Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (1512. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34.096
Cevap
207
Favori
1.520.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15101511151215131514
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ToRNaDo_1905

Devrem neyle geleceksin Ankara'ya? Ona göre yardımcı olayım.

Otobüsle gideceğim devrem aştiden tarif edersen çok süper olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpella84

2008'de kuzenle Eskişehir'e geldik 1 geceliğine, Kasım'ın sonlarıydı, hatta Beşiktaş-Porto maçı vardı neyse, abi resmen donduk, her yer buz, sabah kuzenin tırt şahin'i buz tutmuş çalışmıyor, kaç saatimiz arabayla geçmişti, kuzen "ulan ilk kez götümün donduğunu hissettim" demişti. Fena soğuktu, nasıl yaşıyonuz orda ya :| Erzurum'u tahmin edemiyorum bile

Bu arada 5'inde mi yola çıkacaktın yazılımcı ?

Eskişehir'e ben 2005de geldim ve o sene süper kış yapmıştı. Hatta tüm Türkiye donmuştu. 5 gün aralıksız kar yağdı, Eskişehir merkezi -29 dereceyi gördü , o porsuk buz tuttu ve üstünde yürüdüler boydan boya İnönü 'ye gitmiştik esk 'e 30 km uzakta. Orada -36 yı görmüştüm nefes alıp vermekten ağzımdan çıkan buhar fermuarda buz tutmuş fermuar açılmıyordu mont üstümde kalmıştı İkinci öğretimdim okula arabayla gidiyordum geceleri arkadaş gece 11 de dersten çıkıyordum hava - 12 derece araba ısınıyor gidiyorum camsuyu çalışıyor falan yolda giderken cam sunu bi sıkıyorum cama gelir gelmez donuyor Daha neler neler 4 - 5 senedir yok öyle kış görmedim o senesi felaketti. Zaten son 3 senedir hiç kar yağmadı adam gibi, ama kuru soğuk felaket oluyor istinasız her sabah -3 olur Aralık - Ocak ayında :D

Ben 5 inde çıkacam büyük ihtimal. Bilet almadım daha nasılsa yer var diye bugün alıcam , istanbulda bir akrabmız varda onunla konuşayım işi gücü yoksa onunla giderim o olmazsa çift bilet alıcam dayımla gidecem TElefon falan götürmeyecem ya annemler merak ederim falan diyor dayın bıraksın bize haber versin diyorlar

• promedyumx P kullanıcısına yanıt
    Devrem senin için en kolay gidiş şekli şöyle olur.

AŞTİ'nin içinde Ankaray var.

Ona binip Dikimevinde ineceksin -ki zaten son durak oluyor- (20 dakika sürer)

Dikimevinden taksiyle 15tl civarında geçersin MEBS'e.

Eğer taksiye binmem diyorsan biraz zahmetli olur.

İstersen onu da anlatabilirim
  • Devrem emegine saglik epeyi aydinlatmissin ya :-) bir.kac kart aldm olmadi bide ondan alayim malum tel konusmalarimiz cok cok olur ya :-) tekrar tesekkurler hayirli geceler
  • quote:

Devrem senin için en kolay gidiş şekli şöyle olur.

AŞTİ'nin içinde Ankaray var.

Ona binip Dikimevinde ineceksin -ki zaten son durak oluyor- (20 dakika sürer)

Dikimevinden taksiyle 15tl civarında geçersin MEBS'e.

Eğer taksiye binmem diyorsan biraz zahmetli olur.

İstersen onu da anlatabilirim

Zahmetli işle uğraşmayalım kardeşim tarifin gayet yeterli :) Teşekkür ederim

• promedyumx P kullanıcısına yanıt
    Yine aklına takılan bir şey olursa sor kardeşim.

AŞTİ'de kime sorsan söyler zaten Ankaray'ı. Hiç içinden çıkmana gerek yok.

2'lik kart alırsın gişeden kafan rahat Dikimevi'ne kadar gidersin. (Dediğim gibi son durak hiç zorluk çekmezsin.)

İnince de atlarsın taksiye rahat rahat ulaşırsın.

Hayırlı teskereler olsun devrem
  • quote:

Yine aklına takılan bir şey olursa sor kardeşim.

AŞTİ'de kime sorsan söyler zaten Ankaray'ı. Hiç içinden çıkmana gerek yok.

2'lik kart alırsın gişeden kafan rahat Dikimevi'ne kadar gidersin. (Dediğim gibi son durak hiç zorluk çekmezsin.)

İnince de atlarsın taksiye rahat rahat ulaşırsın.

