Şimdi Ara

357. Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.198
Cevap
100
Favori
589.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aktif katılım ve yayılma için facebook sayfasının imza şeklini paylaşıyorum. Arzu edenler imzalarına ekleyebilirler.

[link=https://www.facebook.com/357ksd]https://www.facebook.com/357ksd[/link] 
    [link=https://www.facebook.com/357ksd][center][image]https://store.donanimhaber.com/50/d7/60/50d760db0aea7d95ccfccc3e8bd13a17.png[/image]
    [b]★★★357. Dönem★★★ [/link]
    [Kasım 2014] Kısa Dönem- Yedek Subay[color=#666699] Aday Adayları Facebook Sayfası[/color][/b]
    [/center]
  • arkadaslar bende 357. Donem hepimize hayirli olsun insallah... ys cikmamasi icin dua ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yedek subay adayı yerine başka bir şey yazıyor mu acaba ? Yani her lisans mezunu yedek subay adayı olarak mı görülüyor ?
    Her memur farklı işlem yapıyor gibi ? Bakarsak arkadaşa dünya soru sorulmuş
    Ben de aile hekimine gidip terkrar şubeye gitme işini aynı gün içinde halletmek mi lazım onu soracaktım ?

Üsküdar daki şubeden halletmeyi düşünüyorum bu aralar kalabalık olmaz umarım.Ağustos ayına bırakmam çünkü kalabalık olacağı kesin o tarihlerde.
  • Arkadaşlar bende bugün işlemlerimi hallettim kasıma nasipse askerim. Gerekli evrakları zaten herkes biliyor fakat dikkat etmeniz gereken diplomanın arkalı önlü fotokopi çekilmesi ve nüfus cüzdanınızın güncel olması benimkini resmim eski olduğu için kabul etmediler yeniletmek zorunda kaldım bilginize :)
  • Bir sorum daha olacak saglik sorunumuz varsa hangi asamada askeri hasatneye yonlendiriyorlar ? Aile hekiminden sonra mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

yedek subay adayı yerine başka bir şey yazıyor mu acaba ? Yani her lisans mezunu yedek subay adayı olarak mı görülüyor ?
    Her memur farklı işlem yapıyor gibi ? Bakarsak arkadaşa dünya soru sorulmuş
    Ben de aile hekimine gidip terkrar şubeye gitme işini aynı gün içinde halletmek mi lazım onu soracaktım ?

Üsküdar daki şubeden halletmeyi düşünüyorum bu aralar kalabalık olmaz umarım.Ağustos ayına bırakmam çünkü kalabalık olacağı kesin o tarihlerde.

Her lisans mezunu yedek subay adayidir.
    Aile hekiminden sonra ayni gun icinde subeye gitme zorunlulugu yok.
    Sivil hekimin rapor vermesi gereken bir rahatsizligin varsa askeri hastaneye sevk olur. Zaten bir problem yoksa is yukunu azaltmak icin uygulaniyor bu prosedur.

• Arkadaşlar hersey açik ve net bilgileriniz için tesekkurler. Kasim icin bende persembe gunu tecili bozduruyorm kamu yont. Mezunuyum aoften , herkes kisa donem yazmiş ben uzun donem istiyorum o da şansa bağli.kisa donem gitsek bile askeriyede acilan sinavlara girebiliyormuşuz. İnşallah herkes gonlune gore biryere duser ikamet aydin..

• Herkese selamlar.

Pazartesi günü diplomamı alıp ben de tecil bozdurma işlemimi yaptıracağım. Askerliğimiz bitene kadar bu konuda sohbetimiz hiç bitmez inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim37

Arkadaşlar bende bugün işlemlerimi hallettim kasıma nasipse askerim. Gerekli evrakları zaten herkes biliyor fakat dikkat etmeniz gereken diplomanın arkalı önlü fotokopi çekilmesi ve nüfus cüzdanınızın güncel olması benimkini resmim eski olduğu için kabul etmediler yeniletmek zorunda kaldım bilginize :)

benim foto ilkokuldan kalma ama agustosta gidiyom

• Merhaba kasımda askere gideceğim ben de ama merak ettiğim bir şey var? Devlet memuruyum ve 4 senedir beklediğim yükselme sınavı kasım gibi açılacak ve ben askerde olacağım. İzin alıp sınava girip gelebiliyor muyum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BNYZ

quote:

Orijinalden alıntı: icfidan

yoğunluk falan önemsiz 15 ağustosa kadar başvurdugun zaman 2014 kasım dönemi gidersin kısa istiyosan lisans diplomanlada gidebilirsin ama uzun istiyosan yüksek lisansın önemi var yinedede sen bilirsin önceliğin erkenden askere gitmekse hiç riske girme 15 ağustosa kadar başvur

Yuksek lisansin askeriye icin bir onemi yok. Siniflandirmada kullanilmiyor zaten.

Hadi diyelim ki yüksek lisansın bir önemi var uzun çıkar falan diye düşünüyoruz, yüksek lisans bitmişse ve diplomayı almışsak yine de lisans diploması ile başvuru yapabilir miyiz? Şube de son mezun olunan okulun diploması istenmiyor mu? Biz diyebiliyor muyuz ben yüksek lisans mezunuyum ama ben lisans diplomasını vereceğim, yüksek lisans diplomasını vermiyorum diye birşey diyebileceğimizi düşünmüyorum.

