Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.053
Cevap
10
Favori
604.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fatihisland

quote:

Orijinalden alıntı: tennessat1

quote:

Orijinalden alıntı: Fatihisland

quote:

sorusu olan kimse yok mu?bildiğim kadarıyla yardımcı olurum...

Şimdi yanımıza tabanlık vatka krem vesaire alacağız bunları yanımızda rahat sokabilirmiyiz?
    Orada bize neler verecekler kimi diyor herşeyi veriyorlar traş takımı terlik falan neler veriyorlar ?
    Askeri sigorta ve asker çantasından bahsettiler bunları devlet kışlada satıyormuş bizim için geçerlimi sigorta yaptıracakmıyız?

Sana zahmet cevaplarsan sevinirim. Teşekkürler şimdiden ve hayırlı teskereler. Ayrıca nasıl internete girebiliyorsun gecenin bu saatinde onuda merak etmeden geçemedim

dediklerinin hepsini sokarsın,ilaçları teslim edersiniz.kesici jilet,makas,kolonya, alkollü bişeyler vs vs sokamazsınız.arkadaşlar paylaşmış olmalı tsk nın verdiği eşyaları.ama denildiği gibi fazla bişey götürmeyin.bi liste yapın,minimum şekilde tutun,bi de önemli tavsiyelere uyun,sonra karar verin götürceklerinize.
    tsk nın verdiklerinden aklıma gelenler;
    valiz
    2-3 don
    2-3 atlet
    2-3 sarı çorap
    1 beyaz çorap
    2 tüp diş macunu
    1 diş fırçası
    1 gri t-shirt
    1 eşofman takım
    1 gecelik takım
    1 çift eldiven
    1 çift terlik
    1 çift spor ayakkabı
    1 çift bot
    kamuflaj (pantolon,yazlık ve kışlık gömlek+parka) ve palaska,şapka
    bazen künye
    hatta tuvalet kağıdı (bize 2 şer tane vermişlerdi:))))

asker çantası işte bu, verdiği valizin içine doldurup, ücretsiz ama sırayla alıyosun.askeri sigorta zorunlu.12 tl yada 15 tl olması lazım.hepsini aynı gün yapıyolar zaten.
    saolasın,inş bi an önce bitiririm askerliği.ben şuan hava değişimindeyim:))))evdeyim:)))

SAĞOLASIN TÜM CEVAPLARIN İÇİN Ayrıca aklıma bir soru daha geldi, Acemilik bitim yemin ettikten sonra dağıtım izni diye eve yolluyorlarmı 15 aylıklar geliyor 1 hafta sonra usta birliğine teslim oluyorlar bizde de öylemi ve bu izin askerliktenmi düşüyor yoksa izindenmi düşüyor. Sana zahmet oluyor ama cevaplarsan sevinirim.

yemn töreninden sonra sadece bulunduğun garnizon içinde evci çıkabilirsin 2 gün ve askerliğe dahildir. askerliği yaptığın il ile ikametgahın arasındaki mesafeye göre yol izni alırsın 0-800km arası 1 gün dü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uraltay85 -- 16 Temmuz 2011; 23:12:54 >

• Vallahi Bu sorular bitmez Allah hepimize yardım etsin.

• yemn töreninden sonra sadece bulunduğun garnizon içinde evci çıkabilirsin 2 gün ve askerliğe dahildir. askerliği yaptığın il ile ikametgahın arasındaki mesafeye göre yol izni alırsın 0-800km arası 1 gün dü.

Ne yani yemin töreninden sonra eve gidemiyoruz hee.. Akşam Akşam moralim bozuldu bak şimdi.. bende hep 1 ay sonra gelirim diyorum 3-4 günde olsa neyse sağolasın tekrar cevap için..
  • mekik,şınav,barfikste bize şöyle yapıyolar;
    40 mekik çekiyoruz,sonra komutan sesleniyo:) 10 Atatürk için, 10 tane şehitlerimiz için, 5 tane anneniz için,5 tane babanız için, 5 tane kardeşleriniz için.şınavda da,barfikste de:)))))böle olunca gözlerden yaş gelene kadar, kollar kopana kadar çekiyosunuz.çekemezseniz kızmak yok,geliştir diyolar.ama bu lafların üstüne sizin çekemeyip,başkalarının çekmesi kötü koyuyor adama:)
  • izin hakkını kullanırsın o başka ama yemin töreninden sonra 2 gün evci çıkarak ailenle geçirebilirsin bulunduğun il de ki kısa dönemler için izin kullanmak gereksiz bence
  • Orijinalden alıntı: Fatihisland

yemn töreninden sonra sadece bulunduğun garnizon içinde evci çıkabilirsin 2 gün ve askerliğe dahildir. askerliği yaptığın il ile ikametgahın arasındaki mesafeye göre yol izni alırsın 0-800km arası 1 gün dü.

