Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.052
Cevap
10
Favori
604.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bigbooss

quote:

Orijinalden alıntı: muco555555

quote:

teşekkür ederim dostum.
    ameliyat olmak istemiyorum . ama spor yapamaz raporu için mrleri ilk gittiğimde revirdeki doktora götürüp oradan askeri hastaneye sevkimi mi isteyecem ?

ilk once revirdeki doktor bakacak sonra hastaneden randevu alirlar artik ne zaman yollarlar bilemem ama gidisat boyle ama cok ilerlemis bir fitigin yoksa cok hayal kurma sporunuda yaptirirlar soylemedi deme tamamen doktoruna bagli ama sana tavsiyem askeri hastaneye gidip subay olan doktora sakin spordan muaf olmak istiyorum deme hatta hic bisey deme hazirolda bekle derdini anlat gerisini komutan(doktorun) uygun gorurse yapar.kafalarinin tepesinde dir dir konusan asker genelde ters tepebilir.ne kadar sakin durursan o kadar iyi niyetli davranirlar cunku kotu niyetle hava degisimi icin giden er cok komutanlarada hak vermek lazim

anladım. hocam.
    bişey daha soracam. hiç asker olmadık ne de olsa kusura bakma :) revire kim götürecek gider gitmez ikinci ücüncü gün revire çıkmak istesem bi sıkıntı olur mu ? nasıl bir yol izlemeliyim?
    yaş 31 hocam. bir çocuk var ikcini yolda ne halt edecem ben bilmiyorum

zaten ilk günlerde sırayla herkes şikayetleri doktora söyleyecek ve doktor da not alacak bu şikayetleri.
    ben salı teslim olum cuma revire çıkmıştım. cuma doktor bana sevk verdi, pazartesi de hastaneye gittim. ama o zaman benim daha röntgenim bile olmadığı için röntgendi mr'dı derken şimdiye kadar 17 kere hastaneye gitmişim. iki tanesi askeri hastanede olmak üzere 7 ayrı doktor gördü ve tamamı ameliyatlıksın dedi. hatta askeri hastanedeki yarbay beyin cerrahi 6 platin vida ve 2 platin disk takılacak dedi. ama bi şekilde oyalanıyorum ben de ameliyat olmamak için. ama acemiliğe fıtık ya da fıtık başlanıcı ile gidenler için durum baya kötü. çünkü acemilikte amaçsızca saatlerce ayakta bekliyosunuz ve fıtığın en büyük düşmanlarından biri yürümeden ayakta beklemek. ben bu hale acemilikte geldim. aman dikkat edin, benim kadar kötü olmayın, çünkü sta birliğinde eğer istirahat gibi bi raporunuz yoksa kimse takmıyo ayakta bile duramayacak halde olmanızı. benim 10 dakikadan fazla ayakta durmamam ve 2 kilodan fazla taşımamam gerekirken üzerimde 10 kilodan fazla ağırlıkla 6 saat nöbet tutuyodum hergün.

• 341. DÖNEM Y.SUBAY ADAY ADAYLARI İÇİN SINAVA 5 GÜN 21 SAAT 45 DAKİKA KALDI.
    341. DÖNEM SINAV SONUÇLARININ AÇIKLANMASINA 14 GÜN 12 SAAT 45 DAKİKA KALDI.
    341. DÖNEM İÇİN BİRLİĞE TESLİM OLMAYA 17 GÜN 05 SAAT 45 DAKİKA KALDI.
  • arkadaşlar merabalar. aranıza yeni katıldım.. şunu merak ediorum : malum askerde cep telefonu kullanmak riskli, askerdeyken ailemizle, arkadaşlarımızla iletişim kurmak için en ideal yol hangisi? hangi kartlardan almalıyız? bilgilendirirseniz çok sewinirim...
  • @@@senefro
    hocam sakın ameliyat olma. gerekirse özel rehabilitasyon merkezlerine gittik. istanbulda bu işle ilgilenen bir yer vardı sanırım. bel fıtıklarının %95 i ameliyatsız düzelebiyor ama bizim ülkemizde nedense tam tersi durum mevcut. bunun nedenlerinden biri de biziz sanırım. örenğin bana egzersiz verdiler ben hiç birini yapmadım. genel yapımımzıda var bu nedense :)
    annem iki kere amileyat oldu belden ve şu anda her gün ağrılar çekiyor belinde platin var ama hiçbir yararı olmadı çok kötü durumda yarım saat yürüse oturmak idinlenmek yatmak zorunda kalıyor hiç iyi durumda değil Allah kimsenin başına vermesin, kendinze çok iyi bakın derim. hayatınız mahovoluyor resmen. ameliyat olmadana yaşamaya bak hocam. bir şeyler yap ama en son ameliyat ol.
  • bu arada şu acemi birliğinde neler yapacağız sadece salak salak yürüyecz mi , koşu vs. yok mu , spor yoksa iyi ,

