Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.052
Cevap
10
Favori
604.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • maraklanma hıcbır sorun cıkmaz bıraz soylenırler nıye sıvılde yaptırmadın dıye ama pasa pasa yaparlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayzinbey

quote:

Orijinalden alıntı: KovenanT

Birazdan tespit için etimesguta gideceğim. Şaka maka askerlik kapıya dayandı iyice.

Gitmişken bir de 31 temmuz akşamı kaçta gelsek numara alabiliriz diye sorsaydın keşke : )

Valla fırsat olmadı. Babam zaten fırladı arabadan daldı birliğe Yeri buraymış dedi geldi.
  • kadıköy'den küçükyalı'ya nasıl gidilir bilen var mı? yol tarifi yapabilecek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatihisland

ARKADAŞLAR BENİM BİR SORUM OLACAK ?

BEN ŞİMDİ TANIDIK BİR AİLE ŞİRKETİNDE SİGORTALI GÖZKÜYORUM DÜZENLİ OLARAK ÖDENİYOR SSK SİGORTAM BU AĞUSTOS GİDİYORUM ASKERE, BEN ASKERDEYKENDE ÖDENMEYE DEVAM EDECEK SİGORTAM ASKER ADAMIN SSK LI OLMASI BİR SORUN ÇIKARIRMI ACABA

Dostum 31.07.2011 tarihinde çıkışını yaptırmalısın muhakkak.Askerden dönüşte askerlik borçlanması yaparak askerde geçirdiğin günleri sigorta gün sayına dahil edebilirsin.

Bu arada mesleğim muhasebe benim.
  • quote:

İçinizde zaten öğrenci olupta bu dönem askere gidecek olan var mı?

Benim şöyle bir durum var .Başvuru yaptığım diploma benim 2. üniversiteme ait.Daha önce ayrıldığım bölümüme de öğrenci affı ile başvuru yaptım ama kaydımı dondurmaları için asker olacağımı ıspatlamam gerekiyor , bunun için hangi belgeyi götürmem lazım fikriniz var mı?

Öğrenci işleri sülüs dedi ama sülüsü açamıyorum : ) , şubeye gitsem orada açıp fotokopi çekip imzalarlar mı ki?

Dostum sen haziran'da ağustos için başvurduğunda sana bir kağıt vermedilermi onda sevk tarihi 31 temmuz felan yazıyordu onu götürsen olmuyormu aklıma şimdi o geldi bu belge yükümlünün isteği üzerine verilmiştir felan yazan bir kağıt olması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackworms

@kratostol, hayır arkadaşım. Sınav sonuçlarının açıklandığı gün acemi ve usta birliğin belli olacak. İkisinin aynı yerde olma ihtimali de var, tamamıyla ayrı yerlerde olması da. Büyük ihtimalle ayrı yerlerde oluyor zaten acemi ve usta birliği.

Arkadaşlar ben de şeyi soracağım; çarşıda giymek için gerekli olan sivil elbiselerimizi nasıl temin edeceğiz? Giderken giydiğimiz şeyler ise, ay oldu Kasım-Aralık; donup ölmez miyiz bir nevi? Yani demek istediğim, giderken mont ve iki parça sivil eşya koysak olur öyle değil mi? Bir de ayakkabı olayı var, spor ayakkabı götürdük diyelim de; kış aylarında dışarı çıktığımızda spor ayakkabıyla mı dolaşacağız? Sivilden mi bot götüreceğiz, yoksa postallarla mı dolaşacağız?

Gerçi bu konuları da eşeledikçe bir şey çıkıyor. En iyisi hiçbir şey götürmemek. Atacak kafam öyle yapacağım zaten.

bence kışlık olanları ya çarşıdan al ya da yemin töreninde ailen getirsin

• Arkadaşlar selam, benim gibi cep telefonu riskine girmek istemeyenler ankesörlü telefonlara yönelecekler biraz araştırdım;

TT Aile Kart
    abonesi olunursa konuştuğunuz dakika ev telefonu faturanıza yansıyormuş ve normal kontörlülere göre daha hesaplıymış.

Sizce bundan alsak kullanamama gibi bir problemimiz olurmu? Ne dersiniz?

TT birde üstüne site yapmış, askere götürülecek malzeme listesi bile yapmışlar.. http://www.enbuyukaskerbizimasker.net/ailekart.aspx

Birde benim gibi henüz alışverişini yapmamış arkadaşlar varsa son kez neler alacağımızı yazmamızın mahsuru varmı? Önceki mesajlarıda sürekli okuyorum kızmayınız lütfen..

