Şimdi Ara

356. Dönem (AĞUSTOS 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.163
Cevap
122
Favori
570.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ___ARnoLDO___

quote:

Orijinalden alıntı: buongiorno

quote:

Celp Dönemi : Ağustos
    Yoklama Tarihi : 04.03.2014
    Grup numarasına göre celp dönemi : 2014/03 (şubat 2015)
    Statütüsü : YD.SB.Adayı
    Askerlik Karar Maddesi : 86/2
    Sevk Tarihi : 01.06.2014 - 30.06.2014 arkadaşlar sizlerdede böylemi değişiklik mi gösteriyor acaba ?

Benimki şu şekilde.
     356. Dönem (AĞUSTOS 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları

Allah Aşkına bi anlam veremiyorum şu devlet işlerine kadına soruyorsun ağzının ucuyla cevap veriyor kafa karışıklığı yaratıyorlar insana,yarın gideyimde dicem haziran 1 inde 30 una kadar diploma fotokopisi ve kimlik fotokopisini napcakmış sorayım bu böyle olmuyor.

Telasa gerek yok. Ben tecil iptal dilekcesi verdim okula. Onun disinda bir islem yapmadan askeriye beni agustosta askere gidecek olarak islemis. Sube komutani yuzbasiyla konustugumda boyle soyledi. Hatta o bile sasirdi benim gidip subede islem yaptirmadan askere alinacak olmama. Ek olarak haziranda diploma vs belgelerini getir dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BNYZ -- 5 Mayıs 2014; 17:43:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: BNYZ

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: buongiorno

quote:

Celp Dönemi : Ağustos
    Yoklama Tarihi : 04.03.2014
    Grup numarasına göre celp dönemi : 2014/03 (şubat 2015)
    Statütüsü : YD.SB.Adayı
    Askerlik Karar Maddesi : 86/2
    Sevk Tarihi : 01.06.2014 - 30.06.2014 arkadaşlar sizlerdede böylemi değişiklik mi gösteriyor acaba ?

Benimki şu şekilde.
     356. Dönem (AĞUSTOS 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları

Allah Aşkına bi anlam veremiyorum şu devlet işlerine kadına soruyorsun ağzının ucuyla cevap veriyor kafa karışıklığı yaratıyorlar insana,yarın gideyimde dicem haziran 1 inde 30 una kadar diploma fotokopisi ve kimlik fotokopisini napcakmış sorayım bu böyle olmuyor.

Telasa gerek yok. Ben tecil iptal dilekcesi verdim okula. Onun disinda bir islem yapmadan askeriye beni agustosta askere gidecek olarak islemis. Sube komutani yuzbasiyla konustugumda boyle soyledi. Hatta o bile sasirdi benim gidip subede islem yaptirmadan askere alinacak olmama. Ek olarak haziranda diploma vs belgelerini getir dedi.

Adamın hasısın çok sağolasın bilgi için tertibim

• Selamun Aleyküm beyler.

Ben de Y.lisansı dondurup gidicem ağustosta okul belgeyi yolladı,perşembe askerlik şubesine gidicem.İçimden bir his Şemdinli diyor =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan1351

Selamun Aleyküm beyler.

Ben de Y.lisansı dondurup gidicem ağustosta okul belgeyi yolladı,perşembe askerlik şubesine gidicem.İçimden bir his Şemdinli diyor =)

hakkari sirnak tunceli bu 3 il gelmesin nere geliyorsa gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: isosem19

2,5 aylık temel eğitimle, 1 aylık temel eğitime tabi tutulacak arasında ne fark var? Hangisi meslekçi oluyor bunların?

1 aylık olan meslekçi 11 ay maaş alırsın üstüne son 3 ay teğmensin
    2,5 aylık normal yedek subay 9 ay maaş alırsın son 1 ay teğmensin diye biliyorum.
  • Arkadaşlar bende yarın kismetse subeye gidecem. Kadıköy askerlik subesine bugün giden var mı acaba? Sira cokmuydu acaba ?

• Teşekkür ederim beyler. @elmariacci @gonzales20

• quote:

Orijinalden alıntı: Freekmichael

Arkadaşlar bende yarın kismetse subeye gidecem. Kadıköy askerlik subesine bugün giden var mı acaba? Sira cokmuydu acaba ?

E-Devlet kullanıyorsan oradan randevu al istersen ama iki gün sonrasını veriyor yanlış hatırlamıyorsam.
  • buongiorno kullanıcısına yanıt
    Denedim ama sistem arızası diyor.

• Sevk öncesi hazırlık işlemleri ne oluyor tam olarak? 1-30 haziran arasında şubeye gidecek miyiz tekrar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freekmichael

Denedim ama sistem arızası diyor.

En temizi kahvaltını yap, erkenden git, hallet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmariacci

quote:

Orijinalden alıntı: isosem19

2,5 aylık temel eğitimle, 1 aylık temel eğitime tabi tutulacak arasında ne fark var? Hangisi meslekçi oluyor bunların?

1 aylık olan meslekçi 11 ay maaş alırsın üstüne son 3 ay teğmensin
    2,5 aylık normal yedek subay 9 ay maaş alırsın son 1 ay teğmensin diye biliyorum.

hocam peki meslekçi olup olmamamız neye göre belirleniyor?
  • s0ft kullanıcısına yanıt
    Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum

• Freekmichael F kullanıcısına yanıt
    Diploma, transkript gibi belgeleri vermeniz icin var o tarihler. Bilgi guncelleme yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: elmariacci

quote:

Orijinalden alıntı: hakan1351

Selamun Aleyküm beyler.

hakkari sirnak tunceli bu 3 il gelmesin nere geliyorsa gelsin.

dostum duyumlarıma göre artık doğuya fazla asker göndermiyorlarmış ordakileri bile iç bölgelere çekiyorlarmış diye duydum.Neresi hayırlı ise orası çıksın...
  • Sayın arkadaşlarım hayırlı akşamlar;ben 86 doğumlu ve fen bilgisi öğretmenliği mezunuyum askerlik tecilim ağustosta bitiyor;ben ağustosta askere gitmek için yarın tecili bozduracam ,yedek subay olarak yapmak istiyorum çıkma şansı varmıdır.birde komanda seçeneğini işaretlesem ne olur boy 1:94 kilo:86.eğer komando olarak alırlarsa çokmu zor :( şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BNYZ

Diploma, transkript gibi belgeleri vermeniz icin var o tarihler. Bilgi guncelleme yani.

Başvuru esnasında onları aldılar zaten. Yine de tekrar gidilecek mi şubeye?

Bir de sevk öncesi hazırlık formu falan nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s0ft -- 6 Mayıs 2014; 0:21:32 >
  • dsadsadas kullanıcısına yanıt
    Eğer şuanda mesleğini kadrolu olarak devlette yapmaktaysan yedek subay çıkma şansın yüksek. Eğer o şekilde çalışmıyorsanda yinede şansın elbet var. Komando olarak yaparsan 2.5 aylık eğitim dolu dolu geçer. Eğer sporla aran iyise kondisyonunda varsa elbet zor geçmez lakin sporla aran yoksa baya baya zorlu bir süreç yaşıyacağında aşikar sonuçta komando eğitimi.
  • arkadaşlar sizce bedelli askerlik ne zaman çıkacak? çıkarsa da fiyat yaş sınırı vs ne olur? bana her türlü yaramıyor ama bu konuyu da konuşmamızda fayda var.
  • beyler not ortalamalarınız yüzlük sistem üzerinden mi yazıldı ? nasıl sizde durumlar ?
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.