Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.052
Cevap
10
Favori
604.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • :) vay be bende 337. kd idim ve buradan mesajları okumuş ve hatta alınacak listesi çıkarmıştım tabi sonradan tek sırt çantasıyla gitim ve iyikde öle yapmışım dedim kendi kendime :)
    kimse strese girmesin heyecanlanmasın
    ulan şunudamı alsam bunudamı götürsem diye kafa yormayın
    hele biri bi liste yapmış güneş kremi falan demiş lütfen yapmayın böyle şeyler
    sonra adınız bakımlı çocuk kız selami fadime tarzı lakaplarla anılır (ben kendime öyle şeyler dedirtmem demeyin 19 yaşındaki sabiler size emir verecek azarlayacak kd siniz diye kıskanıp ellerinden geleni artlarına koymayacaklar)
    yeni bir yer yeni ortam yeni insanlaryni sistem diye kendinizi kasmayın
    sadece karakterinizi götürün oraya baska hiçbirşeye gerek yok
    herşeyi ucuz ucuz ordan alırsınız
    kirli donumun çalındığı bir yere ortama değerli eşyalarınızı götürmeyin diye size salık versem herhalde abes kaçmaz
    kesinlikle çok para olmasın üzerinizde
    kimseye borç vermeyin (istisna olabillir)
    cahil sabilerle enseye tokat döte parmak kıvamına sakın gelmeyin
    kantinci olacak olan çoktur sakın ama sakın veresiye vermeyin
    üçgen slip don götürün nöbete giderken sigara götürmek kolay olur (sigara kullananlar için)
    kısacası kendiniz olun orada ürkek durmayın ve anı yaşayın zaman gecmiyo diye triplere girmeyin çok hızlı ve güzel geciyo emin olun

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

Orijinalden alıntı: alen21

quote:

Orijinalden alıntı: kontendoo

ya arkadaşlar bana uyuz kadının teki düştü ve hiçbir soru sormadı. mesela yan tarafımda uzun dönem için bir adam geldi, her şeyi sordular ona. kaç numara giydiğini bile söyledi. bana sadece kd mi istiyorsun diye sordu, evet dedim o kadar. başka hiçbir şey sormadı? benim gibi olan var mı acaba.

hocam, onlar muhtemelen yüksek okul mezunu olmayan uzun dönem askerliğe basvuran ya da son yoklama için gelen birisiymiştir. benim de vardı yanımda öyle elemanlar, komando olmak istermisin, sol gözünü kapatabiliyomusun, sağlık problemin varmı v.b.
    yani onlar senden bi basamak gerideler işlem sırasında, onlar daha yoklama oluyo, sen basvuruyosun.. diye algıladım, yanlışım varsa biri düzeltir zaten :)

O soruları bana da sordular ve 4 yıllık üniversite mezunuyum.

arkadasım dedigim gibi sen de demekki son yoklamanı olmuşsun, onlar yoklamada sorulan sorular... bana baktı sen son yoklamanı 2 sene içerisinde olmuşssun, direk askersin dedi hiç bişi sormadı.. sonra da askere müracat etmişsin, dedigim gibi sen de bir basamak geriden başlamışsın işte :)

• quote:

Orijinalden alıntı: a.Po7

Sınav sınav diyoruz ama tam olarak gitmeyen ne yapılacağını bilmiyor.

Bilen biri şöyle işlem basamakları tadında anlatabilirse en azından ordaki saflık derecemizi düşürebiliriz. Anlatan kardeşime teşekkürler şimdiden

sınav tırışkadan kimse sınav sonucuna göre uzun yada kısa olmuyo
    adamların ihtiyacı varsa sınavdan sıfır ceksende seni uzun alırlar
    ihtiyaçları yoksa einstein gelse gene kısa dönem tuvalet temizletirler
    bir örnek;
    benim devrelerimden bir tanesi microsoftun mvp dediği adamlardan biriydi ve öncek senelerde hava kuvvetlerine gayet kabarık bir ücret karşılığı seminer vermişti sonra malum havacı oldu ve işi ise çay yapmak paspas atmak öğlen vakti köfte pişirmek :)
    sınava ona göre ehemmiyet verin
    sınav günü tam curcuna oluyor
    sabah baya baya erken gidin
    ben 7 girip akşam 5 te çıkmıştım ölüm gibiydi
    sınavdada herkes gib oturun yapın bilgileriniz tazelemiş olursunuz en azından

• Dedelerim

Küçükyalı'da gireceğim sınava

Temmuzun son günü mesai bitiminden sonra gitsem (saat 18:30 gibi) sıra numarası alabilir miyim ? 1 Ağustos sabahı için.