Çevremdeki arkadaşlarımdan ve araştırmalarımdan edindiğim bilgiye göre çok fazla gereksiz eşya götürmek anlamsız. Askeriye'nin verdikleri dışında sadece olmazsa olmazları ve iç çamaşırı gibi özel şeyleri fazladan almak lazım diye düşünüyorum. Bu olmazsa olmazlarda yaz dönemi olduğumuzdan güneş kremi olmalı yazılmıştı ondan alacağım. Pudra heryerde yazıyor. Tabanlık alacağız.. Traş takımı (çok kaliteli değil), şampuan, diş fırçası, tırnak makası, kilit, pijama vs..

Eksik kaldığım yer varsa yazarsanız sevinirim. Birde bu asker alışverişini Ankara'da Tandoğan'daki asker çarşısından mı yapayım?

• Ben de bu dönem asker olacağım arkadaşlar. Öğretmen olduğum için asker öğretmen olarak yapmak istiyorum. Hakkımızda hayırlısı olur inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: victorty

kadıköy'den küçükyalı'ya nasıl gidilir bilen var mı? yol tarifi yapabilecek var mı?

17L ' ye bineceksin, seni kapıda bırakacak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahbikan

Arkadaşlar selam, benim gibi cep telefonu riskine girmek istemeyenler ankesörlü telefonlara yönelecekler biraz araştırdım;

TT Aile Kart
    abonesi olunursa konuştuğunuz dakika ev telefonu faturanıza yansıyormuş ve normal kontörlülere göre daha hesaplıymış.

TT birde üstüne site yapmış, askere götürülecek malzeme listesi bile yapmışlar.. http://www.enbuyukaskerbizimasker.net/ailekart.aspx

Birde benim gibi henüz alışverişini yapmamış arkadaşlar varsa son kez neler alacağımızı yazmamızın mahsuru varmı? Önceki mesajlarıda sürekli okuyorum kızmayınız lütfen..

Çevremdeki arkadaşlarımdan ve araştırmalarımdan edindiğim bilgiye göre çok fazla gereksiz eşya götürmek anlamsız. Askeriye'nin verdikleri dışında sadece olmazsa olmazları ve iç çamaşırı gibi özel şeyleri fazladan almak lazım diye düşünüyorum. Bu olmazsa olmazlarda yaz dönemi olduğumuzdan güneş kremi olmalı yazılmıştı ondan alacağım. Pudra heryerde yazıyor. Tabanlık alacağız.. Traş takımı (çok kaliteli değil), şampuan, diş fırçası, tırnak makası, kilit, pijama vs..

Eksik kaldığım yer varsa yazarsanız sevinirim. Birde bu asker alışverişini Ankara'da Tandoğan'daki asker çarşısından mı yapayım?

bu aile kartda iki şeyi anlamadım
    1.si kontör sınırı nedir?Eğer ortada kontör varsa neden sabit hattaki tarifelendirmeye göre ücretlendiriliyor.Yabi bu kontör tam olarak ne?
    2.Tamam bu aile kartları aldık ama özellikle siemens marka ankesörlü telefonlarda çalışıyor diyor yani anladığım diğer ankesörlülerden değişik bi cihaz.Bu sıkıntı çıkarmazmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: HazzaR

quote:

Orijinalden alıntı: victorty

kadıköy'den küçükyalı'ya nasıl gidilir bilen var mı? yol tarifi yapabilecek var mı?

17L ' ye bineceksin, seni kapıda bırakacak :)

otobüslede gidebilirsin modaya çıkmadan otobüs durağı var,beşiktaş vapur iskelesindeki otobüslerin kalktığı istasyon ordan sorucaksın e-5 küçükyalıdan geçen hangisi diye yada internet iett nasıl giderime bak.Eskiden öğrenci adamız ya paramız yok diyoduk şimdide asker adamız ya ;)

• ya şb bana çok erken glt dedi

Geçen dönem sınava giren bir öğretmen arkadaş 8 den sonra git sorun olmaz dedl yine kafm karıştı :( narlıdere de 3. Gün girecek başka kimler var ?
  • birde askılı cüzdan aldım ben bu gün ama çok dandik bu ya suya vs dayanıklı birşey daha iyi olmazmı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bluespark

quote:

İçinizde zaten öğrenci olupta bu dönem askere gidecek olan var mı?

