklı alışkanlıklara göre robot özellikleri değişkenlik gösterebilir bence @Hepsirobot Ali abi bu konuda aydınlatır bizi, belki başka marka modellerde örnekleri vardır.

3-s6 pro ve s9 şeklen ve özellikler olarak aynı gibi ama TR de s6 pronun satışı yok. Yine ülkelere göre satış(kullanım alışkanlıklarına göre-örn: ülkemiz halı kullanımında bir çok ülkenin önünde vs vs)) politikası olabilir.

Şuda var TR pazarı için Robogil dışında bir çok markada net konuşabilen temsilcisi olan firma yok denecek kadar az diye biliyorum. Sherman şuana kadar en azından telefonları açıp ellerinden geldiğince yardımcı oluyorlar :) bu açıdan bakınca 360 markasını tercih edenler meşhur bir çok robot markasına göre şanslı sayılabilir.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali_bu16 -- 26 Kasım 2020; 14:14:18 >

• Ben de aldım bakalım inşallah memnun kalırım. normalde aklımda roborock 6 vardı ama fiyat farkı çok fazla

• orhanyg kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Hepimiz aynı gemideyiz, batarsak birlikte batarız :) Can simidi atarsa Ali abi atar  

ben 7 haftadır dümendeyim ciddi bir sorun çıkmadı.

Eşiklerde kot farkı var, 2 cm'ye yakın. Aklıma takılan konu o 🙂

Valla s9 da öyle bir inat varki 2cm den fazlasını yerine göre zorladığına şahit oldum360 Robot Süpürge (C50, S5, S6, S6 Pro, S7, S7 Pro, S9, S10) Kullanıcıları Kulübü s9 -s7 aynı karakteristik özelliklere sahip gibi duruyor, yaşayıp göreceğiz.

İllaki izlemişsinizdir ama, 11sn dikkat(ilk engeli 2cm den kısa ama inatçılığına ufaktan dem vurulmuş)

• aLLge SS kullanıcısına yanıt

Sherman ın demesine göre sadece renk farkı var, 360 ın sitesinde 200 pa fark görünüyor başka farkı yok.

Yani sherman hatalı bilgi iletiyor olsa dahi 200 pa çok önemli değil takılmayın pro yada düz modeli olarak bu arada S7 Pro da getirecekler Aralık ayında

Roborock S6 bakınıyorsanız 360 da S9 a bakmanız lazımdı ama olsun S7 F/P ürünü iyi yaptınız deneyimleyelim sonra S9 alırız.

• @Hepsirobot Ali abi senin ana konuda ilk yorumundan alıntı;

''a) Mop üniteleri iki farklı şekilde çalışmaktadır:

i) Doğal damlatma: yerçekimi ile suyun 3 adet mini memeden damlayarak mop bezini ıslatması prensibine dayanmaktadır. Bu yöntem yaygın olarak kullanılmaktadır. Damlamanın düzenli olması için haznenin hava alma deliğinin düzenli olarak kontrol edilmesi ve temizlenmesi gerekebilir. Aksi taktirde hazneye hava girmeyeceği için damlama olmaz ve mop bezi ıslanmaz.

ii) Peristaltik pompa: damlatmanın bir minik pompa vasıtası ile yapıldığı gelişmiş sistemlerdir. Bu yöntemde uygulama üzerinden elektronik olarak damlamanın zamanı ve miktarı ayarlanabilmektedir. Ayrıca halı sensörü olan robotlarda halıya denk gelindiği anda damlama kesilmektedir. ''

Bu iki sistem üzerinden çok tartıştık bir kaç farklı marka/model robot süpürge kullanan arkadaşlarla @oqi @ShadowOfSpirit @mavishow @bjQ7 :)

İki sistemin +/- leri gibi fikir ayrılıkları yaşandı;

Doğal damlatma için ben;

• su haznesine su koyar koymaz, su damlatmaya başlamısı ve emişten bağımsız mop görevi bitince damlama devam ettiği için hemen müdahale edilmezse büyük sorunlar çıkarbilir gibi düşündüm.(Yeni arkadaşlar için uyarı: robotunuz pompalı ya da pompasız olsada mop görevi biter bitmez mop aparatları robottan sökülmeli demiştik)
    • uygulama üzerinden su damlatma seviyesine müdahale edilemediği(?) için robotun kat ettiği yol üzerinden, haritaya bağlı olmaksızın kendi doğasında kendi kenidine düzenli olarak damlatır.
    • avantaj olarak hortum, pompa,aparat vs ler olmadığı için olası arıza ihtimali az ve maliyet daha düşük?

Peristaltik pompa için;

• su haznesi takılır takılmaz hemen damlatmaya başlamaz(?) ve görev bitiminde damlatmayı keser(?)
    • app üzerinden zemine ve kirlenme algısına göre damlama seviyeleri (düşük, orta,yüksek) gibi seçenekleri kullanıcının kontrolündedir.
    • suyu daha iyi yönetir
    • daha çok hortum, pompa,aparat vs ler olmadığı için olası arıza ihtimali daha çok ve maliyetleri daha çok olabilir

Aklıma/aklımıza gelenler bunlar, sizin yorumunuzu çok merak ediyoruz ve yeni katılan arkadaşlarında bilgisi olsun isteriz.

Örneğin s7 il s9 arasında batarya dışında çok fark yok diyordik ama fark ettik ki s7 de Doğal damlatma sistemi kullanılıyormuş, bu da fiyatının daha düşük olmasında bataryadan sonra bir etkendir bence. Bir de s7 için firmanın mop özelliği için bir iddiası var ;

bu sistemi nasıl yorumlarsınız? yeni bir ''Mop ünitesi mi dir?'' çalışma prensibi nasıldır -/+ ları?

360 Robot Süpürge (C50, S5, S6, S6 Pro, S7, S7 Pro, S9, S10) Kullanıcıları Kulübü

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali_bu16 -- 26 Kasım 2020; 22:12:39 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.