İşten ayrıldım Kadıköy çarşıya gideceğim alışveriş için

Alacaklarım sadece

Tabanlık
    Boyuna asılan para cüzdanı
    Kilit konusunda çok kararsızım (kitlemek yasak deniliyor)
    Traş takımı (kutu içinde varmış) jilet, köpük. kolonya sadece
    Banyo lifi

Şampuan, sabun filan orda vardır herhalde ordan alırım.
    Başka da birşey götürmeyi düşünmüyorum.
    Askerde uyumak için birşeyler veriyorlardır nasılsa şort filan götürmeye gerek yok herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: tribal_dns

quote:

Orijinalden alıntı: By Fox

gece gece beni güldürdün....Allah ta seni güldürsün yahu :))))))))))))))))))

gülecek günlerin çok olacak

tribal_dns senin yazdıklarına gülmedim dostum...yukarda biri teğmenin yatagını caldılar yazmış ona güldüm...bu hırsızlık veya yer değiştirme her neyse bi sınırı vardır heralde bu kadarda olmaz diye düşündüm.Yatak çalmakta ne demek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aminoss

Dedelerim

Temmuzun son günü mesai bitiminden sonra gitsem (saat 18:30 gibi) sıra numarası alabilir miyim ? 1 Ağustos sabahı için.

Alacaklarım sadece

Tabanlık
    Banyo lifi

Askerde uyumak için birşeyler veriyorlardır nasılsa şort filan götürmeye gerek yok herhalde

Akıl vermek gibi olmasın da ben olsam daha önce gitmeye çalışırdım. Burası Türkiye, şubede "sistem kitlenir, sistem yok" denir ondan sonra birsürü sıkıntı olur. Ha, işiniz olur elbette; ama boşu boşuna stres olmaya ne gerek var?

• quote:

quote:

Dedelerim

Alacaklarım sadece

Tabanlık
    Banyo lifi

Akıl vermek gibi olmasın da ben olsam daha önce gitmeye çalışırdım. Burası Türkiye, şubede "sistem kitlenir, sistem yok" denir ondan sonra birsürü sıkıntı olur. Ha, işiniz olur elbette; ama boşu boşuna stres olmaya ne gerek var?

Hocam yanlış anladın herhalde
    Askerlik şubesini değil yedek subay sınavı için sordum. Sıra numarası alabilirmiyiz 31 Temmuz mesai bitiminden sonra

• quote:

quote:

quote:

Dedelerim

Alacaklarım sadece

Tabanlık
    Banyo lifi

Hocam yanlış anladın herhalde
    Askerlik şubesini değil yedek subay sınavı için sordum. Sıra numarası alabilirmiyiz 31 Temmuz mesai bitiminden sonra

Kusura bakmayın o zaman. Önceki konulardan ve şubede bana söylenene göre sıra numaraları 31 Temmuz'u 1 Ağustos'u bağlayan gece dağıtılmaya başlanacakmış. Bana söylenen gidebildiğin kadar erken git oldu.

• Torunlarım gelin artık yolunuzu dört gözle bekliyoruz

kısa zamanım var biraz bilgi vereyim sizlere,

Öncelikle giderken yanınıza alacaklarınızın büyük çoğunluğu işinize yaramayacaktır. Şahsen benim yaramadı. hiç elimi sürmediğim çanta da öylece kilitli duran malzemeler var.