Benim şöyle bir durum var .Başvuru yaptığım diploma benim 2. üniversiteme ait.Daha önce ayrıldığım bölümüme de öğrenci affı ile başvuru yaptım ama kaydımı dondurmaları için asker olacağımı ıspatlamam gerekiyor , bunun için hangi belgeyi götürmem lazım fikriniz var mı?

Öğrenci işleri sülüs dedi ama sülüsü açamıyorum : ) , şubeye gitsem orada açıp fotokopi çekip imzalarlar mı ki?

Dostum sen haziran'da ağustos için başvurduğunda sana bir kağıt vermedilermi onda sevk tarihi 31 temmuz felan yazıyordu onu götürsen olmuyormu aklıma şimdi o geldi bu belge yükümlünün isteği üzerine verilmiştir felan yazan bir kağıt olması lazım.

Evet , öyle bir kağıt isteyip almıştım haziranda ama onu kabul etmedi Hacettepe. Şimdi aklıma geldi de birde sülüsle birlikte , sülüsün içine koyulan sevk kağıdından bir örnekte bize vermişlerdi. Sevk Kağıdı (TMM Sevk) yazan.O kağıt sınav zamanı lazım olacak mı ki? Olmayacaksa birde onunla deneyebilirim sanırım şansımı.

o zaman sen birde onla dene bakalım bana öyle bir kağıt vermediler sadece zarf aldım ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: metinyap

quote:

Orijinalden alıntı: Ahbikan

Arkadaşlar selam, benim gibi cep telefonu riskine girmek istemeyenler ankesörlü telefonlara yönelecekler biraz araştırdım;

TT Aile Kart

bu aile kartda iki şeyi anlamadım
    1.si kontör sınırı nedir?Eğer ortada kontör varsa neden sabit hattaki tarifelendirmeye göre ücretlendiriliyor.Yabi bu kontör tam olarak ne?
    2.Tamam bu aile kartları aldık ama özellikle siemens marka ankesörlü telefonlarda çalışıyor diyor yani anladığım diğer ankesörlülerden değişik bi cihaz.Bu sıkıntı çıkarmazmı?

Kontor maksimum kullanım miktarı olabilir. Çevrende gördüğün ankesörlülerin %90 ı yeni versiyonlardan zaten

• @hazzar öncelikle kontör limitleme diyosun ama 1kontör kaç kuruş bunu belirtmeleri gerekir orda bi kopukluk var yani kontör olarak üst sınır konuyor fakat lira bazında kontör dengi nedir bilmiyorum?
    Çevremdeki telefon kulübelerine hiç dikkat etmedim taki şimdiye kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinyap

@hazzar öncelikle kontör limitleme diyosun ama 1kontör kaç kuruş bunu belirtmeleri gerekir orda bi kopukluk var yani kontör olarak üst sınır konuyor fakat lira bazında kontör dengi nedir bilmiyorum?
    Çevremdeki telefon kulübelerine hiç dikkat etmedim taki şimdiye kadar

Bu iş görürmü acaba?http://www.turktelekom.com.tr/telekom/tr/pdf/urun/bireysel/tarife/Ankesor-Bayi-Gise-Telefon-Tarife.pdf

• quote:

Orada size verilecekler: Birliğinize teslim olduğunuzda size askeriye tarafından makul bir ücret karşılığında verilen çantada aşağıdaki malzemler bulunur:
    Yaklaşık olarak (25cm)X(25cm)X(50cm) boyutlarında fermuarlı lacivert bir çanta.
    Bir kutu kendinden cilali siyah ayakkabı boyası.
    Bir sabun kutusu ve bir sabun.
    Bir banyo havlusu.
    İki tane elbise askısı.
    Palaska.
    Ufak bir dikiş kutusu.
    Traş malzemelerinizi, diş fırçanızı vs. koyabileceğiniz kapaklı plastik bir kutu.
    Bir çift plastik terlik.
    Bir çift siyah çorap (kışlik değil).
    İki adet fanila, askeri yeşil renkte.
    İki adet külot
    Kepinize dikmeniz gereken renkli düğme (nüfte )
    Postal için tabanlık keçe
    Bir çift eldiven (kış dönemi için).
    Çengelli iğneler.
    Mehmetcigin El Defteri, içinde marşlar, yemin metni, rütbeler, takvim, adres yazacak yer vs. olan küçük bir defter.
    Boyuna asılan cinsten para kesesi.