• atlet olarak kolsuz normal atlet mi alalım yoksa bu şekilde yarım kollu olanlarından mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karad

arkadaşlar merabalar. aranıza yeni katıldım.. şunu merak ediorum : malum askerde cep telefonu kullanmak riskli, askerdeyken ailemizle, arkadaşlarımızla iletişim kurmak için en ideal yol hangisi? hangi kartlardan almalıyız? bilgilendirirseniz çok sewinirim...

iletişim kurmanın en iyi yolu türk telekom ankesörlü telefonlar. Ve benim tavsiyem tt aile kart alın, fatura ev telefonundan kesilsin sizin cebinizden askerde para çıkmasın. Sigara içmeyenler için telefon kartı en büyük masraf, sırf onun için yanında para taşımanıza gerek kalmaz...
  • quote:

bu arada şu acemi birliğinde neler yapacağız sadece salak salak yürüyecz mi , koşu vs. yok mu , spor yoksa iyi ,

evet öyle, mesela biz ilk 18 gün yemin törenine hazırlandık, yani salak salak yürüdük. Sonra kalan 15 günde de bi gün mp5 ile 21 atış yaptık o kadar. Bizde spor hiç yoktu. Ama yere göre değişiyo bu durum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardent_boy

atlet olarak kolsuz normal atlet mi alalım yoksa bu şekilde yarım kollu olanlarından mı ?

yaz döneminde kolsuz, kış döneminde yarım kollu giyiliyo, siz iki dönemi de göreceğiniz için ikisi de lazım size.
  • Arkadaslar hepimize şimdiden hayırlı tezkereler. konu ıle cok farklı bır sey soyleyeceğım fakat ınsan psıkolojısıne etkı yapan bır durum askerlık oncesı kız arkadası ıle ılıskısı sallantıda olanlar kesınlığe kavusturup oyle gıtmelı yoksa ınsan cok zorluk ceker cok ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mattraction

Arkadaslar hepimize şimdiden hayırlı tezkereler. konu ıle cok farklı bır sey soyleyeceğım fakat ınsan psıkolojısıne etkı yapan bır durum askerlık oncesı kız arkadası ıle ılıskısı sallantıda olanlar kesınlığe kavusturup oyle gıtmelı yoksa ınsan cok zorluk ceker cok ..

katılıyorum, askerlik yeterince yıpratıcı bi etkenken bi yandan da kötü bi ilişkiyi insanın kaldırması baya zor olur
  • genel tavsiye şudur zaten; kız arkadaşınızla 3-4 sene gibi uzun sürediyor çıkmıyorsanız ayrılıp öyle gidin askere. askerlik boyunca aldatıldım mı diye düşünerek kafayı yeme ihtimaliniz %90, gerçekten aldatılma ihtimaliniz %70
  • quote:

bu arada şu acemi birliğinde neler yapacağız sadece salak salak yürüyecz mi , koşu vs. yok mu , spor yoksa iyi ,

tamamen gidecegin yer ile alakali spor vs.ama sana yemin toreni icin saglam bir egitim verdirecekler cunku yapacak biseyiniz yok ortada durmasinlar diyecekler bos bos.habire egitim yuruyus var sansiniz varsa sabah sporu olmaz.size tavsiyem bolca atlet kilot goturun birde ayaginiza uygun ici yumusak bot alin askerde bot vurmasi cok kotu olur haa birde pisik icin ilac ile yaninda 2 adet deodorant tras kopugu ve bolca kaliteli tras bicagi alin gerisini verirler birlikte.insan giderken tuhaf oluyor ama hemen alisiyosun senin gibi yuzlerce kisa donemi bir arada gorup rahatliyosun bence tek zorlugu seni ilk ziyaret ettikleri zaman olcak o zaman sivil hayat aklina gelcek ziyaret bittiginde onlar giderken orda kalacaksin arkalarindan bakacaksin zor gelir ilk basta bende 30umda gittim ama cok sey katti askerlik bana hele o yemin toreninde yemin ederkenki hissettiklerimi hic hissetmemistim cok degisik guzel bir duygu orada insan gercekten bir seyin parcasi oldugunu hissediyor degerli oldugunun farkina variyor.agustosta gidenler icin rahat gecer askerlik nobette fazla usumezsiniz

