Şimdi Ara

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.198
Cevap
100
Favori
589.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akdeniz Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden 2014 Haziranda mezun oldum. Geçici mezuniyet belgesi verdiler. Yarın İnşAllah askerlik şubesine gidip Kasım celbi için başvuru yapacağım. Antalya merkez askerlik şubesindeki tecrübelerimi yarın yazarım İnşAllah :)
  • Arkadaşlar,

diploma aslı ve 3 fotokopisi
    nufüs cüzdanı ve 3 fotokopi
    transkript aslı ve 2 fotokopisi
    4 adet vesikalık

şubeden bunlar istemektedir ama yukumlu olduğum şube farklı oturdugunuz yer farklı ise fotokopılerden birer fazla almanız faydalı olur muaneyen için ise aile hekimine yönlendirme yapılıyor.

ve hayırlı ise 27.10.2014 günü nereye gideceginiz e-devlet üzerinden kesinleşiyor.
  • Merhaba arkadaşlar bende bugün İzmir 'de(Tepecikte bulunan) işlemlerimi sabah 8.30 ta başlayıp kasım celbi için bitirmiş bulunmaktayım.

3 adet Diploma fotokopisi (Asıllarını yanınızda bulundurunuz)
    3 adet adet Transkript fotokopisi (Asıllarını yanınızda bulundurunuz)
    Ve her birimde teslim edeceğiniz Kimliğiniz.

Ayrıca Kimlik Fotokopisi ve fotoğraf istemediler.(yanımda götürdüğüm ve belirttiğim halde)
    Memurlar gerekli bilgi giriş işlemlerini sağladıktan sonra web cam ile fotoğraf çekilmek için bir askere yönlendiriyor.Fotoğraf işlemi bilgisayara işlendikten sonra komutana imzalatılmak için gönderiliyor.
    daha sonra askeriyede bulunan doktorun odasına gönderiliyorsunuz.askerler(rütbesiz er) ve doktor boy kilo, göz kontrol, faça kesik dövme gibi şeyleri kontrol ediyorlar.(küçük bir kesiğe bile askerler sorun çıkardı.elimde bileğimin kenarındaki kemiğin üstünde küçük 2,5 cm bi falçata kesiği var idi çalışırken olmuştu.sonra doktor kendi isteği ile yapılmış bir durum olmadığı için astek olabilir yazdı.)
    ondan sonra 27/10/2014 tarihinde e devlet üzerinden nereye gideceğimizi söylediler.
    herkese kolay gelsin benim bu sabah yaşadığım tecbüre bunlar arkadaşlar.
    hayırlı teskereler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasa1925

Merhaba arkadaşlar bende bugün İzmir 'de(Tepecikte bulunan) işlemlerimi sabah 8.30 ta başlayıp kasım celbi için bitirmiş bulunmaktayım.

3 adet Diploma fotokopisi (Asıllarını yanınızda bulundurunuz)
    3 adet adet Transkript fotokopisi (Asıllarını yanınızda bulundurunuz)
    Ve her birimde teslim edeceğiniz Kimliğiniz.

Ayrıca Kimlik Fotokopisi ve fotoğraf istemediler.(yanımda götürdüğüm ve belirttiğim halde)
    Memurlar gerekli bilgi giriş işlemlerini sağladıktan sonra web cam ile fotoğraf çekilmek için bir askere yönlendiriyor.Fotoğraf işlemi bilgisayara işlendikten sonra komutana imzalatılmak için gönderiliyor.
    daha sonra askeriyede bulunan doktorun odasına gönderiliyorsunuz.askerler(rütbesiz er) ve doktor boy kilo, göz kontrol, faça kesik dövme gibi şeyleri kontrol ediyorlar.(küçük bir kesiğe bile askerler sorun çıkardı.elimde bileğimin kenarındaki kemiğin üstünde küçük 2,5 cm bi falçata kesiği var idi çalışırken olmuştu.sonra doktor kendi isteği ile yapılmış bir durum olmadığı için astek olabilir yazdı.)
    ondan sonra 27/10/2014 tarihinde e devlet üzerinden nereye gideceğimizi söylediler.
    herkese kolay gelsin benim bu sabah yaşadığım tecbüre bunlar arkadaşlar.
    hayırlı teskereler.

Kimi arkadaşlar aile hekimine yönlendirdiklerini söylüyorlar sanırım sende öyle bi durum olmadı ?
  • hayır yönlendirmediler.işlemleri yaptığım askeriyede bir alt katta doktor odası var idi orada bakıldım.
  • arkadaşlar bende deneyimimi yazayım size istanbul büyükçekmece şubeye gittim, pek sıra olmaz diye öylede oldu içeri girdiğimde 3 kişiydik danışmada 4 er adet form verdiler, bunun dışında benden sadece

3 Adet Diploma Fotokopisi
    2 Adet Transkript Fotokopisi İstediler
    Fotoğraf vs istemediler sadece diplomanın aslını danışmadaki kişi ve şube başkanı istedi baktı ve geri verdi.

