Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.053
Cevap
10
Favori
604.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jackdied

küçükyalı benim eve 15 dakika. hazır uyanıkken gidip alsam mı sıra? 2. ya da 3. gün gitmeyi düşünüyordum. şu anda sıra 300'lere dayanmıyorsa gelebilirim. var mı durum bildirecek?

sıra 200 lerdedir şuan.
  • narlıdere istihkam okuluna gideceğimde araç problem olur diye otobüsle gitmeyi düşünüyorum.. ben bu saatte kimse olmaz diyordum da demek ki baya sıra beklememiz gerekecek ben en iyisi sakal traşı fln oluyum
  • Bende duragin oradayim siyah ust.mavi kot:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: carloso

Bende duragin oradayim siyah ust.mavi kot:)

su an o tarafa dogru geloyorum, beyaz tshirt ve beyaz ayakkabi var uzerim
  • karsiyaka tarafindan narlidereye gidecek olan varmi? Arac sknti olur mu? Arac ile metroya gidip ordan izban ve otobus ile devam etmeyi dusunuyorum
  • HEY FORUM KUCUKYALIDA SIMDI ILK YUZU ALMAYA BASLADILAR HABERINIZ OLSUN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carloso

Bende duragin oradayim siyah ust.mavi kot:)

senin sira numarasi kacti
  • bir grup ortalama kac dakika suruyor?
  • etimesgut 400 u buldu arkadaşlar gelmeyin artık:)
  • son 20 dk bizi siraya dizmeye ugrasiyorlar, bu gidisle baya surecek gibi duruyor
  • izmirden canli yayin yapacak kimse yok mu =))
  • izmir narliderede 50serli grup halinde aliyorlar, 18.grup ismini yazdiriyor !!!
  • 337 olarak bu işkenceyi yaşadım biliorum allah hepinize kolaylık versin hele oruçlu olanlara daha çok kuvvet versin rabbim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skalfer -- 1 Ağustos 2011; 9:15:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: timu_fil

quote:

Orijinalden alıntı: mknsm

3. gün ögleden sonra tuzlada girmeyi planlıyorum.ben gibi düşünen var mı?

ben varım..öğlen saatlerinde 1 gibi gitmeyi düşünüyorum..kocaeliden geleceğim.

orada buluşabilir veya aynı istikametten gelecek olanlar var ise beraber gidebiliriz..

ben mecidiyekoyden metrobus sonra tren yapmayı planlıyorum.eger otoparkının musait oldugundan emin olabilirsem arabaylada gidebilirim,orada birde yer bulmayla ugrasmak istemem
  • quote:

Orijinalden alıntı: is_mailbyte

quote:

Orijinalden alıntı: emir18rebrov

quote:

Orijinalden alıntı: is_mailbyte

quote:

Orijinalden alıntı: emir18rebrov

quote:

Orijinalden alıntı: sifujack

narlıderede 2.gün girmeyi düşünüyorum

ben 3. gün gireceğim

1 ve 2. gün gidenler narlıderedeki durumla ilgili mutlaka bilgilendirin bizi ona göre bucada bir akrabamda kalıp sabahtan gideceğim 3. günü ya da gün içinde otobüsle geleceğim bornovadan emir sen nerden ve kaçta gidiyorsun ??

ismail ben yakinim çok güzelbahçeden gitcem.evden istihkam 15 dk fln sürer.sabah 5-6 gibi gitmeyi düşünüyorum..

ya ben ya bucada akrabamda kalıp sabah arabasıyla bıraktırcam dayıoğluna ya d otobüsle gelcem işte acaba sen erken gidersen benim adımıda yazdırma imkanın olaiblirmi kağıt muhabbeti varmış ???

yazdirilabiliyorsa yazdiririm nie olmasin

• quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

quote:

Orijinalden alıntı: Ordinarious

quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

Heyecan değil de bıkkınlık hissi var.

156 gün ya bana çok fazla geliyor ya da gerçekten çok fazla...

