Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.052
Cevap
10
Favori
604.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ordinarious

genel tavsiye şudur zaten; kız arkadaşınızla 3-4 sene gibi uzun sürediyor çıkmıyorsanız ayrılıp öyle gidin askere. askerlik boyunca aldatıldım mı diye düşünerek kafayı yeme ihtimaliniz %90, gerçekten aldatılma ihtimaliniz %70

aklı selim sizi seven birisiyle birlikteyseniz korkunuz olmasın.. ee sizi sevmiyorsa zaten sizin onla işiniz ne.. bide aldatacak kadın istediği zaman aldatır askere gitmenize gerek yok..
  • Aynen, saçma bir düşünce arkadaşlar o. Sizi aldatacak birisiyle beraberseniz, zaten uğruna üzülmeye değecek bir şey yoktur; takmazsınız kafanıza, askerden sonra yeni bir yol çizersiniz kendinize. Zaten öyle olsa idi, burada askere gitmek için bekleyen bir çoğumuz olmazdı şu an. Zira, benimki de dahil, birçok arkadaşımın ailesi; evin erkeği askerliğini yapmadan kurulmuştu. Hâl bahsedildiği şekilde olsaydı, dediğim gibi burada olmazdık çoğumuz.
  • arkadaşlar ben tecil bozdurmak istiyorum.
    normalde 2012 temmuz ayına kadar tecilim var ancak 2011 aralıkta gitmek istiyorum. tecil bozdurmak için ne zamana kadar şubeye başvuru yapmalıyım bide gene evrak isterler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alev83

arkadaşlar benim problemim var nasıl çözerim yardımcı olabilirmisiniz?
    657 tabi memurum 341 olarak yedek subay aday adayı olarak askere gideceğim sorunum şu iş ileilişkimi hangi tarihte kesebiliyim
    1 ağustosa kesersem döndüğümde maaşımın yarısı kadar kesinti olacak ve bir haftayı boş geçireceğim (1 ağustos ile -ağustos arası)
    Ben de bunu istemiyorum askerlik strsini yaşamaktansa işimde olup zamanı geçirmek istiyorum. Sizce ne yapmalıyım. 1 ağustosta aylık izne ayrılayım mı yoksa bir
    hafta sonraya mı aylıksız iznimi alıyım lütfen yardım ediiiinn . 11 ağustosta kurumuma dilekçe verip ayrılabilir miyim yoksa illa 1 ağustosta mı kurumumdan ayrılmalıyım

yok öyle birşey. kesinlikle 31 temmuzda aylıksız izne çıkmalısın, bunun için dilekçe vermelisin(öğretmenim bende). çünkü 1 ağustosta asker sayılıyoruz, sınav gününden teslim tarihine kadar izinli durumda sayılıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: anesthetic

arkadaşlar ben tecil bozdurmak istiyorum.
    normalde 2012 temmuz ayına kadar tecilim var ancak 2011 aralıkta gitmek istiyorum. tecil bozdurmak için ne zamana kadar şubeye başvuru yapmalıyım bide gene evrak isterler mi?

ekim sonuna kadar başvurabilirsin yanlış bilmiyorsam. evrak istiyorlar tabi. diploma fotokopisi 4 adet, kimlik fotokopisi 4 adet, fotoğraf 4 tane. birde şubede dilekçe veriyorlar onu dolduruyorsun
  • arkadaslar ılk gun kayıt ıslemlerınız bıttkten sonra sıze bır suru askerı esya vercekler kamufulajdan donuna dıs macununa kadar ve hepsını tasımanız ıcın buyuk mavı bı canta, sıze tavsıyem yanınıza fazla esya almayın zaten acamılıkte hersey tek tıp oluyor.. Ve en onemlısı botlar aldıgınzda mutlaka deneyın oyle teslım alın yoksa 1-2 gun gıydıkten sonra degıstırmenız zor olur, o botlar ayagınıza vurdugunda anlayacaksınız askerlıgın basladıgını :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: senefro

quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

bu arada şu acemi birliğinde neler yapacağız sadece salak salak yürüyecz mi , koşu vs. yok mu , spor yoksa iyi ,

evet öyle, mesela biz ilk 18 gün yemin törenine hazırlandık, yani salak salak yürüdük. Sonra kalan 15 günde de bi gün mp5 ile 21 atış yaptık o kadar. Bizde spor hiç yoktu. Ama yere göre değişiyo bu durum

yer neresiydi hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: VadamadaFaka

arkadaslar ılk gun kayıt ıslemlerınız bıttkten sonra sıze bır suru askerı esya vercekler kamufulajdan donuna dıs macununa kadar ve hepsını tasımanız ıcın buyuk mavı bı canta, sıze tavsıyem yanınıza fazla esya almayın zaten acamılıkte hersey tek tıp oluyor.. Ve en onemlısı botlar aldıgınzda mutlaka deneyın oyle teslım alın yoksa 1-2 gun gıydıkten sonra degıstırmenız zor olur, o botlar ayagınıza vurdugunda anlayacaksınız askerlıgın basladıgını :)