• askere gitme hazırlığında olan tüm arkadaşlara şimdiden hayırlı teskereler diliyorum. Vatan borcu beklemez, bir an önce yapıp hayırlısıyla bitirmek en rahatı.
    Benim nacizane önerim mutlaka ama mutlaka sınav yerinize SON GÜN(3.GÜN) gidin.
    İlk gün inanılmaz bir yığılma olacaktır. İlk gün bu yığılmayı bilip te gitmeyen bir hayli kişi de 2.gün gideyim sona kalmayım derdinde olacaktır, ve ilk gün kadar olmasa da yine saatler süren bir işlem geçireceklerdir.
    Daha önce askere giden yakınları olanlardan aldıkları son gün git tavsiyesine uyanlar, ve vurdumduymaz takılanlar son gün gidecektir, bir de buna ilk 2 gün mahşer kalabalığını görüp te son gün giderim arkadaş bu ne diyenler de eklenecektir. Ve bunların da çoğunluğu genelde sabahın erken saatinde orda olmayı tercih edeceklerinden son gün öğle vakti ve öğleden sonra gelen pek az kişi olacaktır. Önerim öğlen vakti gibi gidin ideal olanı 13.30 da orda olun derim ben.

• imroz

saol dostum. bu söylediğin iyi oldu . ne zaman gideyim diyordum. bende .3. gün öğleden sonra giderim artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: imroz

askere gitme hazırlığında olan tüm arkadaşlara şimdiden hayırlı teskereler diliyorum. Vatan borcu beklemez, bir an önce yapıp hayırlısıyla bitirmek en rahatı.
    Benim nacizane önerim mutlaka ama mutlaka sınav yerinize SON GÜN(3.GÜN) gidin.
    İlk gün inanılmaz bir yığılma olacaktır. İlk gün bu yığılmayı bilip te gitmeyen bir hayli kişi de 2.gün gideyim sona kalmayım derdinde olacaktır, ve ilk gün kadar olmasa da yine saatler süren bir işlem geçireceklerdir.
    Daha önce askere giden yakınları olanlardan aldıkları son gün git tavsiyesine uyanlar, ve vurdumduymaz takılanlar son gün gidecektir, bir de buna ilk 2 gün mahşer kalabalığını görüp te son gün giderim arkadaş bu ne diyenler de eklenecektir. Ve bunların da çoğunluğu genelde sabahın erken saatinde orda olmayı tercih edeceklerinden son gün öğle vakti ve öğleden sonra gelen pek az kişi olacaktır. Önerim öğlen vakti gibi gidin ideal olanı 13.30 da orda olun derim ben.

tavsiye için teşekkürler. peki 3. gün öğleden sonra sınava girmek için daha önce gidip sıra almak gerekiyor mu? yoksa sıra almadan diyelim ki 3. gün saat 2'de orda olsak sorunsuz işimizi halledip çıkar mıyız?

• son gün öğlen saatlerinde orda olmanız yeterlidir arkadaşlar. (öğleden sonra da olur işiniz ama sıkıntıya gerek yok)
    sıra numarası almanıza gerek yok çünkü son gün öğleden sonra gidiyorsunuz. sıra varsa numara verirler, çok beklemeden gelir. veya sıra verecek kadar yoğunluk yoktur, hemen alırlar içeri. Müsterih olun. Öğlen gitmeniz yeterli arkadaşlar.
  • 53
  • bana verilen zarfın üzerine mülakat tarihinide yazdılar illa o gün gitmek durumundamıyım. 2.günü bu arada.
  • arkadaşlar kısa dönemde gittiğimiz yerde kalıyor muyuz kesin? yani acemilik ve usta birliği aynı yerde mi olacak?
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.