Düşüncelerimi yazsam muhtemelen vatan haini ilan edilirim o yüzden derin konulara girmesek daha iyi.

Vatan hainliğiyle alakası yok hocam ben de bu mevzu her açılınca söylüyorum 6 ay fazla diye. Neticede 4 aya indirme çalışmaları var deniyor. Bu çalışmaları yapanlar da mı vatan haini. Okumuş adamlarız birbirimizin halinden anlarız. 4 yıl üniversite, bazen 1 sene uzuyor 5 sene. İş bulma şartlarının iyice ağırlaşmasından dolayı yüksek lisans gazına gelip onu da yapsak oldu sana 7-8 sene. Bu adam bir an önce hayata atılmak ister, sevdiği varsa evlenmek ister. Ha bazen kendimiz de işgüzarlık yapıyoruz o ayrı Mesela ben nisan'da gidebilecekken tecil ettirdim, şimdi de tecili bozdurdum. tezi yeni bitirmiştim, kafa olarak hazır olmadığımı hissettim. bir de bütün yazı askerde geçirecek olmanın verdiği dezavantajla 4 ay kendime kafa tatili ilan etmiş oldum. O yüzden süreyle ilgili pek konuşmuyorum artık

Ben 29 haziranda diplomamı aldım okuldan 5 yıllık bölüm ve hazırlığı atladım 4 senede bitirdim. Yüksek lisans başvurum normalde 5 temmuzda açıklanacaktı ayın 29'unda açıklanıp da kazanamadınız yazısını görünce 1 gün zamanım vardı doğru düzgün düşünemeden gidip yapayım dedim ve o gazla başvurdum.

Herkes de 5 ay ne olacak falan geçer zaten çabucak dedi biraz da onun etkisinde kaldık. Hani hazır değildim tecil ettim demişsin de ben de şuan kendimi hiç hazır hissetmiyorum askerliğe, daha doğrusu ne için askerlik yapacağımı sorguluyorum kendi kendime. Buna vatani görev diye yaklaşanlar olabilir saygı duyarım ama ailemden askerlik yapan kaç kişiyle konuştuysam açıkcası vatana zerre yararı olmayan işlerde zaman geçirmişler ve gelmişler. Bu mudur yapılması gereken? Tabi operasyona da aktif katılanlar var onları ayrı tutuyorum..

Batı umudum yok, çıkarsa süpriz olur kendimi doğuya hazırlamak istiyorum ama askerliğe bile hazır değilim psikolojik olarak. Daha düne kadar çok var çok var diyordum ama burda saat 12'yi geçince artık askeriz mesajını gördüğümde dedim artık çok yok, az kalmış..

Kütük Bartın.

Babam Urfa - Amcam Van Erciş - Dayım Diyarbakır Lice - Dayım Diyarbakır Kulp - Dayım Van Erciş

Böyle bir ortamda sanırım Batı beklemek hayalcilik olur. Daha 1.5 ay öncesine kadar bitirme tezimle boğuşurken 10 gün sonra, anlatılan rengi değişmiş çarşaflarda yatacak olmanın sebebini düşünüyorum...

