Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (201. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.052
Cevap
10
Favori
604.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 199200201202203
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aminoss

quote:

Orijinalden alıntı: sinan.ozkan

Ben takım komutanıyım meslektaşız aynı zamanda:). İkisi de güzel yedek subay olursan maaş alırsın. Subayların yararlandığı haklardan yararlanabilirsin. Evine çıkıp gidebilirsin akşam mesaisi bittikten sonra.

Üstad

İçeri girerken her türlü ilaç, krem alınıyor yazılmış. Pişik kremi, pudra filan da alınıyormu ?

Hayır,reçeteli ilaçları alıyorlar...İçeceğin zaman revire gidip alıyosun ilacını...
  • quote:

Orijinalden alıntı: stuka23

quote:

quote:

Ben takım komutanıyım meslektaşız aynı zamanda:). İkisi de güzel yedek subay olursan maaş alırsın. Subayların yararlandığı haklardan yararlanabilirsin. Evine çıkıp gidebilirsin akşam mesaisi bittikten sonra.

Üstad

İçeri girerken her türlü ilaç, krem alınıyor yazılmış. Pişik kremi, pudra filan da alınıyormu ?

Hayır,reçeteli ilaçları alıyorlar...İçeceğin zaman revire gidip alıyosun ilacını...

Sağolasın. Bir pişik kremim var zaten başkada birşeyim yok. =)

• quote:

Orijinalden alıntı: alitopcu86

2.gün öğlen ankara polatlı da sıra numaram 1354 idi

1027 de benimdi kaç gibi gidip kaçta çıktın? Ben saat 6:30 da kapıdan girdim 11:30 da işim bitmişti.
  • quote:

Bu bilgilendirme broşürü ne ? Ben görmedim ilk defa duyuyorum bunu.

asal'ın sitesinde var en altta bilgilendirme broşürü.
  • quote:

Öyle mi :)
    Bu takım komutanı ve meslekçilerin farklarından biraz bahsedebilir misin. Ve kimleri daha çok meslekçi, kimleri takim komutani yapiyorlar.
    Bir de takim komutani olsan bile, mesai bittikten sonra çikip gidiyomusun.
    Bu arada yedek subay olanlar mesela hafta sonlari şehir dişina çikabiliyorlar mi istedikleri gibi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlteriş Kutluk Kağan -- 3 Ağustos 2011; 20:07:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maudet

quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

quote:

Orijinalden alıntı: peters

Kardeş adı üstünde askeri hastane.Duyduğum asker olduğun için seni fazla kayda alıp önemsemiyorlarmış.Eğer askerlik mantıksızlıksa hastanesindede öyle olur gibime geliyor.Ben şahsen tam güvenemiyorum onlara.

Kasımpaşa Deniz hastanesine başka zamanlarda da gerektiğinde gidiyorduk ve bölgedeki bir çok hastaneden daha çok yardımcı oluyorlardı tabi sivil olarak diyorum.

Şuanda benim merak ettiğim kulağım tıkandı ve yıkanması gerek, sigortamda olmadığından bu işleme 50-100 lira arası harcayacağım. Dün üstüne basa basa izinli askersiniz artık dediklerine göre askeri hastanede ücretsiz olarak bunu yaparlar mı diye soruyorum.

askeri hastanelere gidebileceğinizi sanmıyorum çünkü askeriyede askeri hastaneye gitmek icin sevk işlemlerinin gerçekleşmesi gerekir,bölük komutanı, alay komutanı vs. imzalı.

Ben de rapor için gitmeyi planlıyorum. Bugüğn askerlik şubemi aradım ve artık asker sayıldığımız için bulunduğum ildeki (Eskişehir) Merkez Komutanlığı'na gidip askeri hastane için sevk alabileceğimi söylediler. Yarın deneyeceğim ve sanırım senin de böyle yapman gerekiyor. Bu arada sigortam yok demişsin, çalışıyordun ve işten ayrıldıysan, çıkışın yapılsa dahi 90 gün sigortanı kullanabiliyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: bth26

quote:

1027 de benimdi kaç gibi gidip kaçta çıktın? Ben saat 6:30 da kapıdan girdim 11:30 da işim bitmişti.

