Şimdi Ara

351. DÖNEM (NİSAN 2013) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI [441 YÜREKLİ ASKER !!!] (373. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.642
Cevap
137
Favori
685.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bujinkanbeyaz

quote:

Orijinalden alıntı: jetressive

bir de ben sorayım :)

Şimdi arkadaşlar benim aöflü bir arkadaşım var ve bu yedek subay olmak için Ağustosda gidicem diyor [giden sayısı az ya]

bende oğlum boşuna uğraşma sen nisandada gitsen ağustosdada gitsen aöflüden yedek subay olmaz diyom doğru mu yapıyom

Nisana başvuru yapmıştı Ağustosda gidicem diye tutturdu

dostum nisanda da gitse ağustosta da gitse o celp bölümüne ne kadar ihtiyaç olduğunu bilmediğimiz sürece ne desek boş, kısa bir örnek vereyim. Mesela ağustos celbinde askeriye dedi ki 100 tane maliye mezunu asteğmen alacağım. (kendi içinden diyo bize söylemiyo tabi :)) o celp döneminde 100 tane maliye mezunu askere gidicem diye başvurdu. (üniversite örgün-açık vs... ayırt etmeden her üniversiteden) TSK hepsini alıyor ve uzun dönem yapıyor. Mesela o dönem hiç mühendise ihtiyacı yok -ki böyle şey ne duyulmuş ne görülmüş - hiçbir mühendislik mezunu uzun dönem yapamıyor. Neden böyle çünkü uzun dönemlerin görev alacağı yerlere bölümüyle alakalı ya da yakın işlerde atama yapıyor. ASAL dairelerine gittiğinizde oradaki asteğmenlere sorabilirsiniz ne mezunusunuz diye çoğu hukuk ya da iibf diyecektir. Aralarında ben daha mühendisim diyene denk gelmedim. Ama teknik işlerde uğraşan uzun dönemlere sorun ya mühendis ya da o işe yakın biridir hiç iibf yoktur. O yüzden bölüme ne kadar ihtiyaç var bunu öğrenmek lazım ve bunu da hiçbir zaman öğrenemeyeceğimiz için ne desek boş

Hocam şimdi 353 ler rekor kırıyor ya en az asker bakımından onun için ümitlendi
    o zaman ağustosu beklemesinin bir anlamı kalmıyor
  • quote:

Şimdi arkadaşlar benim aöflü bir arkadaşım var ve bu yedek subay olmak için Ağustosda gidicem diyor [giden sayısı az ya]

bende oğlum boşuna uğraşma sen nisandada gitsen ağustosdada gitsen aöflüden yedek subay olmaz diyom doğru mu yapıyom

nisanda gitsin
  • quote:

quote:

quote:

dostum nisanda da gitse ağustosta da gitse o celp bölümüne ne kadar ihtiyaç olduğunu bilmediğimiz sürece ne desek boş, kısa bir örnek vereyim. Mesela ağustos celbinde askeriye dedi ki 100 tane maliye mezunu asteğmen alacağım. (kendi içinden diyo bize söylemiyo tabi :)) o celp döneminde 100 tane maliye mezunu askere gidicem diye başvurdu. (üniversite örgün-açık vs... ayırt etmeden her üniversiteden) TSK hepsini alıyor ve uzun dönem yapıyor. Mesela o dönem hiç mühendise ihtiyacı yok -ki böyle şey ne duyulmuş ne görülmüş - hiçbir mühendislik mezunu uzun dönem yapamıyor. Neden böyle çünkü uzun dönemlerin görev alacağı yerlere bölümüyle alakalı ya da yakın işlerde atama yapıyor. ASAL dairelerine gittiğinizde oradaki asteğmenlere sorabilirsiniz ne mezunusunuz diye çoğu hukuk ya da iibf diyecektir. Aralarında ben daha mühendisim diyene denk gelmedim. Ama teknik işlerde uğraşan uzun dönemlere sorun ya mühendis ya da o işe yakın biridir hiç iibf yoktur. O yüzden bölüme ne kadar ihtiyaç var bunu öğrenmek lazım ve bunu da hiçbir zaman öğrenemeyeceğimiz için ne desek boş

nolmalde elbette az olursa şansı artıyor çünkü 50 kişi alınacak yere bi 500 kişinin başvurması var, bi 100 kişinin başvurması var. 100 kişi başvuracak olsa her 2 kişiden biri kabul ediliyor. Ama TSKnın acımasız gerçeğini göz önünde bulunduralım. Ya onun bölümüne 0 kişi ihtiyaç varsa? bunu bilmeden nisanda ağustosta git demek olmaz ama ben daha klasik bir öneride bulunayım, askerliği bir an önce aradan çıkartıp yoluna bakmakta fayda var :))
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uralaltay1914

namaz kılma imkanı oluyor mu acaba özellikle cuma namazı

cumayı kılacaz hep beraber

İman varsa imkan da vardır.
  • Arkadaslar ingilizce sinava alinma gibi bir durum varmidir acaba ?
  • az mı kaldı ne
  • Herkese huzur dolu bir gece diliyorum.

