Şimdi Ara

3500x neden 3600x'den iyi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• neye göre kime göre iyi?

6/6 işlemciler artık modern masaüstü windows 10 sistemler ile kullanılamaz hâlde. arkaplanda bir iki tane program bile açsan oyun performansı etkileniyor

sen bu tür handikaplı bir işlemcinin tamamen bomboş arkaplan bomboş tamamen oyun oynamak için optimize edilmiş sıfır bir bilgisayarla olan testlerine bakiyorsun ve daha iyi diyorsun. gayet normal...
  • neye göre kime göre iyi?

6/6 işlemciler artık modern masaüstü windows 10 sistemler ile kullanılamaz hâlde. arkaplanda bir iki tane program bile açsan oyun performansı etkileniyor

sen bu tür handikaplı bir işlemcinin tamamen bomboş arkaplan bomboş tamamen oyun oynamak için optimize edilmiş sıfır bir bilgisayarla olan testlerine bakiyorsun ve daha iyi diyorsun. gayet normal...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 8 Nisan 2020; 19:48:54 >
  • Daha dün test videoları izledim yok abi önde olduğu falan yok zaten aradaki fiyat farkı çok çok az olduğu için 3500x in albesini de yok. Her türlü gereksiz bir işlemci fiyatlandırmasıyla.

700 800 bandında olsa gözü kapalı alınırdı ama şu an alınacak bir yanı da yok 3600x i geçin 3600 ü ile baş edebilecek gücü de yok. Zaten aynı nesil işlemci smtsiz modeli smtli modelden nasıl daha iyi olabilir ki mantık çerçevesinde bile olmayacak bir durum.
  • Suppordle kullanıcısına yanıt
    smt kapatınca bazı oyunlar şu an daha çok fps verebiliyor (6 thread ile scale olanlar ya da 6 ve üstü threadleri sadece frametime variance'ı minimuma indirmek için kullanan oyunlarda)

arkadaş onu kastediyordur, örn: csgo zart zurt

sırf frametime variance'ı minimuma indirdiği için bile smtden vazgecilmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

smt kapatınca bazı oyunlar şu an daha çok fps verebiliyor (6 thread ile scale olanlar ya da 6 ve üstü threadleri sadece frametime variance'ı minimuma indirmek için kullanan oyunlarda)

arkadaş onu kastediyordur, örn: csgo zart zurt

sırf frametime variance'ı minimuma indirdiği için bile smtden vazgecilmez
    Hocam onun kolayı var zaten değinmedim ama gidip smt yi off alırsın biostan al sana 3500x
  • Suppordle kullanıcısına yanıt
    eh işte kapatacaksak neden onu alalım derler

kapatınca geri açılamıyorsa demek ki...
  • bence şu an alınacak işlemci min 6/12 olmalı. yani bence 1600 2600 bile 3500x ten daha tercih edilebilir durumda.
  • Geçen cinebench r20 testinde kapatıp ve kapatmadan test ettim tekli skoru 412 ve 411 puan aldım kapatınca 1 puan yüksek almam normal mi hocam sizce yani daha fazla fark etmesi gerekmez miydi ben mi yanlış biliyorum anlayamadım tam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • blackandwhite23 B kullanıcısına yanıt
    r20 skoru bir olsa da oyun performansına birebir yansımayabilir

bazı oyunlar var, thread optimizasyonu konusunda özürlüdür. csgo gibi lol gibi dota 2 gibi. elmayı armuttan ayırt edemeyip sanal threade yük koymaya çalışabilirler (gerek olmadığı halde. yoksa 2/4 işlemcilerde pozitif scale oldukları görülmüştür, çünkü 4 threade gereksinim de duyarlar, yani olay tamamen ht smt değil)

cinebench her anlamda çok iyi thread optimizasyonu olan bir prog. olduğu için SMT açık da olsa tek çekirdeğe yük gönderme konusunda birçok optimize olmayan oyundna daha iyidir

,,,

ben de smt ve smt kapalı aynı skorları alıyorum ama heroes of storm'da temiz 10 15 fps oynuyor, yer yer de 20 25 fpslik farklar. neden? çünkü oyunun motoru özürlü
  • Yok onu biliyorum bir oyunda denemiştim ve dediğiniz şeylere bizzat tanık oldum genel olarak güncel oyunlarda da tam tersi oluyor smt kapatınca çok daha düşük fpsler alıyorsun

Ben hani cinebenchde de fark eder diye düşünüyordum ama fark etmedi ona takılmıştım sadece ama sizin dediğinizde mantıklı tabi haliyle aldım yani cevabımı teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

neye göre kime göre iyi?

Hocam bütün test videolarında aynı mantık var dediğiniz gibi bu yanılgıya düşmek çok kolay.
    Aralarındaki fiyat farkı 450 TL. Neredeyse 16gb ram/480gb ssd parası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worcestershire -- 9 Nisan 2020; 12:29:9 >
  • hangi ekran kartı ile kullanacağına bağlı

Örneğin, Ryzen 5 3600X + 1660 super yerine, aynı fiyata Ryzen 5 3500X / 5600 XT alırsın
    Aynı fiyatlara yüksek ayarlarda ortalama % 20 civarı daha fazla FPS alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Worcestershire

Hocam bütün test videolarında aynı mantık var dediğiniz gibi bu yanılgıya düşmek çok kolay.
    Aralarındaki fiyat farkı 450 TL. Neredeyse 16gb ram/480gb ssd parası.

Alıntıları Göster

kimi zamanda böyle oluyor , oyun çok önemli

• 3500x neden 3600x'den iyi?
  • quote:

kimi zamanda böyle oluyor , oyun çok önemli

Alıntıları Göster
    Doğru.
    Teşekkürler 3500x'ten vazgeçtik.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.