Ben de ikinci gün girdim ve numaram 1380 idi. Demek ki bizden bir önce girenlerdensin @alitopçu86. Nizamiyeye doğru yürürken gördüğüm dönenler arasında da @bth26 sen vardın demek. Biekaç sayfa önce de yazdım, 11'de girdim ve 14:45 işimi bitirip çıktım. Hatta bizim grup başka gelen olmadığı için 1389 son numara ile 56 kişi alınmıştı ve çıkarken de nizamiyede sadece bir kişi vardı sınav için bekleyen

• quote:

Orijinalden alıntı: ctasal

quote:

quote:

Ben de ikinci gün girdim ve numaram 1380 idi. Demek ki bizden bir önce girenlerdensin @alitopçu86. Nizamiyeye doğru yürürken gördüğüm dönenler arasında da @bth26 sen vardın demek. Biekaç sayfa önce de yazdım, 11'de girdim ve 14:45 işimi bitirip çıktım. Hatta bizim grup başka gelen olmadığı için 1389 son numara ile 56 kişi alınmıştı ve çıkarken de nizamiyede sadece bir kişi vardı sınav için bekleyen

Saat olarak fazlaca erken gitmişim ama sıcağa kalmadan işimizin bitmesi çok iyi oldu. Birde gazino ortamını görünce içim biraz ferahladı. Yemek seçen biriyim aç kalırmıyım diye düşünüyordum ama pide melemen vs vs birçok şey yapılıyordu orada büyük birlik olursa fırın kesin olur aç kalmayız :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Saat olarak fazlaca erken gitmişim ama sıcağa kalmadan işimizin bitmesi çok iyi oldu. Birde gazino ortamını görünce içim biraz ferahladı. Yemek seçen biriyim aç kalırmıyım diye düşünüyordum ama pide melemen vs vs birçok şey yapılıyordu orada büyük birlik olursa fırın kesin olur aç kalmayız :)

Evet ben de rahatladım özellikle de temizliğin iyi olduğunu görünce

• BİR SORU VE YARDIM
    dedelerim ağabeylerim ve kardeşlerim bu yeni düzenleme ile ilgili sizin görüşlerinizi merak ediyorum
    yeni düzenleme biz 341 lere uğrar mı. Kısalması tabiki hoşumuza gider ama bir de yedek subay olup uzama ihtimali var
    sorularım şunlar cevaplayabilirseniz sevinirim selamlar
    1-yedek subay askerlik süresi 15 aydan 18 aya çıkacak diyorlar . ancak yedek subay askerlik zaten 12 ay bunun mantığını açıklayabilirmisiniz.
    2-yedek subay askerlik 15 ay olursa biz 341 lere de dokunurmu. kısa dönem yapanlar yırtarda uzun dönem yapanlara durun 3 aydaha fazla yapacaksınız diyebilirler mi
    3-biz 341 olarak girdikten sonra 12 ayı haketmiş olmuyormuyuz hukuken kazanılmış hak diye bir şey var. askeriye de bu işlemiyor mu.
    4-askerliğin kısaltılamssı pozitif hukuk gereği bize işletilebilir ama uzaltılması negatif hukuk ve ayrımcılık olmaz mı.

LÜTFEN BU KONULARDA BİLGİ BİRİKİ TECRÜBELERİNİZİ PAYLAŞIRMISINIZ

• quote:

