Şimdi Ara

351. DÖNEM (NİSAN 2013) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI [441 YÜREKLİ ASKER !!!] (132. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.641
Cevap
137
Favori
685.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben bir şey sorucam. ben 2 diploma sahibiyim. örgün ve açık. askerlik işlemlerimi açık diplomayla yaptım. bana kesin kısa gelir dimi ? 12 ay çekemem arkadaşlar

şu soruma bi cvp verin hele...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustak_95

beyler yedek subay t.k. sitesinde 2011 de bilgilerini paylaşan 930 kişi varmış,2012 de de 900 kişi,2013 yani 351.dönem ise sadece 126 kişi,bu saatten sonra 900 e ulaşmaz hatta 500 zor görür gbi geliyo bana,eğer o sitedeki istatistiklern bize verdiği öngörü doğruysa 2013 nisanda kısa isteyip çok kişi uzun gidecek buna hazırlıklı olmak lazım.

Hepimiz asteğmen olacağız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

quote:

beyler yedek subay t.k. sitesinde 2011 de bilgilerini paylaşan 930 kişi varmış,2012 de de 900 kişi,2013 yani 351.dönem ise sadece 126 kişi,bu saatten sonra 900 e ulaşmaz hatta 500 zor görür gbi geliyo bana,eğer o sitedeki istatistiklern bize verdiği öngörü doğruysa 2013 nisanda kısa isteyip çok kişi uzun gidecek buna hazırlıklı olmak lazım.

iyiymiş! ben bilmiyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustak_95 -- 2 Mart 2013; 22:11:42 >
  • arkadaslar oncelikle hepiniz icin hayirli olsun kibris 28.tümen 230. mekanize piyade alayina düsecek arkadaslar bana yazn firsat olurda gorursem mesajlarinizi muhakkak bilgilendiririm sizleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abuzer120

quote:

Orijinalden alıntı: SinapS

quote:

Orijinalden alıntı: abuzer120

quote:

Orijinalden alıntı: ekinoks_21_23

cevap için teşekkür ederim arkadaşlar... bölüm kamu yön. kısa dönem tercihim ama nisan celbi burdaki kayıtlara bakılnca az görünüyor e tabi geneli ne kadar kapsar bu sayı bilinmez ama uzun dönem çıakrsa da şans artık ordunun ihtiyacı bölüm kişi tercihi vs. hayırlısı olsun..

Amin kardeşim, hepimiz için hayırlısı olsun, y e d e k s u b a y . t k sitesinde geçen nisanın istatisliklerine ve bölümüne göre kimler yedeksubay olmuş bakabilirsin, yalnış hatırlamıyorsam orda bir kamu yönetimi yedeksubay gördüm ben

ben orda makinacıları süzdüm genel olarak milletin istediği gibi çıkmış. kısa isteyip uzun çıkanların sayısı azdı :) Genelde kısa isteyene kısa, uzun isteyene uzun çıkmış

şöylede bir istatistik keşfettim makinacılar için, tsk nın yedek subay olarak aldığı bölümlerin en başında makina mühendisliği geliyor (tabi tıp okyanları katmıyorum, onlar ayrı bir katagori oluyor)

Gerçekte mühendislikler arasından en çok inşaat mühendisi alınıyordu sanırım. Üst devrelerden birisi yazmıştı; tıp>huhkuk>mühendislik idi. Mühendisliklerde ise inşaat>makina>elektrik-elektronik falandı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengiz kızılırmak -- 2 Mart 2013; 22:17:30 >
  • Özel hastaneden alınan raporların geçerliliği varmıdır.

Sağ ayağımda menisküs çıktı. Bunla ilgili bir ameliyat gerekebilirmiş. Ayrıca burnumdaki hücresel et şişmesi ve geniz etide koşu yapmaya müsait olmadığından spor yapamaz raporu verilebilirmiş.

Hastaneye daha gitmedim , Özel hastaneden böyle raporlar alındığında etkisi ne olur .