Koğuşçu Sefa gibilerinin KOĞUŞ KALK!! diye naralar atarak bizleri uyandıracağı günleri yaşamamıza az kaldı sanırım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

nolmalde elbette az olursa şansı artıyor çünkü 50 kişi alınacak yere bi 500 kişinin başvurması var, bi 100 kişinin başvurması var. 100 kişi başvuracak olsa her 2 kişiden biri kabul ediliyor. Ama TSKnın acımasız gerçeğini göz önünde bulunduralım. Ya onun bölümüne 0 kişi ihtiyaç varsa? bunu bilmeden nisanda ağustosta git demek olmaz ama ben daha klasik bir öneride bulunayım, askerliği bir an önce aradan çıkartıp yoluna bakmakta fayda var :))

yarın diyimde kendisine arkadaşım ben forumda araştırdım boşuna bekleme dediler diyim
    oda benle gelsin bari
    sağ olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: breakfast1905

Arkadaslar ingilizce sinava alinma gibi bir durum varmidir acaba ?

Kısa dönem olursak İngilizce bilmemizin faydası olur mu, pek sanmıyorum. Keşke bir faydası olsa tabii ki.

Belki işe yarıyordur, bir bilen varsa ve cevaplayabilirse iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shintai

quote:

Orijinalden alıntı: breakfast1905

Arkadaslar ingilizce sinava alinma gibi bir durum varmidir acaba ?

Kısa dönem olursak İngilizce bilmemizin faydası olur mu, pek sanmıyorum. Keşke bir faydası olsa tabii ki.

Belki işe yarıyordur, bir bilen varsa ve cevaplayabilirse iyi olur.

Dediginiz gibi sistem bir degerlendirme yapiyorsa olabilir ama ben de pek sanmiyorum. Keske degerlendirseler.
  • Selam herkese;
    Bende uzun dönem tercih etmiştim, sınav yerim de Ankara etimesgut zırhlı birlikler. Az bi zaman kaldı da hala rahatım.Sizler de ne var ne yok.Arkadaşların paylaşmış olduğu alınacaklar listelerini bile okumadım doğru dürüst, tek yaptığım her sabah koşu yapmak:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

Herkese huzur dolu bir gece diliyorum.

Koğuşçu Sefa gibilerinin KOĞUŞ KALK!! diye naralar atarak bizleri uyandıracağı günleri yaşamamıza az kaldı sanırım.

İyi geceler sanada tertibim. Allah sabır versin işlerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enndof

Selam herkese;
    Bende uzun dönem tercih etmiştim, sınav yerim de Ankara etimesgut zırhlı birlikler. Az bi zaman kaldı da hala rahatım.Sizler de ne var ne yok.Arkadaşların paylaşmış olduğu alınacaklar listelerini bile okumadım doğru dürüst, tek yaptığım her sabah koşu yapmak:D

En iyisi rahat olmak, ama alınacak listesine göz ucuyla bakmak faydalı olur bu zamandan sonra. Şimdiden formda kalmak çok güzel, bende her gün 3 km yürüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shintai -- 27 Mart 2013; 0:44:01 >
  • arkadaşlar örgün iktisat mezunu kaç kişi var ki forumda uzun çıkma ihtimali nedir geçmiş dönemlerden uzun yapanlar varsa bilgilendirebilirler mi?
  • asker yolu gözleyecek sevgilisi olan var mı ? askere gitmeden kızlarla ilişkiyi koparmak en iyisi mi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonsterKill88

asker yolu gözleyecek sevgilisi olan var mı ? askere gitmeden kızlarla ilişkiyi koparmak en iyisi mi acaba

aman sakın ilişkinizi bitirip gitmeyin askere.Ben kafayı yiyorum yakın bi tarihte ayrıldım.Gerçi tek neden bu değildi ama buda bi faktördü benim için çok yanlış yaptım çok.Benden demesi ayrılmayın sakın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: shintai

quote:

Orijinalden alıntı: enndof

Selam herkese;

En iyisi rahat olmak, ama alınacak listesine göz ucuyla bakmak faydalı olur bu zamandan sonra. Şimdiden formda kalmak çok güzel, bende her gün 3 km yürüyorum.

son hafta yapacagım alışverişi de benim için en önemlisi sağlam bi traş seti gibi görünüyor şu an için.Form da olmak güzel de o formu tutturabılmek çok zor daha 3200m koşmaya başladım ilk gün 800m zor koşmuştum:D hergün geliştiriyorum mesafeyi bakalım:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ATILGAN_

SAKIN STRESE GİRMEYİN TERTİPLER BUNUN GİBİ OLURSUNUZ

ablamda da var bir tane bunun kadar da olmasa kendi çapında bir başka manyak
  • Mamak yolcusu kalmasın

1-) ruhadam06 (1.gün)
    2-)ens 1910
    3-)hayaldenizi60
    4-)eaglee
    5-)yavuzseliym (2.gün)
    6-)Kahraman_66 (2.gün)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Off ulen çıkıp koşasim var.icim icime sığmıyor ..hasbinallah i nimel vekil....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.