Öncelikle bol bol Tshirt ÇORAP ve Don alın. Bunlar en önemli şeyler. Acemiliğiniz süresince lazım olma ihtimaline karşın uzun kollu alt üst giyecekte koyun kamuflajın içine giymeniz için zira kalkışlarınız çok erken saatlerde olacak. Ben acemiliğim izmir çıktı diye sevinirken 30 gün boyunca her sabah üşümekten kafayı yemiştim çünkü Koğuş kalk 4 - 5 arası saatlerde veriliyordu.

Bot kilidiniz mutlaka olsun karışma ve çalınma ihtimaline karşılık. Havlu,şampuan,terlik,banyo lifi vb. kişisel temizlik malzemelerinizi,ayak için koruma kremlerinizi ki acemiliğiniz süresince en önemli organınızın ayaklarınız olduğunu anlayacaksınız, muhakkak temin edin. Eğitiminiz hafif dahi olsa uygunn adım yürümek gerçekten bir noktadan sonra ayaklarınızı çok ağrıtacak. Topuklarınız için mutlaka Vatka alın. Botlarınızı 1 numara büyük alırsınız içine de silikon tabanlık koyarsanız bir nebze olsun rahat edersiniz.

Acemiliği İzmir / Gaziemir Ulaştırma personel eğitim okuluna çıkacak ve acemiliklerini çavuş eğitim bölüğünde yapacak arkadaşlar;

Öncelikle ortam çok tozlu bilginiz olsun.
    Yemekler son derece kötü
    Yemekhane de sürekli 'haydi kısa haydi kısa çatala kaşığa dikkat' diyen bir eleman var bu laf bir süreden sonra sizin de dilinize dolaşacak.
    Genellikle her yere uygun adım gidersiniz sıraya dizilip.
    İçeride AKBANK var ve nakit para geçmiyor bilginiz olsun!
    Duş imkanınız haftada 2 kere 5er dakika olacak.
    30 gün boyunca sivil hiç kimseyi göremeeyceksiniz ziyaretçileriniz gelmediğii sürece.
    ilk 10 gün sonunda size yavaş yavaş serbestlik tanırlar. Kantine falan gitmeye başlarsınız. ama ilk 10 - 12 gün kantin vs. bireysel olarak gidebileceğiniz yerler olmayacak.
    Uygun adım yürürken sürekli ama sürekli marş söyleyeceksiniz.Bunu ne kadar yüksek sesle yaparsanız o kadar rahat edersiniz.
    Yemin töreninden sonra da arkanıza bakmadan kaçacaksınız...

Usta birliği Ankara ASAL BÖLGE Başkanlığı olacak SEVGİLİ TORUNLARIM
    10 numara yere geleceksiniz.
    kısa dönem olacağınız için krtik noktalarda görevlendirilecek ve rahat bir 4 ay geçireceksiniz.
    maç izleme imkanınız olacak
    sürekli sıcak su olacak
    yemekler için de aynı şeyi söylemeyi beklerdim ama ne yazık ki o oldukça kötü.

aklıma şimdilik bunlar geliyor. yardımcı olabilmişimdir umarım.

sözün kısası gaziemirde ki 30 gün uzun geçer ama ankarada ki 4 ayınız oldukça hızlı geçecek.

Şimdiden bütün torunlara bol şans,hepiniz sağ sağlim vatani görevinizi yapıp gelirsiniz umarım.

Sınavlar hakkında sorusu olanlar için

sınavlarınız ayın 1-2-3 ünde. Teslim olma tarihiniz 12 ağustos.
    Aralık celbinde askere gidecek arkadaşlar başvularını şimdiden yapabiliyorlar.
    Ankara Bölge başkanlığını arayanlara her türlü yardımcı olurum sınav sonuçlarınız açıklandıktan sonra özellikle de Ankara ASAL BÖLGE ye gelecek arkadaşlara.

bu arada içinizden bir kişi Santral görevlisi olacak yerimi kendisine vereceğim bakalım o şanslı hanginiz olacak=)

haydi selametle beyler

edit:
    Gaziemir de çok büyük ihtimalle bütün kısa dönemler bir arada yatacaksınız o yüzden hırsızlık falan olmayacak bizde en azından hiç olmamıştı 330 kişi 4 koğuşa dağıldık toplu iğnemiz bile kaybolmadı. Koğuş nönetlerini de siz tutacaksınız o yüzden sıkıntınız olmaz.

sınava 1.2.3. gün gitmenin hiç bir önemi yok. Bizim dönemde istanbul ve tekirdağ da ki hiç bir merkezde yoğunluk yaşanmamıştı. Muhtemelen sizde de aynısı olur.

