Şimdi Ara

327. DÖNEM(Nisan 2009) DH KD. ve YD. SB. ADAYLARI (535 KRAL EFSANE MEHMETÇİK) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
19.552
Cevap
22
Favori
1.097.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: guardiola

quote:

Orjinalden alıntı: scream61

.......DİLEKÇEM KABUL OLMUŞ.....

Merhabalar arkadaşlar bunca uğraşın sonunda beklediğim yanıtı sonunda aldım çok şükür.

İnşallah sizinkilerde istediğiniz gibi olur. ;)

dostum nerden öğrendin..şubenden mi??

ben dilekçemi pazartesi verdim..martta kesinleşir, nisanda da gidecekmiş gibi hazır ol dediler..

yani martta belli olacakmış..

guardiola

Ben bağlı olduğum şubemin Askerlik daire başkanlığına gönderdim dilekçemi (Aralığın son haftası gibi.) Geçen gün şubeyi aradım bize sonuç ulaşmadı dediler Başkanlığı ara dediler . Aslında Askerlik Daire Başkanlığı cevap vermeyebilir. Ama ordaki memur sağolsun aradı ve dilekçenin işleme alındığını söyledi.

• Diğer celb dönemleri için son başvuru tarihi hep celb(tıp doktorları dönemleri hariç) tarihinden 1 ay önce, nisan celbi için niye iki ay öncesinden olsun ki. ben de dilekçe gönderecektim ama biraz daha bekleyeyim bakalım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vatanmustafa

uzun dönemmi gitmek istiyorsun?

Kısmet, ne çıkarsa bahtımıza. Ama ben 5 senelik işimi bırakıp gidiyorum o yüzden uzun yaparak maaş almak benim işime gelir. Yoksa 6 ay içerideyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: murti82

Diğer celb dönemleri için son başvuru tarihi hep celb(tıp doktorları dönemleri hariç) tarihinden 1 ay önce, nisan celbi için niye iki ay öncesinden olsun ki. ben de dilekçe gönderecektim ama biraz daha bekleyeyim bakalım.

ama diğer celp dönemleri erken sevk başvuru tarihleri de değişmiş, mesela aralık celbi için başvuru 1 ağustos 25 eylül arasıydı.
  • Hmm bu dikkatimi çekmemişti. Zaten önceki celb dönemlerinde gidenlerin forumlarını okuduğumda, son başvuru tarihinden 10-15 gün sonra dilekçe gönderenlerin bile dilekçelerinin kabul edilebildiğini gördüm.

quote:

Orjinalden alıntı: tortus
    ama diğer celp dönemleri erken sevk başvuru tarihleri de değişmiş, mesela aralık celbi için başvuru 1 ağustos 25 eylül arasıydı.
  • Yanlış hatırlamıyorsam ben hiçbir işimi halletmeden önce asal'ın sitesine bakmıştım ve celp tarihlerinde 25 şubatı görmüştüm... Ama hala 25 ocak deniliyor... Bence arayıp öğrenmek en güzeli, kimse yanlış yönlenmesin...
  • ARAKADAŞLAR EMİN OLAMAYANLAR SİTEDEN DE BAKABİLİRLER AMA BEN YAZAN HERŞEYİ BURAYA KOPYALADIM
    http://www.asal.msb.gov.tr/
    ERKEN SEVK İŞLEMLERİ

a. Grupları numaralarına göre sevk edileceği celp döneminden önce askere alınmak isteyen yedek subay aday adayı yükümlüler, askerlik şubesinden aldıkları askerlik durum belgesi ve bir adet dilekçe ile , yerli kayıtlı oldukları askerlik şubelerinin bağlı olduğu askerlik dairesi başkanlıklarına (Tıp doktorları askerlik şubelerine) gitmek istedikleri celp dönemlerine göre aşağıda yazılı tarihlerde müracaat edebilirler;(Erken sevk dilekçesi örneği için (Bkz: EK-7)

CELP DÖNEMLERİ BAŞVURU TARİHLERİ
    ŞUBAT CELBİ İÇİN, 01 ARALIK-31 OCAK AS.Şubesi.BŞK.
    [font="Tahoma"]NİSAN CELBİ İÇİN, 01 ARALIK-25 ŞUBAT AS.Dairesi.BŞK. HAZİRAN CELBİ İÇİN, 01 NİSAN-31 MAYIS AS.Şubesi.BŞK.
    AĞUSTOS CELBİ İÇİN, 01 NİSAN-25 HAZİRAN AS.Dairesi.BŞK.
    EKİM CELBİ İÇİN, 01 AĞUSTOS-30 EYLÜL AS.Şubesi.BŞK.
    ARALIK CELBİ İÇİN, 01 AĞUSTOS-25 EKİM AS.Dairesi.BŞK.

: NİSAN-AĞUSTOS-ARALIK karışık sınıf celp dönemlerinde, tıp doktorlarının erken sevk müracaatları; Nisan 28 Şubat, Ağustos celbi için 30 Haziran ve Aralık celbi için 31 Ekim tarihlerine kadar kabul edilir.

b. Yüksek lisans, ihtisas, doktora vb. nedenlerle sevk tehirli iken, erken askere gitmek isteyenlerden,

Sevk tehiri bitim tarihi, gitmek istediği celp döneminden sonra bitenler, sevk tehiri teklifini yapan kuruma başvurarak, sevk tehirleri iptal yazılarının sevk tehiri yapan makama (ASAL /As.D.Bşk.lıklarına) göndermeleri ve bu teklif üzerine ASAL/As.D.Bşk.lıklarınca yapılan sevk tehiri iptal yazılarının ilgili askerlik şubelerine aşağıdaki tarihlere kadar ulaştırılması gereklidir.