TTNet'in sitesinde bunlar yazıyor ama bu başlıkta bunların çoğu için "Kendiniz götürmelisiniz" denilmişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

quote:

Orada size verilecekler: Birliğinize teslim olduğunuzda size askeriye tarafından makul bir ücret karşılığında verilen çantada aşağıdaki malzemler bulunur:
    Yaklaşık olarak (25cm)X(25cm)X(50cm) boyutlarında fermuarlı lacivert bir çanta.
    Bir kutu kendinden cilali siyah ayakkabı boyası.
    Bir sabun kutusu ve bir sabun.
    Bir banyo havlusu.
    İki tane elbise askısı.
    Palaska.
    Ufak bir dikiş kutusu.
    Traş malzemelerinizi, diş fırçanızı vs. koyabileceğiniz kapaklı plastik bir kutu.
    Bir çift plastik terlik.
    Bir çift siyah çorap (kışlik değil).
    İki adet fanila, askeri yeşil renkte.
    İki adet külot
    Kepinize dikmeniz gereken renkli düğme (nüfte )
    Postal için tabanlık keçe
    Bir çift eldiven (kış dönemi için).
    Çengelli iğneler.
    Mehmetcigin El Defteri, içinde marşlar, yemin metni, rütbeler, takvim, adres yazacak yer vs. olan küçük bir defter.
    Boyuna asılan cinsten para kesesi.

TTNet'in sitesinde bunlar yazıyor ama bu başlıkta bunların çoğu için "Kendiniz götürmelisiniz" denilmişti.

Götürürseniz çok iyi olacaklar: Yukarıdakiler haricinde ihtiyacınız olacak şeyleri aşağıdaki listede bulabilirsiniz. Bunların hemen hepsini birlikte (parayla) temin edebilirsiniz, ama hazırlıklı giderseniz çok daha rahat edersiniz.

Türk Telekom Aile Kart (Gideceğiniz her birlikte bulunan ankesörlü telefonlardan rahatça kullanabilirsiniz. Üstelik görüşme ücretini sevenleriniz öder, harçlığınız cebinizde kalır.)
    İki adet ufak kilit (biri postal için diğeri çantanın fermuarını kilitlemek için)
    Pijama; mevsime göre eşofmanlar aynı işi görebilir
    Eşofman alt/üst
    Siyah çorap (Yıkamak ve özellikle kurutmak kolay değil; ayağının terlemesini hesaba katıp, bütün gün postalın içinde olacağını da düşünerek, ne kadar götüreceğinize karar verin. Soğuk dönemler için masraftan kaçınmayıp dağcıların kullandığı çoraplardan alabilirsiniz.)
    Postal için tabanlık (ortopedik alırsanız ayağınız daha rahat eder, yalnız o durumda postalınızı iki boy büyük almayı unutmayın)
    İç çamaşırı (Aynen çoraplarda oldugu gibi yıkama zorluğunu unutmayın, mümkün olduğunca çok bulundurun.)
    Bir çift eldiven veya eldiven içi
    Havlu, banyo ve yüz için
    Pilli traş makinasi, pil
    Traş köpüğü, jilet kullanıyorsanız elbette
    Kolonya
    Diş fırçası, diş macunu
    Sabun, şampuan
    Krem veya benzeri cilt kurumasını önleyici malzeme
    Vitamin (İlaç ve vitaminler girişte kontrol ediliyor, fazla bulurlarsa sizin isminiz altında
    Plastik bardak
    Tırnak makası
    Ayak için pudra
    Yara bantı, postal vurması halinde kullanılacak cinsten ortasi delikli nasır bantları
    Kulak tıkacı (koğuştaki horlamaya karşı)
    Göz bağı (koğuşlar her zaman karanlık değil, özellikle ranzanın üst katında yatıyorsanız)
    Kalem, kağıt
    Ameliyat raporları (sağlık nedeniyle yapılmaması gereken şeyleri belgelemek için)
    Çantanızın ve diğer eşyanızın (mesela kepiniz) üzerine numaranızı yazmak için koyu renkli bir marker
    Pilli, ufak okuma lambası. Traş olmak, dikiş ya da okumak için kullanışlı olabilir.
    Üniformalardaki dikişler kolay sökülebilir. Dikiş yerlerini tutturmak için bir miktar tutkal.

Ortak maddeler var.

• 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.