- ilk hafta büyük tuvaletinizi unutun
    - uzun bi süre de önünüz de ki uzvunuz sadece çiş yapmaya yarayacaktır.

GÜNEŞ KREMİ! bakın bu çok önemli. MUTLAKA AMA MUTLAKA ALIN! kulaklarınızın oranızın buranızın yanıp soyulmasını istemiyorsanız güneş kremi mutlaka alın ve kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skywalkeremre -- 16 Temmuz 2011; 15:51:33 >

• Çok önemli bir problemim var.

En fazla kaç numara bot bulunuyor? Normalde 46 giyerim; ama bir numara büyük almayı düşünüyorum. Aklıma da 47 numara var mıdır diye sormak geliyor, çünkü işi para kazanmak olan dükkânlarda çoğu zaman bulunmuyor.

Bu soruma bilen biri acil cevap verirse sevinirim. Bir yerde 47 numara olup da başka yerde olmaması gibi bir durum olabilir mi? Dışarıdan bot alabilir miyim? Ona göre gidip araştıracağım ve bulamazsam özel yaptıracağım.
  • Saglik ocaginda banada hic bisi yapmadan sol gozunu kapatablionmu bi sikintin varmi dedi haliyle yok dedim kapatabliorm dedim.

Gorsel iletisim tasarimi mezunuyum bi arkadasa y.s komando cikmis agriya gidiomus smdi nisan celbinden olarak.

Banada komando vururmu? Insan merak eder oluo bekleyince. Bekle bekle sikiliyorum bgn alsalar gidicem o derece
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayzinbey

quote:

Orijinalden alıntı: derdaket

MRB..

arkadaşlar bakaya kalanlara para cezası olarak ne kadar kesiyorlar..

Yeni çıkan torba yasaya göre bakaya kaldığın süreye , kendin teslim olup olmadığına göre değişiyor.Askerlik şubesinde tablosunu yapmışlar , 100 tl den başlıyor 4000 tl ye kadar çıkıyor.Ben 1 yıldır yoklama kaçağı olarak gözüküyormuşum , 300 tl verirsin dedi memur.Askerlikten sonra yollarlarmış faturayı.

arkadaşlar hangisi doğru bunların lütfen bir açıklama yapın ya.. ben görev yaptığım okuldaki aday öğretmenlik süresi olan bir yılım eylül de dolduğu için bu celbe gidemiyorum.. şimdi şubeye gittim net bilgi vermiyorlar.. bu bakaya kalmak nasıl oluyor cezai durumu nedir kimse bişi demiyor yaw.. ne yapıcaz şimdi..

• quote:

arkadaşlar zaten 15 gün geçmiş olacak teslim olduğumuzda, ben bir gidip acemi birliğindeki ortamı, şartları gözlemlerim. ona göre devam edip etmemeye karar veririm. oruç bize şart değil, sonra da tutsak oluyor. zaten vatani görev de başlı başına bir ibadet.
    Ayrıntılı bilgi için:http://www.sorularlaislamiyet.com/article/7424/askerlik-ve-ibadet.html Bence gayet doyurucu bir cevap vermişler.

Ekleme:
    Ayrıca şu yazıyı da ibretle okudum:http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/22663/askerlik-sartlarinda-namaz-kilmanin-hukmu-nedir.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgi@sayar -- 16 Temmuz 2011; 18:15:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

quote:

arkadaşlar zaten 15 gün geçmiş olacak teslim olduğumuzda, ben bir gidip acemi birliğindeki ortamı, şartları gözlemlerim. ona göre devam edip etmemeye karar veririm. oruç bize şart değil, sonra da tutsak oluyor. zaten vatani görev de başlı başına bir ibadet.
    Ayrıntılı bilgi için:http://www.sorularlaislamiyet.com/article/7424/askerlik-ve-ibadet.html Bence gayet doyurucu bir cevap vermişler.