Orijinalden alıntı: alev83

BİR SORU VE YARDIM
    dedelerim ağabeylerim ve kardeşlerim bu yeni düzenleme ile ilgili sizin görüşlerinizi merak ediyorum
    yeni düzenleme biz 341 lere uğrar mı. Kısalması tabiki hoşumuza gider ama bir de yedek subay olup uzama ihtimali var
    sorularım şunlar cevaplayabilirseniz sevinirim selamlar
    1-yedek subay askerlik süresi 15 aydan 18 aya çıkacak diyorlar . ancak yedek subay askerlik zaten 12 ay bunun mantığını açıklayabilirmisiniz.
    2-yedek subay askerlik 15 ay olursa biz 341 lere de dokunurmu. kısa dönem yapanlar yırtarda uzun dönem yapanlara durun 3 aydaha fazla yapacaksınız diyebilirler mi
    3-biz 341 olarak girdikten sonra 12 ayı haketmiş olmuyormuyuz hukuken kazanılmış hak diye bir şey var. askeriye de bu işlemiyor mu.
    4-askerliğin kısaltılamssı pozitif hukuk gereği bize işletilebilir ama uzaltılması negatif hukuk ve ayrımcılık olmaz mı.

LÜTFEN BU KONULARDA BİLGİ BİRİKİ TECRÜBELERİNİZİ PAYLAŞIRMISINIZ

Avantajina olan sey warsa o uygulanir.dezawantaj olursa uygulanmaz...yani her turlu avantajliyiz

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet ben de rahatladım özellikle de temizliğin iyi olduğunu görünce

Umarım herşey istediğiniz gibi olur.. Ama çok fazla da hayal kurmayın.. Herşeye hazırlayın kendinizi.. Ama hepsi geçecek, teskere aldınız gün sanki hiç askerlik yapmamış gibi gelecek, bu sözümü unutmayın..:) (337 KD)

• quote:

Hocam şunu çok merak ediyorum, yedek subaylıkta acemilikten sonra ustalık nasıl belirleniyor? Kura mı çekiliyor? Yada ordaki bir komutanın seni kendi insiyatifiyle bir yere gönderme durumu olabilir mi? Şu yüzden soruyorum, askerlik şubesindeki binbaşı dediğine göre yedek subaylık çıkarsa ordaki komutanlara durumunu belirtip Gata'da meslekçi yedek subaylık yapabilirsin dedi (yüksek lisans bölümüm tıbbi elektronik üzerine). Böyle olacağına kesin güvenmediğim için kısa dönem işaretledim optik formda. Diğer sorum da (başka bir arkadaş da sormuş) meslekçi yedek subay olsak da normal yedek subay olsak da 8-5 memur gibi olabiliyor muyuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordinarious -- 3 Ağustos 2011; 21:27:48 >

• Güneş kremi, Vicks veyahut Bepanten gibi şeylerin geçişine izin var öyle değil mi arkadaşlar? Gideyim topluca bir alışveriş yapayım yarın diyorum da, şimdiden bir malzeme listesi oluşturmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackworms

Güneş kremi, Vicks veyahut Bepanten gibi şeylerin geçişine izin var öyle değil mi arkadaşlar? Gideyim topluca bir alışveriş yapayım yarın diyorum da, şimdiden bir malzeme listesi oluşturmak lazım.

Girişte alırlar, sonra komutanınızdan alırsınız ....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maudet

quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

quote:

Orijinalden alıntı: peters

Kardeş adı üstünde askeri hastane.Duyduğum asker olduğun için seni fazla kayda alıp önemsemiyorlarmış.Eğer askerlik mantıksızlıksa hastanesindede öyle olur gibime geliyor.Ben şahsen tam güvenemiyorum onlara.

Kasımpaşa Deniz hastanesine başka zamanlarda da gerektiğinde gidiyorduk ve bölgedeki bir çok hastaneden daha çok yardımcı oluyorlardı tabi sivil olarak diyorum.

Şuanda benim merak ettiğim kulağım tıkandı ve yıkanması gerek, sigortamda olmadığından bu işleme 50-100 lira arası harcayacağım. Dün üstüne basa basa izinli askersiniz artık dediklerine göre askeri hastanede ücretsiz olarak bunu yaparlar mı diye soruyorum.

askeri hastanelere gidebileceğinizi sanmıyorum çünkü askeriyede askeri hastaneye gitmek icin sevk işlemlerinin gerçekleşmesi gerekir,bölük komutanı, alay komutanı vs. imzalı.

