Şimdi Ara

36 volt dc dalgıç 400w panelle çalışır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba elimde 400w günes paneli var 36v dc pompa aldım ve direk panele bağlasam çalışır mı akım tolesansı mevcut sanırım dc ürünlerde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 36 volt dc dalgıç 400w panelle çalışır mı?

Suradaki gibi kontrol paneli var mı?

Pompanın etiketinin resmini atabilir misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: mugennotsukiyomi

Suradaki gibi kontrol paneli var mı?

Pompanın etiketinin resmini atabilir misin?

Kontrol paneli yok hocam ürün bu

https://www.kampa.com.tr/urun/36-volt-dc-solar-gunes-enerjili-dalgic-pompa-300-watt-20-metre-kablolu

Öğlen saatinde çalışıyor fakat bir kaç saat sürüyor. 24v akü ve şarj kontrol takviyesi ile verimli olurmu acaba

• 24v akü ile 36v dalgıç pompayı çalıştırman zor. boost converter kullanma lazım. Çevrimden dolayı gereksiz enerji kaybı olur.

Solar dalgıç pompa ile pratik deneyimim yok ancak off-grid solar sistemi aktif kullanıyorum.

Öğlen saatinde kullanabildiğine göre sistemin çalışıyor ancak yetersizlik(ler) olduğunu işaret ediyor.

400w panel sadece STC ve 1000w/m2 yğunlukta 400w güç üretebilir bu da günlük kullanımda sadece belirli öğen saatlerinde ulaşabilirsin :)

----çözüm 1

1 adet daha 400w panel alıp paralel bağlayarak çalışma saatlerini uzatabilirsin. Tabi burada pompanın A ve W limitine takılmaman gerekiyor.

----çözüm 2

VFD kullanarak Herz'i düşürüp mevcut gücünü daha verimli kullanabilirsin. Çoğu VFD buluttan sonra kendi çalışmaya başlayıp çeşitli sensörler ile otamasyonlu kullanmanı sağlar. KW başına 1000TL gibi maliyet var. Ben sulama sisteminde VFD kullanılması taraftarıyım.

----çözüm 3

Pompanı küçülterek mevcut paneli daha çok kullanabilirsin. En az maliyetli olan bu gibi görünüyor. 400W panel 24v nominal olarak geçiyor. 24 bataryalı sistemleri şarj etmek üzere üretilmişlerdir.

• Yanıt için çok teşekkür ederim hocam, 24 v akü ile çalışıyor şuan kuyudan suyu yaklaşık iki haftadır çıkarıyor ve jel akü için panelde yeterli sıkıntı yaşamadım şuan

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.