Hayırlı teskereler olsun devrem

Çok teşekkür ederim devrem cümlemize hayırlı teskereler :)
  • torunlar aklınıza hayalinize gelmeyecek ortamlara girmeniz olası. az önce bir çocuk çok sağlam duman alıp geçici felç geçirdi. 20dk oldu bilinci hala kapalı. maalesef olmayacak işler oluyor. tabi burası sürgün yeri keşan, teğmen geldi sessiz olun dedi gitti.
  • havalar güzel gidiyor derken perşembe yağmur geliyor yahu. Yağmur çamurda eğitim yapacaz

http://www.dmi.gov.tr/tahmin/turkiye.aspx?g=5#sfB
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun

torunlar aklınıza hayalinize gelmeyecek ortamlara girmeniz olası. az önce bir çocuk çok sağlam duman alıp geçici felç geçirdi. 20dk oldu bilinci hala kapalı. maalesef olmayacak işler oluyor. tabi burası sürgün yeri keşan, teğmen geldi sessiz olun dedi gitti.

Dede iyi moral verdin gece gece ha ben süloğlunu sürgün yeri bilirdim ama sen bizim yeride sürgün yeri yapmışsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35alper88 -- 3 Kasım 2013; 2:29:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun

torunlar aklınıza hayalinize gelmeyecek ortamlara girmeniz olası. az önce bir çocuk çok sağlam duman alıp geçici felç geçirdi. 20dk oldu bilinci hala kapalı. maalesef olmayacak işler oluyor. tabi burası sürgün yeri keşan, teğmen geldi sessiz olun dedi gitti.

Hacı dur hele her şeyi söyleme bak millet gidiyor adamların morali çökertme az sakin gece gece ne yapıyon
  • Hocam sana zahmet bende esenboğa havalimanından mebs tarifi ricaedebilirmiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mysterio7

Hocam sana zahmet bende esenboğa havalimanından mebs tarifi ricaedebilirmiyim.

devrem havaş'la aştiye gelip önceki tarifi uygulayabilirsin:)
  • mysterio7 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sen de havaalanında indikten sonra Kızılay'a giden 442 numaralı EGO otobüsüne bineceksin.

O zaten seni Kızılay'a götürecek.

Ondan sonra Kızılay'da ki Ankaray durağına gireceksin -ki zaten adım başı her yerden giriş var- en kötü sorduğun an gösterirler.

Yalnız en önemli nokta Ankaray ve Metro aynı şey değil.

Sakın Metro'ya binme içerde ayrılıyor zaten onu görürsün.

Gerisi seninde aynı olacak. Dikimevi durağında inip taksiyle rahat bir şekilde geçersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagatayhan1905

quote:

Orijinalden alıntı: mysterio7

Hocam sana zahmet bende esenboğa havalimanından mebs tarifi ricaedebilirmiyim.

devrem havaş'la aştiye gelip önceki tarifi uygulayabilirsin:)

Eğer para sorun değil diyorsan Çağatay'ın da dediği gibi HAVAŞ'ı kullanabilirsin. Gerisi yine aynı
  • Aragonit. kullanıcısına yanıt
    Aynı yerdeyiz bol bol görüşebiliriz:)

Eğitim BirliğiMEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    MSB MÜS.TEK.VE KOOR.YRD.LIĞI TEK.HİZ.D.BŞK.LIĞI ATIŞ, TEST VE DEĞ.GR.K.LIĞI HİZ.BRL. / KONYA KARAPINAR / KONYA
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

faber castel permanent kalem en iyisi suda sabunda çıkmaz amcak vim benzeri deterjanlar lazım, birde kolanya :D Tuhafiyecilere sormak laızm çıkmayan kalem şeklinde kumaş boyası varmı acaba diye. Eşyalara da maket bıçağı ile ismi kazıyarak permanent kalemle üstünden gideriz diye düşünüyorum. Aslında dremel alıp gravür oyacaksın ismini

bak aklıma geldi şimdi iğne iplik alıp adımızı işleyelim heryere
  • arkadaslar bu türk telekom askeri telefon kartlari mantıklı geldi bana. 4 TL lik olandan. ev telefonlarini dakikasi 0,108 kuruşa konusuyorsunuz. yani 35-38 dakika arasi birşey yapiyor. cep telefonuyla konusacaksaniz dakikasi 0,20 kuruş yapiyor o da 20 dakika demek.

türk telekom aile kartı çıkartırsaniz kendi evinizin faturasına yansıyor konustuklariniz. Herkesin kafasindaki tek şey donum çalınırsa şu çalınırsa bu çalınırsa

Kafanizda öyle bir şey varsa 4 TL lik kartlardan alin o çalınsada olur. aile kartınız çalınırsa adam sabaha kadar konusur fatura girer kısacasi
  • tagopasa T kullanıcısına yanıt
    Pilli tıraş makinesi hakkında çok olumsuz yorumlar okudum. Götürmeyin diyorlar, araştır istersen kardeşim.
  • 352.KD olarak sizi bekliyoruz beyler. Askerlik suresince sizi en cok zorlayacak seyler nobetler ve yemekler olacak. Kis donemine giriyorz yaniniza mutlaka iclik alin. Adana bile geceleri cok soguk oluyor. Acemilik kosullarin en rahat, TSK nin hizmetlerinin en iyi oldugu yerler bune usta birliklerine gidince anlayacaksiniz. simdilik bu kadar. Hepimize simdiden hayirli teskereler...
  • 
Sayfa: önceki 15101511151215131514
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.