Şimdi Ara

341. Dönem (Mesleki) Asteğmen'e sorma platformu:) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
5
Favori
41.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam ben Metalurji ve Malzeme mühendisliği mezunuyum(Aynı okluldanız):). Yedek subaylık çıkma ihtimali nedir? Çıkarsa meslekçi mi olur normal mi? Potansiyel gitme yerleri nerelerdir? benm bildigim 1 kişi var oda kıbrısa gitmiş:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ignorant

Arkadaşlar buyrun istediğiniz her şeyi sorun. Bildiğim, gördüğüm kadarı ile cevaplayayım istedim.

Hocam bilgisayarcıların nasıl geçiyor, bilgin varsa paylaşır mısın...
  • rahat geçiyor. genelde muhabere bölüklerine atanılıyor.
    acemilik de genelde ankarada mebs okulunda geçmekte.
    mesleki çıkmazsınız çok büyük ihtimalle, takım komutanı olursunuz ama başından sonuna dek rahattır
    sadece zamanın uzun olması can sıkar, ama para alacağınız için, 1 yıllık bir tatil, evliliğe alışma süreci gibi düşünebilirsiniz.
  • Dostum ben de elektrik mühendisiyim . Sen hangi gün sınava girdin astek oldun ?
  • s.a abilerim ben üniversitede Gıda mühendisliği okuyorum mesleki olarak ASteğmen yapmak istiyorum acaba şansım nedir boş bırakmayın ben askerliği çok seviyorum Allah nasip ederse.
  • kardeş bende 349. dönemde polatlı topçu okulunda meslek kurası olarak acemiliği bitirdim şimdi meyil iznindeyim kurada 4. ana jet üssünü çektim ancak şu an ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok özellikle nerede kalacağım nasıl başvuracağım ilk nereye gideceğim neler götüreceğim neler götürmeyeceğim (bilgisayar gibi) bunlar hakkında da bilgi verirsen çok mutlu olurum
  • Merhabalar. Orman Mühendisliği mezunuyum ve Nisan celbinde gitmeyi düşünüyorum. Pek bilinmeyen ve az rastlanan bir meslek bizimkisi ama Mesleki Asteğmen olan Orman Mühendisi arkadaşlarınız varmıydı yani mesleki asteğmenlik bana çıkar mı ?
    Diğer bi sorumda tecrübelerinize dayanarak Orman Mühendislerine genel olarak nereler çıkabilir.

Açıkcası sırf bunları sormak için üye oldum foruma ve ilk mesajım. Cevaplarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmtuznn

Merhabalar. Orman Mühendisliği mezunuyum ve Nisan celbinde gitmeyi düşünüyorum. Pek bilinmeyen ve az rastlanan bir meslek bizimkisi ama Mesleki Asteğmen olan Orman Mühendisi arkadaşlarınız varmıydı yani mesleki asteğmenlik bana çıkar mı ?
    Diğer bi sorumda tecrübelerinize dayanarak Orman Mühendislerine genel olarak nereler çıkabilir.

Açıkcası sırf bunları sormak için üye oldum foruma ve ilk mesajım. Cevaplarsanız sevinirim.

Orman mühendisliği için astek yaptıracaklarını sanmıyorum.Bende 341. Kısa dönem olarak yaptım askerliğimi.Mühendis olanları gittiği kışlada ilgili birimlere dağıtmaya özen gösteriyorlardı.Eğer branşınla ilgili hiç bir bölük yok ise klasik asker olursun.Biraz kısmet birazda askeriyenin ihtiyaç duymasıyla alakalı Astek konusu...

• quote:

Orijinalden alıntı: Abuz

quote:

Orijinalden alıntı: mhmtuznn

Merhabalar. Orman Mühendisliği mezunuyum ve Nisan celbinde gitmeyi düşünüyorum. Pek bilinmeyen ve az rastlanan bir meslek bizimkisi ama Mesleki Asteğmen olan Orman Mühendisi arkadaşlarınız varmıydı yani mesleki asteğmenlik bana çıkar mı ?

Orman mühendisliği için astek yaptıracaklarını sanmıyorum.Bende 341. Kısa dönem olarak yaptım askerliğimi.Mühendis olanları gittiği kışlada ilgili birimlere dağıtmaya özen gösteriyorlardı.Eğer branşınla ilgili hiç bir bölük yok ise klasik asker olursun.Biraz kısmet birazda askeriyenin ihtiyaç duymasıyla alakalı Astek konusu...

Aralık-2012 celbine göre Nisan da yedek subaylık çıkması daha yüksek diyorlar. Aralıkta başvuru biraz daha çok oluyormuş sanırım.
    Bakalım hayırlısı artık. Biraz şans biraz kader :)

• Söylemiş olduğunuz konunun doğruluk payı var ancak rivayet.Bu rivayet askeri birliğe girdikten sonra "askerlik süresi düşecekmiş" rivayeti ile aynı Askerde her an herşey olabilir.
  • Merhaba, Bende makina mühendisliği okudum ve şuan ( şubat 2013 ) dan itibaren mezunum. Askere gitmek istiyorum hemen ancak kilo sorunu var. boyum 180 iken kilo şuan 126.. yani sanırım sınırı aşıyor. Bu şartlarda askere gidemem. askere gidemediğim için de iş de bulamam.