Teşekkür ederim tam benim soruma cevap bütün gün taraklı ayaklarıma bakmıştım nasıl bu botlar olacak diye ?Normalde ayaklarım küçük 39 numara giyiyodum ama şimdi 40 ve 41 numaralı botları deniyeceğim sağol ellerine sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alev83

arkadaşlar benim problemim var nasıl çözerim yardımcı olabilirmisiniz?
    657 tabi memurum 341 olarak yedek subay aday adayı olarak askere gideceğim sorunum şu iş ileilişkimi hangi tarihte kesebiliyim
    1 ağustosa kesersem döndüğümde maaşımın yarısı kadar kesinti olacak ve bir haftayı boş geçireceğim (1 ağustos ile -ağustos arası)
    Ben de bunu istemiyorum askerlik strsini yaşamaktansa işimde olup zamanı geçirmek istiyorum. Sizce ne yapmalıyım. 1 ağustosta aylık izne ayrılayım mı yoksa bir
    hafta sonraya mı aylıksız iznimi alıyım lütfen yardım ediiiinn . 11 ağustosta kurumuma dilekçe verip ayrılabilir miyim yoksa illa 1 ağustosta mı kurumumdan ayrılmalıyım

31 temmuzdan sonra sivil hayatın sona eriyor dostum mecburen işten ayrılman gerekiyor o gün 1 ağustostan 1 şubata kadar askersin eğer kısa dönemsen

• quote:

Orijinalden alıntı: metinyap

quote:

Orijinalden alıntı: VadamadaFaka

arkadaslar ılk gun kayıt ıslemlerınız bıttkten sonra sıze bır suru askerı esya vercekler kamufulajdan donuna dıs macununa kadar ve hepsını tasımanız ıcın buyuk mavı bı canta, sıze tavsıyem yanınıza fazla esya almayın zaten acamılıkte hersey tek tıp oluyor.. Ve en onemlısı botlar aldıgınzda mutlaka deneyın oyle teslım alın yoksa 1-2 gun gıydıkten sonra degıstırmenız zor olur, o botlar ayagınıza vurdugunda anlayacaksınız askerlıgın basladıgını :)

Teşekkür ederim tam benim soruma cevap bütün gün taraklı ayaklarıma bakmıştım nasıl bu botlar olacak diye ?Normalde ayaklarım küçük 39 numara giyiyodum ama şimdi 40 ve 41 numaralı botları deniyeceğim sağol ellerine sağlık.

aynen en az 1 numara büyük lmak lazım botları

• quote:

Orijinalden alıntı: metinyap

Allahım ne kadar yardımsever insanlarız ya.İnşallah gittiğimiz yerdede herkes böyle olur bizlerde hiç değişmeyiz..

inşallah dostlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: alitopcu86

quote:

quote:

bu arada şu acemi birliğinde neler yapacağız sadece salak salak yürüyecz mi , koşu vs. yok mu , spor yoksa iyi ,

evet öyle, mesela biz ilk 18 gün yemin törenine hazırlandık, yani salak salak yürüdük. Sonra kalan 15 günde de bi gün mp5 ile 21 atış yaptık o kadar. Bizde spor hiç yoktu. Ama yere göre değişiyo bu durum

yer neresiydi hocam

muğla il jandarma
    daha önce dediğim gibi buraya düşen olursa şükür namazı kılsın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alitopcu86

quote:

quote:

yer neresiydi hocam

muğla il jandarma
    daha önce dediğim gibi buraya düşen olursa şükür namazı kılsın

hadi inşallahhhhhhhh

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karad

arkadaşlar merabalar. aranıza yeni katıldım.. şunu merak ediorum : malum askerde cep telefonu kullanmak riskli, askerdeyken ailemizle, arkadaşlarımızla iletişim kurmak için en ideal yol hangisi? hangi kartlardan almalıyız? bilgilendirirseniz çok sewinirim...