Bugün şirkete binbaşı cerrah bir Komutan geldi , ben İşletme mezunuyum uzun ve kısa dönem ile ilgili konuştuk hazırlıklı ol dedi. Bu sene Kısa dönemlerin çoğu Uzun yapabilirlermiş. . İhtiyaç halinde bölümlere bakılmıyormuş.

Askere gitmeden önce tecrübeli insanlara danışıyoruz ama dikkat ettim kimse aynı dilden konuşmuyor.

Birine diyorum askere gidip çürük alma durumum varmı bana aynen şunu diyor

- Askerliğin 1 günü bile çekilmez çürük al gel. 2 dk geçiyor sonra bunu söylüyor

- Yahu kısa dönem gideceğine astek gitsene hem parasıda iyidir.

Hem askerlik çekilmez deniliyor hemde uzun dönem yapın deniliyor.

Artık kimseye askerlikle ilgili tek birşey sormayacam. Kafam allak bullak oldu.

Askerde ne göreceksek görelim bıktım yeminle .
  • quote:

quote:

hepimiz öleceğiz gibi olmuş
  • roland deschain daha önceden hepimizin asteğmen olacağımızı söylesen tecili bozdurmazdık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pahozpan

Özel hastaneden alınan raporların geçerliliği varmıdır.

Sağ ayağımda menisküs çıktı. Bunla ilgili bir ameliyat gerekebilirmiş. Ayrıca burnumdaki hücresel et şişmesi ve geniz etide koşu yapmaya müsait olmadığından spor yapamaz raporu verilebilirmiş.

Hastaneye daha gitmedim , Özel hastaneden böyle raporlar alındığında etkisi ne olur .

Bugün şirkete binbaşı cerrah bir Komutan geldi , ben İşletme mezunuyum uzun ve kısa dönem ile ilgili konuştuk hazırlıklı ol dedi. Bu sene Kısa dönemlerin çoğu Uzun yapabilirlermiş. . İhtiyaç halinde bölümlere bakılmıyormuş.

Askere gitmeden önce tecrübeli insanlara danışıyoruz ama dikkat ettim kimse aynı dilden konuşmuyor.

Birine diyorum askere gidip çürük alma durumum varmı bana aynen şunu diyor

- Askerliğin 1 günü bile çekilmez çürük al gel. 2 dk geçiyor sonra bunu söylüyor

- Yahu kısa dönem gideceğine astek gitsene hem parasıda iyidir.

Hem askerlik çekilmez deniliyor hemde uzun dönem yapın deniliyor.

Artık kimseye askerlikle ilgili tek birşey sormayacam. Kafam allak bullak oldu.

Askerde ne göreceksek görelim bıktım yeminle .

Hemşehrim sıkma canını.

Allah'ın takdir ettiğiniz ötesine geçilmez.

Bize düşen Allah'tan hayırlı olanı dilemek. Gerisi teferruat.

İster uzun dönem olsun, ister kısa dönem. Her iki duruma da zihnen hazırlıklıyım.

Bizden küçük 19-20 yaşında çocuklar 15 ay askerlik yaparken bizim bu derece tedirgin olmamız doğru değil.

Hayatın her döneminde nice zorlukla nice sıkıntılar var.

Askerliğin kolay olması düşünülemez ki. Silahın, merminin ve barutun olduğu yerde hangi kolaylıktan bahsedebiliriz ki?

İki gün önce bir ağabeyimden askerlik anılarını dinledim. 15 ay askerlik yaparken Tansu Çiller'in aldığı karar ile askerlikleri 3 ay daha uzayarak 18 ay olmuş. 15 ay boyunca tek bir gün izin dahi kullanmayan adamlar terhise 3 gün, 5 gün, bir hafta kala +3 ay ile şok olmuşlar. O insanların yaşadığı psikolojiyi düşünebiliyor musunuz? Ve bu dönem de terörün en azılı sayılabileceği zamanlarda gerçekleşmiş. Askerlerin gönüllü olarak doğuya, terör bölgesine kabul edildiği dönemler. Dağda aldıkları eğitimler, kumanya diye verilen kurtlanmış konserveler, nöbet tutarken soğuktan bayılanlar ve yaşadıkları daha nice zorluklar...