Ne yani yemin töreninden sonra eve gidemiyoruz hee.. Akşam Akşam moralim bozuldu bak şimdi.. bende hep 1 ay sonra gelirim diyorum 3-4 günde olsa neyse sağolasın tekrar cevap için..

yemin töreninden sonra gidersin ama izin kullanmalısın.eğer yol iznin 2-3 gün olursa o arada eve uğrarsın çaktırmadan tabi:)))ama izin kullanmayın bence,hiç gerek yok.ben kullanmadım,kullananlar benden 5 gün sonra çıkacak, orda 1 gün 1 gündür...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tennessat1 -- 16 Temmuz 2011; 23:55:51 >
  • 337 dedeniz olarak tavsiyem boyunluklu cüzdan almanızdır askerliğimin tümünde kullandım hem güvenli olur hemde cüzdanım nerde tasanız olmaz özellikle son 2 ayda çavuşluk nöbeti yazılacak bazılarınıza içtima bağlamayı milleti toplamayı iyi bilin bölük çavuşuyla aranızı hoş tutun uzun dönemlerle fazla haşır neşir olmayın. spor konusuna gelince elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın ve bunu komutana göstermeye çalışın istenilenin altında performans gösterseniz dahi komutan çabanızı gözardı etmiyecektir acemiliğimin 8. gününde silahımı aldım ve ilk atışımı yaptım hk 33le ilk başta silah sesi kulağınızı fena çınlatıyor atışlara gittikçe alışıyorsunuz merak etmeyin aynısı mg-3 içinde geçerli piyade olduğum için çeşitli arazilerde faaliyetlerde bulunduk bazen yarım metre derinliğinde ve 2 metre genişliğinde çukurlar açardık portatif tahkim edevat yla bu aletle tanışma şerefine erişeceksiniz ve o çukurda kolordu komutanını beklerdik 8-9 saat arkamızdan esen rüzgarı size tarif bile edemem sıçramalar fln.. mayın çukuru kazmalar mevzi almak denetleme hazırlığı askerliği aşılıyor tamamiyle bunları görmeyeceğiniz için şanslı hissetmelisiniz kendinizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gosphe11 -- 16 Temmuz 2011; 23:44:05 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: astralll

En sevmedigim şey 30-40 kişnin içinde yatmaktır, tek kişilik oda olsa keşke:) (bkz.horlama sesi)

:)))mecburen yatıyosunuz,alışıyosunuz:)))belki ilk gün yatamazsınız ama ertesi gün yorgunluktan yatarsınız.acemilikte generalin yeğeni vardı,yinede 10 kişilik yatakhane de yattı.usta birliğinde şimdi yine bi generalin yeğeni var,ama 30 kişilik yatakhanede yatıyor:))yapcak bişi yok:))

Ben yine şansımı zorlayıp sorarım diyordum ama genarelin yigeni de öyleyse yapacak bir şey yok:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astralll -- 17 Temmuz 2011; 0:00:57 >
  • İç çamaşırların rengi yeni kamuflaja uygun açık yeşil-sarı rengi mi olmak zorundayız , eski koyu yeşil iç çamaşırlarını acemelikte dahi kullanamıyor muyuz?

Bu renk olanları ,

http://images.gittigidiyor.com/4144/ASKERI-YESIL-HAKI-RENK-BAKSIR-BOXER-lt__41443520_0.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayzinbey -- 17 Temmuz 2011; 1:00:22 >
  • beyler mantardan flan bahsediliyor.mantar için bi tane sprey var onu girişte içeriye sokabilir miyiz?
  • benim anlamadigim nokta

y.s olmak icin bolume bakiolar muhendislik vsvs

peki bolume bakmadan komando 12 ay cikiormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uraltay85

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

quote:

Orijinalden alıntı: kayhan341

arkadaşlar ben barfiks mekik ve şınav konularında baya bi kötüyüm acaba sorun yaşarmıyım cevaplarsanız sevinirim

yerine göre değişir. bazı yerlerde değil şınav barfiks 100metre bile koşmaszın hiç sporsuz askerlik yaparsın
    bazı yerlerde ise şınav oyuncak sayılır pentatlon denen bir şeye sokarlar şınav çekemeyen adam çok çok zorlanır.
    bir sürü engele girmen çıkman tırmanman gerekir. şınav çekemeyen biri bunların çoğunu yapamaz.
    hele bir de denetlemeye denk gelirse ki ağustos celbi kasımda denetlemeye denk gelir. işi şansa bırakmak lazım
    bu saatten sonra form tutamazsınız az süre kaldı. ha bir de şöyle düşünmeyin sakın biz kısa dönemiz üniversite
    mezunuyuz bizi zorlamazlar hepimize masa başı iş verirler. her yerde böyle yürümez işler bazı yerlerde
    her türlü eğitime girersiniz.

çok haklısın hele ki denetlemeye veya merasim birliklerinden birine düşerse işi zor..

cevaplar için teşekkürler... artık şans nereye düşersek:))

• Dedelerim

Küçükyalı'da gireceğim sınava

Temmuzun son günü mesai bitiminden sonra gitsem (saat 18:30 gibi) sıra numarası alabilir miyim ? 1 Ağustos sabahı için.