iletişim kurmanın en iyi yolu türk telekom ankesörlü telefonlar. Ve benim tavsiyem tt aile kart alın, fatura ev telefonundan kesilsin sizin cebinizden askerde para çıkmasın. Sigara içmeyenler için telefon kartı en büyük masraf, sırf onun için yanında para taşımanıza gerek kalmaz...

ilk işim tt aile kart almak olacak bide paralı kartla ugrasmayayım nişanlımla her gün görüşmem gerek:DD

• quote:

Orijinalden alıntı: Ordinarious

quote:

Orijinalden alıntı: imroz

askere gitme hazırlığında olan tüm arkadaşlara şimdiden hayırlı teskereler diliyorum. Vatan borcu beklemez, bir an önce yapıp hayırlısıyla bitirmek en rahatı.
    Benim nacizane önerim mutlaka ama mutlaka sınav yerinize SON GÜN(3.GÜN) gidin.
    İlk gün inanılmaz bir yığılma olacaktır. İlk gün bu yığılmayı bilip te gitmeyen bir hayli kişi de 2.gün gideyim sona kalmayım derdinde olacaktır, ve ilk gün kadar olmasa da yine saatler süren bir işlem geçireceklerdir.
    Daha önce askere giden yakınları olanlardan aldıkları son gün git tavsiyesine uyanlar, ve vurdumduymaz takılanlar son gün gidecektir, bir de buna ilk 2 gün mahşer kalabalığını görüp te son gün giderim arkadaş bu ne diyenler de eklenecektir. Ve bunların da çoğunluğu genelde sabahın erken saatinde orda olmayı tercih edeceklerinden son gün öğle vakti ve öğleden sonra gelen pek az kişi olacaktır. Önerim öğlen vakti gibi gidin ideal olanı 13.30 da orda olun derim ben.

tavsiye için teşekkürler. peki 3. gün öğleden sonra sınava girmek için daha önce gidip sıra almak gerekiyor mu? yoksa sıra almadan diyelim ki 3. gün saat 2'de orda olsak sorunsuz işimizi halledip çıkar mıyız?

herkes son günü gidin diyo bunu okuyan herkesde son gün gitmeyi düşünecek. son gün yığılma olmasın:))))

• 341. DÖNEM Y.SUBAY ADAY ADAYLARI İÇİN SINAVA 5 GÜN 10 SAAT 44 DAKİKA KALDI.

341. DÖNEM SINAV SONUÇLARININ AÇIKLANMASINA 14 GÜN 01 SAAT 44 DAKİKA KALDI.

341. DÖNEM İÇİN BİRLİĞE TESLİM OLMAYA 16 GÜN 18 SAAT 44 DAKİKA KALDI
  • arkadaşlar acil bir sorum var.

ben şu anda sigoratlı değilim ve dişimin dolgu yapılması lazım. koku yapıyor. ben askere gidip, orada yaptırmak istesem sorun çıkar mı acaba? ya da prosedür nasıl işliyor, uğraştırırlar mı, dandik mi yaparlar? yardım edin lütfen.
  • ARKADAŞLAR BENİM BİR SORUM OLACAK ?

BEN ŞİMDİ TANIDIK BİR AİLE ŞİRKETİNDE SİGORTALI GÖZKÜYORUM DÜZENLİ OLARAK ÖDENİYOR SSK SİGORTAM BU AĞUSTOS GİDİYORUM ASKERE, BEN ASKERDEYKENDE ÖDENMEYE DEVAM EDECEK SİGORTAM ASKER ADAMIN SSK LI OLMASI BİR SORUN ÇIKARIRMI ACABA
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatihisland

ARKADAŞLAR BENİM BİR SORUM OLACAK ?

BEN ŞİMDİ TANIDIK BİR AİLE ŞİRKETİNDE SİGORTALI GÖZKÜYORUM DÜZENLİ OLARAK ÖDENİYOR SSK SİGORTAM BU AĞUSTOS GİDİYORUM ASKERE, BEN ASKERDEYKENDE ÖDENMEYE DEVAM EDECEK SİGORTAM ASKER ADAMIN SSK LI OLMASI BİR SORUN ÇIKARIRMI ACABA

Mantıken ve kanunen evet. Kanun der ki ya ilişiğini kes ya da ücretsiz izine ayrıl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KovenanT

Birazdan tespit için etimesguta gideceğim. Şaka maka askerlik kapıya dayandı iyice.

Gitmişken bir de 31 temmuz akşamı kaçta gelsek numara alabiliriz diye sorsaydın keşke : )
  • 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.