Ekleme:
    Ayrıca şu yazıyı da ibretle okudum:http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/22663/askerlik-sartlarinda-namaz-kilmanin-hukmu-nedir.html

++++++++

İnna lillahi ve inna ileyhi raciûn__________________________Şüphesiz Biz Allah’tan Geldik ve Şüphesiz Dönüşümüz O’nadır

Küllü nefsin zaigatül mevt sümme ileyna türceûn____________Her nefis ölümü tadacaktır,sonunda O'na döneceksiniz

• bi kaç gün yoktum arkadaşlar.ben 339. dönemim.sorularınız varsa yardımcı olayım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkay27

Saglik ocaginda banada hic bisi yapmadan sol gozunu kapatablionmu bi sikintin varmi dedi haliyle yok dedim kapatabliorm dedim.

Gorsel iletisim tasarimi mezunuyum bi arkadasa y.s komando cikmis agriya gidiomus smdi nisan celbinden olarak.

Banada komando vururmu? Insan merak eder oluo bekleyince. Bekle bekle sikiliyorum bgn alsalar gidicem o derece

arkadaşın uzun dönem yani 12 ay yapacak.onları komando olarak seçebilirler.kısa dönemlerin hiç birini komando yapmazlar,yapsalar bile hemen refüze eder,gönderirler bir yere.bizde çok sıkılıyoduk ama zaman geçiyor,merak etmeyin,herşeyi oluruna bırakın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tennessat1

bi kaç gün yoktum arkadaşlar.ben 339. dönemim.sorularınız varsa yardımcı olayım...

Hocam, 47 numara bot bulabilir miyim?
  • quote:

Çok önemli bir problemim var.

En fazla kaç numara bot bulunuyor? Normalde 46 giyerim; ama bir numara büyük almayı düşünüyorum. Aklıma da 47 numara var mıdır diye sormak geliyor, çünkü işi para kazanmak olan dükkânlarda çoğu zaman bulunmuyor.

Bu soruma bilen biri acil cevap verirse sevinirim. Bir yerde 47 numara olup da başka yerde olmaması gibi bir durum olabilir mi? Dışarıdan bot alabilir miyim? Ona göre gidip araştıracağım ve bulamazsam özel yaptıracağım.

en fazla kaç numara bot bulunuyor bende tam olarak bilmiyorum.ama askeriyede denerken en son 45 numara görmüştüm.ama yine de iyice araştır.özel yaptırmana yada dükkanlara teker teker sormana gerek yok.
    http://**www.yakupoglu.com.tr/urunler/asker/jungle/1.html (yıldızları kaldır)
    bu linkteki bot tsk nın botudur.YDS firması üretir.istediğin numarayı bulabilirsin,hem üretici firma olduğu için daha ucuza alırsın.aldığın botu askere götürebilirsin,bişey diyemezler...

• En sevmedigim şey 30-40 kişnin içinde yatmaktır, tek kişilik oda olsa keşke:) (bkz.horlama sesi)
  • arkadaşlar giderken yanınıza kesin ama kesin güneş kremi alın.ben aldım çok faydasını gördüm.acemilikte herkesin kulaklar su topladı,kollar yandı,sızladı.usta birliğinde bi tane tertibim (kısa dönem) kollar ense tamamen yüzüldü,yara oldu,doktor yatak istirahati verdi,kaç gün yattı içerde,yine de düzelmedi.askerden yara bere içinde dönmeyin.
    ayrıca yaz olduğu için silikon tabanlık almayın.yoksa ayağınız tamamen mantar olur.ben onuda aldım,rahattı ama şimdi mantarla uğraşıyom.ayakta dikilmekten yorulacaksınız,silikon tabanlık iyi gelecek ama sonra mantar yapıyor.altı silikon,üstü deri tabanlıklar var,yada botun içinde kendi keçe tabanlığı var,yada vatka kullanın.bunların hepsi teri emer,mantar yapmaz.deri tabanlık alın ve 3-4 çift vatka alın çok faydasını görürsünüz.
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.