İşten ayrıldım Kadıköy çarşıya gideceğim alışveriş için

Alacaklarım sadece

Tabanlık
    Boyuna asılan para cüzdanı
    Kilit konusunda çok kararsızım (kitlemek yasak deniliyor)
    Traş takımı (kutu içinde varmış) jilet, köpük. kolonya sadece
    Banyo lifi

Şampuan, sabun filan orda vardır herhalde ordan alırım.
    Başka da birşey götürmeyi düşünmüyorum.
    Askerde uyumak için birşeyler veriyorlardır nasılsa şort filan götürmeye gerek yok herhalde
  • Sınava giderken kurşun kalem, silgi, siyah tükenmez kalem, sarı zarf, kimlik.. bunlar kesin götürülecekler galiba

Şu sarı zarfla birlikte verilen sevk belgesi var onuda götürecekmiyiz yanımızda? Bir de şu telefon olayını nasıl ayarlıcaz ya mecbur götürmek lazım ama orda bırakcak yerde yok :P

Not: Sınav yerim İzmir/gaziemir
  • Ekim ayında İzmir Yenikale Sahilevlerindeki Güney Deniz Saha komutanlıgına gelecek arkadaşlar sizleri denetleme bekliyor olacak

Sınavda telefon olayı ben sınava girerken telefonların sarj aletlerini sokturduler cepte telefonları tasımaya devam ettik saça sakala kimse dikkat etmemmişti ama bu sefer dikkat edebilirler.

Şu spor olayına da kendimce bir açıklık getireyim bütün acemiligim boyunce ne şınava yattım nede barfiks çektim nede kostum bu olay tammıyle dustugunuz yere baglı bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SUAT1986 -- 17 Temmuz 2011; 11:24:31 >
  • Şunu da belirtmek isterim katılım sayısı ne kadar az olursa bence o kadar sanslı olacaktır çunku biz birlikte 4 tane kd geldik ve hepimiz bi yerlerde gorevlere getirildigimiz için ne karısan war nede uzun donemlerle goy goy muhabbetleri war gideceginiz birlige az kişi gitmek mutlaka siniz için avantaj olacaktır

Sınava ise ben Tuzlada 1. gun girmiştim katılım az oldugu için oglenden sonra koca alayda sınava girecek adam kalmamıstı ama siz işinizi sansa bırakmayın sizin celpte bizim en azından 3 katı adam bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: hayzinbey

quote:

Orijinalden alıntı: derdaket

quote:

Orijinalden alıntı: hayzinbey

quote:

Orijinalden alıntı: derdaket

MRB..

arkadaşlar bakaya kalanlara para cezası olarak ne kadar kesiyorlar..

Yeni çıkan torba yasaya göre bakaya kaldığın süreye , kendin teslim olup olmadığına göre değişiyor.Askerlik şubesinde tablosunu yapmışlar , 100 tl den başlıyor 4000 tl ye kadar çıkıyor.Ben 1 yıldır yoklama kaçağı olarak gözüküyormuşum , 300 tl verirsin dedi memur.Askerlikten sonra yollarlarmış faturayı.

arkadaşlar hangisi doğru bunların lütfen bir açıklama yapın ya.. ben görev yaptığım okuldaki aday öğretmenlik süresi olan bir yılım eylül de dolduğu için bu celbe gidemiyorum.. şimdi şubeye gittim net bilgi vermiyorlar.. bu bakaya kalmak nasıl oluyor cezai durumu nedir kimse bişi demiyor yaw.. ne yapıcaz şimdi..

Son yoklamanı yaptırdın mı? Yaptırdıysan bilgisayarda yoklama ya da bakaya olduğuna dair bir bilgi çıktı mı? Kimliğini alıp bilgisayarda kontrol ettiklerinde karşılarına çıkıyor zaten direk.Şayet bakaya gözüküyorsan sana 3 adet savunma kağıdı veriyorlar , bunların üçünede neden yoklama kaçağı ya da bakaya kaldığını yazıyorsun , memura teslim ediyorsun.Memur da sana içinde ceza fiyatlandırması olan bir çıktı veriyor.Bu dediklerim Ankara - Çankaya şubesinde 3 hafta önce yaşanmış bir durumdur.

Son yoklamadan kastın nedir. sarı zarfı almadım.. almayıda düşünmüyorum.. fakat kimlik kontrolü yapılırsa yolda alıp götürme ihtimalleri varmı.. siirt milli eğitime gitmem gerek yolda alınmamak için hangi tarihlerde gitsem.. şu aday öğretmenlik işlerini bi bitiremedim..

• 62

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mucoplus -- 17 Temmuz 2011; 12:13:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucoplus

62

Not anymore

• Arkadaşlar 339.kd olarak size diyeceğim tek şey Kırklareli babaeskiye düşenlerin Allah yardımcısı olsun zor geçiyor burda.. şafakk 60 ama kd. dönemle uzun dönemin pek farkı yok burda haberiniz olsun...
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.