• Bugün asklerlik şubesini arayayım dedim aradım sordum Kasım da gitmek için Ağustos son günleri ile bu günlerde başvuru yapmak arasında fark var mı diye .Evet var dendi..Temmuz sonuna bile bırakırsanız Kasım dolabilir dedi ? Biraz telaş yaptım ama doğru değildir yani ?
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    İmşallah zamanında diplomanı alıp başvurnu yaparsın. Askerlik şubeside askerlik gibi garip benim anladığım. Hemen diplomanı alır istediğin celpte askere gidersin umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Bugün asklerlik şubesini arayayım dedim aradım sordum Kasım da gitmek için Ağustos son günleri ile bu günlerde başvuru yapmak arasında fark var mı diye .Evet var dendi..Temmuz sonuna bile bırakırsanız Kasım dolabilir dedi ? Biraz telaş yaptım ama doğru değildir yani ?

Kodumunun üniversitesi diplomayı verse gidip tecili bozduracaz da ne geçici mezuniyet veriyorlar ne de diploma var ortada. Yok ille yakın zamanda verecez hele bütler bitsin diyorlar. İşimiz gücümüz yok taa anasının bacağına diploma almaya gidecez, hiç işimiz gücümüz yokmuş gibi askere gidecez askere hemen göndermedikleri için arada ya sigorta işleyecek ya da amele standardında bir işe gireceğiz. Diplomayı almaya gideceğiz diye işe de giremiyoruz, kayan kayana anasını satayım memlekette.

• quote:

Orijinalden alıntı: arifhsr

quote:

Orijinalden alıntı: BNYZ

quote:

Orijinalden alıntı: icfidan

yoğunluk falan önemsiz 15 ağustosa kadar başvurdugun zaman 2014 kasım dönemi gidersin kısa istiyosan lisans diplomanlada gidebilirsin ama uzun istiyosan yüksek lisansın önemi var yinedede sen bilirsin önceliğin erkenden askere gitmekse hiç riske girme 15 ağustosa kadar başvur

Yuksek lisansin askeriye icin bir onemi yok. Siniflandirmada kullanilmiyor zaten.

Hadi diyelim ki yüksek lisansın bir önemi var uzun çıkar falan diye düşünüyoruz, yüksek lisans bitmişse ve diplomayı almışsak yine de lisans diploması ile başvuru yapabilir miyiz? Şube de son mezun olunan okulun diploması istenmiyor mu? Biz diyebiliyor muyuz ben yüksek lisans mezunuyum ama ben lisans diplomasını vereceğim, yüksek lisans diplomasını vermiyorum diye birşey diyebileceğimizi düşünmüyorum.

Askerlik subenize yuksek lisans yaptiginiz okuldan bu ogrenci mezun olmustur yazisi gonderilmemis olursa sadece lisans diplomasiyla basvurabilirsiniz. Bu durumda siz vermedikce yuksek diplomasini isteyemezler. Ayrica yuksek lisans ise yaramiyor demem duyum degil bizzat yasadigim birsey. Imzaladigim hic bir evrakta bununla ilgili bir ibare yok. Yuksek muhendisim.

• agustos kasım farketmez askere gıdecek arkadasların hepsıne sımdıden hayırlı teskereler..bu cıleyı bır zmanlar yasamıs bırı olarak telas yapmayın dusununce nasıl bıtcek dıye derın dusunce sarıyo sızı ama o nızamıyenın kapısna elınızde bavul gelıp o kıyafetı uzerınıze gecırdıkten snra btıyo cok fazla esya almayın cnku hepsını verıyolar sız sadcee ıc camasırı ve corabı bol alın yeter ..dedenızden slmlar
  • Hayırlı olsun hepimiz için kazasız belasız inşallah.
    Bende işten fırsat bulurda tecili bozabilirsem katılmayı düşünüyorum bu celbe :)
  • ACILL!

Arkadaslar yardim ederseniz ock cok sevinirim..

Ekim 1983 dogumluyum..Yurtdisindaydim..6 ay once ulkeye dondukten sonra gbt de yoklama kacagi oldugum ortaya cikti..15 gun kagidi imzalattilar..Durum yolece kaldi..

Okulu bitirmedigim icin askerlige basvurmamistim...simdi mezun oldum ama kasimda askere gitmek istiyorum..

simdi bu durumda;

1.Yarin askerlik subesine basvursam, beni agustos celbine mi alirlar kasima mi?ya da yas itibariyle hemen ertesi gun gidiyosun diye bisey soyleyebilirler mi?

2.Bildigim kadariyla agustos celbine gideceklerin yerleri 22 temmuzda belli olacakmis...o zamana kadar bekleyip oyle mi gitmeliyim???

Yardimci olursaniz cok sevirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: infini-bleu

ACILL!

Arkadaslar yardim ederseniz ock cok sevinirim..

Ekim 1983 dogumluyum..Yurtdisindaydim..6 ay once ulkeye dondukten sonra gbt de yoklama kacagi oldugum ortaya cikti..15 gun kagidi imzalattilar..Durum yolece kaldi..

Okulu bitirmedigim icin askerlige basvurmamistim...simdi mezun oldum ama kasimda askere gitmek istiyorum..

simdi bu durumda;

1.Yarin askerlik subesine basvursam, beni agustos celbine mi alirlar kasima mi?ya da yas itibariyle hemen ertesi gun gidiyosun diye bisey soyleyebilirler mi?

2.Bildigim kadariyla agustos celbine gideceklerin yerleri 22 temmuzda belli olacakmis...o zamana kadar bekleyip oyle mi gitmeliyim???

Yardimci olursaniz cok sevirim..

Hocam sana devre kaybı muamelesi yaparlarsa dediğin gibi 1 hafta içinde alabilirler ama normal karşılanırsan kasım celbine yollarlar bu onların insaniyetine kalmış aslında askeriyede sistem işlemiyo zaten boşuna dememişler mantığın bittiği yerde askerlik başlar diye

• Cok sagol dostum...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.