Daha aklımızın alamayacağı nice şeyler anlattı. İnsan o dönemde yaşananları duydukça aslında yok yere kendini tedirgin ettiğinin farkına varıyor.

Üzülmek ve tedirgin olmak için sebep çok. Geçmişe bakarak kendinizi teskin edin. Çukurca'da,Yüksekova'da, Beytüşşebap'ta 3 aylık acemilik sonrası 12 ay boyunca askerlik yapan 20 yaşında gençleri düşünün.

Askerlik, vatan borcu, namus borcu veya adına her ne derseniz deyin... Bu topraklar üzerinde yaşayan her erkek evladının yapmak zorunda olduğu bir görev. İnşaallah her birimiz alnımızın akı ile gidip görevimizi yerine getirip baba ocağına döneceğiz.

''Üzülme, Allah bizimle beraberdir'' (Tevbe.40)
  • Nisan dönemi iyidir arkadaşlar komutanlar izine çıkarlar .biri gider biri gelir .onlar döndüklerinde siz bavul toplamaya başlarsınız :) hayırlı tezkereler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysk8919

quote:

quote:

hepimiz öleceğiz gibi olmuş

Aslında cümlenin sonuna gülücük ekleyecektim ama eklemeyi unutmuşum.

Güzel de olmuş.

quote:

roland deschain daha önceden hepimizin asteğmen olacağımızı söylesen tecili bozdurmazdık

Hepinize tuzak kurdum hocam. Gidiyorken yalnız gitmeyeyim dedim.

Aklını çeldiğim herkesi yedek subay yapacağım. Kaçarı yok.
  • ''Üzülme, Allah bizimle beraberdir'' (Tevbe.40)

haklısın kardeşim inşaAllah ne olursa olsun da ''O'' bizden yardımını esirgemesin
  • quote:

''Üzülme, Allah bizimle beraberdir'' (Tevbe.40)

haklısın kardeşim inşaAllah ne olursa olsun da ''O'' bizden yardımını esirgemesin

Amin.
  • bak evlat her donem lerin 1700 kişisi astek buna göre şansını kendin oranla asalın ihtiyacı standart her dönem 1700 kişi çunkü silahlı kuvvetlerde 5400 astek var veher dönem otomatikman 3te biri yenileniyor 1700 tesker 1700 yeni astek birde askerlik yerin önemli bazı yerlerde gırgır şamata bazı yerler eza cefa şansın bol olsun ben 349 kısa dönem komutan postası bir çavus babası hayırlısı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: asarcık

arkadaşlar ben bir şey sorucam. ben 2 diploma sahibiyim. örgün ve açık. askerlik işlemlerimi açık diplomayla yaptım. bana kesin kısa gelir dimi ? 12 ay çekemem arkadaşlar

şu soruma bi cvp verin hele...

Kesin olmasa da örgünden daha garanti denilebilir sanırsam
  • arkadaşlar bu boyundan askılı cüzdanı nereden alcaz nette gören var mı link paylaşırsa sevinirim.
  • arkadaşlar bu askerde disko olayı nedir ? bu internette anlatılan hikayeler doğru mu
  • tertipler nisan celbi döneminde askerlik kararı alınanalrın sayısını bilsek astek. çıkma olasılığı ortaya çıakr ama elimizde kesin veri yok... ne yapsak uzun dönem mi seçsek?
  • Biraz gaza gelek yav

351. DÖNEM (NİSAN 2013) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI [441 YÜREKLİ ASKER !!!]
  • mustak 35 beyler yedek subay t.k. sitesinde 2011 de bilgilerini paylaşan 930 kişi varmış,2012 de de 900 kişi,2013 yani 351.dönem ise sadece 126 kişi,bu saatten sonra 900 e ulaşmaz hatta 500 zor görür gbi geliyo bana,eğer o sitedeki istatistiklern bize verdiği öngörü doğruysa 2013 nisanda kısa isteyip çok kişi uzun gidecek buna hazırlıklı olmak lazım.

inş kardeşim
  • 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.