Şimdi Ara

351. DÖNEM (NİSAN 2013) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI [441 YÜREKLİ ASKER !!!] (375. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.641
Cevap
137
Favori
685.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 373374375376377
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1-) ruhadam06 (1.gün)
    2-)ens 1910
    3-)hayaldenizi60 (2.gün)
    4-)eaglee (1.gün)
    5-)yavuzseliym (2.gün)
    6-)Kahraman_66 (2.gün)
    7-)mert günay (1.gün)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayaldenizi60 -- 27 Mart 2013; 9:59:16 >
  • umarım fazla spor olmayan bir yere düşerim .. çünki koşu dersen koşma kapasitem çok az yaş:29olmuş. 20lik çocuklara göre aynı durumda değiliz elbet. nerde öyle 3000 m teçhizatlı koşmak felan... zaten kısa dönem istiyoruz. komando olmak değil. adamlar kalkıp da bizlere komando eğitimi verecekleri hal yok yok ya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametkalpakci

quote:

Orijinalden alıntı: jetressive

quote:

Orijinalden alıntı: bujinkanbeyaz

quote:

Orijinalden alıntı: jetressive

bir de ben sorayım :)

Şimdi arkadaşlar benim aöflü bir arkadaşım var ve bu yedek subay olmak için Ağustosda gidicem diyor [giden sayısı az ya]

bende oğlum boşuna uğraşma sen nisandada gitsen ağustosdada gitsen aöflüden yedek subay olmaz diyom doğru mu yapıyom

Nisana başvuru yapmıştı Ağustosda gidicem diye tutturdu

dostum nisanda da gitse ağustosta da gitse o celp bölümüne ne kadar ihtiyaç olduğunu bilmediğimiz sürece ne desek boş, kısa bir örnek vereyim. Mesela ağustos celbinde askeriye dedi ki 100 tane maliye mezunu asteğmen alacağım. (kendi içinden diyo bize söylemiyo tabi :)) o celp döneminde 100 tane maliye mezunu askere gidicem diye başvurdu. (üniversite örgün-açık vs... ayırt etmeden her üniversiteden) TSK hepsini alıyor ve uzun dönem yapıyor. Mesela o dönem hiç mühendise ihtiyacı yok -ki böyle şey ne duyulmuş ne görülmüş - hiçbir mühendislik mezunu uzun dönem yapamıyor. Neden böyle çünkü uzun dönemlerin görev alacağı yerlere bölümüyle alakalı ya da yakın işlerde atama yapıyor. ASAL dairelerine gittiğinizde oradaki asteğmenlere sorabilirsiniz ne mezunusunuz diye çoğu hukuk ya da iibf diyecektir. Aralarında ben daha mühendisim diyene denk gelmedim. Ama teknik işlerde uğraşan uzun dönemlere sorun ya mühendis ya da o işe yakın biridir hiç iibf yoktur. O yüzden bölüme ne kadar ihtiyaç var bunu öğrenmek lazım ve bunu da hiçbir zaman öğrenemeyeceğimiz için ne desek boş

Hocam şimdi 353 ler rekor kırıyor ya en az asker bakımından onun için ümitlendi
    o zaman ağustosu beklemesinin bir anlamı kalmıyor

tertibim 353ler niye az kişi gidiyor anlamadım. Celp bakımından en az başvuru nisan dönemi olur çünkü sezon ortası. işi olan var okulu olan var. Ağustos döneminde ise okullar kapanıyor ve ağustosa yetişiyor başvurular. aralıkda da aynı şekilde genelde aöf. kim çıkartıyor ağustosta az giden var diye. mantıken bile zor.

hocam yeni sistemde bu zor
    çünkü 15 mayısta bitiyor başvurular
    mezun olanda diploma alamadığı için

sadece eski mezunlara kalıyor bu iş
  • quote:

Orijinalden alıntı: moheviskalo

beyler dişim ağrıyor ya şansa bak :( sınava 5 gün kala olur mu ya

abi ne kadar abarttınız ya gidin sallayın cıkın bi ozelligi yok o sınavın :D

sen mezunusun dostum bolumun ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nrwone

quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

quote:

Orijinalden alıntı: Kahraman_66

quote:

Orijinalden alıntı: MertD.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MertD.

quote:

Orijinalden alıntı: sergüç

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sergüç

quote:

Orijinalden alıntı: noxite

beyler bende gecen sene 343.kd olarak yaptım izmirde.
    simdi sorsu olan varsa cvplarım, ayrıca, izmir narlıdere ye acemi birligi cıkan olursa bana ulassın ben orda yaptım. usta birligimde askeri inzibat taburu (as.iz.) merkez komutanlıgı buca. sınav sonucu bu yerlere cıkan arkadaslar ulasabilirler.

hocam benim merak ettiğim şimdi hem acemi birliği hem usta birliği aynı anda belli oluyo değil mi
    peki sizin orda ankara kütüklü varmıydı

Sadece acemi birliği belli oluyo. Acemi birliğinin sonanda öğreniyosun ustayı.

daha önce giden bazı arkadaşların acemi ve usta birliği yerleri birlikte açıklanmış
    demekki belli olmuyo
    zaten herşey neye göre belli oluyo onuda anlamış değilim ama bakalım hayırlısı olsun
    kısa dönemler inzibat olabiliyo yani bunuda öğrenmiş oldum

Benim iki abim var birisi bitirdi diğeri de kıbrısta askerlik yapıyor şu an izinde ikisininki de Acemi ve Usta birliği aynı zamanda o gece açıklanıyor bizimki de aynı olacaktır usta birliği acemi birliğinde belli olanlar ya asteğmendir ya da normal 15 aylık uzun dönem askerler kısa dönemlerinki ikisi de açıklanıyor

Kura çekiliyo diye biliyorum acemi birliğindeyken usta birliği için.

O kur'a uzun dönem asteğmenlerin gidecekleri yeri belirledikleri kur'a

Benim kısa dönem giden üniversiteden arkadaşlar niye kurada şurayı çektim, kurada burayı çektim dediler o zaman yav ? :) Anlamadım gitti.

Bildiğim kadarı ile kısa dönem jandarmalar da kura çekiyor(du).

o kura hangi ilçeye gideceğini seçmek için yani şöyle ki şimdi ben sınav sonucuma baktım edirne edirne yazıyordu acemi birliğini yaptıktan sonra edirne merkez ve ilçelerin yazılı olduğu bi kura çekip hangi ilçeye gideceğini belirliyorsun

Bak şu an konu açığa tamamen kavuştu. Benim turizm jandarma olan arkadaşım, acemi birliğini de Aydın'da yapmıştı çünkü. Antalya'daki arkadaşım da yine acemiliği Antalya'da yapmıştı.
  • quote:

quote:

sınav formalite zaten bunun herkes farkında hayırlısı olsun arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekinoks_21_23

quote:

quote:

Sınav formalıte formalıte olmasına ama çözdüğümüz sorular bizim nereye düşceğimiz açısından farklılık yaratır mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uralaltay1914

namaz kılma imkanı oluyor mu acaba özellikle cuma namazı

Bundan 2 ay önce falan okumuştum forumda 2006 yılında açılan konuyu. Askere gitmeden önce senin gibi soran olmuş o konuda. Askerden dönünce tekrar aynı konuya yazmış ve hiçbir sorun çıkmadığını, namazlarını rahatlıkla kılabildiğini yazmış. Sadece o da değil. Birkaç kişi de aynı şekilde diyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SINAN42

quote:

quote:

quote:

Sınav formalıte formalıte olmasına ama çözdüğümüz sorular bizim nereye düşceğimiz açısından farklılık yaratır mı ?

arkdaşım zaten yanılmıorsam ağustos olması lazım test mülakata son veriyorlarmış. onlarda farkındalar bu işin angarya olduğunu. bana göre zaten kısmi de olsa olabilir sınav etkisi sonuca.
  • Malzeme listesi falan görmek istemiyorum artık rüyamda alışverişe çıkmaya başladım
  • Narlıdere sınav sonrası bir Agora yaparım artık... Son kez modern bir AVM gezelim doya doya..
  • merhabalar tertiplerim

İkametgah: Balıkesir
    Kütük: Balıkesir/Susurluk
    Bölüm: Türkçe Öğretmenliği
    Tercih: Kısa Dönem
    Sınav Yeri: Balıkesir

sınav günü konusunda çok kararsızım
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkdaşım zaten yanılmıorsam ağustos olması lazım test mülakata son veriyorlarmış. onlarda farkındalar bu işin angarya olduğunu. bana göre zaten kısmi de olsa olabilir sınav etkisi sonuca.