daha askere gitmeden doğru yolu bulmaya başlamışsınız
    askere gidince bu fikirleriniz daha da derinleşecek.
    bence zorunlu askerlik tamamen kalkmalı ve tamamen profesyonel askerliğe geçilmeli. içinde çatışmalarda işinize yarayacak hiçbir şey öğretilmeyen bir aylık bir acemilikten sonra sizi sınıra gönderebilen bi sistemin varlığından bahsediyoruz. sonra bu kişi şehit olunca da vatan sağolsun... bu kadar basit...
    vatan borcu söylemi de tamamen bu saçma sistemi sorgulatmama adına verilen bi gaz. çünkü (aramızda da mevcut olan) bazı insanlar askerlik görevinin sorgulanmasına kesinlikle karşı. kimse sistemin ne kadar büyük saçmalıklar içerdiğini konuşamıyo, çünkü konuşmaya kalkan kişi demin bahsettiğim tipler tarafından hemen vatan haini damgası yiyo.
    benim askerlik yaptığım yerde borç vatana değil de komutanlaraymış gibi davranılıyoruz. tamamen onlara hizmet amacıyla bulunuyoruz sanki orada. ayrıca bizim vergilerimiz ile toplanan paranın nelere kullanıldığını ve nasıl israf edildiğini görünce çıldırmak geliyo insanın içinden...
    madem başladım bi konudan daha bahsedeyim, insanımız nedense ordunun ve askerin sorgulanamayacağını, onların kusursuz olduğunu düşünüyo, torpil deyince, yolsuzluk deyince olmaz öyle şey deyip itiraz ediyolar hemen. ama böyle düşünmemiz günümüzdeki orduyu bu hale getirdi. basit bi er olan ben bile ordu malının komutanlar tarafında şahsi kullanımına, bi çok farklı seviyede torpile, hatta bi ihalenin komutanların tanıdıklarına verilmiş olduğuna şahit oldum.
    başka ile helikopterle golf oynama giden paşaları sorgulamayan zihniyeti bırakmamız lazım artık. günümüz dünyasında böyle bi düşünce yapısı kalmadı artık. bu sistemi ve içeriğini sorgulamak şart...

• Arkadaslar ben kucukyalida sinavdan ciktim benden sonra disarda bekliyen kimse yoktu gidicek olanlar hemen gidip beklemeden halletsin bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: timu_fil

Bilen var mı ?

Askerde kimin hangi ranzada hangi katta yatacağı nasıl belirleniyor? Herkes kaptığı yere mi yerleşiyor yoksa onlar mı belirliyor? Üst katta olursam kesin düşerim. Vatan hizmeti ilk geceden öteye geçemez o yüzden soruyorum.

Askerde mazeret izni var mıdır? Varsa hangi durumlarda gerçekleşir?

Cevap veren olursa şimdiden teşekkürler

ranza konusunda ben de bildiğimi yazayım.
    bizim takım 48 kişiden oluşuyodu acemilikte, ve bu 48 kişinin listesi hazırlanmış ve üniversitelerinin adının başharfine göre sıralanmıştı, yani en başta anadolu üniversitesi mezunları vardı mesela, ben yurtdışı mezunu olduğum için ve listede de "yurtdışı üniversite" olarak göründüğüm için en sondaydım
    koğuşta da bu sırayı ranzalara ve dolaplara yazmışlar biz gittiğimizde yatakta adımız yazıyodu zaten. ama ben altta yatmayı tercih ediyodum, ve bi arkadaşla yatakları değiştirdik, o üste geçti ben alta.
    usta birliğinde ise koğuştaki boş yerlere göre kendin seçebilirsin nerede yatacağını

• bir de tt aile kart ile ilgili bildiklerimi anlatayım.
    ben aldığım zaman alt limit 300 dakika, üst limit ise 1000 dakikaydı. dakikası 8 kuruştan 24 tl ile 80 tl arasındaydı yani. ancak akşam 7 sabah 7 bedava uygulaması geçerli değil (ev tarifemizde geçerli olmasına rağmen). tabi buna da bi çözüm buldum, ben arayacağım kişinin cebini arıyorum, o da meşgule verip kendi ev telefonundan benim aradığım ankesörlüyü arıyo. böylece onun evdeki akşam 7 sabah 7 bedava kampanyasını kullanmış oluyoruz. ama muhakkak almanızı tavsiye ederim bu kartı çünkü daha önce söylediğim gibi sigaradan sonra en büyük masraf telefon kartına oluyo askerde, bir de oradaki psikolojiyle telefonda birileriyle konuşmaya çok ihtiyaç duyuyosunuz. hele bir de kız arkadaşınız, nişanşınız ya da eşiniz varsa daha da zor oluyo bu durum...
  • Sabah erkenden Tuzla'ya gideceltim uyku tatlı geldi. İyi ki gitmemişim yarın sabah durumu yoklar kalabalıksa Çarşamba giderim
  • 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.