danışmadan aldığım formları doldurup, ilgili memura götürdüm, doldurup webcam den fotomu çektikten sonra şube başkanına imzalatıp geri getirmemi istedi dediği gibi yaptım sonra aile hekimine gönderdi. aile hekiminden başkası olmaz diyede ısrar etti, hekim boy kilo baktı onay verdi. Sonra şubeye geri döndüm işlemlerim bitti. bakalım sonuçları bekliyoruz e-devlet üzerinden sanırım 25 ekimde belli olur dedi yanlış anlamadıysam
  • Uskudar daki subedenislemlerini yapanlar var mi kalabalik midir su gunlerde ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TaKo41

quote:

Orijinalden alıntı: Peerless

Benim kagitta bu yaziyor beyler bisey yapmama gerek var mi? Aralik doneminde gitmek istiyordum zaten.
     357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları

artık nereye düşeceğini bekliceksin :)

Şubeye gitmeme gerek yok mu şimdi diploma filan ile? Tecil ettirirken gitmiştim gerçi diploma vs ama bozdurmak için de bunları götürmek gerekecek mi?
  • Selamlar bende inşallah kasım celp döneminde gitmek için elimden geleni yapıcam. 6 kg fazlam var, ömrüm boyunca askere gitmemek için uğraştım şimdi gitmek için rejim yapıyorum eğer kilo veremezsem aile hekimine yalvarmayı düşünüyorum 1 ay kaldı ya diyet yaparken açlıktan ölücem yada askere gidicem, gidemezsem biterim zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper340587

Selamlar bende inşallah kasım celp döneminde gitmek için elimden geleni yapıcam. 6 kg fazlam var, ömrüm boyunca askere gitmemek için uğraştım şimdi gitmek için rejim yapıyorum eğer kilo veremezsem aile hekimine yalvarmayı düşünüyorum 1 ay kaldı ya diyet yaparken açlıktan ölücem yada askere gidicem, gidemezsem biterim zaten.

dostum aile hekiminle görüş bence 6kg pek birşey değil halledersin zaten
  • Peerless kullanıcısına yanıt
    sen zaten bozdurmadın mı şu an tecilini ne demek istediğini anlıyamadım
  • quote:

Selamlar bende inşallah kasım celp döneminde gitmek için elimden geleni yapıcam. 6 kg fazlam var, ömrüm boyunca askere gitmemek için uğraştım şimdi gitmek için rejim yapıyorum eğer kilo veremezsem aile hekimine yalvarmayı düşünüyorum 1 ay kaldı ya diyet yaparken açlıktan ölücem yada askere gidicem, gidemezsem biterim zaten.

Aile hekimin sen kilonu boyunu biliyosan o ölçüp tartmıyo sen kendin söyle o yazsın bende öyle oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: TaKo41

sen zaten bozdurmadın mı şu an tecilini ne demek istediğini anlıyamadım

Yok dostum bozdurmadım. Tecil ettirirken vermişlerdi bu belgeyi. Şöyle ki; 2012 yazında mezun olup tecil ettirmiştim. Bu belgeye istinaden gitmeme gerek var mı diye sormuştum ama en garantisi gitmek sanırım. Ayrıca transkript şart mıdır?
  • TyfnCtn kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler kardeşim cevabın için bu konularda nası oluyo hiç bilgim yok, aile hekimi böyle bişey yapar mı onu bilmiyorum ayrıca böyle bişey yapsa başka yerde askere gitmeden anlaşılır da başım ağrır mı ama nolursa olsun bunu yapmak zorundayım yani.
  • Kardeşim senin boyun kilon belki standart ölçülerdeyse o yüzden tartmamış olabilir:) benim ki pek standart değil çünkü. 1.90 boy 123 kiloyum. öyle çuval gibi bi görüntüm yok kimse inanmıyo bu kiloda olduğuma da belki ordan yırtarım inşallah.
  • ben de bugün başvuruyu yaptım aile hekimine gideceğim bir şey dikkatimi çekti. verdikleri kağıtta statü olarak yedek subay yazıyor. aday olarak yazmıyor yani. aynı anlama mı geliyor bu acaba yoksa yedek subay mı olacağım şimdi?
  • Rampage kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Bemim askerlik dutum belgesinde YD. SBY. ADAYI yazıyor. Ben sanmıyorum kayıttan ydk subaylığın belli olacağını. Her 4 yıllık fakülte mezunun normal şartlarda statü olarak yedek subay oluyor zaten. Kayıtta bu durumun belli olmasına ihtimal vermiyorum ben.

• kısa dönemlerin hepsinde o şekilde yazıyor dostum
  • Peerless kullanıcısına yanıt
    evet
  • quote:

Kardeşim senin boyun kilon belki standart ölçülerdeyse o yüzden tartmamış olabilir:) benim ki pek standart değil çünkü. 1.90 boy 123 kiloyum. öyle çuval gibi bi görüntüm yok kimse inanmıyo bu kiloda olduğuma da belki ordan yırtarım inşallah.

Hocam bende 1.85 boy 96 kiloyum görüntün bozuk değilse ölçmez yüksek ihtimal bide kalabalıkta git daha iyi kadın bana bi yandan soru soruyo bi yandan bebeğe aşı yapıyodu falan öyle bi durumda ölçmek aklına gelmez ağlama sesinden

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.