CELP DÖNEMLERİ İPTAL YAZILARININ ASKERLİK ŞUBELERİNE ULAŞACAĞI TARİH
    ŞUBAT DÖNEMİ İÇİN, 31 ARALIK (TIP DOKTORLARI)
    NİSAN DÖNEMİ İÇİN, 28 ŞUBAT (KRŞ.SNF.VE TIP DR.)
    HAZİRAN DÖNEMİ İÇİN, 30 NİSAN (TIP DOKTORLARI)
    AĞUSTOS DÖNEMİ İÇİN, 30 HAZİRAN (KRŞ.SNF.VE TIP DR.)
    EKİM DÖNEMİ İÇİN, 31 AĞUSTOS (TIP DOKTORLARI)
    ARALIK DÖNEMİ İÇİN, 31 EKİM (KRŞ.SNF.VE TIP DR.)

c. Erken sevki uygun görülenler, şartlarının değişmesi halinde, sevke katılmayıp sevk evraklarını almayabilirler. Erken sevkini isteyenlerden, sevk evrakını aldığı halde test ve mülâkata katılmayanlar bakaya suçundan askerî mahkemeye verilirler ve kendi grubu ile sevkleri sağlanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vatanmustafa -- 15 Ocak 2009; 2:02:14 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: guardiola

quote:

.......DİLEKÇEM KABUL OLMUŞ.....

Merhabalar arkadaşlar bunca uğraşın sonunda beklediğim yanıtı sonunda aldım çok şükür.

İnşallah sizinkilerde istediğiniz gibi olur. ;)

dostum nerden öğrendin..şubenden mi??

ben dilekçemi pazartesi verdim..martta kesinleşir, nisanda da gidecekmiş gibi hazır ol dediler..

yani martta belli olacakmış..

guardiola

Ben bağlı olduğum şubemin Askerlik daire başkanlığına gönderdim dilekçemi (Aralığın son haftası gibi.) Geçen gün şubeyi aradım bize sonuç ulaşmadı dediler Başkanlığı ara dediler . Aslında Askerlik Daire Başkanlığı cevap vermeyebilir. Ama ordaki memur sağolsun aradı ve dilekçenin işleme alındığını söyledi.

eyvallah..

• Beyler buyrun gelin bizim birliğe gelenlere elimizden geldiğince yardımcı olacağızdan şüpheniz olmasın

ama çabuk gelin
  • kardesler ben yarın kadıkeye gidicem ya dilekçeyi vermek için. yakın zmanda giden varmı kadıköy subeye kalabalıkmıydı yaw.erkendenmi gitsem acaba???
  • Her halükarda erken git, kalabalık olmayan askerlik şubesi yok ki istanbul'da.
  • Beyler İstanbul'da ikamet edenler sınava nerede giriyorlar, herkes Tuzla'da mı giriyor sınava?
  • quote:

Orjinalden alıntı: siptorfatih

kardesler ben yarın kadıkeye gidicem ya dilekçeyi vermek için. yakın zmanda giden varmı kadıköy subeye kalabalıkmıydı yaw.erkendenmi gitsem acaba???

valla kardeşim istanbulda kalabalık olmayan askerlik şubesi yok .. ama elinden geldiği kadar erken gitmeye çalış çünkü sırada beklemek insanı baya strese sokuyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: Aknyldz

Beyler İstanbul'da ikamet edenler sınava nerede giriyorlar, herkes Tuzla'da mı giriyor sınava?

evet tuzlada. hatta bilgidim kadarıyla edirne tekirda kırklareli falan da tuzlada giriyor
  • o zaman istanbul'da ikamet eden tüm arkadaşlar için aynı gün sınava girecekler buluşup beraber gireriz. ne kadar çok kişi olursak o kadar birbirimize destek oluruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Aknyldz

o zaman istanbul'da ikamet eden tüm arkadaşlar için aynı gün sınava girecekler buluşup beraber gireriz. ne kadar çok kişi olursak o kadar birbirimize destek oluruz.

Toplu kopyadan ilk vukuatımızı işlemeyeceğiz değil mi?
  • BEYLER BENİMDE BAŞVURUM KABUL OLDU LİSTEYE ALINMIŞIM DARISI SİZİN BAŞINIZA
  • Arkdaşlar boş askerlik şubesi arıyorsanız(boş değil ama yedek subay adaylarına ayrı işlem yapıyorlar ve sıra hemen geliyor) kadıköy-üsküdar askerlik şubelerine gidin sabah 8,30 da başlasanız o gün bütün işleri bitirebilirsiniz benden size tavsiye başka askerlik şubelerinde boşuna zaman kaybetmeyin.....
  • arkadaşlar bu arada listeyi oluşturan arkadaş benide eklerse sevinirim.
    ismail sazak-istanbul- karaelmas üniversitesi
  • Bende bugün elden teslim ettim İzmir Tepecik askerlik daire başkanlığı'na dilekçemi. pek güvenemedim açıkçası postaya, manisa- izmir de 25 dk sürüyo zaten. şimdi beklemedeyim. şubat sonuna doğru bir telefon açıp soracağım. inşallah dilekçem kabul olur.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.