Acaba uzun dönem askerlik yapacak kişilerde boy, kilo sınırlaması var mı?

Eğer yoksa çok güzel olur.
  • Merhaba

Hangi meslekler askerliğini uzun dönem mesleki olarak yapabiliyor?

Mesela ben gıda mühendisiyim mesleki yapma şansım var mı?
  • Merhaba benim bir sorum olacak size ben endüstri mühendisliği okuyorum bir kaç ay içerisinde de mezun olacağım askerliğimi asteğmen olarak yapma şansım var mı ya da yüksek mi şimdiden teşekkürler
  • Neden asteğmen olarak yapmak istiyorsunuz ki arkadaşlar?
    En kısası en makbulü. Bir an önce profesyonel yaşama giriş yapın ve yükselmeye bakın bence..
  • mrb ben 2014 harita mühendisliği bitirdim askeriyeyi subaylığı sevdiğim için asteğmen olarak yapamayı düşünüyorum çıkma ihtimali hata mesleki olarak çıkma ihtimali ne kadar..eger mesleki çıkarsa askerde kalmayı yani subay olarak hayatıma devam etmeyi bile düşünüyorum..ben bişiy merak ettim asteğmenden olan teymenle kara harp okulundan gelen teymen arasında iş konusunda yada herhangi bir konuda ayrım varmı..bide askeriyede kalsak harita mühendisi olarak subaymı oluyorum..yoksa düz subaymı yani mühendislik diplomamın bi değeri olmıcak mı
  • kardeşim merhaba, çok güzel bir konu bende asteğmen olarak yapmış birini arıyordum tam.Ben iü işletme okuyorum sayısal değilim ama askerliği asteğmen olarak yapmak istiyorum tm bölümlerinde hiç mi asteğmen alınmıyor ? ikinci sorum alınıyorsa bunların kalıcı olma ihtimali nedir ? cevaplarsan sevinirim teşekkürler :)
  • Sağlık asteğmeni olarak ( psikolojik danışman ) RDM de çalışmaktayım. Arkadaşlar bir husustan şikayetçiyim. Sabah 7:30 akşam 5 gibi bir çalışma saatim var daha sonra ise "Ambulans nöbeti " icapçı da diyorlar. Ben asteğmen ve diğer diş tabibi o da asteğmendi teğmen oldu. İkimize yıktılar bu nöbeti. Her an düken üstündeyiz. Haber gelecek te ambulansa atlayıp 4-5 saatlik bir göreve gideceğiz diye. Eski dönemlerde uğraşmışlar ancak komutan yönergeyi kabul etmemiş. Tutacaksınız demiş. Ama ben mesai saatlerinde zaten derdim başımdan aşkın günde bir yığın danışma yapıyorum bir de sabah öğle akşam fark etmez ambulans komutanlığı ve icapçı olarak görev yapıyorum. 1 hafta ben diğer hafta diğer asteğmen. Bu konuda ne yapabilirim acilll yardııım kafayı yemek üzereyim.

• Selamun aleykum dostum bende jeofizik muhendisiyim nasipse hazirana, agustos yada kasima kesin askerim insaAllah ben simdi sunu sorucam uzun donem yapmak istiyorum ( meslekci olarak ) jeofizik icin ne dusunuyorsun olurmu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba,
    çok güzel bir konu, teşekkürler öncelikle.
    Ben elektrik elektronik mühendisiyim. üzerine endüstri mühendisliği yükseklisansı yaptım. ayrıca başka bir üniversiteden de elektrik alanında ekstra almış olduğum dersler var(yüksek gerilim hatları, elektrik makinaları vs). şu anda televizyon tasarımı yapıyorum. ingilizce seviyem çok iyi ancak belgeleyemem, iki diplomamın da ingilizce eğitim veren okuldan olması etkileyebilir sadece.
    Bu arada her iki gözüm de 5.5 derece miyop, kısa dönem olup ezilmek yerine 6 ay daha kalıp yedek subay olmak istiyorum. Hem asker olduğum sürede birikim de yapmış olurum diye düşünüyorum.
    meslekçi asteğmen olmak istiyorum. bu özelliklerime göre meslekçi asteğmen olmam mümkün müdür? meslekçi olursam hangi bölgeler olasıdır? ne tip işler yapmam gerekir? Tavsiyeleriniz ve düşüncelerinizi bekliyorum.

• sanırım gideceğim misafirhanede internet bağlantısı yokmuş, bilgisayardan internet bağlantısı için tavsiye edebileceğiniz bir yöntem var mı?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.