Ben de rapor için gitmeyi planlıyorum. Bugüğn askerlik şubemi aradım ve artık asker sayıldığımız için bulunduğum ildeki (Eskişehir) Merkez Komutanlığı'na gidip askeri hastane için sevk alabileceğimi söylediler. Yarın deneyeceğim ve sanırım senin de böyle yapman gerekiyor. Bu arada sigortam yok demişsin, çalışıyordun ve işten ayrıldıysan, çıkışın yapılsa dahi 90 gün sigortanı kullanabiliyorsun.

Yok çalışmıyordum, öğrenciydim. Babam üzerinden sigortalıydım ama öğrencilik bitince 30 haziran itibariyle o da bitti. :)

• @bigbooss seni ps3 bölümünden tanıyorum, yazı ve yorumlarından. Şimdiden hayırlı tezkereler dileyim sana. Her türlü ilaç merhem vs ilk girişte alınır, arkadaşların dediği gibi onları geri alman birkaç gün hatta yerine göre birkaç haftayı bile bulabilir. Benim tavsiyem çok sorun olmayacaksa sağlığına hiç götürme yanında çünkü zaten girişte bavulunu arayacaklar.

Bir de bütün arkadaşlar için ben 337 olarak yaptım. Çok zor şartlarda askerlik yaptım gerçekten yapmadığım şey kalmadı bu 156 gün içinde. Yaparken de benden önce askerliğini yapmış bir arkadaşın şu sözleriyle sabrettim; "Sivil hayatta yapmayacağın şeyler bunlar. Yatmak kalkmak sürünmek vs.. Yap, geç."

Arkadaşlar askerliğe ilk adım attığınız o ilk gün, evinizden ayrılmak falan çok koyuyor, ama 156 gün sonra o kışladan çıkmak işte o duygu yeniden doğmak gibi.. Sayılı gün çabuk geçer diyip, hepinize hayırlı tezkereler diliyorum tekrar.

• quote:

Orijinalden alıntı: nlp

@bigbooss seni ps3 bölümünden tanıyorum, yazı ve yorumlarından. Şimdiden hayırlı tezkereler dileyim sana. Her türlü ilaç merhem vs ilk girişte alınır, arkadaşların dediği gibi onları geri alman birkaç gün hatta yerine göre birkaç haftayı bile bulabilir. Benim tavsiyem çok sorun olmayacaksa sağlığına hiç götürme yanında çünkü zaten girişte bavulunu arayacaklar.

Bir de bütün arkadaşlar için ben 337 olarak yaptım. Çok zor şartlarda askerlik yaptım gerçekten yapmadığım şey kalmadı bu 156 gün içinde. Yaparken de benden önce askerliğini yapmış bir arkadaşın şu sözleriyle sabrettim; "Sivil hayatta yapmayacağın şeyler bunlar. Yatmak kalkmak sürünmek vs.. Yap, geç."

Arkadaşlar askerliğe ilk adım attığınız o ilk gün, evinizden ayrılmak falan çok koyuyor, ama 156 gün sonra o kışladan çıkmak işte o duygu yeniden doğmak gibi.. Sayılı gün çabuk geçer diyip, hepinize hayırlı tezkereler diliyorum tekrar.

kardeş biraz anlatsana şu yaşadıklarını. biz de öyle bir duruma düşersek ona göre önlem alırız.

• Dostum her yer hatta bir kışla içindeki her birlik bile farklı olabiliyor. Yani benim anlatacağım şeyler senin askerlik yapacağın yer, ortamla ilişkili olmayacak. Bu dönemde denetleme olmaz diye biliyorum ben rahatsınız o açıdan. Havalar sıcak biraz o sıkıntı olur, acemilik cidden rahattır. Bu bir ay belki erken kalkmak ve toplu yaşamaya alışmak biraz zorlayabilir sizi.
  • oooooofffff of herkeze hayırlı tezkereler arkadaslar
  • 
Sayfa: önceki 199200201202203
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.