Şimdi Ara

35000 TL'YE DAHA İYİ '0' ARAÇ VAR MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
5.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar opel astra classic 3 hb konfor paketli araç almak ne kadar mantıklıdır.Daha bir hafta öncesine kadar kafamda hiç böyle bir araç yokken (aveo,jazz,polo,fiesta,vs...) şimdi alınabilecek gibi duruyor benim gözümde.saydığım araçlara biraz donanım eklesek 35000 tl ye çıkıveriyor zaten.2.araç olarak kullanılacak genellikle ve haftaiçi ortalama günde 100 km şehirdışı kullanılacak.ayda maksimum 1500 km yaparız diye düşünüyorum.o yüzden dizelden ziyade lpg daha ağır basıyor ilerisi için.Kullanmakta olan arkadaşlar artı ve eksilerini yazarlarsa sevinirim.35000 tl üst limitli başka '0' araç tavsiyesi olanların da önerilerini bekliyorum.

• Ayda 1500 km için bence dizel araç almanız daha mantıklı
  • Ş.dışı olacaksa benzin ilerde de lpg daha mantıklı olur bence de ...
  • astra o paraya iyi bir seçim olur! Ancak opel mali krizde bu durumun ilerde arabanın değerine etkisi olur mu bilmem
  • Astra gerçekten iyi tercih..Paramız pul olduğundan malesef 35000 e ancak bu araçlar alınabiliyor.
  • Hem sıfır hem de aslında 10 yıllık bir araba almayı sorun etmiyorsanız Astra Classic III fiyat/fayda oranı en iyi araç şu anda. 10 yıllık lafını arabayı yermek için söylemiyorum; sadece ben sıfır km aldığım aracın dışarıdan bakınca da sıfır gibi görünmesini tercih ederim. Aynı sene doğan çocuklar ortaokula başlarken bir aracın hala sıfırının satılması (bkz 206) bana ters geliyor.

Ancak ayda 1500km hiç de azımsanacak bir mesafe değil; çok kısa sürede benzinli araç aldığınıza pişman olabilirsiniz. Yerinizde olsam ya bütçeyi en az 5.000 TL yükseltip dizel bakardım ya da LPG firmalarını araştırmaya başlayıp kitlerden kit seçerdim.
  • Lpg alınacaksa olur.
    Yoksa 2. el dizel astra classic araştırılmalı.
  • 35 bine sıfır araç almam alacaksam sorunsuz bir 2. el alırım daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

35 bine sıfır araç almam alacaksam sorunsuz bir 2. el alırım daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: 666

35 bine sıfır araç almam alacaksam sorunsuz bir 2. el alırım daha iyi.

kullanan arkadaşlardan tavsiye almak istiyorum onun için.dediğiniz gibi sorunlu bir araçsa uzak durmak lazım.astranın değişik kasalarını kullanan arkadaşlarım oldu ama bu kasa tanıdıklarımda yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Lpg alınacaksa olur.

fiyatı uygun olduğu için '0' benzinli baktım açıkcası.dizel seçeneği olursa o fiyatlara daha başka seçenekler çıkıyor.
  • 35 e alacağın araç donanım fakiri olacak ayrıca 10 yıllık kasaya o parayı vermem ben yüzü eskidi.2. el bir civic alırım o paraya 5 yıl binerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: airturkey

quote:

Lpg alınacaksa olur.

fiyatı uygun olduğu için '0' benzinli baktım açıkcası.dizel seçeneği olursa o fiyatlara daha başka seçenekler çıkıyor.

bukadar km yapan biri olarak dizele yönelin derim.
  • işyeri sahibi olduğum için sıfır almak daha mantıklı oluyor.civic diyorsunuz,onun da sıfırını alacak gücüm yok.yoksa civic de çok güzel bir araç...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: airturkey

quote:

Lpg alınacaksa olur.

bukadar km yapan biri olarak dizele yönelin derim.

hocam yılda 20000 km.den az yol yapanlar için dizel daha maliyetli diye biliyorum.
  • Ben bişey demiyorum. Anlayan anladı. O kelimeyi duyunca millet bi tuhaf oluyor forumda çünkü. Yasaklı kelime. Sadece dizelini almak şartıyla tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Ben bişey demiyorum. Anlayan anladı. O kelimeyi duyunca millet bi tuhaf oluyor forumda çünkü. Yasaklı kelime. Sadece dizelini almak şartıyla tabi.

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2012-model-fiat-linea-1-3-multijet-active-plus-euro-5-86424467/detay

0 km dizel linea alır düşük yakıt tüketimi ve verginin tadını çıkarırdım lpg nin montajı bakımı ruhsata işletmesi muayenesi v.b işlerle uğraşmazdım.
    2500 tl fiyat avantajını unutmamak lazım .
    motorun ne kadar sağlam ve uzun ömürlü olduğuda bir gerçek .
  • quote:

Orijinalden alıntı: VETTEL99

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2012-model-fiat-linea-1-3-multijet-active-plus-euro-5-86424467/detay

0 km dizel linea alır düşük yakıt tüketimi ve verginin tadını çıkarırdım lpg nin montajı bakımı ruhsata işletmesi muayenesi v.b işlerle uğraşmazdım.
    2500 tl fiyat avantajını unutmamak lazım .
    motorun ne kadar sağlam ve uzun ömürlü olduğuda bir gerçek .

4500 lira indirim yapmışlar. sanırım üzrlerine almışlar zamanında. Ben bayilerin de 3 civarı indirim yapacağını ve trafik sigortası vs. masraflarla aynıya geleceğini düşünüyorum. Bir de her resmin sol altında niye cruze var anlamadım.

• 35 bin liraya dizel ne alabilir ki? Bence astra clasic ya da Cruze mantikli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.