Anladım kardeşim eyvallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: srknkrky

merhabalar tertiplerim

Hoşgeldin tertip
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hayır be abi yok oyle bisey. senin kutugunun baglı oldugu yerin zaten gonderdigi yogun bi bolge vardır. ben mesela samsun kutukluydum cogunlukla kısa donemi ankaraya uzun donemi de guneydogu ya cıkıyodu bana izmir buca inzibat cıktı oda fizigin 190 a 86 olmasından dolayı. yani adam dovebilim diye

sınavla falan askerligininde bolumunun de yerinin de sınıfınında hicbir etkisi yok. boyun fizigin etkiler bi tek bide kutugun o kadar. sınav sadece sen kısa mı istiyosun uzunmu istiyosun diye kagıt veriyolar sana onu isretliyosun. onun yanında iste gelmisken de sınav yapalım devletten para toplayalım mantıgı o kadar.

simdi herkes sunu dusunuyo madem bi boka yaramıyo neden sınav yapıyolar. :D

iste bu daha ilk dakkadan askerde mantık yoktur ve yapılan hicbisey sorgulamıcaksınız bu neden bu niye boyle diye.

cumlesini bize acıklıyor zaten. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noxite -- 27 Mart 2013; 10:51:07 >
  • quote:

quote:

merhabalar tertiplerim

Hoşgeldin tertip

hoşbulduk tertip. geçmiş sayfaları fazla okuma imkanım olmadı. hangi gün gitmem daha uygun olur sizce
  • quote:

quote:

quote:

merhabalar tertiplerim

Hoşgeldin tertip

hoşbulduk tertip. geçmiş sayfaları fazla okuma imkanım olmadı. hangi gün gitmem daha uygun olur sizce

ilk gun gitmeyinde hocam ne zaman giderseniz gidin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

merhabalar tertiplerim

Hoşgeldin tertip

ilk gun gitmeyinde hocam ne zaman giderseniz gidin.

o zaman ne ilk gün ne 3. gün en iyisi ortası
  • arkadaşlar bu spor konusunda daha önce yazdım ama spor yapmakta zorlanıorum koşu özellikle 3000 m teçhizatlı felan sonuçta insanız raporum yok bu konuda ama sıkıntı çıkartmazlar dimi öldüreckler halleri yok ya.. biligisi olan varsa sevinirim. Yaşım:29 kilo sorunum yok.l
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hayır be abi yok oyle bisey. senin kutugunun baglı oldugu yerin zaten gonderdigi yogun bi bolge vardır. ben mesela samsun kutukluydum cogunlukla kısa donemi ankaraya uzun donemi de guneydogu ya cıkıyodu bana izmir buca inzibat cıktı oda fizigin 190 a 86 olmasından dolayı. yani adam dovebilim diye

sınavla falan askerligininde bolumunun de yerinin de sınıfınında hicbir etkisi yok. boyun fizigin etkiler bi tek bide kutugun o kadar. sınav sadece sen kısa mı istiyosun uzunmu istiyosun diye kagıt veriyolar sana onu isretliyosun. onun yanında iste gelmisken de sınav yapalım devletten para toplayalım mantıgı o kadar.

simdi herkes sunu dusunuyo madem bi boka yaramıyo neden sınav yapıyolar. :D

iste bu daha ilk dakkadan askerde mantık yoktur ve yapılan hicbisey sorgulamıcaksınız bu neden bu niye boyle diye.

cumlesini bize acıklıyor zaten. :D

Genel bilgi için tşkr edıyorum kardeşim ama geçmiş konularda böle bir konu geçmişti ordan aklımda kaldı demekki aynen mantıksız bir yere gidiyoruz
  • 
Sayfa: önceki 373374375376377
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.